Dodaj do ulubionych

Proste i ciekawe drinki

18.09.12, 18:42
jakie znacie przepisy na bardzo, bardzo proste drinki? smile Ja tylko jeden na żubrówkę z sokiem jabłkowym, który uwielbiam, ale chciałabym teraz zaskoczyć czymś moją drugą połówkę smile
Obserwuj wątek
    • karlakarla Re: Proste i ciekawe drinki 19.09.12, 10:16
      Najbardziej zaskoczył mnie drink- adwocat + sok porzeczkowy wymieszany w shakerze, schłodzony, ale nie przesadnie. Najczęściej mieszam wódki smakowe np. żurawinową, cytrynówkę, grejpfrutową lub orzechową z sokami i napojami kolorowymi, wychodzą całkiem niezłe drinki. Wódki smakowe są też idealne do herbaty w zimowe wieczory np, herbata z wódką żurawinową i plasterkiem cytryny lub z cytrynówką i sokiem malinowym.
    • mkaroli Re: Proste i ciekawe drinki 19.09.12, 10:28
      Wódka (zimna) z sokiem pomarańczowym (dobrej jakości) ubita w shekerze (za cholerę nie wiem jak to się pisze) z lodem z podana zamrożoną truskawką. Mniam.

-
      pracowniapodaniolem.blogspot.com
      opowiemci.blox.pl
    • alhana82 Re: Proste i ciekawe drinki 19.09.12, 16:35
      drink kawowy - likier kawowy i wódka w proporcjach 1 do 3
      malibu z mlekiem - malibu, wódka, mleko (zagśzczone, zwykłe wg smaku) proporcjie 1 do 2 do 4
      błękitna laguna - blue curacao, wódka, sok cytrynowy/pomarańczowy, proporcje 1 do 3 do 5
      podaję jak mi smakuje, można eksperymentować
    • ann1610 Re: Proste i ciekawe drinki 19.09.12, 17:41
      Bardzo zaskakujące w składnikach, a rewelacyjne w smaku, jest połączenie wódki ze spritem i ogórkiem(pokrojonym w kostke, albo w plastry), można dodać również trochę cytryny lub limonki. Bardzo orzeźwiające i pyszne!
      • natalijkam Re: Proste i ciekawe drinki 13.11.12, 12:57
        1: wódka, bananowy sok (2/3 szklanki) i sok porzeczkowy (lub żurawina z tymbarku) dla dopełnienia.
        2: wódka, bananowy sok i na koniec wlać trochę blue-curacao -fajne kolorki się robią. miesza się ten bananowy i niebieski nierównomiernie opada na dno -fajny efekt smile

Mega pyszne -te dwa drinki królowały u mnie w ostatnią sobotę smile polecam z żubrówką białą bo ta do drinków się nadaje moim zdaniem świetnie (można dodawać nawet potrójne porcje alkoholu i nie czuć wcale że taki mocny drink, a kopa dajebig_grin ) to już w ogóle smile wszyscy byli mega zadowoleni smile
    • piegoosek Mohito. 20.09.12, 14:38
      Ja ostatnio zasmakowalam z Mohito:
      www.2drink.pl/mojito-mohito/
      Gotowe MOHITO kupisz w kazdym sklepie. Dodajesz tylko duuzo lodu, sok z limonki i swieza miete! Oczywiscie moze tez byc jak w przepisie z rumem, ale to gotowe jest delikatniejsze.
    • marginalia Re: Proste i ciekawe drinki 21.09.12, 14:03
      Mnie się jakiś czas temu udało opracować połączenie smaków, które weszło do stałego repertuaru przyjemności z % smile Testowane na kilkorgu znajomych - wszystkim smakowało. Do kieliszka wlewamy Martini bianco i dopełniamy mandarynkami z puszki wraz z zalewą + ewentualnie lód (a najlepiej i mandarynki i martini potrzymać wcześniej w lodówce). Proporcje według gustu, ale zazwyczaj mniej więcej pół na pół robimy. Przed podaniem do kieliszka można wlać kroplę syropu malinowego, który osiądzie na dnie i utworzy warstwę - ładnie wygląda i dodaje słodyczy (choć drink sam w sobie jest słodki ale ja takie lubię. Dla przełamania można pokombinować z sokiem z cytryny/limonki). Smaczny, prosty, efektowny smile
    • plancton Re: Proste i ciekawe drinki 13.11.12, 10:47
      Ja też głównie bazuje na żubrówce z sokiem jabłkowym, ale przyznam, że więcej im do szczęścia nie potrzebawink) Polecam ew. dołożyć plaster świeżego ogórka do tegoż drinku i dużo lodu, satysfakcja gwarantowana !
    • mkaroli Re: Proste i ciekawe drinki 07.05.13, 11:04
      o mój ostatnio ulubiony: 40ml Campari sok pomarańczowy, cząstki pomarańczy lód, łyżeczka cukru (najlepiej brązowego ale inny też może być) pity przez słomkę smile, ewentualnie na lato: wermuth z wodą gazowaną i plasterkiem cytryny też ze słomką

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka