Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    kompatybilnosc DX

    08.05.02, 14:46
    czy tylna przerzutka deore DX (wiem stara jak świat, ale działa rewelacyjnie)
    może współpracować ze współczesnymi kasetami i łańcuchami? jak się ma zgodność
    DX z poszczególnymi grupami? Kiedyś jeździłem na STX z tylnym DX i nie było
    problemów. Chyba podstawowym może być to że współczesne kasety mają 9 zębatek?
    Obserwuj wątek
      • pawel.szewczyk Re: kompatybilnosc DX 26.05.02, 00:59
        Ponieważ grupa DX pracowała w systemie SIS (Shimano Index System) jej tylna
        przerzutka jest kompatybilna z nowymi grupami.
        Jeśli ktoś posiada przerzutkę opracowaną na 7 biegów i jego przerzutka nie chce
        wspópracować z kasetą 8 i 9 biegową to wystarczy spiłować ograniczniki (te, na
        których opierają się śruby regulacyjne H i L.

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka