14.08.08, 19:33
Moje dziecko ostatnio miało wszy. Zastosowałam 2 preparaty. Gdy
oglądałam głowę dziecka, nie było wesz, ale były gnidy. Zaczęłam je
wyduszać. W pewnej chwili gnida pyknęła. Czy to znaczy, że żyje i
może się wykluć wesz?
Obserwuj wątek
    • dorala Re: Gnidy 14.08.08, 21:14
      Po prostu wszystkie gnidy trzeba ściągnąć z włosów. Jeśli jakieś
      zostaną, wyklują się z nich dorosłe osobniki. Przeparaty chemiczne
      uśmiercają tylko dorosłe, gnidy trzeba własnoręcznie unieszkodliwić.
    • roseanne Re: Gnidy 15.08.08, 00:18
      znaczy ze padla,

      nie musisz zgniatac tylko dokladnie wyczesywac,
    • kalendarzowa_wiosna Re: Gnidy 15.08.08, 12:01
      z każdej gnidy może wykluć się wesz, zostawisz jedną we włosach i
      zabawa z wszami od nowa

      można większość wyczesać bardzo gęstym grzebieniem dodatkowo
      naładowanym watą. To co zostanie ściągnąć pojedyńczo paznokciami.
      Robota żmudna, zwłaszcza przy długich włosach, ale nie ma innego
      sposobu sad(
    • echo1111 Re: Gnidy 18.08.08, 15:37
      Tak i należy pamietać że żaden szampon gnid niestety nie usunie.
      Dlatego po umyciu szamponem na wszy trzeba dokładnie przejrzeć głowę
      i wyciągnąć wszystkie gnidy, należy robić to codziennie i nawet do 2
      tygodni. I oczywiście nie dopuścić do kontaktu z innymi dziećmi smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka