joa66 05.09.08, 14:36 Ile obowiązkowych lekcji mają Wasze dzieci w pierwszej klasie gimnazjum? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
joa66 Re: Gimnazjum - plan 05.09.08, 14:48 mój ma 39..a pewnie będzie chciał chodzić na przynajmniej jedno kółko..nie wyobrażam sobie tego... Odpowiedz Link Zgłoś
agatka_s Re: Gimnazjum - plan 05.09.08, 14:55 joa66 napisała: > mój ma 39..a pewnie będzie chciał chodzić na przynajmniej jedno > kółko..nie wyobrażam sobie tego... > w społecznej szkole ? Szkoły społeczne mają więcej godzin. Mój syn teraz w publicznym gim, ma mniej lekcji niz w społecznej podstawówce, no i też lekcje zaczynają się 15 minut wczesniej, co ogólnie powoduje że jest teraz około godziny wcześniej w domu. w ogóle im starszy tym mniej zajęty..... Odpowiedz Link Zgłoś
izzo Re: Gimnazjum - plan 05.09.08, 15:24 U nas bez przesady - nie wiem, jak w przyszłym semestrze, ale w tym jest 35 + 2 godziny "obowiązkowego" koła matematycznego (wynika z profilu klasy). Ale w tym jest już religia (2h). To i tak o 1-2 h więcej niż u nas klasy ogólne. Chyba lepiej tak plus koła zainteresowań niż obowiązkowe siedzenie po 8 godzin w szkole i brak czasu/chęci na coś więcej. Odpowiedz Link Zgłoś
izzo Re: Gimnazjum - plan 05.09.08, 16:58 W sumie wg tej strony Wasze dzieci mają za dużo godzin: www.wgimnazjum.pl/przedmioty/ramowy_plan_nauczania.phtml Odpowiedz Link Zgłoś
joa66 Re: Gimnazjum - plan 05.09.08, 17:25 Z tego co pamiętam ja w liceum małam nie więcej niż 30 godzin w tygodniu... Przecież teraz to prawie regularny etat..plus prace domowe. Odpowiedz Link Zgłoś
oldrena1 Re: Gimnazjum - plan 17.09.08, 17:28 Mój miał około 30 obowiązkowych lekcji (nie chodził na religię). Zerknęłam na stronę jego byłej szkoły i widzę, że nic się nie zmieniło w tym względzie. Gimnazjum publiczne. Odpowiedz Link Zgłoś
plepla Re: Gimnazjum - plan 19.09.08, 14:47 33 godziny (+codziennie zajęcia dodatkowe 1-2 godz) - gimnazjum społeczne Odpowiedz Link Zgłoś
hankam Re: Gimnazjum - plan 20.09.08, 21:28 Z lekkim przerażeniem weszlam na stronę gimnazjum związanego z podstawówką (społeczną), do której chodzi moje dziecko. 39 godzin, jak obszył. Francuski jako trzeci język. Chyba zacznę jednak rozglądać się za czymś nowym. Odpowiedz Link Zgłoś