piojawor 23.02.12, 20:32 Piszemy m.in. o: pierwszej bibliotece we wschodniej części dzielnicy, konsultacjach społecznych dot. "Magicznego Parku" przy ul. Magicznej. www.bialoleka.waw.pl/data/newsFiles/cb_37.pdf Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
piojawor Re: Biblioteka na Berensona i "Magiczny" Park 23.02.12, 20:35 piojawor napisał: > Piszemy m.in. o: > > pierwszej bibliotece we wschodniej części dzielnicy, > konsultacjach społecznych dot. "Magicznego Parku" przy ul. Magicznej. > > www.bialoleka.waw.pl/data/newsFiles/cb_37.pdf www.bialoleka.waw.pl/data/newsFiles/cb_37.pdf - poprawny link Odpowiedz Link
bucksik Re: Biblioteka na Berensona i "Magiczny" Park 23.02.12, 21:06 Sprawdziłem na zumi, gdzie jest Berensona 38 i ciekawy budynek to chyba nie jest. Może zumi przekłamuje. Czy jest to obecnie właśność dzielnicy? Odpowiedz Link
piojawor Re: Biblioteka na Berensona i "Magiczny" Park 23.02.12, 21:23 Jest to zupełnie nowo wybudowany budynek pozyskany na zasadzie dzierżawy wieloletniej przez Bibliotekę i specjalnie zaadaptowany. Odpowiedz Link
waldek_roszak Re: wieloletnia dzierżawa 23.02.12, 21:37 bucksik napisał: > Sprawdziłem na zumi, gdzie jest Berensona 38 i ciekawy ? > budynek to chyba nie jest. Może zumi przekłamuje. Na zumi fotki są stare - to ten budynek trochę dalej od ulicy. Kto ma czas, to zapraszam na wycieczkę aby samemu zobaczyć, jak to TERAZ wygląda. Trwają właśnie prace wykończeniowe wykończeniowe. bucksik napisał: > Czy jest to obecnie właśność dzielnicy? Dzielnica nie jest właścicielem. Mamy wieloletnią dzierżawę. Pozdrowienia Waldek Roszak Odpowiedz Link
bialoleka.jest.jedna Druga biblioteka 23.02.12, 23:13 i warto w tym miejscu podkreślić, że jest to druga biblioteka w tej części dzielnicy. Pierwszą założyli Państwo Grabowscy. Odpowiedz Link
piojawor Re: Druga biblioteka 24.02.12, 09:15 Szanowny "Białołęka jest jedna" - Biblioteka to nie wypożyczalnia książek. Inicjatywa parafii jest bardzo cenna. Informowaliśmy o niej także jako Dzielnica np. na oficjalnym profilu. Proszę jednak nie mylić wypożyczalni z tym co chcemy stworzyć na Berensona a co funkcjonuje już w innych częsciach dzielnicy bialoleka.e-bp.pl/ Odpowiedz Link
bialoleka.jest.jedna Biblioteka (gr. biblion – książka, theke - zbiór) 24.02.12, 11:25 Szanowny Piotrze Jaworski odsyłam do populanego serwisu, wiki. "Biblioteka (od greckiego βιβλιοθήκη bibliotheke; βιβλίον biblion – książka) – instytucja społeczna, która gromadzi, przechowuje i udostępnia materiały biblioteczne oraz informuje o materiałach bibliotecznych (swoich i obcych)" Biblioteka Pasjonatka jest instytucją społeczną, która gromadzi, przechowuje i udostępnia materiały. W tej chwili ma ok 1200 książek. W ciągu najbliższego miesiąca osiągnie liczbę ok. 2000. W jej powstanie zaangażowało się charytatywnie wiele osób, w tym także ludzie książki. Panu najwyraźniej pomyliła się biblioteka ze świetlicą i domem kultury. Otóż, kiedyś takie spotkania, które dziś odbywają się w bibliotekach odbywały się w specjalnie do tego przygotowanych miejscach, prowadzone przez pedagogów (dziś powiedziałoby się animatorów kultury). Po 1989 zaczęto z braków środków likwidować takie miejsca a funkcje, które te świetlice i domy kultury pełniły przeniesiono na biblioteki i bibliotekarzy. Oczywiście odbyło się to przede wszystkim kosztem bibliotekarzy, którym dodano obowiązków a zapomniano za dodatkową pracę zapłacić. Ale kogo to obchodzi? Oczywiście lepiej, że spotkania i zabawy odbywają się w bibliotekach niż miałoby ich w ogóle nie być, natomiast nie po to powstały biblioteki i o takiej roli bibliotek nie ma ani słowa w obowiązującej dziś ustawie. Księża planują możliwie szybko stworzyć miejsce spotkań i kultury, rozwijać tę instytucję. Mówienie, że to co powstało nie jest biblioteką jest conajmniej niestosowne, jeśli nie - pardon - aroganckie. Odpowiedz Link
sibeliuss Re: Biblioteka (gr. biblion – książka, thek 24.02.12, 12:19 Piotr wie lepiej, nie kłóć się. To sztandarowa inicjatywa, która ma być czołowym osiągnięciem często przypominanym przy najbliższych wyborach. Możesz nie kalać tej wybitności? (dzielnica nie ma pieniążków na pozyskanie własnego gruntu i budowy obiektu należącego do miasta, czy już znane są koszty wieloletniej dzierżawy?) Piotrze Jaworski, jestem wdzięczny za ten kaganek oświaty i kultury. Chylę czoło. Odpowiedz Link
tw.zecik Re: Biblioteka (gr. biblion – książka, thek 24.02.12, 14:16 Biblioteka może być tylko jedna , oczywiście ta założona przez dzielnicę. Odpowiedz Link
sibeliuss Re: Biblioteka (gr. biblion – książka, thek 24.02.12, 23:31 tw.zecik napisał: > Biblioteka może być tylko jedna , Zbudujemy bibliotekę na miarę naszych możliwości. My tą biblioteką otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasza dzierżawiona biblioteka, przez nas załatwiona, i to nie jest nasze ostatnie słowo przed wyborami, o! Odpowiedz Link
tw.zecik Re: Biblioteka (gr. biblion – książka, thek 25.02.12, 12:38 sibeliuss napisał: > > Zbudujemy bibliotekę na miarę naszych możliwości. My tą biblioteką otwieramy oc > zy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasza dzierżawiona biblioteka, przez nas załat > wiona, i to nie jest nasze ostatnie słowo przed wyborami, o! Hough! Odpowiedz Link
robe.rt.k Re: Biblioteka (gr. biblion – książka, thek 20.03.12, 20:15 Kiedyś to na wsiach były klubokawiarnie, takie połączenie picia kawy (w szklance z fusami) i czytania gazet kolorowych (ale nie takich, jak teraz, tylko np. Sztandar Młodych, ITD, Dookoła Świata), i to były sztucznie tworzone ale autentyczne potem miejsca drobnej kultury. A teraz w stolicy wielkiego państwa europejskiego, w UE, w środku Europy, w XXI wieku (zgadnij, jaki to kraj???), cieszymi się jak dzieci, że będzie jakiś drobny lokalik z książką i pewnie komputerem (bo multimedialne). O tempora, o mores! Niech wrócą klubokawiarnia, bo nam tu ich autentycznie brakuje! Kochana władzo i radni, pani prezydent i burmistrzu! Błagamy o jakieś miejsca, żeby można było nawet społecznie coś zrobić, pograć razem w szachy, wypić kawkę, zrobić spotkanie "z ciekawym człowiekiem" (może być nawet radnym...). Odpowiedz Link
biala.laka Re: Biblioteka (gr. biblion – książka, thek 20.03.12, 20:41 Spotkanie z Radnym...to mi sie spodobalo . Sama mam kilka pytan dotyczacych ZB. Odpowiedz Link
len-kaa Re: Biblioteka (gr. biblion – książka, thek 20.03.12, 20:53 Bardzo podoba mi się powyższy wpis Dodam jeszcze, że naprawdę bardzo brakuje mi na ZB domu kultury. Jestem pewna na 1000%, że nawet gdyby wszystkie prowadzone zajęcia w domu kultury były płatne, na wszystkie występy wstęp byłby płatny to i tak taki dom kultury byłby oblegany. Innymi słowy taka inwestycja zwróciłaby się po pewnym czasie, nie mówiąc o zyskach jakie dałaby tutejszej społeczności Odpowiedz Link
tw.zecik Re: Biblioteka na Berensona i "Magiczny" Park 07.05.12, 10:42 I co z tą biblioteką? Odpowiedz Link
piojawor Re: Biblioteka na Berensona i "Magiczny" Park 07.05.12, 13:24 Nieoficjalnie otwarcie 1.06 Odpowiedz Link
bialoleka.jest.jedna Re: Biblioteka na Berensona i "Magiczny" Park 07.05.12, 14:27 Czekaliśmy tyle lat, poczekamy i kolejny miesiąc. Chociaż dzielnicowy organ trąbił, że otwarcie będzie w kwietniu. Faktem jest, że panowie działają na budowie i ostatnio skończyli malować elewację na fajny lawendowy kolor i nawet uprzątniętą powódczane pobojowisko tuż obok, gdzie okoliczna elita oddaje się spożyciu 100 i 200 zakupionych w sklepie obok. Odpowiedz Link