planitnyk Polacy -- to chyba pomylka :) 26.01.06, 19:34 www.ctv.ca/servlet/ArticleNews/story/CTVNews/20060126/planet_distant_010626/20060126?hub=SciTech czy tam cos jest o polakach ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lechu w pierwszy lot;Kaczynscy,Rydzyk itp. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.06, 19:41 reszte dopiszcie sobie sami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gal anonim Re: Polacy odkryli najdalszą planetę IP: *.dip.t-dialin.net 26.01.06, 19:42 Zejdźmy na ziemię i odkryjmy, że kończą się zasoby naturalne do utrzymania życia na planecie Ziemia. Odpowiedz Link Zgłoś
planitnyk Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 26.01.06, 19:57 to jest oczywiste ale do ludzi i tak nie dotrze ta prosta prawda.sa jak wirusy :) rozmnazac sie i zagarniac coraz wiecej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jimiku Re: Polacy odkryli najdalszą planetę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.01.06, 20:11 tak,tak-lepper to dobra nazwa dla nowej planety Odpowiedz Link Zgłoś
gostom1 Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 27.01.06, 15:31 "lepper" raczej nie. To brzmi bardzo po niemiecku. Bedzie w koncu ten sam konflikt co bylo, czy nadal istnieje w sprawie pochodzenia rodziny Kopernika. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lila Re: Polacy odkryli najdalszą planetę IP: 8.3.* / *.proxy.aol.com 26.01.06, 20:40 kto w koncu odkryl te planete, gdyz w angielskiej gazecie nie wymieniono ani jednego polskiego nazwiska w artykule otym wydarzeniu, tylko miedzynarodowa grupe naukowcow Odpowiedz Link Zgłoś
planitnyk Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 26.01.06, 20:51 wlasnie tak sie prowadzi badania naukowe dzis :) nie jedna osoba ani polacy tylko miedzynarodowy zespol. Odpowiedz Link Zgłoś
mgz ale ale ale... 26.01.06, 21:01 ... czy ci Polacy, wedlug Gazety glowni autorzy artykulu w Nature, nie powinni byc wymienieni na pierwszym miejscu w artykule w Nature? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lulek Re: ale ale ale... IP: 198.170.174.* 26.01.06, 23:06 Niekoniecznie. W przypadkach dużych projektów, które mają wielu autorów rozrzuconych po świecie, nazwiska autorów podaje się często w porzędku alfabetycznym, tak jak w artykule Nature. W przypadkach, gdy publikuje doktorant i jego profesor, nazwisko doktoranta jest na pierwszym miejscu, a nazwisko profesora - na drugim. Odpowiedz Link Zgłoś
mgz Re: ale ale ale... 27.01.06, 21:29 W tym przypadku nie jest to lista alfabetyczna. Oto lista autorow (polskie nazwiska sa napisane DUZYMI LITERAMI). Wyglada na to, ze kolejnosc jest wedlug tego , jakie zaslugi dla projecktu miala dana instytucja (dlatego nazwiska, np. polskie, sa zgrupowane). J.-P. Beaulieu, D. P. Bennett, P. Fouqué, A. Williams, M. Dominik, U. G. Jørgensen, D. Kubas, A. Cassan, C. Coutures, J. Greenhill, K. Hill, J. Menzies, P. D. Sackett, M. Albrow, S. Brillant, J. A. R. Caldwell, J. J. Calitz, K. H. Cook, E. Corrales, M. Desort, S. Dieters, D. Dominis, J. DONATOWICZ, M. Hoffman, S. Kane, J.-B. Marquette, R. Martin, P. Meintjes, K. Pollard, K. Sahu, C. Vinter, J. Wambsganss, K. Woller, K. Horne, I. Steele, D. M. Bramich, M. Burgdorf, C. Snodgrass, M. Bode, A. UDALSKI, M. K. SZYMANSKI, M. KUBIAK, T. WICKOWSKI, G. PIETRZYNSKI, I. SOSZYSKI, O. SZEWCZYK, . WYRZYKOWSKI, B. PACZYNSKI, F. Abe, I. A. Bond, T. R. Britton, A. C. Gilmore, J. B. Hearnshaw, Y. Itow, K. Kamiya, P. M. Kilmartin, A. V. Korpela, K. Masuda, Y. Matsubara, M. Motomura, Y. Muraki, S. Nakamura, C. Okada, K. Ohnishi, N. J. Rattenbury, T. Sako, S. Sato, M. Sasaki, T. Sekiguchi, D. J. Sullivan, P. J. Tristram, P. C. M. Yock and T. Yoshioka Odpowiedz Link Zgłoś
madcio Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 26.01.06, 21:39 Najpierw Kopernik, potem Wolszczan, teraz OGLE... Musi polski spisek majacy na celu zawładnięciem wszechświatem! :> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czesiek1 do redakcji Gazety pl IP: *.adsl.xtra.co.nz 26.01.06, 22:05 przeczytajcie to: www.stuff.co.nz/stuff/0,2106,3551543a11,00.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Solis Re: niestety - "Nobla" znow nie bedzie... IP: 129.81.192.* 26.01.06, 23:18 Tak, czy inaczej - Polacy nie moga liczyc na jakiegokolwiek "Nobla" w naukach scislych... Odpowiedz Link Zgłoś
fan.darwin Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 26.01.06, 23:55 Uau ! Na takie badania warto wydawać pieniądze. Oby tylko w przyszłych budżetach nasi "politycy" nie okroili tych skromnych funduszy. Mam takie marzenie: jakby tak zamiast na nowe posadki i nowe propagandowe akcyjki trochę więcej forsy przeznaczyli na nowe teleskopy ( w rodzaju tego w Chile czy budowanego właśnie w południowej Afryce. Niestety marzenia rzadko się spełniają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sabina Re: Polacy odkryli najdalszą planetę IP: *.range81-159.btcentralplus.com 26.01.06, 23:59 prosze mi powiedziec , z jakiego zrodla korzystali autorzy artykulu, przegladalam wlasnie to samo w Nature i nie bylo nawet wzmianki o Polakach! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kaszub A w Nowej Zelandii istnieje komuna IP: 5.6.* / *.dsl.clear.net.nz 27.01.06, 08:14 prosze sobie poczytac jaka mila: www.stuff.co.nz/stuff/0,2106,3551543a11,00.html nic dodac nic ujac. czas wyjazdu do Australii sie zbliza nieublaganie bo farmazonow juz si enie da zniesc. Pozdrowka Kaszub Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kaszub Re: A w Nowej Zelandii istnieje komuna IP: 5.6.* / *.dsl.clear.net.nz 27.01.06, 08:27 ...zapomnialem dodac ze w telewizorni zatrabiono w zelandczycy odkryli planete a reszta im tak troche pomogla. 15 minut wywiadu w kuchni "astornomow"...no a tak na dodatek to ogniskowanie grawitacyjne to zelandczycy wymyslili a nie jacys durnowaci polacy...cos wam sie te rzetelnosci dziennikarskie nie pokrywaja z zelandzka rzetelnosc dziennikarska... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mikołaj Dzień dobry! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.06, 16:12 Tak tu sobie wpadłem. Czy zastałem Jolę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kran Re: Polacy odkryli najdalszą planetę IP: *.chello.pl 27.01.06, 23:49 Nie miałem cierpliwości przeczytać 310 postów, więc może ktoś już to napisał. Podejrzewam, że autorzy też nie będą mieli tyle cierpliwości, ale na wszelki wypadek... Panowie, nie piszcie, że Paczyński czy Udalski mają szansę na nagrodę Nobla, bo się ośmieszacie i odbieracie sobie (i waszej gazecie) wiarygodność. Proponuję Wam takie zadanie dziennikarskie: zbadajcie i opiszcie w artykule cały proces selekcji kandydatów do nagrody Nobla. Nazwiska kandydatów są wprawdzie tajne do ostatniej chwili, ale zasady całego procesu są skodyfikowane i można je znaleźć w literaturze. Jeśli to zrobicie, to przekonacie się, jak śmieszne są Wasze urojenia. A na marginesie: sam Paczyński w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" powiedział kiedyś, że nie jest kandydatem do Nobla, bo "nic wielkiego nie zrobił". To "nic wielkiego" to może przesada, ale co do prawdziwości pogłosek Paczyński jest chyba wiarygodnym źródłem? Gdyby naprawdę był kandydatem, to przecież by o tym wiedział. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Astronom Do autora artykulu IP: *.dsl.wotnoh.ameritech.net 29.01.06, 00:29 Nobla prawie na pewno nie bedzie, bo Nobli z astronomii nie ma, i odkrycia astronomiczne dostaja je bardzo rzadko (choc sie to zdarza). Natomiast Prof. Paczynski wlasnie dostal bardzo prestizowa nagrode American Astronomical Society (Amerykanskie Towarzystwo Astronomiczne), the Henry Norris Russell Lectureship: www.princeton.edu/main/news/archive/S13/82/13K64/index.xml?section=announcements www.spaceref.com/news/viewpr.html?pid=18856 The Henry Norris Russell Lectureship is normally to be chosen annually on the basis of a lifetime of eminence in astronomical research. This award is considered the highest honor conferred by the American Astronomical Society. It has been awarded since 1946, when the first recipient was Dr. Russell himself. Dr. Bohdan Paczynski is cited, "For his highly original contributions to a wide variety of fields including advanced stellar evolution, the nature of gamma ray bursts, accretion in binary systems, gravitational lensing, and cosmology. His research has been distinguished by its creativity and breadth, as well as the stimulus it has provided to highly productive observational investigations." Jest to najwyzsza nagroda tego towarzystwa, przyznawana raz na rok, i prawdopodobnie dopelnia do kompletu rozne nagrody astronomiczne ktore Prof. Paczynski otrzymal na calym swiecie w ciagu wielu lat. Odpowiedz Link Zgłoś
nfa05 Propaganda naukowego sukcesu 29.01.06, 09:06 Propaganda naukowego sukcesu www.nfa.pl/articles.php?id=185 'Polacy odkryli planetę podobną do Ziemi” - taki tytuł Gazety Wyborczej doniósł o 'wielkim sukcesie polskich astronomów',... ... przedstawienie odkrycia w którym polscy astronomowie mają 15% udział (zakładając jednakowy udział wszystkich współodkrywców) jako dokonanego w 100% przez Polaków zakrawa na grubą przesadę. Artykuł ten jest typowym przykładem propagandy sukcesu, mającym przekonać czytelników, że polska nauka ma się świetnie. Gdyby Jan z Kolna rzeczywiście płynął z Kolumbem do Ameryki, to 'Gazeta Wyborcza' zapewne by ogłosiła, że Polacy odkryli nowy kontynent…. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obserwator Czlowiek szuka nadaremno IP: 213.17.140.* 30.01.06, 16:24 Astronomowie poswiecaja cale swoje zycie na poszukiwania zycia we wszechswiecie. Wielu z nich uznaje Biblie jako słowo Boze - dlatego wiec zachecam aby przemysleli fakty w niej podane. Wynika z nich ze Stworca stworzyl jedynie Ziemie jako zamieszkaną planete. Jednoznaczne odpowiedzi podane w Biblii jednak wielu nie przekonują. Wola zwodzic sie wlasnymi pogladami. Czas poswiecony na studium Biblii (oraz faktow dowodzacych jej autentycznosci) na pewno zweryfikowal by dazenia wielu ludzi. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
madcio Re: Czlowiek szuka nadaremno 30.01.06, 20:23 > Wynika z nich ze Stworca stworzyl jedynie Ziemie jako zamieszkaną planete. Hehe, to można różnie interpetować. Mało to odłamów i wyznań chrześcijaństwa powstało w przeciągu tych setek lat, bo się nie mogli dogadać co do znaczenia tego, co pisze w Biblii? Też mi Słowo Boże, haha. > Jednoznaczne odpowiedzi podane w Biblii jednak wielu nie przekonują. Wola > zwodzic sie wlasnymi pogladami. Lepiej mieć własne poglądy niż zwodzić się cudzymi. Pomijając to, ze te "jednoznaczne" odpowiedzi wcale takimi nie są. > Czas poswiecony na studium Biblii (oraz faktow dowodzacych jej autentycznosci) > na pewno zweryfikowal by dazenia wielu ludzi. Czas poświęcony na badania naukowe przez ostatnie dwa tysiace lat doprowadził nast tu i teraz, a nie modły do boga. Przykro mi, ale studiowanie Biblii (czy jakiejkolwiek innej "świętej księgi" ma tyle sensu co studiowanie Władcy Pierścienia, klingońskiego kodeksu honorowego, czy też litanii Bene Gesserit. Odpowiedz Link Zgłoś
tytan38 Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 30.01.06, 20:23 Czy pojawił się nam nowy odkrywca,drugi Kopernik,ale czytając te wywody na temat nowej planety , drugiej ziemi.Zrobiło to na mnie coś co nie mągę opisać,myślę że ciekawość co dalej...ciekawe. Odpowiedz Link Zgłoś
madcio Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 30.01.06, 20:29 Nie, do odkrycia "drugiej Ziemi" nam jeszcze cholernie daleko. Ale powoli, małymi kroczkami zmierzamy do odpowiedzi na jedne z najważniejszych pytań ludzkości: CZY JESTEŚMY SAMI? Ja ze swej strony powiem tak - uważam, że oni są. Że istnieją inne inteligencje w wszechświecie, które też spogladają na gwiazdy i zastanawiają się, co tam też może być. Albo intelekty o takim stopniu rozwoju, że są dla nas niewyobrażalnie potężne. Albo jeszcze coś innego, jeszcze dziwniejszego, jeszcze bardziej niesamowitego. I jeszcze jedno - cieszmy się jak cholera, że się z nimi dotąd nie zetknęliśmy. I niech tak zostanie możliwie długo. Odpowiedz Link Zgłoś
europitek Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 31.01.06, 02:06 Nie bierzesz pod uwagę "dwoistości" kontaktu - "my" stykamy się z "nimi", a "oni" i "nami". Nie jest wykluczone, że "oni" z "nami" już się zetknęli, ale "my" z "nimi" jeszcze nie. Odpowiedz Link Zgłoś
madcio Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 31.01.06, 12:53 > Nie bierzesz pod uwagę "dwoistości" kontaktu - "my" stykamy się z "nimi", a > "oni" i "nami". Nie jest wykluczone, że "oni" z "nami" już się zetknęli, ale > "my" z "nimi" jeszcze nie. Zależy, o jakim kontakcie mówisz. Jeśli ci chodzi o rewelacje a la Daeniken, to nie bardzo - nie widzę na to przekonujących dowodów. Inne metody, np. automatyczne sondy, odebranie fal radiowych etc. są bardziej prawdopodobne, lecz za to o wiele mniej możliwe (w sensie czasu) ze względu na krótki czas istnienia cywilizacji technicznej na Ziemi. Nie wykluczam, że kiedyś, przed milionami lat, jakiś próbnik przyleciał, skatalogował, zapisał trzeci kamyk pod słońcem jako posiadacza "pleśni wszechświata" i sobie poleciał. Któż to wie? Stosując wiadomą brzytewkę, stwierdzam, że na razie się z nimi nie zetknęliśmy. I dobrze - ciężko mi wyobrazić sobie taki kontakt, który by się NIE skończył dla nas źle (niezależnie od intencji obcych!). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: baarth Re: Polacy odkryli najdalszą planetę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.06, 17:39 Nie, nazwijmy ją !!! IV RP !!! i wyślijmy tam Kacze Klony. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agacian Re: Polacy odkryli najdalszą planetę IP: *.w86-200.abo.wanadoo.fr 01.02.06, 13:44 Ciekawe, ze we Francji mowili, ze jest to miedzynarodowa grupa naukowcow...pracujaca w kilku centrach obserwacyjnych, a operacja nosi nazwe PLANET www.cirs.fr/actualite2.php no tak, ale to duzo lepiej brzmi "Polacy Odkryli... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Carol Re: Polacy odkryli najdalszą planetę IP: *.autocom.pl 06.02.06, 12:59 Popieram. Albo Beger Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hiperion Polacy odkryli najdalszą planetę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.07, 19:31 podobno jest tam woda i temperatura 40 stopni Odpowiedz Link Zgłoś