28.08.21, 16:40
Witam. Na załączonym zdjęciu jedna z odmian ostrej papryki. Czy ktoś może wie co to może być za odmiana? Kupowałem nasiona przez allegro. Miała to być odmiana Piramida. Powstałe sadzonki porozdawałem znajomym, rodzinie etc i faktycznie wyrosła Piramida. Ja sobie zachowałem jedną sadzonkę i niestety okazało sie że jedno nasionko trafiło się innej odmiany ( akurat mi się ta inna odmiana trafiła ). Nie wiem więc jaka to odmiana, kiedy owoce są dojrzałe i dobre do zbioru, jak ostra to jest odmiana o ile w ogóle jest ona ostra. Owoce już dobry jakiś czas temu wybarwiły się tak jak widać na zdjęciu ( bardzo ciemny kolor, prawie wręcz czarny ) ale tylko częściowo. Część owocu jest mocno wybarwiona, a cześć zielona i od pewnego czasu nic nie zmienia się. Próbowałem szukać odpowiedzi już i na forum ogrodniczym i na forum chili ( tam nikt nie odpisuje ). Nawet napisałem do tej firmy od której kupiłem nasiona ( mail, a po tygodniu bez odpowiedzi od nich napisałem na messenger ). Tłumaczą się że sezon w pełni i mają dużo roboty, ale postarają się odpisać. Mija kolejny tydzień i cisza. Może tutaj ktoś będzie w stanie mi choć trochę pomóc?
Obserwuj wątek
    • obrobka_skrawaniem Re: Chili 31.08.21, 17:55
      Obawiam się, że nikt tu nie odpowie, bo jest b. dużo odmian papryki. Najprościej sprawdzić u sprzedawcy jakie odmiany oferuje.
      Najprawdopodobniej już jest dojrzała, bardziej się już nie wybarwi. Możesz sam sprawdzić jaki ma smak.
    • horpyna4 Re: Chili 01.09.21, 17:17
      To może być przypadkowa krzyżówka. Mogła też ujawnić się cecha jednej z odmian, z których przez krzyżowanie otrzymano nasiona odmiany kupionej przez Ciebie.
    • pinkink3 Re: Chili 05.09.21, 20:01
      Wpisz w wyszukiwarke 'black chili pepper plant', kliknij na 'images' i wybierz z obrazkow te, ktora przypomina najbardziej Twoja. Odmian papryk sa tysiace, wiec gwarancji nie ma, ze akurat trafisz, ale sprobuj.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka