Dodaj do ulubionych

pokiełkujmy razem

27.03.06, 21:35
jestem totalnie zielona w te klocki kupiłam kiełkownice ,ziarna i co dalej?
prosze doświadczonych hodowców o poradę czy ziarna trzeba wcześniej namoczyć?
jak te bestie nawadniac ? kiedy mozna już je konsumować ? jak długo mozna je
przechowywać, czy przy złym postepowaniu groza im jakies zarazy? .Proszę o
wszelkie porady ?
Obserwuj wątek
    • romaslo Re: pokiełkujmy razem 28.03.06, 21:10
      Ja najpierw namaczam kiełki na noc, w letniej wodzie. Potem rozkładam na tackach
      kiełkownicy i podlewam wodą dwa razy dziennie (także staram się używać niezbyt
      zimnej wody). Kiełkują ok. kilku dni. Np. na kiełkach rzodkiewki od razu pojawia
      się taki meszek, który może wyglądać jak pleśń, ale dowiedziałam się, że to nie
      jest pleśń (jest jasnego koloru). Jak za długo postoją, to rzeczywiście
      zaczynają pleśnieć (wtedy ten nalot jest szary). Zazwyczaj mi się udaje je
      wyhodować (do tej pory udawała mi się rzodkiewka, lucerna, soczewica i fasola
      mung, chociaż ta ostatnia jest raczej gorzka).
      • yuka66 Re: pokiełkujmy razem 28.03.06, 21:25
        Fasola mung jest gorzka jak kielkuje w jasnym pomieszczeniu
    • mwookash Link do linka z artykułem 29.03.06, 15:26
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=353&w=35582649&a=35582649

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka