Dodaj do ulubionych

plecak do szkoly...5 klasa

18.07.18, 22:40
lub taka 4... mlody idzei do 5 ale ma jeszcze 9 lat... 10 konczy dopiero 31 pazdziernika.
od 1 do 4 mial tornister i w zasadzie moglby go nosic dalej, ale chcialby juz plecak. Jestesmy w Gdansku i pomyslalem, ze moglbym mu kupic jakis fajny plecak, ale taki bardziej szkolny, niz takie szmaciste wisiadlo.

Ma moze ktos jakis pomysl? firma? gdzie kupic?
Bylem dzis w Toys´r´us. Bylo kilka, ale takie bardzie dziecinne..
Obserwuj wątek
    • stillgrey Re: plecak do szkoly...5 klasa 19.07.18, 15:52
      Moj ma od IV kl. coocazoo jobjobber. Kolorystyka tego naszego wydaje mi się już lekko za dziecinna (VI kl.), ale młody plecak lubi i twierdzi, że nie potrzebuje na razie innego, a że wygląda wciąż jak nowy to się nie upieram wink
      https://szkolne-plecaki.pl/28606-thickbox_default/plecak-szkolny-hama-coocazoo-jobjobber-melange-a-trois-navy.jpg
      Na Twoim miejscu jeśli już chcesz kupić coś porządnego to kup taki żeby za dwa lata młody wciąż chciał go nosić, bo te plecaki się po prostu nie niszczą, więc nie ma sensu wymieniać co roku.
      • betty1984 Re: plecak do szkoly...5 klasa 19.07.18, 16:11
        Tak z ciekawości-nie był ten plecak za duży dla 4-klasisty? Bo też go brałam pod uwagę ale na filmikach na youtube na dziecku wydawał się bardzo duży,wielkościowo bardziej pasował dla 14-15-latka...
        • stillgrey Re: plecak do szkoly...5 klasa 19.07.18, 18:36
          Jest naprawde duzy i wizualnie moze sie wydawac za wielki dla drobnego i niskiego dziecka. Mój syn plecak nosi od auta do szkoly i z powrotem, wiec nie mialo to wielkiego znaczenia, wazniejsze bylo to, ze pomiesci wszystko co potrzeba i jest wygodny.
            • betty1984 Re: plecak do szkoly...5 klasa 23.07.18, 08:26
              Oby nie wisiał jak go książkami załadujecie. Ja kiedyś chciałam kupić plecak Coolpack bo w sklepie super się prezentował ale jak potem przyjrzałam się dzieciom w naszej szkole (większość ma Coolpack) to mi się odechciało bo wisiały dzieciom na tyłkach.
              • mama_kotula Re: plecak do szkoly...5 klasa 24.07.18, 14:07
                > jak potem przyjrzałam się dzieciom w naszej szkole (większość ma Coolpack) to mi się odechciało bo wisiały dzieciom na tyłkach

To nie jest kwestia plecaka, młodzież tak po prostu nosi, wydłużają szelki maksymalnie i potem chodzą z takimi zwisami. Moją córkę nieustannie edukuję w tej kwestii, bez większych sukcesów uncertain.
                • betty1984 Re: plecak do szkoly...5 klasa 24.07.18, 14:57
                  Mylisz się. Niektóre plecaki po załadowaniu obwisają jak worek. Mimo że cześć na plecach przypada prawidłowo dno obwisa pod wpływem ciężaru i ląduje na tyłku. Mój syn ma plecak Hama i mimo wypchania go po brzegi książkami patrząc z boku dno jest idealnie pod kątem prostym do pleców.
                  • betty1984 Re: plecak do szkoly...5 klasa 24.07.18, 17:12
                    Mój syn z plecakiem wygląda jak chlopiec z poniższego linku (mam nadzieję że wyświetli się prawidłowy obraz):
                    www.google.pl/search?tbm=isch&q=Dziecko%20z%20plecakiem&oq=Dziecko%20z%20plecakiem&aqs=mobile-gws-lite..0l5&ved=2ahUKEwjQjtz6gbjcAhUIcZoKHagsBRgQ2-cCegQIABAB&client=ms-android-om-lge#imgrc=4KAf6F027V9OIM
                    W poście poniżej spróbę wkleić link z plecakiem w ktorym obwisa dno pod wpływem ciężaru książek. Swoją drogą nie wiem jak wy to robicie że od razu w poście grafike wklejacie...już tyle razy próbowałam i nie umię...
                    • betty1984 Re: plecak do szkoly...5 klasa 24.07.18, 17:15
                      A tu obwisa dno plecaka:
                      www.google.pl/search?q=uczeń+z+plecakiem&client=ms-android-om-lge&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiwlP2ig7jcAhUNyqQKHSXqBKQQ_AUIESgB&biw=360&bih=514#imgrc=_-ERdcbbCH8hMM
                    • stillgrey Re: plecak do szkoly...5 klasa 24.07.18, 18:28
                      "Swoją drogą nie wiem jak wy to robicie że od razu w poście grafike wklejacie..."

Kopiujesz adres OBRAZU, a nie strony i dodajesz znaczniki z przodu i na końcu adresu
                      [.img]adres obrazu[/img.] (bez tych kropek).

https://www.hsn.pl/wp-content/uploads/2014/08/dziecko-z-plecakiem-usztywnianym-003-2014-08-25-_-20_38_36-80.jpg
                          • betty1984 Re: plecak do szkoly...5 klasa 25.07.18, 08:35
                            "no ten chlowpec to wyglada na 1-2 klase"

Ale jakie to ma znaczenie? Mi głównie chodziło o to zeby pokazać jak niektóre plecaki wiszą na tyłkach a nie jest to wina zbyt długich szelek tylko samego plecaka ktoremu dno obwisa pod wpływem ciężaru. U nas w szkole 95% dzieci z klas 1-3 noszą tornistry. Plecaki noszą dzieci starsze i to na nich zaobserwowałam to wiszenie na tyłku. Fakt zdarza się że dziecko ma tak szelki poluzowane że plecak wisi ale np moja koleżanka swojemu synowi plecak kupiła (derform) i chociaż szelki na maksa podciągnięte to dno obwisło pod wpływem ciężaru. A plecak mojego syna z boku wygląda tak jak na tym moim pierwszym linku.
    • an.16 Re: plecak do szkoly...5 klasa 31.07.18, 12:01
      Zapytaj syna jaki chce, a nie jaki podoba się ematkomwink Moja córka nie nosiłaby "narzuconego" plecaka. Ma bardzo zdecydowane gusta. A plecak kanken (ten z liskiem). Mały i lekki, a to wielka zaleta, bo wozi w koszyku rowerowym albo nosi na plecach. Wbrew pozorom i wymiarom wszystko się mieści . Idzie do 6 klasy.
      • betty1984 Re: plecak do szkoly...5 klasa 31.07.18, 13:57
        Oczywiście że trzeba zapytać dziecko jaki mu się podoba ale należy pokazać dziecku miedzy ktorymi plecakami może wybrać. Teraz multum dzieci ma plecaki z Coolpacka ale kiedy widzę te "wisielce" to aż się wzdrygam. Ja po radach na forum zdecydowałam się na plecak Hama Blaby-pokazałam synowi kolorystykę i wybrał sobie taki jaki mu się spodobał. Tak więc ja jestem zadowolona że syn ma porządny plecak a i syn też bo wybrał sobie taki jaki chciał. Akurat dla mnie kręgosłup dziecka jest bardzo ważny-w dzisiejszych czasach za dużo jest rzeczy które ten kręgosłup niszczą więc jeśli w jakiś sposób mogę zapobiec wadom kręgosłupa to staram się to robić chociażby przez odpowiedni plecak.
        • an.16 Re: plecak do szkoly...5 klasa 31.07.18, 14:38
          Może masz mniejsze dziecko. Moja 11 latka nie dałaby sobie narzucić modelu bez względu na kolorystykę. Albo może ja mam wyjątkowo uparte i zdecydowane dziecko. W każdym razie wybrany przez nią plecak jest świetny - nieduży i lekki. A nie jest to żadna z marek wymienionych w tym wątku, które nawet na reklamowych zdjęciach wyglądają jak wielkie wory na plecach. Kręgosłup ważna sprawa. Dlatego od wczesnej wiosny do późnej jesieni plecak ląduje w koszyku rowerowym, a nie na plecach córki.
          • betty1984 Re: plecak do szkoly...5 klasa 31.07.18, 16:00
            Mój syn ma 11 lat. No ale to chłopak więc akurat fason plecaka to dla niego sprawa drugorzędna (jedynie w kolorystyce wybierał). Może z dziewczynami jest inaczej i bardziej przywiązują wagę do detali.
            • lucyjkama Re: plecak do szkoly...5 klasa 12.08.18, 15:22
              Oj chyba tak to jest. Synowi sugerowałam plecak i się zgadzał na propozycje. Wybierał z 2-3 modeli w kazdym po kilka wzorów/kolorów. Z córką jest dramat. To nie, tamto NIE, a tamto to za nic na swiecie. Wybrała coś z Majewskiego. Fajny ale wolałabym kupić droższy plecak😉
    • mama-ola Re: plecak do szkoly...5 klasa 13.08.18, 08:44
      Mój syn wybrał sobie jakąś badziewiastą szmatkę crying Odmówiłam kupienia, bo chciałam porządny. I teraz mam rozżalone dziecko, które mówi, że mu wszystko narzucam i w ogóle nie liczę się z jego opinią. Tak się tylko pożalić chciałam, wiem, że rady na to nie ma.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka