Dodaj do ulubionych

Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc

IP: *.icpnet.pl 23.04.03, 19:53
Hej, mam do Was ogromna prosbe. Wybieramy sie ze znajomymi w te wakacje na
Ukraine (Lwow, Odessa, Krym, Kijow). Bylbym bardzo wdzieczny za jakies
praktyczne informacje (np. orientacyjne ceny kwater czy pociagow, czy
ciekawe miejsca) o Ukrainie. Z gory dziekismile))
pozdrawiam tomm
Obserwuj wątek
    • Gość: Aga* Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 24.04.03, 15:24
      Wrzuć "Ukraina" w wyszukiwarke, jest bardzo wiele wątków na ten temat
    • Gość: Valentyn Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: 194.44.208.* 25.04.03, 09:57
      Ceny kwater ve Lvove od 0,5 do 0,8 $ pro den a noc. Jsou vyhlášky pryvatne i
      od firm specialisovanych. Na měsic - od 10 do -
      • Gość: old.sailor Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 28.04.03, 16:25
        Tomm , jeszcze nawet nie wjechales na ukraine a juz prosisz o pomoc smile))
      • Gość: Lacis Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.03, 17:48
        Valentine! Muzes mi podat' adresu niejakich moc levnich ubytovani v Kyjeve?
        Vidim ze jses expert na Ukrainu - pro to Te ptam!
    • Gość: BAŚ Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 29.04.03, 08:48
      TOM: BYŁAM NA UKRAINIE WE LVOVIE I ODESSIE SĄ TO PRZEPIĘKNA MIASTA,KTÓRE WARTO
      ZWIEDZIĆ.PRZECZYTAŁAM ODPOWIEDŻ DO CIEBIE TA OSOBA JEST W BŁĘDZIE BO W KAŻDYM
      JEDNYM KRAJU SĄ LUDZIE NORMALNI I CHAMSCY . LUDZIE NA UKRAINIE SĄ NORMALNI,A W
      ODESSIE SĄ BARDZO ROZRYWKOWI I WESELI.GŁOWA DO GÓRY CORAZ WIĘCEJ POLAKÓW JEŻDZI
      NA UKRAINĘ ,MOŻE BĘDZIEMY MIELI OKAZJĘ SIĘ SPOTKAĆ .JA WYJEŻDŻAM 05.07.POCIĄG
      MASZ Z KRAKOWA BEZPOŚREDNIO DO ODESSY 8.55 W ODESSIE JESTEŚ 10.17 NASTĘPNEGO
      DNIA.CENY HOTELI SĄ RÓŻNE NA DZIEŃ DZISIEJSZY TRUDO POWIEDZIEĆ BĘDĘ MIAŁA
      WIDOMOŚĆ O CENACH BLIŻEJ LIPCA , KWATERY PRYWATNE SĄ TAŃSZE , ALE BEZ
      WYŻYWIENIA. ZA 1$ PŁACĄ 5.20 HRIVNY.JESZCZE SIĘ ODEZWIĘ. DO USŁYSZENIA . BAŚ















      • jackj ciekawostka 03.06.03, 11:52
        W zeszłe wakacje spaliśmy ze znajomymi w hotelu Spartak w Odessie, znajduje się
        on przy chyba najbardziej ruchliwej (turystycznie) ulicy miasta. Cena - 6 $ za
        dobę...(najtaniej) Oglądaliście Deja Vu ??? {Pamiętacie scenę jak Stuhr zastaje
        w swoim pokoju dokwaterowanych ludzi??? My mieliśmy podobnie smile Ale nic to
        ludzie na Ukrainie są wspaniali, najlepsze znajomości można zawrzeć w pociągu
        (możecie jechać z Odessy do Symferopola, spędzając cały dzień w Odessie po
        przyjeździe z Polski.
        Rada: Wcześniej kupujcie bilety do ukrainskich pociągów i autobusów. My na
        dworcu w Symferopolu mieliśmy ciekawą akcję smile)) podchodzimy do okienka i
        mówimyb ,że chcemy 16 biletów, a kobita mówi że niet, że ona może nam dać
        tylko 9... a resztę w drugim okienku (!@!!!!!!!!) - metr obok. A wogóle to ona
        teraz ma przerwę i trzepnęła zasuwką.Kiedy dłużej przebywa się w jakimś
        miejscu, ceny po 1, 2 dniach w okolichnych sklepach idą w górę.
        Pozdrawiam Jacek
    • Gość: kai Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: 213.76.135.* 29.04.03, 09:41
      Gość portalu: tomm napisał(a):

      > Hej, mam do Was ogromna prosbe. Wybieramy sie ze znajomymi w te wakacje na
      > Ukraine (Lwow, Odessa, Krym, Kijow). Bylbym bardzo wdzieczny za jakies
      > praktyczne informacje (np. orientacyjne ceny kwater czy pociagow, czy
      > ciekawe miejsca) o Ukrainie. Z gory dziekismile))
      > pozdrawiam tomm

      W każdym razie jeżeli wybierasz się samochodem, przygotuj się, że na granicy
      cofniesz się w czasy najlepszego z ustrojów. Pełny komunizm. Kolejki, czekanie
      nie wiadomo na co, pokazywanie przez ukraińskich celników kto jest panem,
      bzdurne opłaty etc. Ukraina może być OK, ale zatakimi zwyczajami na granicy
      długo potrwa, nim turystyka na ukrainę zacznie być czymś normalnym, a nie
      szkołą przetrwania. Utrwalonąa przez lata mentalność najtrudniej przełamać.
      • Gość: Robert Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: *.astercity.net 30.04.03, 11:16
        I wlasnie dlatego Ukraine najlepiej zwiedzac na rowerze. Mozesz sie zapuscic w
        tak dzikie tereny, ze nasze Bieszczady bedziesz wspominac jako cywwilizacyjne
        centrum europy.
        • Gość: Luk Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: *.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl 06.05.03, 19:46
          Ten pełny komunizm i troszkę niebezpieczeństwa dodają jednak trochę
          pikanterii sprawie, nie ?
        • Gość: heliov Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: *.acn.pl / 10.72.7.* 18.05.03, 16:03
          Gość portalu: Robert napisał(a):

          > I wlasnie dlatego Ukraine najlepiej zwiedzac na rowerze. Mozesz sie zapuscic
          w
          > tak dzikie tereny, ze nasze Bieszczady bedziesz wspominac jako
          cywwilizacyjne
          > centrum europy.

          Robert miałbym ochotę wybrać się na Ukraine rowerem ,powiedz mi czy Ty juz tam
          jeździłeś takim pojazdem , czy jest bezpiecznie ? ale nie sądzę , żeby groziło
          niebezpieczeństwo typu : napadją Cię i zabierają rower...
          mam zamiar pojechać na ukrainę i pojeździc sobie po Ukrainie jakieś 3 dni np
          nie dłużej , najlepiej w okolicach Lwowa, Stanisławowa, tylko , kto ciekawy
          jestem czy można przekroczyć granicę np. na rowerze?
          Mam taki może dziwny pomysł , żeby pojechać rowerem spod Zamościa , gdzie
          byłaby baza wypadowa i pojeździć sobie właśnie zaraz niedaleko granicy
          Żółkwia , i jw. .


          A jeszcze jedna sprawa czy są we wsiach kwatery agroturystyczne, żeby się
          przespać niedrogo . Chetnie przespałbym się w ZÓlkwi, lub w Nowogródku, może
          Bełz. Czy mój pomysł jest raczej nierealny... pozdrawiam
          • Gość: Robert do heliov IP: *.astercity.net 30.05.03, 16:37
            > Robert miałbym ochotę wybrać się na Ukraine rowerem ,powiedz mi czy Ty juz
            tam
            > jeździłeś takim pojazdem , czy jest bezpiecznie ?

            Robert: Tak jezdziłem. Na moim rowerze byl caly dobytek: namiot, kuchenka,
            aparat itp.

            ale nie sądzę , żeby groziło
            > niebezpieczeństwo typu : napadją Cię i zabierają rower...

            Robert: I tak jest w rzeczywistosci. Ukraincy, przynajmniej po wsiach, to mili
            ludzie i chetnie z nami rozmawiali i wskazywali nam droge. W miastach wiadomo
            jest wieksza dzicz ale chyba wiekszej dziczy niz w Polsce to nie ma nigdzie w
            Europie.

            > mam zamiar pojechać na ukrainę i pojeździc sobie po Ukrainie jakieś 3 dni np
            > nie dłużej , najlepiej w okolicach Lwowa, Stanisławowa, tylko , kto ciekawy
            > jestem czy można przekroczyć granicę np. na rowerze?

            Robert: Ja przekraczałem pociagiem ale od ctrazy granicznej dowiedzialem sie,
            ze bez problemu mozna na rowerze.

            > A jeszcze jedna sprawa czy są we wsiach kwatery agroturystyczne, żeby się
            > przespać niedrogo . Chetnie przespałbym się w ZÓlkwi, lub w Nowogródku, może
            > Bełz. Czy mój pomysł jest raczej nierealny... pozdrawiam

            Robert: Widzialem w gorach Zakarpackich cos na ksztalt gospodarstw agro ale
            polecam spanie pod namiotem calkiem na dziko.
          • jackj noclegi 03.06.03, 11:55
            Z noclegami we wsiach sprawa jest taka że sa wszędzie. Bieda daje si.ę task we
            znaki że ludzie są w stanie odstąpić swoje łóżko za te kilka dolarów.
      • do-las Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc 07.05.03, 12:27

        > W każdym razie jeżeli wybierasz się samochodem, przygotuj się, że na granicy
        > cofniesz się w czasy najlepszego z ustrojów. Pełny komunizm. Kolejki,
        czekanie
        > nie wiadomo na co, pokazywanie przez ukraińskich celników kto jest panem,
        > bzdurne opłaty etc. Ukraina może być OK, ale zatakimi zwyczajami na granicy
        > długo potrwa, nim turystyka na ukrainę zacznie być czymś normalnym, a nie
        > szkołą przetrwania. Utrwalonąa przez lata mentalność najtrudniej przełamać.


        Jeżeli samochodem to nie swoim.Drogi fatalne.Brud niesamowity,nachalność ludzi
        we Lwowie okropna.Jednym słowem KOMUNA !!!!!!!!!
    • Gość: jurek Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: *.UAR.Net 11.05.03, 17:30
      We Lwowie moge pomoc znalezc tanie noclegi oraz dobrych przewodnikow po miescie.
      Pozdrawiam Jurek
      • Gość: oloczak Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: eurocom:* / 192.168.10.* 13.05.03, 22:14
        jeżeli chodzi o południową ukraine to ja też pomoge
        • Gość: heliov Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: *.acn.pl / 10.72.7.* 18.05.03, 16:06
          Gość portalu: oloczak napisał(a):

          > jeżeli chodzi o południową ukraine to ja też pomoge

          Czy są takie kwatery agroturystyczne jak u nas i ile kossztują . W jakiejś
          ładnej miejscowości , może w górach k. Truskawca, a może gdzieś k. Stryja
          • Gość: oloczak Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: eurocom:* / 192.168.10.* 19.05.03, 11:24
            KWATERY NA UKRAINIE są niedrogie wszędzie,natomiast poziom tych lokali jest ,co
            tu mówić mizerny, brak wody ciepłej i ubikacji-natomiast wszystko to
            rekompensuje kontakt z ludźmi ,ja mam domek nad morzem czarnym i moi sąsiedzi i
            nie tylko to życzliwi i gościnni ludzi
            pozdrawiam
            waldemar
      • Gość: heliov Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: *.acn.pl / 10.72.7.* 18.05.03, 16:08
        Gość portalu: jurek napisał(a):

        > We Lwowie moge pomoc znalezc tanie noclegi oraz dobrych przewodnikow po
        miescie
        > .
        > Pozdrawiam Jurek

        jesli już to interesuje mnie tani nocleg we Lwowie lub okolicdnzych
        miasteczkach Jurek jeśli znasz to napisz coś. Jesli ktos inny coś wie to
        również czekam...
        • Gość: voytas Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: *.mail.edu.pl 02.06.03, 16:07
          We Lwowie ja zawsze zatrzymuje się sie w hotelu "LVIV"

          plusy :
          -cena za noc ok.15 zlotych
          -usytuowanie w centrum miasta,150 metrów od opery

          minusy:
          -czasem brak ciepłej wody
          -hotel pamiętający socrealizm(choć można zaliczyć to do plusów jak ktoś lubi
          taki klimat smile.

          Około 10 km od Lwowa jest bardzo fajne jezioro (ogrodzone,z czystą plaża,wyspą
          na środku,woda raczej dość czysta,wstęp 1 hrywnę na cały dzień (około 70
          groszy !!,piwko za 1,5 hrywny,muzyczka i jakie dziewczny ,coś pięknego smile).

          Jeśli ktoś lubi dyskoteki to polecam klub PICASSO.Jedna z droższych dyskotek w
          mieście (okolo 20 do 30 htywien za wstęp,ale warto..mnustwo atrakcji i bardzo
          bezpiecznie).Radzę pamiętać o jednej rzeczy.w "Picasso" standardowe ubranie dla
          faceta to :obcisłe czarne spodnie,koszula w spodnie,pas z wielką sprzączką
          i ...mokasyny .Ostatnio byłem z kumplem i byliśmy jedynymi którzy maja szerokie
          spodnie lużne bluzy i biale buty typu adidasy..faceci na na patrzyli jak na
          kosmitów,ale kobiety zdradzały swoje pozytywne zainteresowanie smile

          Transport taksówką po Lwowie to 10 hrywien, (okooło 8 złotych)


          pozdrawiam

          hittman@poczta.onet.pl
    • Gość: dan Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: *.sobotka.sdi.tpnet.pl 19.05.03, 11:55
      Wejdz na strone www.t15.ds.pwr.wroc.pl/~krym
    • Gość: awis@org.lviv.net Re: Wakacje na Ukrainie - prosba o pomoc IP: *.lviv.farlep.net 03.06.03, 12:12
      Mieszkam we Lwowie. Pracuje w Polsce, jako dziennikarz akredytowany. Chetnie
      pomoge. Oczekuje na konkretne pytania.
      Wiktor Awdiejew

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka