Dodaj do ulubionych

Tereryfa solo

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.14, 19:40
Witam,w tym roku niestety spedzę wakacje samotnie i zastanawiam się,czy bezpieczny jest wyjazd w pojedynkę na Teneryfę?
Za wszelkie wskazówki i odpowiedzi bardzo dziękuję!
Obserwuj wątek
      • jusytka Re: Tereryfa solo 29.04.14, 09:21
        Jasiu, co ty wygadujesz. Ja tam częściej angielski słyszałam niż niemiecki i widziałam ludzi w różnym wieku, ale dodam, że byłam w wakacje.
        Też uważam, że jest to bezpieczne miejsce na wakacje :)
        --
        ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców trzynastolatków
        Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego pięknego alpejskiego kraju
    • meo_lessi Re: Tereryfa solo 04.05.14, 12:38
      Potwierdzam, że jedynym minusem, jeśli chodzi o samodzielne wyjazdy, są dopłaty do jedynek. Nie masz się czego obawiać, wystarczą rozsadek i ostrożność niewykraczające poza prezentowane w kraju, acz może nieco więcej otwartości, jednak to Hiszpania.:)
    • damvan Re: Tereryfa solo 02.06.14, 15:33
      Pewnie już post factum, ale sama w pojedynkę spędziłam super 2 tygodnie na Teneryfie. Jedne z najlepszych wakacji, jakie pamiętam. Polecam hotel Barcelo Santiago z pięknym widokiem na Los Gigantes. Bardzo dobry standard, brak piaszczystej plaży, a przez to brak rodzin z dziećmi (czytaj - święty spokój :-). Kilka skalistych zatoczek, gdzie można poleżeć na rozgrzanej litej skale albo popływać w oceanie (który swoim szumem w nocy tuli człowieka do snu). Okolica spacerowa. Przy wyjściu z hotelu jest kilka wypożyczalni samochodów, koszt z tego co pamiętam ok. 30 euro/dzień. Warto wziąć choćby na 2 dni i pozwiedzać północną część wyspy (w tym oceanarium). Polecam spacer pięknym wąwozem Masca i oczywiście wyjście na Teide. Warto również wybrać się na La Gomerę.
      • Gość: jasiu... Re: Tereryfa solo - podziwiam. IP: *.unitymediagroup.de 02.06.14, 16:22
        Naprawdę podziwiam, jak czytam: "Kilka skalistych zatoczek, gdzie można poleżeć na rozgrzanej litej skale albo popływać w oceanie".

Po pierwsze, dzieci - w tym wydzierających się maluchów - akurat w hotelu o którym piszesz nigdy nie brakowało. I fajnie, ja lubię dzieci i nie przeszkadza mi ich wrzask. Moje kiedyś też wrzeszczały.

Po drugie - faktycznie, jest tam kilka zatoczek, jednak pływanie w nich, choć możliwe wymaga trochę umiejętności i odwagi. Z jednej strony gwałtownie uciekające dno, z drugiej bardzo silne fale tzw. "wciągające" i to przy samym brzegu. Faktycznie zabawy dla dzieciaków nie ma, ale jak się pokona strach, no i z dala od skał pływa, to jest względnie bezpiecznie.

A piasek jest, drobniutki, tylko czarny. Lepsze warunki do kąpieli są np. za portem, w stronę skał.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka