Dodaj do ulubionych

Histologia

13.12.01, 13:19
Witam!

Mam pytanie do obeznanych z histologią: dlaczego tkanki przed barwieniem trzyma
się w 30% sacharozie a nie np. w glukozie?

Pozdrawiam, otsoa
Obserwuj wątek
    • otsoa Re: Histologia 17.12.01, 16:22
      Nie będę się witał sam ze sobą... :-))

      Czy pytanie jest aż tak trudne?

      otsoa
      • koza16 Re: Histologia 18.12.01, 11:46
        Powiem ci ze jestem troche obeznany ale nie mam zielonego pojecia. Byc moze
        chodzi o wlasciwosci redukujace.
    • Gość: baca Re: Histologia IP: 172.22.2.* 22.01.02, 22:49
      Cześć.
      Twoje pytanie jest nie konkretne.Nie napisałeś że chodzi ci o preparat który
      chcemy oglądać w mikroskopie elektronowym.
      Dodanie sacharozy lub polowinylopyrolidonu ma na celu dostosowanie osmolarności
      utrwalacza z osmolarnosia utrwalanej tkanki.Zbyt niskie ciśnienie osmotyczne
      utrwalacza powoduje pęcznienie organelli kom. i całych komórek, natomiast zbyt
      wysokie prowadzi do ich obkurczenia.
      Tak na chłopski rozum - chodzi o to żebyśmy oglądali taką komórkę jaka ona jest
      naprawdę a nie poskręcaną, powiększoną lub tp.
      Pozdrawiam.
      • otsoa Re: Histologia 23.01.02, 18:51
        Witam!

        Te preparaty nie będą oglądane w mikroskopie elektronowym, ale w świetlnym!
        Jakkolwiek dzięki za odpowiedź.

        Pozdrawiam, otsoa
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka