stefan4
19.01.14, 17:49
Obawiam się, że Forum Nauka dogorywa. Żeby nauka (czy nawet jej popularyzacja) żyła, potrzebna jej jest odpowiednia atmosfera. Tej atmosfery na tym forum ostatnio nie ma. Prawie zanikły wymiany poglądów i porównywanie stanowisk; jest za to coraz więcej użerania się z poglądami ostro antynaukowymi, wg których nauka to zło.
Jestem przekonany, że kilka osób, zdecydowanych zniszczyć dyskusję naukową, zawsze jest w stanie tego dokonać. Nie da się nauki obronić żadnymi środkami administracyjnymi, netykietami, cenzurą, wymaganiem szacunku dla uznanych autorytetów, itp.