Dodaj do ulubionych

Rumunia- najświeższe INFO

IP: *.saint / 195.117.38.* 16.08.04, 14:57
Właśnie wróciłem po trzy tygodniowej podróży po Rumuni.Przejechaliśmy
Przemyśl,Lwow,Czerniowice,Suczawa,Putna-przejśie przez Obcina
Mare,Suczevita,Moldovita,Vatra Dornej,Cimpilung,Borka,Bikaz,Loku Rosu-pasmo
górskie wokół kanionu,Gieorginie,Sovata,Sigisoara,Sibiu,Munti Fogarasze-
Negoj,Bila Lack,Ciarta,Brasow,Rasnow,Konstanta,Constineszti.
Droga powrotna z Constineszti do Suczawy,Czerniowice ,Lwów,Przemyśl.
Jeśli ktoś ma pytania służe najświeższymi informacjami.
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • Gość: bragni Re: Rumunia- najświeższe INFO IP: *.daewoo.com.pl / *.daewoo.com.pl 16.08.04, 15:53
      cześć
      interesują mnie konkretnie informacje nt. noclegów w Sighisoarze i Brasovie
      oraz, jeśli nie byłes samochodem, info nt. transportu publicznego.
      pozdrawiam
      • Gość: michał Re: Rumunia- najświeższe INFO IP: *.acn.waw.pl 19.08.04, 11:05
        W Braszowie polecam hotelik * Aro Sport, cena za pokój ok 460 000 lei. Porządnie
        i czysto, obsługa miła, do rynku 5 minut. Tylko trzeba uważać żeby nie pomylić z
        Aro Palace, tam ceny zaczynają się od 100 euro.
    • Gość: serbio Re: Rumunia- najświeższe INFO IP: *.saint / 195.117.38.* 16.08.04, 16:18
      W Sigisoarze spaliśmy u jednej kobiety w bloku ,20 minut od starego
      miasta.Raczej nie mieliśmy wyboru co do noclegu, ponieważ trafiliśmy na
      festiwal folkowy.Całe miasto zalane młodzieżą.Ale mieliśmy szczęsćie pani była
      bardzo miła ,mieszkanko czyste.Poczestowała nas obiadem ,rano kawką z
      wafelkami,a na koniec gdy wyjeżdżaliśmy wycałowała nas na pożegnanie.
      Co do Braszowa to spędziliśmy tam cały dzień po nocy spędzonej na kempingu w
      Rasnovie.Jest to raptem dwa przystanki pociągiem lub piętnaście minut
      autobusem.Kemping ok, cena za rozbicie namiotu ,dwie osoby 200.000lei.Prysznic,
      zimna woda ,toalety sprawne,jest przyjemnie.Można również na tym kempingu
      wynająć domek dwu osobowy.Powyżej dwóch nocy cena 200.000lei za cały domek.
      Pozdrawiam.
      • Gość: bragni Re: Rumunia- najświeższe INFO IP: *.daewoo.com.pl / *.daewoo.com.pl 17.08.04, 07:52
        wielkie dzięki
    • Gość: Travel Jadę do Rumunii IP: *.acn.waw.pl 16.08.04, 22:32
      Mój kolega z pracy właśnie wrócił z urlopu w Rumunii (tydzień nad morzem,
      tydzień objazd po kraju). Jest zachwycony, rzeczywistość przeszła Jego
      oczekiwania. Wspaniały kraj, unikalne zabytki, cudowne góry, fantastyczni
      ludzie.

      Wybieramy się w przyszłym roku z rodziną.

      Trzeba zdążyć, zanim Rumunię "odkryje" hołota rządna taniego alkoholu oraz
      chęci imponowania bogactwem przed biedniejszymi ( co niestety często Polacy
      czynią np. w Bułgarii lub na Ukrainie).
    • Gość: serbio Re: Rumunia- najświeższe INFO IP: *.saint / 195.117.38.* 17.08.04, 07:17
      Zgadzam się z Tobą ,masz słuszną rację.
      • Gość: Kayo Re: Rumunia- najświeższe INFO IP: *.srubex.com.pl / 195.117.241.* 17.08.04, 09:41
        proszę napisz o przekraczaniu granic PL/UA i UA/RO
        dzięki
        • Gość: Kayo Re: Rumunia- najświeższe INFO IP: *.srubex.com.pl / 195.117.241.* 17.08.04, 09:41
          a szczególnie o opłatach na tychże granicach...
    • Gość: serbio Re: Rumunia- najświeższe INFO IP: *.saint / 195.117.38.* 17.08.04, 12:54
      Granica Polsko-Ukraińska ,Medyka-Szeginia bez problemu .Jedyna opłata to 12hr
      haracz za ubezpieczenie zdrowotne bezprawnie pobierany.12hr to najniższa stawka
      za 5 dni.Ale słyszałem że wystarczy powiedzieć że tranzyt i płaci się 1$.A ha
      jeszcze nie zapomnij o wypisaniu karty emigracyjnej.Jedna część zostaje na
      granicy, drugą oddajesz przy wyjeździe z Ukrainy,i jeszcze zapisz na niej że
      tranzyt do Rumuni.
      Granica Ukraina -Rumunia jest problem z przejazdem z tego względu że pomiędzy
      tymi państwami wprowadzono wizy.W Czerniowicach na dworcu autobusowym stoją
      przewoźnicy którzy oferują przejazd do Suczawy od 10$,trzeba się targować
      konkurencja spora .Nas przewieźli za10$ dwie osoby,lub równowartość
      200.000lei.Na granicy żadnych opłat przy przekraczaniu.Na dworzec autobusowy
      najlepiej dojechać trolejbusem z pod dworca kolejowego ,jakieś 20 minut wysiada
      się na zaraz na przeciw dworca autobusowego.Pomiędzy Czerniowicami a Suczawą
      nie kursują autobusy,czekając można się nie doczekać.
      W odwrotną stronę z Rumuni na Ukrainę trzeba szukać przewoźników na parkingu na
      przeciw targowiska ,poprostu rozglądać się za tablicami rejestracyjnymi
      ukraińskimi i czekać aż zjawi się właściciel.Ceny jak wyżej.Najlepiej to zjawić
      się pomiędzy 8.00 a 10.00 rano.Przejeżdżając przez granicę nie pobierają
      żadnych opłat jedyna żecz to karta emigracyjna do wypełnienia .Granicę trzeba
      przejechać nie można jej przejść.
      Granica Ukraińsko-Polska bez problemu jedyna opłata to 1hr lub 1zł,podobno
      opłata graniczna.Reszta bez problemu.
      Pozdrawiam
      • Gość: zafka Re: Rumunia- najświeższe INFO IP: *.belchatow.sdi.tpnet.pl 17.08.04, 13:44
        tylko dopisze, ze na prawde warto sie ostro targowac - raz nam zeszli z 15 euro
        od osoby do 8 dol za dwie - ale my w Suczawie szukalismy busika na dworcu
        autobusowym, a nie na bazarze
    • Gość: zafka Re: Rumunia- najświeższe INFO IP: *.belchatow.sdi.tpnet.pl 17.08.04, 13:47
      Cześć Serbio
      Nie wiem czy pamiętasz, ale próbowaliśmy się spiknąć przed wyjazdem smile
      Cieszę się że wam się podobało. My zrobilismy prawie identyczną trasę tylko
      zaczęliśmy w drugim kierunku - ale w Shigiszoarze pewnie się minelismy na
      trasie - też trafilismy na ten festiwal.
      pozdrawiam
      zafka
    • Gość: serbio Re: Rumunia- najświeższe INFO IP: *.saint / 195.117.38.* 18.08.04, 07:18
      Skoda że wcześnie przed wyjazdem nie wymieniliśmy się telefonami,wieczorne
      piwko na cytadeli pod jedną ze scen .My byliśmy w Sigisoarze od soboty rana
      do poniedziałku .Wcześnie rano wyjechaliśmy do Brasova.Trochę ten festiwal nas
      przeraził,nie tego oczekiwaliśmy.No nic na drugi raz trzeba uważniej czytać
      przewodnik.Ale wyjeżdżaliśmy z myślą że jeszcze kiedyś powrócimy tam .
      A tak nawiasem pojechaliście na festiwal, czy również przypadkiem się tam
      znaleźliście?Gdzie spaliście?My mieliśmy trudności ze znalezieniem noclegu.
      Pozdrawiam raczej Drum Bun!
      • Gość: zafka Re: Rumunia- najświeższe INFO IP: *.belchatow.sdi.tpnet.pl 18.08.04, 10:51
        My trafilismy do Shigiszoary w niedziele i tez bylismy troche zaskoczeni tym co
        tam sie dzialo.
        A spalismy na kempingu Villa Franka na wzgorzu nad miastem - calkiem milo bylo
        tylko troche daleko (czyt: wysoko smile
        A do Shigiszoary wrocic na prawde warto - ja tam na przyklad bylam trzeci raz smile
        Drum Bun
        Zafka
    • Gość: serbio Re: Rumunia- najświeższe INFO IP: *.saint / 195.117.38.* 18.08.04, 13:28
      My jesteśmy zakochani w tym kraju.Możliwe że w przyszłem roku również się tam
      zjawimy.
      Pozdrawiam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka