Dodaj do ulubionych

Agresja borderline

14.09.22, 23:22
Mam 24 lata, w 2019 r zdiagnozowano u mnie zo borderline. Od prawie dwóch lat jestem w związku. Związek jest bardzo burzliwy, ale ostatnio było już lepiej. Niestety nie kontroluję swojej złości na partnera i bywam agresywna. Wtedy on też reaguje w końcu agresją. Oboje mamy tego dość, ale kochamy się i chcemy być razem. Jestem cały czas w terapii, ale borykam się też z uzależnieniami, więc głównie na nich się skupiam. Terapia osobowości ciągle jest odkładana a mój związek się sypie. Wiem, że na agresję u borderline rozwiązaniem jest terapia, ale może ktoś może mi doradzić jak zapanować nad agresją i złością? Nienawidzę siebie za to, ale kiedy włącza się emocja, czuje jakby border przejmował nade mną kontrolę i nie mogę się zatrzymać.
Pomocy ..
Obserwuj wątek
    • brz_a_sk Re: Agresja borderline 15.09.22, 09:28
      a już wiesz skąd wypływa agresja? tak najgeneralniej, u każdego?
      • trust21 Re: Agresja borderline 23.09.22, 16:03
        Przecież dobrze wiesz skąd ona wypływa. W jej przypadku to brak samoregulacji własnych emocji.

A u partnera to zwyczajnie frustracja.
    • trust21 Re: Agresja borderline 23.09.22, 16:01
      Bez terapii nie zapanujesz nad tym i związek się rozleci wcześniej czy później.
    • yadaxad Re: Agresja borderline 08.11.22, 15:35
      Przy terapii uzależnień problemy osobowości, zachowania i wiele różnych mechanizmów reagowania też wychodzi. Nie może być tak, że sprawy osobowości ci zupełnie "leżą", bo zajmujesz się uzależnieniem. Może to nie najlepsza terapia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka