jolaaa18 14.08.08, 19:33 Moje dziecko ostatnio miało wszy. Zastosowałam 2 preparaty. Gdy oglądałam głowę dziecka, nie było wesz, ale były gnidy. Zaczęłam je wyduszać. W pewnej chwili gnida pyknęła. Czy to znaczy, że żyje i może się wykluć wesz? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dorala Re: Gnidy 14.08.08, 21:14 Po prostu wszystkie gnidy trzeba ściągnąć z włosów. Jeśli jakieś zostaną, wyklują się z nich dorosłe osobniki. Przeparaty chemiczne uśmiercają tylko dorosłe, gnidy trzeba własnoręcznie unieszkodliwić. Odpowiedz Link Zgłoś
roseanne Re: Gnidy 15.08.08, 00:18 znaczy ze padla, nie musisz zgniatac tylko dokladnie wyczesywac, Odpowiedz Link Zgłoś
kalendarzowa_wiosna Re: Gnidy 15.08.08, 12:01 z każdej gnidy może wykluć się wesz, zostawisz jedną we włosach i zabawa z wszami od nowa można większość wyczesać bardzo gęstym grzebieniem dodatkowo naładowanym watą. To co zostanie ściągnąć pojedyńczo paznokciami. Robota żmudna, zwłaszcza przy długich włosach, ale nie ma innego sposobu ( Odpowiedz Link Zgłoś
echo1111 Re: Gnidy 18.08.08, 15:37 Tak i należy pamietać że żaden szampon gnid niestety nie usunie. Dlatego po umyciu szamponem na wszy trzeba dokładnie przejrzeć głowę i wyciągnąć wszystkie gnidy, należy robić to codziennie i nawet do 2 tygodni. I oczywiście nie dopuścić do kontaktu z innymi dziećmi Odpowiedz Link Zgłoś