Dodaj do ulubionych

Zmiana Nutramigenu1 na N2, klopoty brzuszkowe...

03.10.08, 16:18
Czy ktos mi moze poradzic?
Synek ma skaze bialkowa i byl dokarmiany Nutramigenem, po 7 mies
przestalam karmic i je tylko Nutramigen. Do tej pory pil N1.
Dwa tygodnie temu pediatra zalecil zmiane N1 na N2.
Zaczelam podawac N2 w zeszly pt, w sobote pojawilo sie rozwolnienie,
wrocilam do N1. W pon poszlam po rade do GP, stwierdzila, ze
biegunka mogla byc po jedzeniu i zalecila znowu sprobowanie N2.
Zaczelismy mieszac N1 z N2 i stopniowo zmniejszac ilosc N1, ale
widze, ze kupy sa coraz gorsze, dzis juz kiepsko i czerwona pupa.
Przestalam podawac N2.
GP sama przyznala, ze nie wie zbyt wiele o N2, do pediatry dostane
sie dopiero za kilka mies, wczesniej nie da rady. Czy trzeba podawac
dzieciom to 'kolejne' mleko? Sama przeanalizowalam obie puszki i
wiekszosc danych jest jednakowa dla N1 i N2.
Poszperalam takze w necie i podobno N1 mozna smialo podawac do
ukonczenia 1-go roku zycia.
Czy ktos jeszcze karmi Nutramigenem, jakie mialyscie doswiadczenia?
Dzieki
Obserwuj wątek
    • aula27 Re: Zmiana Nutramigenu1 na N2, klopoty brzuszkowe 03.10.08, 18:09
      Moja córka wyrosła z uczulenia na laktozę bardzo bardzo późno - grubo po 4
      urodzinach. I praktycznie cały ten czas piła Nutramigen 1, bo po prostu w Polsce
      nie było tego 2 albo lekarze w przychodni rejonowej nie interesowali się tym i
      cały czas odbierałam recepty na Nutramigen 1. Ona akurat była i jest wielkim
      smakoszem tego "trunku", bo piła go od 10 tyg. życia. Urosła mi duża i zdrowa
      panna, zęby zdrowe, kosci nie łamliwe. Ale jest pewna różnica w składzie,
      niektórych składników jest więcej np. wapnia, a innych mniej. Nutramigen 2 jest
      dostosowany do potrzeb dzieci pow. 6 miesięcy. Ale jak widać na naszym
      przykładzie można przeżyc i zdrowo rosnąc też na 1.

      Pozdrawiam
      • migotka_bober Re: Zmiana Nutramigenu1 na N2, klopoty brzuszkowe 03.10.08, 21:37
        moj synek przeszedl po 6tym miesiacu na nutramigen 2 z dnia na dzien
        jesli dzialo sie cos z kupkami,luzniejsze itp to nie wiazalam
        zupelnie tego z nutramigenem wiec szczegolow nie pamietam,,,,
        nadal pije nutramigen 2
    • d.hassenpflug Re: Zmiana Nutramigenu1 na N2, klopoty brzuszkowe 03.10.08, 22:59
      Tak mi sie telepie we lbie iz kiedys pani ekspert na forum karmienia butelka
      pisala, ze N1 jest lepiej tolerowany przez dzieci niz N2.
      Szczerze ? Ja bym podawala N1 skoro dziecko je lepiej znosi. Dopytaj sie jeszcze
      na forum kamienia butelka.
      • panixx Re: Zmiana Nutramigenu1 na N2, klopoty brzuszkowe 04.10.08, 10:36
        Dzieki poszperalam, ma forum butelkowym. Rzeczywiscie inne mamy tez
        mialy takie problemy, podobno mozna karmic N1 do pierwszych urodzin.
        Pozostaniemy przy N1, 2 razy wprowadzalismy N2 i konczylo sie to
        bolami brzuszka i biegunka. Ale najgorszy byl stan pupy! Czerwona
        jak rozpalone zelazo.
    • ewag12 Re: Zmiana Nutramigenu1 na N2, klopoty brzuszkowe 04.10.08, 11:06
      Panixx czy GP wypisal recepte na Nutramigen bez problemu, po
      obejrzeniu dziecka?
      • maultier1 Re: Zmiana Nutramigenu1 na N2, klopoty brzuszkowe 04.10.08, 14:06
        My tez caly czas bylismy na nutramigenie 1 i wszystko ok bylo.
        • panixx do ewag12 04.10.08, 15:45
          Najpierw jak Maluch mial klopoty ze skora, wyspka i wymioty to GP
          tlumaczyl mi, ze to typowe dolegliwosci wieku niemowlecego i ja mu
          wierzylam. Dopiero jak kolzenka nas odwiedzila, ktora jest mama
          dziecka ze skaza bialkowa uswiadomila mnie co nieco. Poszlam
          prywatnie do pediatry, postawil diagnoze:alergia na mleko krowie i
          kazal dokarmiac Nutramigenem. Poszlam do GP z prosba o nowe recepty,
          wg niego pediatra powinien napisac do niego list z zaleceniami, ale
          wypisal mi recepty na Nutramigen i do dzis dnia wyspisuje. Skierowal
          nas tez do tutejszego szpitalnego pediatry, ktory zreszta zbyt
          pomocny nie byl... (np pytalam czy moga byc jakies dolegliwosci przy
          przejsciu z N1 na N2 i powiedzial, ze na 100% NIE - a jednak...)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka