Dodaj do ulubionych

Konto w banku

08.04.13, 15:32
Czy któreś z Waszych dzieci ma konto w banku z kartą?Moja córka 13-latka,dość często wyjeżdża,a to w ramach wycieczek szkolnych a to z dziadkami czy wujostwem.Oczywiście zawsze jest zaopatrzona w odpowiednią ilość gotówki plus oczywiście opłacam jej pobyt z dziadkami gdzieśtam czy wujostwem chyba,że mam wyraźną informację,że wyjazd w ramach prezentu czy czegoś w tym rodzaju.Zdarzyło się tak,że była na takim wyjeździe 3 tygodniowym,gdzie musiała sama poruszać się po mieście,opłacać autobusy itd.Dlatego są w jej życiu takie sytuacje,że kiedy ma nieco większą ilość gotówki obawia się zostawić ją a przy sobie ciężko nosić.Dlatego uznałam że konto w banku i karta,aby mogła nią płacić jest wygodnym rozwiązaniem.I tu moje pytanie czy może Wasze nastoletnie dzieci mają takie karty i w którym banku najkorzystniej wg.Was otworzyć nastolatce konto?
Obserwuj wątek
    • jusytka Re: Konto w banku 08.04.13, 16:13
      Mój starszy syn ma Izzykonto w mBanku z kartą, ale póki co boi się jej samodzielnie używać. Wykorzystuje konto do gromadzenia własnych oszczędności oraz robienia przelewów np za zakupy na Allegro, gdzie także założył sobie konto. Wyciągi przychodzą na moją skrzynkę pocztową, więc mam wgląd, co się tam dzieje wink
    • jagabaga92 Re: Konto w banku 09.04.13, 09:28
      Jestem za wczesną edukacją finansowo-bankową, więc uważam, ze wiek 13 lat jest odpowiedni na to, by dziecko miało swoje konto i kartę do niego (ze stosownymi limitami). Nawet wcześniej przydałoby się samo konto, tylko nie ma chyba banków, które chcą zakładać konta dzieciom poniżej 13-go roku życia. Na chwilę obecną założyłabym dziecku izzykonto w mBanku, ale nie założę, bo młody nie ma jeszcze 9 latwink.
    • dorotakatarzyna Re: Konto w banku 09.04.13, 09:30
      Mój siedemnastolatek też ma izzy-konto w m-banku, założone jak miał 14 lat. Przelewamy mu tam jego pieniądze, które dostaje np. na urodziny.
      Bez problemu płaci kartą, robi też zakupy przez internet.
    • bazylea1 Re: Konto w banku 09.04.13, 09:34
      moje dzieci odliczają do 13tych urodzin żeby mieć takie konto założone wink teraz mają sporo mniej lat a mają karty przedpłacone. można na nie przelewać pieniądze, sprawdzać ich saldo w internecie i płacić nimi, również paypassem. wyjęcie gotówki z bankomatu nie opłaca się bo jest opłata 5zł.
        • nika_j Re: Konto w banku 09.04.13, 21:45
          Karty przedpłącone ma np. BZ WBK, ale moim zdaniem to jest rozwiązanie tylko do płatności w sklepie lub przez internet. Nie można z takiej karty przelać na konto, a nawet wypłacenie pozostałęj na karcie kwoty jest obciążone sporą kwotą. Nie wspominając już o wspomnianych wcześniej wypłatach z bankomatu. Chyba że dziecko jest za młode na własne konto.
          Moje ma akurat izzykonto, ale teraz ofert dla 13-latków jest więcej, warto sprawdzić też inne. Niestety sa to konta zwykle nieoprocentowane, ale trudno znaleźć bezpłatne konto i jeszcze oprocentowane. Spory procent miał kiedyś dla uczniów Toyota Bank, ale to niszowy bank i trudno mi powiedzieć, co to za oferta. Oprocentowane są również chyba konta SKO, ale to tylko w tych szkołach (podstawówki chyba), które dołączą do programu SKO w PKO>
        • bazylea1 Re: Konto w banku 10.04.13, 10:35
          k1234561 napisała:

> bazylea1 napisała:
          >
          > tera
          > > z mają sporo mniej lat a mają karty przedpłacone.
          >
          > A co to takiego te karty o których piszesz,w jakim to banku jest?

moje dzieci mają z Pekao ale w innych bankach chyba też takie karty są dostępne. tak jak napisałam, służą do płatności kartą, funkcjonalność jest oczywiscie mniejsza niż normalnego konta.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka