Dodaj do ulubionych

Polacy odkryli najdalszą planetę

    • planitnyk Polacy -- to chyba pomylka :) 26.01.06, 19:34
      www.ctv.ca/servlet/ArticleNews/story/CTVNews/20060126/planet_distant_010626/20060126?hub=SciTech
      czy tam cos jest o polakach ???
    • Gość: lechu w pierwszy lot;Kaczynscy,Rydzyk itp. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.06, 19:41
      reszte dopiszcie sobie sami.
    • Gość: gal anonim Re: Polacy odkryli najdalszą planetę IP: *.dip.t-dialin.net 26.01.06, 19:42
      Zejdźmy na ziemię i odkryjmy, że kończą się zasoby naturalne do utrzymania
      życia na planecie Ziemia.
      • planitnyk Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 26.01.06, 19:57
        to jest oczywiste ale do ludzi i tak nie dotrze ta prosta prawda.sa jak wirusy :) rozmnazac sie i zagarniac coraz wiecej.
    • Gość: jimiku Re: Polacy odkryli najdalszą planetę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.01.06, 20:11
      tak,tak-lepper to dobra nazwa dla nowej planety
      • gostom1 Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 27.01.06, 15:31
        "lepper" raczej nie. To brzmi bardzo po niemiecku. Bedzie w koncu ten sam
        konflikt co bylo, czy nadal istnieje w sprawie pochodzenia rodziny Kopernika.
    • Gość: lila Re: Polacy odkryli najdalszą planetę IP: 8.3.* / *.proxy.aol.com 26.01.06, 20:40
      kto w koncu odkryl te planete, gdyz w angielskiej gazecie nie wymieniono ani
      jednego polskiego nazwiska w artykule otym wydarzeniu, tylko miedzynarodowa
      grupe naukowcow
      • planitnyk Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 26.01.06, 20:51
        wlasnie tak sie prowadzi badania naukowe dzis :) nie jedna osoba ani polacy tylko miedzynarodowy zespol.
    • mgz ale ale ale... 26.01.06, 21:01
      ... czy ci Polacy, wedlug Gazety glowni autorzy artykulu w Nature, nie powinni
      byc wymienieni na pierwszym miejscu w artykule w Nature?
      • Gość: Lulek Re: ale ale ale... IP: 198.170.174.* 26.01.06, 23:06
        Niekoniecznie. W przypadkach dużych projektów, które mają wielu autorów
        rozrzuconych po świecie, nazwiska autorów podaje się często w porzędku
        alfabetycznym, tak jak w artykule Nature. W przypadkach, gdy publikuje
        doktorant i jego profesor, nazwisko doktoranta jest na pierwszym miejscu, a
        nazwisko profesora - na drugim.
        • mgz Re: ale ale ale... 27.01.06, 21:29
          W tym przypadku nie jest to lista alfabetyczna.
          Oto lista autorow (polskie nazwiska sa napisane DUZYMI LITERAMI).
          Wyglada na to, ze kolejnosc jest wedlug tego , jakie zaslugi
          dla projecktu miala dana instytucja (dlatego nazwiska, np. polskie,
          sa zgrupowane).

          J.-P. Beaulieu, D. P. Bennett, P. Fouqué, A. Williams, M. Dominik, U. G.
          Jørgensen, D. Kubas, A. Cassan, C. Coutures, J. Greenhill, K. Hill, J. Menzies,
          P. D. Sackett, M. Albrow, S. Brillant, J. A. R. Caldwell, J. J. Calitz, K. H.
          Cook, E. Corrales, M. Desort, S. Dieters, D. Dominis, J. DONATOWICZ, M.
          Hoffman, S. Kane, J.-B. Marquette, R. Martin, P. Meintjes, K. Pollard, K. Sahu,
          C. Vinter, J. Wambsganss, K. Woller, K. Horne, I. Steele, D. M. Bramich, M.
          Burgdorf, C. Snodgrass, M. Bode, A. UDALSKI, M. K. SZYMANSKI, M. KUBIAK, T.
          WICKOWSKI, G. PIETRZYNSKI, I. SOSZYSKI, O. SZEWCZYK, . WYRZYKOWSKI, B.
          PACZYNSKI, F. Abe, I. A. Bond, T. R. Britton, A. C. Gilmore, J. B. Hearnshaw,
          Y. Itow, K. Kamiya, P. M. Kilmartin, A. V. Korpela, K. Masuda, Y. Matsubara, M.
          Motomura, Y. Muraki, S. Nakamura, C. Okada, K. Ohnishi, N. J. Rattenbury, T.
          Sako, S. Sato, M. Sasaki, T. Sekiguchi, D. J. Sullivan, P. J. Tristram, P. C.
          M. Yock and T. Yoshioka

    • jb777 Szacunek, Polak też potrafi szkoda że nie w kraju 26.01.06, 21:10
    • madcio Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 26.01.06, 21:39
      Najpierw Kopernik, potem Wolszczan, teraz OGLE... Musi polski spisek majacy na
      celu zawładnięciem wszechświatem! :>
      • Gość: czesiek1 do redakcji Gazety pl IP: *.adsl.xtra.co.nz 26.01.06, 22:05
        przeczytajcie to: www.stuff.co.nz/stuff/0,2106,3551543a11,00.html
        • Gość: Solis Re: niestety - "Nobla" znow nie bedzie... IP: 129.81.192.* 26.01.06, 23:18
          Tak, czy inaczej - Polacy nie moga
          liczyc na jakiegokolwiek "Nobla"
          w naukach scislych...
    • fan.darwin Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 26.01.06, 23:55
      Uau ! Na takie badania warto wydawać pieniądze. Oby tylko w przyszłych
      budżetach nasi "politycy" nie okroili tych skromnych funduszy. Mam takie
      marzenie: jakby tak zamiast na nowe posadki i nowe propagandowe akcyjki trochę
      więcej forsy przeznaczyli na nowe teleskopy ( w rodzaju tego w Chile czy
      budowanego właśnie w południowej Afryce. Niestety marzenia rzadko się spełniają.
    • Gość: sabina Re: Polacy odkryli najdalszą planetę IP: *.range81-159.btcentralplus.com 26.01.06, 23:59
      prosze mi powiedziec , z jakiego zrodla korzystali autorzy artykulu,
      przegladalam wlasnie to samo w Nature i nie bylo nawet wzmianki o Polakach!
    • Gość: Kaszub A w Nowej Zelandii istnieje komuna IP: 5.6.* / *.dsl.clear.net.nz 27.01.06, 08:14
      prosze sobie poczytac jaka mila:
      www.stuff.co.nz/stuff/0,2106,3551543a11,00.html
      nic dodac nic ujac. czas wyjazdu do Australii sie zbliza nieublaganie bo
      farmazonow juz si enie da zniesc.

      Pozdrowka Kaszub
      • Gość: Kaszub Re: A w Nowej Zelandii istnieje komuna IP: 5.6.* / *.dsl.clear.net.nz 27.01.06, 08:27
        ...zapomnialem dodac ze w telewizorni zatrabiono w zelandczycy odkryli planete a
        reszta im tak troche pomogla. 15 minut wywiadu w kuchni "astornomow"...no a tak
        na dodatek to ogniskowanie grawitacyjne to zelandczycy wymyslili a nie jacys
        durnowaci polacy...cos wam sie te rzetelnosci dziennikarskie nie pokrywaja z
        zelandzka rzetelnosc dziennikarska...
    • Gość: Mikołaj Dzień dobry! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.06, 16:12
      Tak tu sobie wpadłem. Czy zastałem Jolę?
    • Gość: Kran Re: Polacy odkryli najdalszą planetę IP: *.chello.pl 27.01.06, 23:49
      Nie miałem cierpliwości przeczytać 310 postów, więc może ktoś już to napisał.
      Podejrzewam, że autorzy też nie będą mieli tyle cierpliwości, ale na wszelki
      wypadek... Panowie, nie piszcie, że Paczyński czy Udalski mają szansę na
      nagrodę Nobla, bo się ośmieszacie i odbieracie sobie (i waszej gazecie)
      wiarygodność. Proponuję Wam takie zadanie dziennikarskie: zbadajcie i opiszcie
      w artykule cały proces selekcji kandydatów do nagrody Nobla. Nazwiska
      kandydatów są wprawdzie tajne do ostatniej chwili, ale zasady całego procesu są
      skodyfikowane i można je znaleźć w literaturze. Jeśli to zrobicie, to
      przekonacie się, jak śmieszne są Wasze urojenia. A na marginesie: sam Paczyński
      w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" powiedział kiedyś, że nie jest kandydatem do
      Nobla, bo "nic wielkiego nie zrobił". To "nic wielkiego" to może przesada, ale
      co do prawdziwości pogłosek Paczyński jest chyba wiarygodnym źródłem? Gdyby
      naprawdę był kandydatem, to przecież by o tym wiedział.
      • Gość: Astronom Do autora artykulu IP: *.dsl.wotnoh.ameritech.net 29.01.06, 00:29
        Nobla prawie na pewno nie bedzie, bo Nobli z astronomii nie ma, i odkrycia
        astronomiczne dostaja je bardzo rzadko (choc sie to zdarza). Natomiast Prof.
        Paczynski wlasnie dostal bardzo prestizowa nagrode American Astronomical Society
        (Amerykanskie Towarzystwo Astronomiczne), the Henry Norris Russell Lectureship:

        www.princeton.edu/main/news/archive/S13/82/13K64/index.xml?section=announcements

        www.spaceref.com/news/viewpr.html?pid=18856
        The Henry Norris Russell Lectureship is normally to be chosen annually on the
        basis of a lifetime of eminence in astronomical research. This award is
        considered the highest honor conferred by the American Astronomical Society. It
        has been awarded since 1946, when the first recipient was Dr. Russell himself.
        Dr. Bohdan Paczynski is cited,

        "For his highly original contributions to a wide variety of fields including
        advanced stellar evolution, the nature of gamma ray bursts, accretion in binary
        systems, gravitational lensing, and cosmology. His research has been
        distinguished by its creativity and breadth, as well as the stimulus it has
        provided to highly productive observational investigations."

        Jest to najwyzsza nagroda tego towarzystwa, przyznawana raz na rok,
        i prawdopodobnie dopelnia do kompletu rozne nagrody astronomiczne
        ktore Prof. Paczynski otrzymal na calym swiecie w ciagu wielu lat.
    • nfa05 Propaganda naukowego sukcesu 29.01.06, 09:06
      Propaganda naukowego sukcesu
      www.nfa.pl/articles.php?id=185
      'Polacy odkryli planetę podobną do Ziemi” - taki tytuł Gazety Wyborczej doniósł
      o 'wielkim sukcesie polskich astronomów',...
      ... przedstawienie odkrycia w którym polscy astronomowie mają 15% udział
      (zakładając jednakowy udział wszystkich współodkrywców) jako dokonanego w 100%
      przez Polaków zakrawa na grubą przesadę. Artykuł ten jest typowym przykładem
      propagandy sukcesu, mającym przekonać czytelników, że polska nauka ma się
      świetnie. Gdyby Jan z Kolna rzeczywiście płynął z Kolumbem do Ameryki,
      to 'Gazeta Wyborcza' zapewne by ogłosiła, że Polacy odkryli nowy kontynent….
    • Gość: Obserwator Czlowiek szuka nadaremno IP: 213.17.140.* 30.01.06, 16:24
      Astronomowie poswiecaja cale swoje zycie na poszukiwania zycia we wszechswiecie.
      Wielu z nich uznaje Biblie jako słowo Boze - dlatego wiec zachecam aby
      przemysleli fakty w niej podane. Wynika z nich ze Stworca stworzyl jedynie
      Ziemie jako zamieszkaną planete.
      Jednoznaczne odpowiedzi podane w Biblii jednak wielu nie przekonują. Wola
      zwodzic sie wlasnymi pogladami.
      Czas poswiecony na studium Biblii (oraz faktow dowodzacych jej autentycznosci)
      na pewno zweryfikowal by dazenia wielu ludzi.

      Pozdrawiam
      • madcio Re: Czlowiek szuka nadaremno 30.01.06, 20:23
        > Wynika z nich ze Stworca stworzyl jedynie Ziemie jako zamieszkaną planete.
        Hehe, to można różnie interpetować. Mało to odłamów i wyznań chrześcijaństwa
        powstało w przeciągu tych setek lat, bo się nie mogli dogadać co do znaczenia
        tego, co pisze w Biblii? Też mi Słowo Boże, haha.

        > Jednoznaczne odpowiedzi podane w Biblii jednak wielu nie przekonują. Wola
        > zwodzic sie wlasnymi pogladami.
        Lepiej mieć własne poglądy niż zwodzić się cudzymi. Pomijając to, ze te
        "jednoznaczne" odpowiedzi wcale takimi nie są.

        > Czas poswiecony na studium Biblii (oraz faktow dowodzacych jej autentycznosci)
        > na pewno zweryfikowal by dazenia wielu ludzi.
        Czas poświęcony na badania naukowe przez ostatnie dwa tysiace lat doprowadził
        nast tu i teraz, a nie modły do boga. Przykro mi, ale studiowanie Biblii (czy
        jakiejkolwiek innej "świętej księgi" ma tyle sensu co studiowanie Władcy
        Pierścienia, klingońskiego kodeksu honorowego, czy też litanii Bene Gesserit.
    • tytan38 Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 30.01.06, 20:23
      Czy pojawił się nam nowy odkrywca,drugi Kopernik,ale czytając te wywody na temat
      nowej planety , drugiej ziemi.Zrobiło to na mnie coś co nie mągę opisać,myślę że
      ciekawość co dalej...ciekawe.
      • madcio Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 30.01.06, 20:29
        Nie, do odkrycia "drugiej Ziemi" nam jeszcze cholernie daleko. Ale powoli,
        małymi kroczkami zmierzamy do odpowiedzi na jedne z najważniejszych pytań
        ludzkości: CZY JESTEŚMY SAMI?

        Ja ze swej strony powiem tak - uważam, że oni są. Że istnieją inne inteligencje
        w wszechświecie, które też spogladają na gwiazdy i zastanawiają się, co tam też
        może być. Albo intelekty o takim stopniu rozwoju, że są dla nas niewyobrażalnie
        potężne. Albo jeszcze coś innego, jeszcze dziwniejszego, jeszcze bardziej
        niesamowitego.

        I jeszcze jedno - cieszmy się jak cholera, że się z nimi dotąd nie zetknęliśmy.
        I niech tak zostanie możliwie długo.
        • europitek Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 31.01.06, 02:06
          Nie bierzesz pod uwagę "dwoistości" kontaktu - "my" stykamy się z "nimi", a "oni" i "nami". Nie jest wykluczone, że "oni" z "nami" już się zetknęli, ale "my" z "nimi" jeszcze nie.
          • madcio Re: Polacy odkryli najdalszą planetę 31.01.06, 12:53
            > Nie bierzesz pod uwagę "dwoistości" kontaktu - "my" stykamy się z "nimi", a
            > "oni" i "nami". Nie jest wykluczone, że "oni" z "nami" już się zetknęli, ale
            > "my" z "nimi" jeszcze nie.
            Zależy, o jakim kontakcie mówisz. Jeśli ci chodzi o rewelacje a la Daeniken, to
            nie bardzo - nie widzę na to przekonujących dowodów. Inne metody, np.
            automatyczne sondy, odebranie fal radiowych etc. są bardziej prawdopodobne, lecz
            za to o wiele mniej możliwe (w sensie czasu) ze względu na krótki czas istnienia
            cywilizacji technicznej na Ziemi.

            Nie wykluczam, że kiedyś, przed milionami lat, jakiś próbnik przyleciał,
            skatalogował, zapisał trzeci kamyk pod słońcem jako posiadacza "pleśni
            wszechświata" i sobie poleciał. Któż to wie?

            Stosując wiadomą brzytewkę, stwierdzam, że na razie się z nimi nie zetknęliśmy.
            I dobrze - ciężko mi wyobrazić sobie taki kontakt, który by się NIE skończył dla
            nas źle (niezależnie od intencji obcych!).
    • Gość: baarth Re: Polacy odkryli najdalszą planetę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.06, 17:39
      Nie, nazwijmy ją !!! IV RP !!! i wyślijmy tam Kacze Klony.
    • Gość: agacian Re: Polacy odkryli najdalszą planetę IP: *.w86-200.abo.wanadoo.fr 01.02.06, 13:44
      Ciekawe, ze we Francji mowili, ze jest to miedzynarodowa grupa
      naukowcow...pracujaca w kilku centrach obserwacyjnych, a operacja nosi nazwe
      PLANET
      www.cirs.fr/actualite2.php
      no tak, ale to duzo lepiej brzmi "Polacy Odkryli...
    • Gość: Carol Re: Polacy odkryli najdalszą planetę IP: *.autocom.pl 06.02.06, 12:59
      Popieram. Albo Beger
    • Gość: Hiperion Polacy odkryli najdalszą planetę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.07, 19:31
      podobno jest tam woda i temperatura 40 stopni
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka