vacia
23.04.09, 08:39
Witam
Najważniejsza pożądaną cechą osobowości u lekarza i pielegniarki jest moim zdaniem łagodność.
Kiedy przestraszony gorączką czy nowotworem pacjent przekracza gabinet lekarski łagodne podejście lekarza zmniejsza niepokój i stanowi początek procesu leczenia.
Kiedy pacjent jest trudny, agresywny, budzący niechęć, przewrażliwiony czy znerwicowany łagodne obejście z nim pomoże uszanować jego godność osobistą i napewno ułatwi pracę.
Jeśli choroba jest nieuleczalna łagodność personelu zmniejsza ból, pomaga znieść cierpienia, podnosi nastrój.
Czy łatwo być łagodnym?
Niestety nie ale warto tą cechą w sobie rozwijać , gdyż jest tak samo ważna w karierze zawodowej jak zdobywanie specjalizacji.
Kiedy pacjent ma możliwość wyboru, wybierze łagodnego lekarza a kiedy nie ma to czasem rezygnuje wogóle z leczenia a szkoda.
Nawet Biblia podkreśla wartość łagodności: pisze tam: "Łagodność jest cechą ludzi mądrych".