Dodaj do ulubionych

test Gordona

28.03.13, 00:09
Na czym polega? Moze są w sieci jakieś przykładowe zadnia tego testu by dziecko przgotować co go czeka Bede wdzieczna za odpowiedz
Obserwuj wątek
      • ccleo Re: test Gordona 28.03.13, 06:48
        wydawnictwa.chopin.edu.pl/index.php?ki=12
        Wyżej opis o co chodzi. Poprzednio źle wkleilam- przepraszam ale z komórki pisze.... W każdym razie wygugluj sobie np szkole już. W bystrzycy- tam podają co zawiera test gordona u nich
    • aaga8 Re: test Gordona 28.03.13, 08:49
      Test średnia miara słuchu muzycznego przeznaczony jest do pomiaru zdolności muzycznych (melodycznych i rytmicznych) dzieci w wieku 6 - 9 lat. Test ten ma służyć nauczycielom i rodzicom do obiektywnej oceny zdolności muzycznych dzieci. Nie wymaga od badanego żadnego formalnego wykształcenia muzycznego, ani też umiejętności czytania, pisania i liczenia.

Opis: średnia miara słuchu muzycznego składa się z dwóch części: testu Melodii i testu Rytmu. Każdy test składa się z 40 zadań oraz przykładów. W każdym zadaniu dziecko porównuje dwa motywy melodyczne (test Melodii) lub rytmiczne (test Rytmu) i ma zdecydować czy są one takie same, czy różne. Oba testy nagrane są na płycie kompaktowej. Rezultatem badania jest wynik ogólny będący wskaźnikiem poziomu uzdolnień muzycznych oraz dwa wyniki cząstkowe świadczące o zdolnościach melodycznych i rytmicznych dziecka.
    • pepperann Re: test Gordona 28.03.13, 09:37
      Wydaje mi się, że te testy to jakaś wiedza tajemna. Szukałam w necie i znalazłam je w takiej księgarni (zresztą bardzo drogo):

practestold.devel.lumikom.eu/
      Ale nie można ich kupić bez licencji uncertain
      • wiola.1230 Re: test Gordona 28.03.13, 20:53
        Nie wiem jak w innych miastach przebiegał egzamin ale mogę napisać jak było u mnie.Najpierw dziecko wchodziło do pani pedagog na test przydatności szkolnej(chyba tak się go nazywa)ponoć miała tam proste zdania do przeczytania i musiała je podporządkować określonym obrazkom,po tym egzamin ze słuchu czyli:zaśpiewać piosenkę,zaśpiewać na la pojedyncze dźwięki,zaśpiewać na la dwa dźwięki,zaśpiewać na la nieznaną melodię (3 takie melodie)później z zamkniętymi oczami posłuchać melodii i odpowiedzieć czy szła w górę czy w dół i dalej z zamkniętymi oczami ćwiczenie- trój dźwięki zagrane kilka razy odpowiedzieć czy były takie same czy inne,trój dzwięki zagrane przez nauczyciela trzy razy i dziecko miało wybrać sobie jeden i zaśpiewać na la i ostatnie nauczyciel uczył dziecko krótkiej piosenki później ją grał i dziecko musiało dokończyć tą piosenkę jednym słowem.I to był cały egzamin,zapomniałam o wystukaniu rytmu po nauczycielu pałeczkami,pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka