Dodaj do ulubionych

ComboFix sfiksował?

24.06.22, 21:52
Od pewnego czasu nie mogę uruchomić ComboFix na moim starym Win7
wyświetla taki oto komunikat, jak na zdjeciu.
A po kliknięciu czegokolwiek (tak/nie) okno się zamyka, a program - znika (usuwa się?)

Na bleepingcompter widzę, że ComboFix nadal jest chętnie ściągany.
Więc chyba u innych działa. A u mnie nie chce...
Obserwuj wątek
    • wariant_b Re: ComboFix sfiksował? 25.06.22, 00:16
      serenita123 napisała:

> Od pewnego czasu nie mogę uruchomić ComboFix na moim starym Win7
      > wyświetla taki oto komunikat, jak na zdjeciu.

Komunikat mówi, że program jest nieaktualny (ostatnia wersja była z listopada 2019)
      i nie będzie działał - wybranie trybu ZREDUKOWANEJ FUNKCJONALNOŚCI powoduje,
      że program kończy się i usuwa uruchomiony plik, wybranie NIE pozostawia plik programu.
      Dokładnie to samo robi ComboFix 19.11.4.1 na mojej maszynie wirtualnej.

Możliwości widzę dwie:
      - zrezygnować z niekontynuowanego oprogramowania
      - zaryzykować i cofnąć datę systemową np. do grudnia 2019 i sprawdzić jak działa
      ComboFix i czy w systemie zostaną wykryte błędy znane dwa i pół roku temu.

Sugeruję pierwsze z tych rozwiązań.
      • serenita123 Re: ComboFix sfiksował? 27.06.22, 07:36
        Oczywiście nr 1
        A tak swoją drogą, to... w dobie wszechobecnych (ponoć) hakerów, w tym także rządowych na Pegasusie i innych programach jeżdżących JEST NIEWIELKA DOSTĘPNOŚĆ PROGRAMÓW ANTY-SZPIEGOWSKICH.
        W zamierzchłych czasach Internetu byli także "anty-hakerzy", którzy mając wiedzę i umiejętności udostępniali "społeczności" programy do wykrywania, a czasem i skutecznego usuwania różnego rodzaju programów szpiegujących i monitorujących prostych użytkowników komputerów.
        Dziś już "harcerzyków" nie uświadczysz... A szkoda
        • wariant_b Re: ComboFix sfiksował? 27.06.22, 13:27
          serenita123 napisała:
          > A tak swoją drogą, to... w dobie wszechobecnych (ponoć) hakerów, w tym także rządowych ...
          > JEST NIEWIELKA DOSTĘPNOŚĆ PROGRAMÓW ANTY-SZPIEGOWSKICH.

To akurat nie dziwi specjalnie - zmieniła się technologia i coraz trudniej "podrzucić"
          na komputer nielegalne oprogramowanie. Na ogół użytkownik musi pomóc hackerowi
          - wejść na jego stronę, uruchomić znaleziony w poczcie elektronicznej załącznik, itd.
          I na ogół żywot takiego szkodnika nie jest specjalnie długi - namierzony zostaje szybko
          zidentyfikowany, a wiedza o zagrożeniu upowszechniona. Dzisiaj właściwie głównym
          źródłem zagrożeń jest internet - "fałszywe" lub zainfekowane witryny, fałszywe maile,
          fake newsy, linki i skrypty na legalnych lub półlegalnych stronach internetowych.
          Drugim, na które niewiele możemy poradzić, jest szpiegostwo po stronie serwerowej
          czy infrastruktury Internetu. No i wszelkie "ułatwienia", podobno dla wygody użytkownika,
          sankcjonujące kolekcjonowanie i przechowywanie danych o użytkowniku, a pośrednio
          stwarzające rynek informacji o użytkownikach w nielegalnym obrocie handlowym.

Wielu twórców oprogramowania antymalware zostało wykupionych przez większych
          graczy na rynku, wielu zrezygnowało z coraz mniej perspektywicznej działalności.
          Ciągle niejasna jest sytuacja prawna przestępstw komputerowych dokonywanych
          przez tajne służby państwowe. Istnieją, niekiedy znane od wielu lat, niekiedy dopiero co
          odkryte, luki w oprogramowaniu systemowym, narzędziach programowania, bibliotekach
          narzędziowych, protokołach komunikacyjnych etc.

Z drugiej strony na rzecz patrząc - generalnie jest coraz bezpieczniej i coraz trudniej
          skłonić doświadczonego użytkownika do "współpracy" z hackerem. Oprogramowanie
          antywirusowe, prawdę mówiąc, obecnie częściej stanowi większy problem dla komputera
          niż wirusy, które faktycznie wykrywa.
          • serenita123 Re: ComboFix sfiksował? 29.06.22, 10:22
            "Oprogramowanie antywirusowe, prawdę mówiąc, obecnie częściej stanowi większy problem dla komputera
            niż wirusy, które faktycznie wykrywa."
            Mam do Ciebie szacunek za wiedzę, umiejętności i chęć bezinteresownego pomagania ludziom, ale te słowa brzmią w stylu "antyszczepionkowca" albo jak zachęta do jazdy motorem bez kasku lub samochodem bez pasów bezpieczeństwa. :))
            • wariant_b Re: ComboFix sfiksował? 29.06.22, 19:33
              serenita123 napisała:

> Mam do Ciebie szacunek za wiedzę, umiejętności i chęć bezinteresownego pomagania
              > ludziom, ale te słowa brzmią w stylu "antyszczepionkowca"...

Może to tylko moja osobista opinia, ale uważam, że formuła "program antywirusowy"
              zaczyna się powoli wyczerpywać. Widzę, że twórcy antywirusów "gonią w piętkę"
              obudowując swój program masą dodatkowych, najczęściej zupełnie zbędnych
              narzędzi, mających uzasadnić, że jest on do czegoś potrzebny i potrafi więcej.

Dodam, że przez jakiś czas moim głównym narzędziem "antywirusowym" był AdwCleaner
              przeznaczony głównie do wykrywania i usuwania oprogramowania (w tym legalnego),
              które instalowało się bez wiedzy użytkownika zamulając i zaśmiecając paskudnie system.
              Żaden antywirus jakoś wtedy na nie nie reagował - pewnie nie chcieli się procesować
              z prawnikami "twórców" ulepszaczy systemu.

Idea programu antywirusowego pochodzi z czasów wirusów plikowych, a mamy Internet,
              bardziej socjotechnikę niż umiejętność programowania. Źródłem faktycznych zagrożeń
              są w równym stopniu "legalne", co nielegalne działania. Skończył się czas, że twórcami
              szkodliwego oprogramowania są sfrustrowani programiści - to teraz zorganizowana
              działalność, zarówno przestępcza, co "biznesowa" lub "antysystemowa". Potrzebne są
              i rozwiązania prawne i skoordynowane działania administracyjne, żeby możliwości
              takich niechcianych działań ograniczyć i przerwać w momencie stwierdzenia,
              oczywiście nie przeginając w drugą stronę.

Oczywiście mam zainstalowany program antywirusowy, który przez ostatni rok niczego
              istotnego nie wykrył, choć przeszkadzał w pobieraniu potencjalnie niebezpiecznych programów
              narzędziowych, które nieraz bywają przydatne. Zdarza się, że muszę go wyłączać, bo przeszkadza.
              Na przykład drastycznie (18-sto krotnie) spowalniał mi masowe przetwarzanie plików .html.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka