Dodaj do ulubionych

Krótko i na temat

24.06.03, 20:42
Jedząc same rośliny można żyć w zdrowiu.

Jedząc rośliny i nabiał też, chociaż już jest większe ryzyko chorób
związanych z pożywieniem.

Jedząc rośliny, nabiał i mięso można żyć w zdrowiu , ale tu już jest
nieporównywalnie większe ryzyko chorób związanych z pożywieniem.

Jedząc prawie samo mięso człowiek wykitowuje maksymalnie przeżywszy 30-parę
lat.(eskimosi zanim dotarły do nich owoce i warzywa oraz suplementy)

Jedząc samo mięso.....jak jest taki człowiek i żyje to dajcie znać.

Obserwuj wątek
    • Gość: absynent Re: Krótko i na temat IP: 212.182.31.* 25.06.03, 09:00
      Jedząc tylko produkty roślinnne ma się niedobór witamin, zwł B12 i ADEK
      (trochę mniej), białek i żelaza.
      Jedząc dodatkowo produkty zwierzęce systuacja wygląda znacznie lepiej.
      Jedząc dodatkowo mięso można powiedzieć, że człowiek odżywia się prawidłowo i
      rozsądnie.

      HEJ LUDZIE, MIĘSO NIE GRYZIE - JAK NIE CHCECIE GO JEŚĆ, TO NIE JEDZCIE, ALE NIE
      PISZCIE GŁUPOT, ŻE JEST SZKODLIWE, BO NIE JEST!!!!!!!!!
      • wojbus Re: Krótko i na temat 25.06.03, 09:53
        Gość portalu: absynent napisał(a):

        > Jedząc tylko produkty roślinnne ma się niedobór witamin, zwł B12 i ADEK

        to, że witaminy ADEK są rozpuszczalne w tłuszczu (w tłuszczu a nie tylko i
        wyłącznie w tłuszczu zwierzęcym) to nie znaczy, że nie jedząc tłuszczu
        zwierzęcego będzie się miało jego niedobory. Wit. B12 już była tyle razy tu
        wałkowana, że poprzeglądaj sobie wątki.

        > (trochę mniej), białek i żelaza.

        białek? hehe białka to każdy ma nadmiar ("pełnowartościowego" jakby ktoś się
        pytał)
        żelazo? mówili ostatnio w TVN, że co 4 osoba na świecie (czyli większość nie
        wegetarian niż wegetarian) ma niedobory żelaza i że najlepszym jego źródłem są
        warzywa (szczególnie zielone) a dopiero potem ryby. Poczytaj sobie o badanich
        przeprowadzonych w Chinach przez międzynarodowych naukowców na społecznościach
        żywiących się roślinnością a ich zdrowiu i większej podaży żelaza niż
        jedzących dużo mięsa krajów "wysokorozwiniętych" (link znajdziesz na tym
        forum , tylko poszukaj sobie).

        > Jedząc dodatkowo produkty zwierzęce systuacja wygląda znacznie lepiej.

        Tak, jest większe ryzyko nowotworów, chorób serca itd. Nawet oficjalnie już
        IŻiŻ zaleca jeść mięso tylko raz w tygodniu, mniej zacofany Komitet Lekarzy
        Odpowiedzialnej Medycyny zaleca tylko i wyłącznie cztery grupy pokarmowe z
        całkowitym wyłączeniem produktów odzwierzęcych (link do raportu również
        znajdziesz na tym forum).

        > Jedząc dodatkowo mięso można powiedzieć, że człowiek odżywia się prawidłowo
        i
        > rozsądnie.
        Tam gdzie ludność odżywia się roślinnie lub prawie roślinnie choroby typu
        rak, serca , osteoporoza są rzadkością w przeciwieństwie do społeczności
        odżywiających się "rozsądnie" zgodnie z nieaktualnym schematem z lat 20
        zeszłego stulecia gdzie możemy poczytać dawno zdemkaskowane przez naukowców
        bzdury o "pełno i niepełnowartościowych" białkach, żelazie hemowym, B12 itd.

        >
        > HEJ LUDZIE, MIĘSO NIE GRYZIE - JAK NIE CHCECIE GO JEŚĆ, TO NIE JEDZCIE, ALE
        NIE
        >
        > PISZCIE GŁUPOT, ŻE JEST SZKODLIWE, BO NIE JEST!!!!!!!!!
        Powiedział lekarz, który zbija kasę na operacjach nowotworów układu
        pokarmowego....
        • Gość: LR Re: Krótko i na temat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.03, 10:08
          wojbus napisał:

          [ciach...]
          >
          > > Jedząc dodatkowo produkty zwierzęce systuacja wygląda znacznie lepiej.
          >
          > Tak, jest większe ryzyko nowotworów, chorób serca itd. Nawet oficjalnie już
          > IŻiŻ zaleca jeść mięso tylko raz w tygodniu, mniej zacofany Komitet Lekarzy
          > Odpowiedzialnej Medycyny

          Jedynym "nie zacofanym" osobnikiem jest tu pełen ślepej wiary we
          własną "prawdę" niejaki wojbus. Te przejawy pychy i arogancji świadczą
          niebezpiecznych zmianach w jego umyśle; kto wie czy nie toczy go coś bardziej
          niebezpiecznego od łagodnych nowotworów...

          • wojbus Re: Krótko i na temat 25.06.03, 10:35
            Gość portalu: LR napisał(a):

            > wojbus napisał:
            >
            > [ciach...]
            > >
            > > > Jedząc dodatkowo produkty zwierzęce systuacja wygląda znacznie lepiej
            > .
            > >
            > > Tak, jest większe ryzyko nowotworów, chorób serca itd. Nawet oficjalnie ju
            > ż
            > > IŻiŻ zaleca jeść mięso tylko raz w tygodniu, mniej zacofany Komitet Lekarz
            > y
            > > Odpowiedzialnej Medycyny
            >
            > Jedynym "nie zacofanym" osobnikiem jest tu pełen ślepej wiary we
            > własną "prawdę" niejaki wojbus. Te przejawy pychy i arogancji świadczą
            > niebezpiecznych zmianach w jego umyśle; kto wie czy nie toczy go coś
            bardziej
            > niebezpiecznego od łagodnych nowotworów...
            >
            Ile czasu myślałeś nad tym bełkotem ćwierćinteligencie jeden?
            Zanim zaczniesz się odzywać to poczytaj trochę książek, poczytaj raport
            lekarzy Odpowiedzialnej Medycyny, porozmawiaj z lekarzami, którzy sami są na
            diecie wegańskiej od kilkudziesięciu lat i nie mają żadnych niedoborów, a jak
            na razie to zwalczaj inne kultury i wyznania bo chyba to potrafisz najlepiej w
            życiu robić.
          • Gość: absynent Re: Krótko i na temat IP: 212.182.31.* 25.06.03, 11:54
            hej LR, to jednak trafia się tu ktoś normalny.
            Wojbus przedstawił się jako ćwierćinteligent, to juz wiemy, o co chodzi. W TVN
            mówili.. badania w Chinach... nigdy pewnie nie słyszał o EBM itd. Pozdrawaiam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka