Dodaj do ulubionych

Czy w Polsce Jest Sprawiedliwość!!!!!!!!!!!!!?????

10.09.07, 15:01
Jestem ofiarą Polskiej Biurokracji
i bezmyślności urzędników w komisji"Do Spraw Orzekania O Niepełnosprawności w
Łukowie",ta komisja uznała że jestem pełnosprawny a w rzeczywistości ja nie
mogę stać na własnych nogach dłużej nisz 2 godziny,mam to na piśmie,jestem po
obustronnym zwichnięciu stawów biodrowych i po trzech operacjach,na skutek
czego nie mogę normalnie chodzić i mam skrzywienie kręgosłupa.W każdej pracy
pytają się o grupę inwalidzką,czy mam grupę a jak nie mam to muszę sobie ją
wyrobić,na tym się zamyka błędne koło,proszę o pomoc, co ja mam zrobić???czy w
Polsce niema sprawiedliwości jak mam zarobić na chleb skoro nie mam grupy
inwalidzkiej.Do żadnej pracy mnie nie przyjmą,ponieważ pracodawcy
liczą na pieniądze z zatrudnienia osoby niepełnosprawnej a siedzące miejsce
pracy powinno być opłacalne,czyli ja nie jestem opłacalny bo nie mam grupy w
ten oto sposób jestem skazany na bezrobocie do końca życia proszę o pomoc w
tej sprawie być morze państwo mi pomogą z góry dziękuje.Proszę pisać na adres
e-mail:stanislaw75@o2.pl
Obserwuj wątek
    • sylwek07 Re: Czy w Polsce Jest Sprawiedliwość!!!!!!!!!!!!! 10.09.07, 15:49
      Mozesz sie odwolac od tej decyzji a jak to nie da skierowac sprawe
      do sadu i tam mozesz wygrac..

      a teraz pytania,po co stawales na komisje,miales kiedys grupe,ta
      komisje miales Zusowska czy tez miejska i jakie miales zaswiadczenia
      od lekarza oraz tez karty chorobowe...
      • beszka Re: Czy w Polsce Jest Sprawiedliwość!!!!!!!!!!!!! 10.09.07, 20:44
        Jeśli za póżno na odwołanie to stań ponownie na komisję.Niestety ale w naszym
        kraju to my sami pacjenci musimy lekarzy uświadamiać że jesteśmy chorzy .
    • kopciuszek125 Re: Czy w Polsce Jest Sprawiedliwość!!!!!!!!!!!!! 10.09.07, 23:26
      O grupę można sie starć w urzędzie do spraw o niepełnosprawności. Tam się
      dostaje tylko grupę bez żadnych profitów finansowych . Przeważnie w miejskich
      trafia się na lekarzy człowieka a z grupą wtedy możesz się starać o pracę.
      • plastek011 Re: Czy w Polsce Jest Sprawiedliwość!!!!!!!!!!!!! 12.09.07, 07:41
        To nieprawda, że w miejskich komisjach zasiadają lekarze bardziej
        ludzcy. Po prostu ich nikt nie op...li jak dadzą grupę wyżej.
        Natomiast orzecznik ZUS-u musi sie trzymać wytycznych dyrekcji. Jak
        będzie za dobry dla wnioskujących o rentę to straci ciepłą posadkę.
        Kniecznie sie odwołuj, idź do sądu, walcz.

        zycie-rencisty.bloog.pl/?podglad=1
    • alka_xx Re: Czy w Polsce Jest Sprawiedliwość!!!!!!!!!!!!! 11.09.07, 10:23
      Koniecznie odwołaj sie od tej decyzji do wyższej instancji!
      To normalna / ? / " uzdrawiająca" praktyka powiatowych zespołów,że
      nie przyznaja stopni niepełnosprawności.
      Ja mam wrażanie, że oni maja odgórny nakaz, by "trzymać" statystyke
      i tak robia, licząc, że ludzie się zniechecą i dadzą spokój.Jednak
      jak ktoś się odwoła to juz nie ich kapcie . To draństwo, ale
      niestety, dzieje się w majestacie prawa!
      Dlatego daj im po nosie i koniecznie odwołaj sie uzywając twardych,
      ale prawdziwych argumentów.
      • vikii2 Re: Czy w Polsce Jest Sprawiedliwość!!!!!!!!!!!!! 13.09.07, 16:41
        To co Stanislaw pisze to prawda.Zalezy na kogo
        trafisz .Stopien niepelnosprawnosci mam od dawna.Stawajac na
        komisje "trafilam" na orzecznikow chirurg(kobieta) ,pozniej
        ortopeda ,strasznie przemadrzaly ,nastepnie lekarz chorob
        wewnetrznych(pozjadala wszystkie rozumy) i ostatni
        ortopeda , podwazyl opinie neurologa i neurochirurga ,dalej
        mialam stopien lekki.
        Zamiast odwolac sie (wtedy nie pomyslalam o tym),nie
        zrobilam tego .Dopiero moj neurochirurg i neurolog napial
        mi ,ze moj stan zdrowia sie pogorszyl i stanelam spowrotem
        na grupe i znow trafilam na ortopede , ktory ,gdy zobaczyl
        moje MR, CK kregoslupa wypisy ze szpitala itp ,zlapal sie
        za glowe ,ze ja przy tych schorzeniach ,jeszcze
        funkcjonuje.Dostalam umiarkowany ,chociaz wachal sie ze
        znacznym. Uzasadnil to ,ze przy znacznym ,ciezko by bylo
        znalesc prace itd.A guzik prawda ,bo czesto ,chca
        zatrudniac z tym stopniem ,bo najwiecej kasy dostaja

        Syn teraz stawal na grupe ,zawansowana astma itp i trafil
        na lekarke chorob wewnetrzych ,ktora powiedziala ,"czy Pan
        wie ,jak wyglada osoba niepelnosprawna?"
        Zatkalo go ,bo przeciez tak jak Sylwek pisal ,ze
        niepelnosprawni to nie tylko osoby na wozku itp
        Teraz mam dylemat odwolac sie ,czy nie. Bo tak
        rzeczywiscie ,to juz zgupialam ,zadnej pracy
        fizycznej ,ciagle chodzi z inchalatorem(w razie silnych
        dusznosci).
        Czy ktos dostal stopien niepel. na astme?
        • sylwek07 Re: Czy w Polsce Jest Sprawiedliwość!!!!!!!!!!!!! 13.09.07, 17:28
          vikii2 sadze ze powinnas sie odwolac i jak ktos tutaj napisal ze
          musza zrobic swoje te komisje .A ta komisje mial Twoj syn w Miejskim?
          Jesli by dostal to np 3 grupe.
          • vikii2 Re:Sylwek 14.09.07, 08:17
            Mial w Mieskim Osrodku.Oprocz ,tego mial zaswiadczenie i
            inne badania od okulisty(bo ma wysokie cisnienie
            oczneuszkodzenie nerwu wzrokwego itp).Lekarz go wysmiala, a
            okulistka wczoraj sie tak zdenerwowala ,ze szkoda
            gadac.Powiedziala ,ze lekki powinni dac.
            Sprobuje sie odwolac ,dzieki Sylwus.Pozdro
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka