Dodaj do ulubionych

PROSZE O POMOC W SPRWIE 11 MIES. DZIECKA

30.05.07, 17:38
moj synek (11 mies.) wybil sobie zeby,ale mu nie wypadly.sa w pozycji
poziomej.mowa o jedynkach na dole.dwojki mu sie
dopiero wyrzynaja.czy ktos moze mi powiedziec co w takiej sytuacji byc moze
zrobi lekarz?nastawi te zeby czy usunie?i czy w pozniejszym wieku bedzie
musial chodzic w aparacie(jak wyrosna mu juz zeby stale)?bylam z nim na
pogotowiu,ale powiedzieli,ze oni mu nie usuna,bo za mocno tam siedza i tylko
dentysta moze stwierdzic co bedzie dalej.wczoraj maz byl z nim u
lekarza i powiedzieli,ze nic narazie nie moga zrobic,bo jest wszystko
opuchniete.nie powiedzieli czy beda mu wyrywac czy wstawiac z
powrotem,nastepna wizyte mam dopiero za 3 tygodnie i bardzo sie niecierpliwie
co mu zrobia.z wewnetrznej strony ma wyrwne zeby do przodu,leza na
dziasle.prosze,jesli ktos sie orientuje co moze zrobic lekarz,niech odpisze.z
gory serdecznie dziekuje.

Obserwuj wątek
            • julia136 Re: link 01.06.07, 19:41
              dzieki wielkie,bardzo mi pomogly te wypowiedzi.zastanawiam sie jednak w jaki
              sposob moglby lekarz wstawic z powrotem te zabki mojemu synkowi.dwojki dopiero
              mu wychodza.czy nie bedzie mial jakis klamerek czy cos w tym rodzaju?mam
              nadzieje,ze nie bedzie tak zle(chcialabym,zeby go uspili do tego calego
              zbiegu,albo zeby dali mu silniejsze znieczulenie,tak,zeby cierpial jak
              najmniej).
              • bea_mama po wizycie 01.06.07, 22:49
                Na pewno go znieczula albo uspia, zreszta mozesz zawsze o znieczulenie sama
                poprosic. Napisz jak te zeby wygladaja, one sa w bite w dziaslo? bo nie
                zrozumialam. Nie wiem dlaczego kazali ci czekac 3 tygodnie, bo wydaje mi sie ze
                trzeba dzialac szybko. A zrobili mu rtg tych ząbkow? bo to dosyc wazne. Moze
                zasiegnij rady u innego stomatologa w dobrej klinice, bo szkoda mleczakow. Tak
                jak pisalam w tamtym wątku, malym dzieciom nie wstawia sie wywitych zebow
                (przynajmniej tutaj w Stanach), a jedynie doroslym mozna to zrobic i zalozyc
                aparat na zęby zeby go przytrzymac aby sie zakorzenil.

My wlasnie dzisiaj mielismy kontrolna wizyte u dentysty, pol roku po wypadku z
                wbiciem tej gornej jedynki w dziaslo. Ząbek wyrosl slicznie jeszcze raz. Jest
                odrobine przekrzywiony, ale prawie wcale tego nie widac. Zrobili jej tez
                dzisiaj znowu rtg z ktorego wyszlo, ze ma naruszony korzen tego zęba i
                prawdopodobnie wypadnie jej szybciej niz inne mleczaki, moze juz za rok, no ale
                poki co cieszymy sie tym co mamy:)
                • julia136 Re: po wizycie 02.06.07, 15:34
                  tak sie sklada,ze ja tez mieszkam w stanach(n.j.).kazali przyjsc za 3 tyg,bo
                  dziasla byly spuchniete.moj synus,nie wiem jak mam to opisac,przewrocil sie
                  glowa do dolu i zaczepil o metalowe schody na placu zabaw.z poczatku
                  myslalam ,ze sobie wyrwal z korzeniami(krew leciala,wiec nie moglam zobaczyc na
                  100%),ale jak pojechalismy na pogotowie,powiedzieli,ze mu nie wyrwa tych
                  zabkow,bo za mocno siedza(byc moze nie bylo w szpitalu dentysty).2 jedynki na
                  dole leza mu na dziasle tak,ze zabki mu sie teraz wbijaja w warge od srodka.jak
                  zeszla mu opuchlizna zobaczylam,ze nie ma wyrwanych tych zabalkow tylko sa w
                  dziasle.odnosnie dentysty nie wybralam jeszcze zadnego i tez dziwi mnie
                  dlaczego dostalam wizyte za 3 tygodnie.z jednej strony troszke zaluje,ze sama
                  tych zabkow mu nie nastawilam z powrotem,plakal by bardzo,ale moze by mu sie
                  nastawily.w szpitalu chcieli mu podniesc,ale one wracaly do lezenia.rtg mu nie
                  robili,tylko sprawdzili cala glowe i pozostale dziaslo.nie wiem co bedzie za te
                  3 tyg.,no prawie 2.wizyte mam na 19 czerwca.az nie chce mi sie myslec co mu
                  beda robic,maz bedzie musial z nim jechac,bo ja nie wytrzymam jak bedzie
                  plakal.jesli bedziesz miala jeszcze jakies pytania to pisz.dzieki wielkie:)))
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka