Dodaj do ulubionych

Kablówka na osiedlu

22.09.04, 17:16
Witam!
Czy może ktoś z was słyszał, czy jest szansa na kablówkę na naszym osiedlu.
Po ogłoszeniach, które pojawiły się na naszych klatkach nie było żadnej
informacji co dalej.
pozdrawiam robi
Obserwuj wątek
    • mokd Re: Kablówka na osiedlu 22.09.04, 18:05
      no niestety wciaz nic nie wiadomo. mieli kontaktowac sie z Adasiem w razie
      czego ale odzewu brak. ja tez czekam na Aster z utesknieniem, widac osiedle
      liczace 70 mieszkan to dla nich nic ciekawego... poza Cyfra czy czyms takim,
      poki co nie ma chyba innej alternatywy - a szkoda :o(
      • acidos Re: Kablówka na osiedlu 28.09.04, 07:30
        moze warto przemyslec taka instalacje, do instalacji zbiorczej wpuszczamy
        sygnal z anteny satelitarnej(moze byc cyfra lub polsatcyfrowy) a z gniazdka
        kazdy sobie pobiera na dekoder. zainwestowac trzeba tylko w dekoder. to jest
        molo legelna instalacja.
        pozdrawiam
        • mokd Re: Kablówka na osiedlu 04.10.04, 16:36
          wracam do twojego pomyslu, bo okazuje sie, ze on funkcjonuje na kilku
          warszawskich osiedlach - moze warto tym sie zajac?! czy jest ktos chetny, a
          przede wszystkim "zorientowany technicznie"? pozdrawiam, G.
          • marta_ef Re: Kablówka na osiedlu 04.10.04, 17:02
            Na sąsiednim osiedlu (na przeciwko Babilonu) funkcjonuje telewizja kablowa i
            podobno ma konkurencyjne ceny (tez internet)! Jak macie ochote spojrzec na
            oferte to polecam strone www.spray.pl.

Powiem szczerze, ze nie mam pojecia jakie ceny ma np. Aster albo UPC! Ale
            jezeli ktos z was jest zorientowany to moze sobie porownac!

Moze dostalibysmy znizki jezeli zdecydowaloby sie duzo osob??:)

Pozdrawiam i czekam na opinie!

Marta:)
              • marta_ef Re: Kablówka na osiedlu 05.10.04, 08:24
                Sprawa wyglada nastepujaco. Firma obsluguje juz Odkryta 51 wiec do nas daleko
                nie maja! Procedura jest nastepujaca. Nasza Wspolnota (lub w naszym wypadku
                zarzadca lub poprostu my) musi wystosowac zapytanie ofertowe do tej firmy!
                Najlepiej gdyby podpisali sie pod tym chetni na ich uslugi! Koniec i kropka.
                Kontaktuja sie z nami i zakladaja! Tak prosto i ladnie przedstawil mi to ich
                przedstawiciel handlowy!:) W praktyce moze byc inaczej!

Wchodzimy w to?:)

Pozdrawiam /Marta:)
            • alo5 Re: Kablówka na osiedlu 12.10.04, 10:20
              witam!
              Tak się składa że dopiero teraz się zalogowałem na forum, ale to tej kablówce
              na osiedlu po przecinej stronie Babilonu słyszałem od kolegi który tam mieszka.
              Bardzo chwalił i mówił że w pakiecie mozna miec wszystko ( telefon, internet i
              kablówkę ) kablówa bez HBO etc, ale wszystko kosztuje go ok 130 PLN /
              miesięcznie!! więc chyba nie drogo..?
              Możemy zrobić listę chetnych i ponegocjować z nimi ceny.
              Co wy na to?

Andrzej
    • mokd Re: Kablówka na osiedlu 08.10.04, 10:13
      czesc wszystkim! no to co robimy ta kablowke? oferta spray wyglada dobrze, czas
      zaczac dzialac - nadal sa chetni? Marto czy ew. moglabys nas umowic z ich
      przedstawicielem? moze zrobmy takie spotkanko wszystkich zainteresowanych - co
      wy na to? G.
      • marta_ef Re: Kablówka na osiedlu 11.10.04, 10:49
        Chwilowo nie mam czasu sie tym zajac. Przepraszam!
        Podaje namiary:

Spray Spółka Akcyjna

Biuro Obsługi Abonenta
        02-078 Warszawa
        ul.: Krzywickiego 1
        telefon: 22-825-49-91
        fax : 22-825-83-33
        email: spray@spray.net.pl

Przedstawiciel Handlowy:

Białołęka, Bemowo
        0-608 63 11 63

Pozdrawiam,

Marta:)

• mokd Re: Kablówka na osiedlu 11.10.04, 13:36
          ok, dzieki! no to kto jest za?! prosze sie wpisywac i podawac swoje "namiary",
          wtedy umowimy sie z przedstawicielem i uzgodnimy szczegoly. pozdrawiam
          Wszystkich, G.
          1. Malgorzata Ossolinska, blok D/33
                • admka Re: Kablówka na osiedlu 11.10.04, 18:23
                  robi1001 napisała:

> cotton44 napisał:
                  >
                  > > > 1. Malgorzata Ossolinska, blok D/33
                  > > > 2. Marta Frątczak, D 14
                  > > > 3. Marcin Błaszak, C 3
                  > > > 4. Robert Tulin , C 16
                  > > > 5. Adam Kowalczyk, D 42
                    • acidos Re: Kablówka na osiedlu 18.10.04, 14:09
                      dopisuję się do listy

2. Marta Frątczak, D 14
                      3. Marcin Błaszak, C 3
                      4. Robert Tulin , C 16
                      5. Adam Kowalczyk, D 42
                      6. Andrzej Joszczuk , C 5
                      7. Robert Augustyn C 2

troche mało nas :)
                      • omim Re: Kablówka na osiedlu 18.10.04, 14:25
                        W sumie już sie dopisywałam na początku, ale listy nam się rozwarstwiły... ale
                        i tak nas mało. może powiększy się lista 3/11/2004. Gosia zrobisz listę, czy ja
                        mam to zrobić? Puścimy to w obieg i tyle...
                        2. Marta Frątczak, D 14
                        3. Marcin Błaszak, C 3
                        4. Robert Tulin , C 16
                        5. Adam Kowalczyk, D 42
                        6. Andrzej Joszczuk , C 5
                        7. Robert Augustyn C 2
                        8. Małgorzata Omilianowicz, d 28
                        • mokd Re: Kablówka na osiedlu 18.10.04, 15:20
                          Gosiu nie ma problemu - zrobie liste i chetnych na spray i liste spraw do
                          omowienia :o) Chyba faktycznie warto poczekac z ta sprawa do zebrania (to juz
                          tylko kilka tygodni), im nas wiecej tym lepiej. G.
      • alo5 Re: Kablówka na osiedlu 12.10.04, 10:26
        Gosia, popieram pomysł "sprey"-a co prawda mam cyfrę z której nie mogę
        zrezygnować przez 1 rok, ale zależy mi na internecie.

Dajcie znać jakby było spotkanie z przedstawicielem sprey-a! z chęcią bym
        uczestniczył.:))

pzdr
        Andrzej
        • mokd Re: Kablówka na osiedlu 12.10.04, 11:09
          oczywiscie dam znac - na forum oraz postaram sie np. wrzucic info do Waszych
          skrzynek - zagladajcie do nich! umowmy sie, ze do konca tygodnia poczekamy na
          chetnych a w przyszlym tygodniu zaczniemy dzialac - ok? a przy okazji, czy ktos
          z Was zna sie choc troche na sprawach technicznych - zebysmy wiedzieli o co
          pytac na spotkaniu z przedstawicielem spray'a? pozdr, G.
          • alo5 Re: Kablówka na osiedlu 12.10.04, 16:34
            na sprawach technicznych nie koniecznie ale na pewno trzeba spytać o instalację
            i jej koszt oraz gwarancję i konserwację ( czy jest darmowa czy nie) koniecznie
            o ilość programów i o przepustowość internetu ( słyszałem że gwarantują 128KB)
            to całkiem wystarczy.

pzdr
            Andy
            • omim Re: Kablówka na osiedlu 12.10.04, 17:40
              Flashnet niby też gwarantuje. Niestety uzależnione jest to od momentu. Wczoraj
              mierzyłam prędkość łączenia z polskimi stronami i średnia od 19.00 do 20.00
              wyszła ok 137 kb/s. ładnie brzmi, ale wydawało mi się, że bardzo wolno chodzi
              (może to jednak sprawa moich firewalli i scanera). I tak się trochę gubię w
              tych miarach.
              Pozdrawiam,
              M.
    • tonemmail Re: Kablówka na osiedlu 03.11.04, 21:56
      Rozmaiałem z kims w AsterCity z działu inwestycji i polecili, żebyśmy napisali
      do nich pismo z zaproszeniem do inwestycji u nas o treści np. (w
      skrócie)Jesteśmy zainteresowani , jest nas 75 lokali, z czego połowa wyraziła
      chęć skorzystania z oferty AsterCity jako najlepszego dostawcy
      (TV+Internet+Tel). W budynkach istnieje wszelkie okablowanie. Trzeba jedynie
      doprowadzić łącze do budynków... itd. Można wspomnieć o konkurencji , że oferuje
      nam usługi (wymienić nazwy) ale wolimy Astre. Takie pismo powinno być podpisane
      przez jak najwięszą ilośc mieszkańców i dołaćzone do niego pismo Terenixu że
      jako Zarządca nieruchomości wyrażą zgodę na wejście AsterCity oraz dołoży
      wszelkich starań żeby pomóc. Pismo podobnej treści musi się znaleść gdyż prawnie
      to Terenix nas reprezentuje , poza ty dwa lata temu odmówili oni położenie kabla
      na tej działce. 55D_7
      • mokd Re: Kablówka na osiedlu 04.11.04, 07:26
        witamy na forum :o)
        dzieki za info!
        no to trzeba napisac to pismo, jesli znajde czas zajme sie tym, jesli ktos ma
        ochote mnie uprzedzic bardzo prosze. :o) mam pytanie i prosbe - czy tobie moge
        zostawic zalatwienie sprawy z Terenixem? bylabym wdzieczna. ja oczywiscie
        wspomne im o tym przy okazji "malowania klatek" ale ktos kto trzymalby w tej
        sprawie reke na pulsie przydalby nam sie..... :o)
        pozdrawiam, G.
      • zbigi_d Re: Kablówka na osiedlu 04.11.04, 15:19
        Witam,
        ja rowniez pozwolilem sobie dzis zasiegnac informacji i dowiedzialem sie tyle ze:

- na razie brak jest jakiegokolwiek budynku przy Odkrytej z numerem nieparzystym
        ktory posiadalby Internet z Aster@ - a to inestety kiepska informacja :-( bo
        trzebaby przebijac sie pod ulica co zawyza znacznie koszt calej inwestycji... :-(
        No ale oczywisicie mila Pani potwierdzila to ze mozna napisac podanie na ktorym
        podpisza sie wszyscy zainteresowani + pismo od developera jako zarzadcy -> a oni
        czyli Aster@ zrobia wizje lokalna i ustosunkuja sie do tego... czyli w sumie
        zadnych rewelacji... i tak sie zastanawiam ze przeciez jakis czas temu robili
        juz chyba jakas wizje..bo po klatkach byly porozwieszane ich ulotki(chyba ze
        myle ich z jakims innym providerem ale raczej nie)..i nie wiele z tego wyniklo
        dobrego...

pozdr
        ZD
        • mokd Re: Kablówka na osiedlu 04.11.04, 15:40
          no wlasnie i fakty sa takie, ze wszyscy nas maja, za przeproszeniem, gdzies.
          poza tymi mniejszymi firmami, jak spray, nie mamy chyba, poki co szans na
          kablowke czy internet lub telefon. :o( a te male firmy maja ta wade, ze
          dysponuja wylacznie laczami radiowymi.... sama juz nie wiem co robic :o(
          G.
          • zbigi_d Re: Kablówka na osiedlu 04.11.04, 16:12
            Niestety chyba masz racje - zeby choc bylo wiadomo ze jest realna szansa ze
            ktoras z tych firm(czytaj Aster@) w najblizszej przyszlosci zdecyduje sie
            swiadczyc dla nas uslugi uslugi ..a tu bieda...tak wiec chyba jednak pozostaje
            spr@y...
            pozdr
            ZD.
    • tonekmail Re: Kablówka na osiedlu 06.11.04, 23:42
      Szanowna Gosiu,
      mogę trzymac rękę na pulsie w tej sprawie jednakże pewnie będzie to nieskuteczne
      gdyz nie dysponuję w ogóle wolnym czasem. Jestem w zarządzie kilku wspólnot
      mieszkniowych więc zapewne posiadam informacje i doświadczenie które może nam
      się przydac wzbudownaiu odpwiedniego systemu zarządzania naszą nieruchomością
      ale niestey z braku czasu nie jestem zainteresowany aktywnytm uczestnictwem w
      zarządzie nieruchomością. Z miła chęcia podzielę się swoimi doświadczeniami w
      tym zakresie i pomogę ile będę mógł. Jednym tematem zając się mogę na
      więcej brak mi czasu ale moge elektornicznie konsultować, pracwoać, wspomagać
      itd..... 55D_7
      • mokd Re: Kablówka na osiedlu 08.11.04, 07:37
        mam news'a. otoz w sobote rano obudzil mnie pan, ktory usilujac mi wmowic, ze
        jestem czlonkiem zarzadu - a moze ja o czyms nie wiem ? :o) - chcial uzyskac
        ode mnie zgode na wejscie z instalacja ASTER CITY!!!!! no szok! po wyjasnieniu
        panu, ze nie jestem z zarzau, bo zarzadza nami Terenix, pan sie bardzo zmartwil
        i opowiedzial mi jak to rok temu wystepowal z taka prosba do Terenixu....i
        odmowiono mu!!!!! Oj, chyba ktos tu nie jest z nami szczery.... koniec koncow
        propozycja jest jak najbardziej aktualna, pan musi tylko obejrzec istniejaca
        instalacje i polaczenia miedzy budynkami - do tego wystarczylby mu ktos z nas,
        najlepiej ktos kto umie sie poruszac po piwnicach i garazach i wie gdzie co
        jest (ja nie mam pojecia). mam do pana "namiary", pan ma ponownie wystosowac
        prosbe do Terenixu a ja zobowiazalam sie dopilnowac zeby tym razem odpowiedz
        byla pozytywna - licze na Wasze wsparcie! ten pan reprezentuje firme PROBUD,
        jest podwykonawca robot instalacyjnych, nazywa sie Ryszard Rejman. powiedzial
        mi, ze gdyby udalo sie uzyskac zgode to jeszcze w tym roku mielibysmy u siebie
        Aster!!! jesli ktos z Was jest w stanie zweryfikowac te informacje, podzielic
        sie uwagami czy wiedza - np. wydaje mi sie, ze my mamy jakies okablowanie ale
        nie wiem czy to wystarczy, czy sie nadaje, itp. (nie znam sie :o( ) to prosze
        piszcie! podaje takze telefon do pana Rysia 602 223 679.
        pozdrawiam i czekam na odzew, G.
          • mokd Re: Kablówka na osiedlu 08.11.04, 14:47
            oczywiscie ze tak. ale przede wszystkim niech wyjasnia dlaczego zataili przed
            nami fakt, ze moglismy miec Aster juz w momencie wprowadzania sie! nawet na
            ostatnim zebraniu, kiedy poruszalismy kwestie kablowki nikt nie wspomnial, ze
            oferta byla, a czemu ja odrzucono to juz w ogole zagadka?! wiadomo, ze wszystko
            bedzie musialo sie odbyc w porozumieniu z nimi, musza udostepnic pomieszczenia,
            instalacje, plany, itp. ten pan, jak juz wspomnialam, ma raz jeszcze zlozyc do
            nich podanie, ktore tym razem bedzie pozytywnie rozpatrzone, mam nadzieje...
            o tym jaka mamy miec kablowke mozemy chyba zdecydowac sami?! tym bardziej, ze
            Terenix nic nam nie zaoferowal.... i pod tym wzgledem wypadaja bardzo slabo w
            porownaniu z innymi developerami. jakby zupelnie im nie zalezalo na niczym
            innym jak tylko sprzedazy mieszkan. szkoda, ze takie maja podejscie...
            G.
            • doozers Re: Kablówka na osiedlu 08.11.04, 15:07
              mokd napisała:

> oczywiscie ze tak. ale przede wszystkim niech wyjasnia dlaczego zataili przed
              > nami fakt, ze moglismy miec Aster juz w momencie wprowadzania sie! nawet na
              > ostatnim zebraniu, kiedy poruszalismy kwestie kablowki nikt nie wspomnial, ze
              > oferta byla, a czemu ja odrzucono to juz w ogole zagadka?!

Gosiu, zdaje się że nie do końca jest tak jak mówisz. Wydaje się że Ci umknęło.
              Kiedy poruszona była kwestia kablówki, p. Łabuś wspominał, że Aster z nimi
              rozmawiał, ale jeśli dobrze pamiętam (głowy nie dam, bo mnie zbytnio ta kwestia
              nie interesuje) to chcieli przez naszą działkę kabel przeciągnąć
              i tego im odmówiono.
              Jeśli się mylę, to niech mnie pan Darek poprawi.

Pozdrawiam,
              Jacek
              • mokd Re: Kablówka na osiedlu 08.11.04, 15:25
                mowiac szczerze ja tego faktu nie pamietam a jestem jak najbardziej
                zainteresowana. ale jesli jest tak jak piszesz to przepraszam za pomowienie,
                jednak nadal nie rozumim dlaczego nasz developer uniemozliwia nam korzystanie z
                najlepszego po TPSA operatora?! nawet jesli chcieli ciagnac kabel to co w tym
                zlego? przyznaje, ze ja sie nie znam, byc moze nie wiem o czyms istotnym ale
                jesli tak jest to chcialabym zostac poinformowana o wszystkich
                przeciwwskazaniach. :o)
                • doozers Re: Kablówka na osiedlu 08.11.04, 15:49
                  mokd napisała:

> mowiac szczerze ja tego faktu nie pamietam a jestem jak najbardziej
                  > zainteresowana. ale jesli jest tak jak piszesz to przepraszam za pomowienie,
                  > jednak nadal nie rozumim dlaczego nasz developer uniemozliwia nam korzystanie
                  z
                  >
                  > najlepszego po TPSA operatora?! nawet jesli chcieli ciagnac kabel to co w tym
                  > zlego? przyznaje, ze ja sie nie znam, byc moze nie wiem o czyms istotnym ale
                  > jesli tak jest to chcialabym zostac poinformowana o wszystkich
                  > przeciwwskazaniach. :o)

Nie potrafię Ci odpowiedzieć na te wszystkie pytania :)
                  Pamiętam tylko, że była o tym mowa. Mogłaś to przeoczyć,
                  bo przecież były chwile kiedy biegły dwie debaty równolegle,
                  jedna z tyłu, druga z przodu :)

Pozdr,
                  Jacek
                  • uglybear Re: Kablówka na osiedlu 08.11.04, 19:06
                    witam! zgodze sie z doozers ze byla mowa tylko o przeciagnieciu kabla przez dzialke Terenixu
                    ja buduje kanalizacje teletechniczne i wiem ze jest to czasami problem posiadac cos w ziemi na
                    swojej dzialce. Tyle jesli chodzi o kabel, jesli chodzi o instalacje w budynkach to wiem tyle ze w
                    kazdym budynku sa miejsca w ktorych zbiegaja sie wszystkie kable z kazdego lokalu i jest ona
                    przystosowana do podlaczenia kablowki tak mnie poinformowano przy odbiorze mieszkania
                    pozdrawiam :-)
                    grzesiek
                    • mokd Re: Kablówka na osiedlu 09.11.04, 07:45
                      czesc! dzieki za info. musialam nie uslyszec tej rozmowy, fakt bylo dosc glosno
                      a ja siedzialam daleko. jednak przeciwko kablom na osiedlu nie mam nic,
                      szczegolnie jesli dzieki nim bede mogla ogladac tv, rozmawiac przez telefon czy
                      buszowac po necie :o) jezeli ktos z Was ma odmienny poglad to prosze go
                      wyrazic. i przy okazji - kto bylby chetny do podlaczenia u siebie w domu Aster?
                      zrobmy prosze liste, to znacznie ulatwi mi zbieranie podpisow :o)
                      podawajcie prosze numery swoich blokow i mieszkan!
                      pozdrawiam, G.
                      i oczywiscie jestem zainteresowana, takze wpisuje sie jako numer 1 :o)
                      • doozers Re: Kablówka na osiedlu 09.11.04, 09:44
                        mokd napisała:

> jednak przeciwko kablom na osiedlu nie mam nic,
                        > szczegolnie jesli dzieki nim bede mogla ogladac tv,
                        > rozmawiac przez telefon czy buszowac po necie :o)

Wiesz Gosiu, nie wiadomo kiedy i jak to było.
                        Tobie kabelek na działce nie przeszkadza bo nic nie budujesz :),
                        a jeśli chcieli przeciągnąć kabelek w czasie budowy,
                        to Terenix mógłby mieć potem kłopot (jak zauważył uglybear).
                        Poza tym przeciągnięcie kabelka przez naszą działkę,
                        nie oznacza że automatycznie by nas bo niego podłączyli,
                        chociaż nie przeczę, że prawdopodobieństwo byłoby większe :)

A i my moglibyśmy mieć kłopot, gdyby np. kabelek biegł przez trawnik pod naszym
                        placem zabaw.
                        Trzeba by wtedy uważać gdzie i jak się kopie przy wylewaniu "fundamentów" pod
                        altankę czy huśtawkę.

Pozdr,
                        Jacek
                        • mokd Re: Kablówka na osiedlu 09.11.04, 11:22
                          Jacku mi chodzi tylko i wylacznie o okablowanie naszych budynkow! i temu panu
                          takze, jak zrozumialam z rozmowy z nim. ponadto on chcial to robic w momencie,
                          kiedy osiedle bylo juz gotowe, ok. grudnia 2003 r. mozna to sprawdzic :o) moje
                          zdziwienie wobec postawy Terenixu wynika z faktu, ze przeciez ich oferta bylaby
                          znacznie bardziej atrakcyjna (dla mnie z pewnoscia), gdyby uwzgledniala
                          mieszkania przygotowane do podlaczenia do sieci Aster czy TPSA a nie do
                          podlaczenia sie do internetu proponowanego przez nieznana, mala firme, ktorej
                          oferta jest uboga. tymczasem Terenix nie wystapil ani do TPSA ani do Aster,
                          jako developer zainteresowany okablowaniem budowanych przez siebie osiedli! dla
                          mnie to dziwne ale moze ja sie nie znam, nie uwzgledniam wszystkich "za"
                          i "przeciw". i tyle, wyrazam tylko swoje zdanie, bez wiekszych pretensji :o)
                          pozdrawiam, G.
                          • tonekmail Re: Kablówka na osiedlu 11.11.04, 10:00
                            Mnie też dziswią opinie niektórych z nas broniące Terenix że jakiś czas odmówił
                            pzrejścia, wejścia itd. z kablem. Nawet jak to było w trakcie budowy to
                            istnieją plany które określają co i gdzie się buduje i bez problemu można było
                            poprowadzić kable. Dostęp do internetu, TV i telefonów zwiększało atrakcyjność
                            lokalizacji więc nie było racjonalnych powodów żeby si,ę nie zgodzić. Myślę, że
                            Terenix zarządał zapłaty za przejście , wejście na działkę a AsterCity się na
                            takie warunki nie zgodziło. Czyli jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że o
                            pieniądze.
                      • omim Re: Kablówka na osiedlu 09.11.04, 11:00
                        My jesteśmy jednak za Sprayem, bo internet i tel. już mamy. Może nie jste to
                        szczyt szczęścia, ale na razie wystarczy. Nie mam jednak nic przeciwko, aby
                        Aster weszło na osiedle.

Pozdrawiam,
                        M i P.
        • tonekmail Re: Kablówka na osiedlu 11.11.04, 10:17
          Rozmaiwałem z Panem Rysiem telefonicznie. Potwierdził, że złożył w Terenixie w
          dniu wczorajszym (10-11-2004r.) pismo w sptrawie wyrażenia zgody. Może być
          jeszcze problem natury takiej że władze dzielnicy mogą żądać uchwłay
          współwłaścicieli mieruchomości czyli Wspólnoty Mieszkaniowej na wejście na
          nieruchomość. Jest to płynna sprawa gdyż niektórzy urzędnicy traktują taką
          czynność jako przekraczającą uprawnienia zwykłego zarządu i wtedy niezbędna
          jest uchwała wspólnoty. Nie wiem czy 12-11.2004r. pan Darek pracuje. Jeżeli nie
          maacie nic przeciwko to się zajmę tym.
    • tonekmail Re: Kablówka na osiedlu 11.11.04, 09:54
      Jeżeli pojawiła si,ę osoba z ramienia AsterCity chcąca nas przyłączyć a ty
      Gosiu masz do niej kmontakt to wg mnie najlepiej byłoby, żeby ponowne pismo do
      Terenix trafiło do ciebie a Ty lub ktoś z nas załątwił w terenixie zgodę. częst
      się zdaża że developerzy rządają kasy za zgodę na przyłącznie zapominając o
      prawie, które mówi że nie mogą zabronić właścicielowi lokalu na dostęp do
      internetu, TV czy telefonu przez jakąkolwiek firmę. mogą jedynie narzucić
      warunki techniczne w jaki sposób ma być przyłącze odprowadzone.
      • uglybear Re: Kablówka na osiedlu 14.11.04, 15:48
        witam! jesli chodzi o zaplate za wejscie Aster na osiedle to wydaje mi sie ze Terenix nie moze
        zadac zaplaty gdyz jest tylko zarzadca a decyzja pozostaje po stronie wspolnoty,pobrane
        pieniadze za wejscie i tak musza trafic na konto wspolnoty gdyz osiedle nie jest wlasnoscia
        firmy Terenix, wiec gdy dotrze do zarzadu wspolnoty takie pismo powinnismy zostac
        poinformowani o nim w koncu oni pracuja dla nas.
        grzesiek
        pozdrawiam:-)
      • mokd Re: Kablówka na osiedlu 15.11.04, 07:51
        czesc! przepraszam ale nie bylo mnie kilka dni a w domu internetu jeszcze nie
        posiadam :o)
        bardzo Ci dziekuje za zainteresowanie i cenne rady! cala sprawa spadla na mnie
        dosc nieoczekiwanie, o czym pisalam, a skoro tak sie stalo to sie tym
        postanowilam zajac. wiem, ze pan Rysio zlozyl ponownie pismo do Terenixu -
        prosilam go o to i teraz trzeba bedzie sie zainteresowac ich stanowiskiem.
        Poniewaz brak mi twojego doswiadczenia, nie znam tez aktow prawnych dot. tej
        dziedziny (na studiach tego nie uczyli a w zyciu nie musialam jeszcze sie tym
        interesowac :o) ), bede bardzo wdzieczna za pomoc!!! tym bardziej, ze ten
        tydzien zapowiada sie dla mnie wyjatkowo pracowicie, wiec jesli dysponujesz
        czasem i checia - bardzo prosze zajmij sie tym! ja moge zadzwonic do Terenixu,
        zgodnie z obietnica, i dowiedziec sie czegos ale na reszte moze mi zabraknac
        czasu. A czas goni, bo im szybciej zalatwimy formalnosci, tym szybciej bedziemy
        mieli Aster w domach :o)
        jesli jestes zainteresowany, skontaktuj sie ze mna prosze, tel. 604 463 919,
        gdybym nie odbierala zostaw wiadomosc lub napisz sms'a, zebym miala Twoj numer
        i mogla oddzwonic :o)
        pozdrawiam serdecznie, G.
        • mokd Re: Kablówka na osiedlu 16.11.04, 16:09
          Witam!
          z informacji uzyskanych dzis od Pana Darka wynika, iz dzis wlasnie ruszyla
          akcja zbierania podpisow, na wyrazenie przez nas jako wspolwlascicieli terenu,
          zgody na wejscie z instalacja Aster! Podpis ten nie oznacza jeszcze zgody na
          podlaczenie kabla w domu, tylko na wejscie na teren osiedla i zrobienie
          wszystkiego co niezbedne, bysmy mogli korzystac z oferty Aster. Mam nadzieje,
          ze wszyscy, a przynajmniej wiekszosc z nas, wyraza na to zgode i dzieki temu
          chetni beda mogli wkrotce posiadac kablowke, internet lub telefon stacjonarny w
          domu :o)
          Bardzo na Was licze! Niestety obawiam sie, ze z powodu poznych powrotow sama
          bede miala problem ze zlozeniem takiego podpisu...
          Pozdrawiam, G.
          • zbigi_d Re: Kablówka na osiedlu 17.11.04, 08:07
            Wiatm,
            Pani od podpisow "czatowala" dzisiaj przed blokiem juz o 7 rano..jednak z tego
            co widzialem na listach nie bylo zbyt wielu podisow..no ale mysle ze po
            dzisiejszym dniu to sie poprawi..

Pozdrawiam
            ZD
              • mck4 Re: Kablówka na osiedlu 17.11.04, 11:33
                Do Aster City jestem negatywnie nastawiony. Korzystałem ponad 4 lata z ich
                usług, gdyż nie było to w moim mieszkaniu i nie mogłem wypowiedzieć umowy. W
                tym okresie podnieśli opłaty z trzydziestu-kilku zł do prawie sześćdziesięciu,
                bez podania nawet cienia uzasadnienia. Natomiast liczba kanałów systematycznie
                spadała, w końcu odeszły kanały niemiecko-języczne. Zapełnili to chłamem z
                Rosji i edusatem. Jednym słowem duży poziom bezczelności i skubania klienta. Ja
                na pewno się nie zdecyduję na nich.
                Kolejna sprawa to internet. Zamiast płacic nie wiadomo za co zewnętrznym
                dostawcom intenetu załatwmy sami dostęp do dsl. Dostęp do internetu, jak
                wskazują doświadczenia kilku moich znajomych których bloki, czy osiedla to
                zrobiły jest znacznie szybszy i zdecydowanie tańszy od ofert komercyjnych.
                • mokd Re: Kablówka na osiedlu 17.11.04, 11:51
                  u moich rodzicow Aster jest od poczatku swego istnienia, czyli pewnie ponad 10
                  lat i zawsze bylismy zadowoleni. jesli chodzi o internet czy telefonie przez
                  nich oferowane, to wszyscy moi znajomi, ktorzy maja sa zadowoleni. tak wiec ja
                  jestem jak najbardziej "za"! jednak do pracy wyruszam ok. 6:20 - 6:30 a wracam
                  ok. 20 - 21 wiec nie mam pojecia jak sie podpisac na tej liscie?!
                  i jeszcze jedno - pisalam o tym. nawet jesli ktos jest przeciwny posiadaniu
                  Aster w domu, to podpis, o ktorym mowa nie oznacza wyrazenia zgody na
                  korzystanie z uslug Aster a tylko na zrobienie instalacji na naszym osiedlu!
                  tak wiec mimo tego, iz nie chce sie go miec, mozna sie podpisac - inni by
                  chcieli! nikt cie nie zmusi do zainstalowania Aster w domu!!! chodzi tylko o
                  twoj podpis jako wspolwlasciciela terenu!!!
                  mam nadzieje, ze dla dobra ogolnego zechcecie umiescic swoje autografy na tej
                  liscie. pozdrawiam, G.
                  • omim Re: Kablówka na osiedlu 17.11.04, 12:24
                    Czy oznacza to też, że definitywnie rezygnujemy z oferty SPRAY? Ja osobiście
                    jako telewizję kablową wolałabym coś tańszego niż Aster City. Po co tyle płacić
                    za ten sam zakres pprogramowy i podobną jakość?

M.
                    • mokd Re: Kablówka na osiedlu 17.11.04, 14:44
                      Gosiu nie wiem jak inni ale ja wole miec kompleksowy pakiet w Aster. moze jest
                      troche drozszy ale oferuje telefony stacjonarne i internet, ktory dziala lepiej
                      i szybciej niz "radiowka". G.
                      • omim Re: Kablówka na osiedlu - konkurencja Aster 17.11.04, 15:22
                        Ja jestem za wolnym wyborem. Jednak wcześniej myśleliśmy także o SPRAY.
                        osobiście nie chciałabym się uzależnić tylko i wyłącznie od jednego operatora.
                        Sądziłam, że na zabraniu (niestety nie byłam obecna) była także ta kwestia
                        poruszana? Dziwne też, że jeszcze na etapie budowy nie zadbano o okablowanie
                        różnych firm, tak jak jest w bliskich nam osiedlach. Jednak tej rzeczy nie ma
                        po co kontynuować... nie mam nic przeciwko, aby na nasze osiedle weszło kilka
                        operatorów, a my wtedy byśmy mieli jeszcze większy wybór. Z tego co się teraz
                        orientuję rozpatrzywane jest jednak tylko i wyłącznie Aster?
                        • mokd Re: Kablówka na osiedlu - konkurencja Aster 17.11.04, 15:43
                          Gosiu, Aster wystapilo z pismem do Terenixu o zgode na zrobienie instalacji na
                          naszym terenie. poniewaz Terenix nie jest juz wlascicielem, bo od momentu
                          podpisania aktow notarialnych my sie nimi stalismy, musimy wyrazic na to zgode
                          my, poprzez podpisanie sie pod decyzja.
                          nic mi nie wiadomo aby inni operatorzy byli zainteresowani naszym osiedlem...
                          G.
                    • mck4 Re: Kablówka na osiedlu 29.11.04, 08:54
                      Dlaczego na DSL nie ma szans. Przecież TPSA ma nas podobno niedługo podłączyć.
                      Jak oni będą z DSL nie powinno byc problemu. Może sąsiad który był na zebraniu
                      i ma znajomego w TPSA mógłby sie czegoś dowiedzieć:-)
    • tonekmail Re: Kablówka na osiedlu 17.11.04, 19:13
      Tak. Ruszyłą akcja zbierania podpisów pod uchwałą zezwalającą na wejście z
      inwestycją AsterCity , podpisująć listę z głosowaniem zauwazyłem, że było kilka
      głosów wstrzymujących się. Dziwię się tym osobom bo pozwolenie to nie oznacza
      że ktoś musi podłączyć się do sieci Aster. Uważam, że powinniśmy dążyć od tego
      żeby mieć kilkun dostawców usług (TV, tel. internet) wtedy każdy mógłby
      wybrać. Ja osobiście korzystam z Astercity w czterech lokalizacjach, mając
      różne usługi i różne pakiety i jestem zadowolony, co wcale nie oznacza że
      jestem przeciwny Sprayowi czy innemu operatorowi. Jest to tylko kwestia ceny do
      jakości.
        • mokd Re: Kablówka na osiedlu 29.11.04, 07:15
          czesc! wiesz moze i ta akcja trwala kilka dni ale mi np. nie udalo sie
          podpisac... niestety godziny pracy administracji sa dla mnie abstrakcja, nie
          mam szans na zalatwienie czegokolwiek :o(
          obawiam sie, ze podobnych przypadkow jest wiecej. nie wiem ile osob mialo
          okazje ta liste zobaczyc. slyszalam takze, ze byli i tacy co sie "wstrzymywali"
          a przeciez kilkakrotnie wyjasnialam, ze chodzi tylko o zgode na wejscie na nasz
          teren!!! jak widac nie do wszystkich to dociera. zeby wiec poznac szczegoly
          akcji trzeba zadzwonic do Terenixu - tam powinni znac odpowiedz na Twoje
          pytanie. Mam prosbe - gdybys sie czegos dowiedzial napisz o tym na forum! :o)
          Pozdrawiam, G.
      • robi1001 Re: Kablówka na osiedlu 05.02.05, 10:57
        Witam!
        Z tego co mi się udało dowiedzieć w Aster, to w tej chwili oczekują na zgodę
        terenixu na podłączenia instalacji do osiedla (podobno będzie to pozytywnie
        załatwione), nastepnie Aster ma przygotować projekt przyłącza i przedstawić go
        w Urzędzie Gminy, by ta wyraziła zgodę. Po przejściu formalności roboty podobno
        mają dopiero rozpącząć po zimie, gdyż w zimę koszty podłączenia są dwukrotnie
        większe. Prawdopodobnie przewidziany termin: kwiecień/maj.
        Pozdrawiam Robi
    • mokd Re: Kablówka na osiedlu 08.03.05, 10:43
      witam! kilka minut temu zadzwonil do mnie pan z Aster City z informacja, ze
      kablowka na naszym osiedlu z pewnoscia bedzie. obecnie wszystko jest na
      etapie "urzedowym" i zaraz po jego zakonczeniu i nadejsciu nieco bardziej
      sprzyjajacych warunkow atmosferycznych, rozpoczna podlaczanie nas do sieci.
      powinno to nastapic ok. kwietnia - maja. tak wiec warto poczekac, skoro juz i
      tak czekamy od roku... mam nadzieje, ze ten dlugi czas wynagrodza nam jakas
      promocyjna cena czy czyms podobnym :o)
      pozdrawiam, G.
        • mokd Re: Kablówka na osiedlu 08.03.05, 11:33
          no wlasnie, ostatnio dwa razy "nawiedzili" mnie ludzie z Cyfry z informacja, ze
          oni juz nas podlaczaja i przyniesli umowe do podpisania! ich metody mnie
          przerazily - jaka umowa, jaka instalacja, nic o tym nie wiem! to wszystko
          brzmialo tak jakby ich dzialanie bylo poparte nasza zgoda, jakby byla to jakas
          akcja poprzedzona "kampania" informacyjna! a ja pierwszy raz o tym slyszalam...
          podobnie jak moi sasiedzi. bardzo nie lubie takich metod. pogonilam ich ale
          problem braku sensownych kanalow tv pozostal... dlatego dzisiejszy telefon z
          Aster choc mnie zaskoczyl to bardzo ucieszyl :o)
          zobaczymy jaka nam przedstawia oferte, szczegolnie cenowa?! mam jednak
          nadzieje, ze bedzie do przyjecia.
          pozdrawiam, G.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka