Dodaj do ulubionych

Cieciorka pstra

08.08.20, 15:39
Witam
Ta urocza roślina wyrosła w tym roku po (sic!) ponad 20 latach w moim ogrodzie w miejscu gdzie kiedyś rosła.Jak to możliwe nie wiem.Nie pamiętam dlaczego zniknęła, czyżbym z jakiegoś powodu wykopała? Czytam, że ekspansywna, może dlatego wykopałam? Miał ktoś w ogrodzie? U mnie rośnie z brzegu rabaty, rozważam przesadzenie w dziką część sąsiedniej działki, ale czy znosi przesadzanie?
Obserwuj wątek
    • enith Re: Cieciorka pstra 08.08.20, 18:45
      Ja cieciorkę usuwam, jak tylko gdzieś się próbuje zadomowić w moim ogrodzie. Co zdarza się często, bo jest rośliną bardzo ekspansywną. Może ptaszki ją do mnie zawlekają albo sama zawlekam na sprzęcie ogrodniczym czy butach, ale usuwam bezlitośnie.
      Jeśli ci jej agresywny wzrost nie przeszkadza, spróbuj przesadzić na sąsiednią działkę, ale licz się z tym, że ona i tak prawdopodobnie do ciebie wróci.
      • enith Re: Cieciorka pstra 08.08.20, 18:50
        A co do jej nagłego pojawienia się u ciebie, to warto wiedzieć, że nasiona pozostają żywotne przez wiele lat. Możliwe więc, że te lata temu, zanim ją wykopałaś czy zanim sama przepadła, wydała nasiona i one teraz wschodzą. Albo przyszła od sąsiadów. Albo ptaszek ci nasionko podrzucił.
        • dagusia333 Re: Cieciorka pstra 09.08.20, 11:55
          Wyczytałam, że ta roślina oprócz żywotnych nasion potrafi odrosnąć z malutkiego kawałka korzenia i nadaje się do zadarniania większych powierzchni, nawet w ogrodach.Jednak na rabatę nie, wiec po upałach ją przesadzę.U mnie rosła kiedyś w towarzystwie juk., które zostały wykopane i cieciorka widocznie poszła razem z nimi.Ładna roślina, a w okolicy jej nie widuję, jak inne np. wykę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka