Dodaj do ulubionych

olej budwigowy

10.06.13, 21:44
Czy może wiecie z jakiej firmy najlepszy?
Obserwuj wątek
    • jagoda85 Re: olej budwigowy 10.06.13, 22:59
      Ja kupuję w sklepie ze zdrową żywnością LenVitol. Myślę, że najważniejsze jest to, żeby był odpowiednio przechowywany, w lodówce. Muszę tutaj uprzedzić osoby z Krakowa, żeby nie kupowały tego oleju na Tomexie na stoisku gdzie sprzedają grzyby, ponieważ tam olej jest wystawiony na półce, nie jest przechowywany w lodówce. Na zwróconą pani uwagę o tym fakcie, pani powiedziała mi, że olej musi być wystawiony na półce, jak chcę to sprzeda mi z lodówki, tyle tylko, że nie za bardzo jej wierzę, że ten z lodówki nie był trzymany na półce, w temperaturze pokojowej, wręcz wystawiony do słońca, wiadomo, że wtedy olej budwigowy traci swoje cenne właściwości.
            • jagoda85 Re: olej budwigowy 12.06.13, 20:11
              Ja zainteresowałam się tym olejem z powodów zdrowotnych. Miałam wysoki cholesterol, i trójglicerydy, a jednocześnie przestałam tolerować leki na cholesterol, lekarka już mi nic nie chciała przepisać. Pozostała mi dieta, która nic nie dawała, po diecie cholesterol, i trójglicerydy jeszcze się podniosły. Nie stosuję diety dr Budwig, rano w trakcie śniadania zjadam 2 łyżki oleju, ale jemy też sporo twarogu, powinien być to twaróg chudy, dodaję do 25 dkg 4 łyżki oleju, sól, pieprz, i to na co mamy ochotę, czasem czosnek, czasem "bączki" zielone cebuli, szczypiorku, czy warzywa, taki serek trzeba zjeść w ciągu najwyżej 2 dni, w przeciwnym razie dobroczynne właściwości oleju są mniejsze. Dodatkowo dodaję olej do wszelkich surówek, do których dodawałam wcześniej oliwę. Najważniejsze jest aby olej był przetrzymywany w lodówce, i po otwarciu należy go zużyć w ciągu 2 miesięcy, należy go oczywiście spożywać na surowo, można na nim smażyć, ale wtedy traci swoje dobroczynne właściwości, szkoda go, lepiej wtedy użyć innego tłuszczu.
              • el-li Re: olej budwigowy 12.06.13, 22:10
                a jak się ma przy mim cholesterol. Tez ze względów zdrowotnych go kupiłam. Wątroba i skóra sucha no i inne też by się znalazły... Ser chudy juz mam. Piłam MO Słoneckiego rano. Nie wiem, czy mogę nadal rano MO a w ciągu dnia lniany ot tak sobie dodany do jedzenia.
                • jagoda85 Re: olej budwigowy 12.06.13, 22:20
                  U mnie po 3 miesiącach stosowania oleju cholesterol spadł z 7,25 na 5,72, trójglicerydy z 2,90 na 2,05, cholesterol LDL z 4,67 na 3,72, cholesterol HDL niestety też mi spadł z 1,26 na 1,07. A to było tylko 3 miesiące. Przyznam, że bardzo byłam zdziwiona wynikiem, nie spodziewałam się, że będzie tak dobrze.
      • osmanthus Re: olej budwigowy 13.06.13, 14:50
        hela6 napisała:

> A tak z ciekawości to czemu nie olej lniany?

"Dietę z zastosowaniem oleju lnianego nieoczyszczonego opracowała dr Johanna Budwig, niemiecka biochemiczka, pionierka badań nad kwasami omega-3 i olejem lnianym oraz ich wpływem na zdrowie człowieka."
        www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101025/MAGAZYNDOMOWY/891324362
        Jezeli ten olej lniany moze tak rewelacyjnie wplywac na cholesterol to i ja chyba bede musiala jego dzialanie wyprobowac.
        Podobnie jak kolezanka wyzej nie moge jesc statyn, bo one mi zjadaja miesnie.
        Diety, sterole, itp. mozna sobie o kant pupy potluc.
        Wiec moze olej lniany cos zdziala?
          • osmanthus Re: olej budwigowy 15.06.13, 17:09
            jagoda85 napisała:

> To się nie zastanawiaj tylko kupuj, ja jestem tego żywym przykładem. On naprawd
            > ę działa.

Juz kupilam.
            $35 za pollitrowa butelke organicznego produktu.
            Niech sprobuje nie zadzialac...

• jolanta534 Re: olej budwigowy 16.06.13, 00:27
              Ja używam tego januszzagorski.pl/category/ratuj-zdrowie/ mam pewność,że jest oryginalny tłoczony na zimno.Nie tyje się po nim a wręcz odwrotnie działa tak,że można zrzucić co nieco smile
              • tester76 Re: olej budwigowy 18.06.13, 01:02
                A nie możesz kupić innego oleju? Frisco ma olej imbirowy w niezłej cenie! Dobry na trawienie, do tego działa rozgrzewająco, więc też można zrzucić co nieco
                • squirk Re: olej budwigowy 18.06.13, 01:14
                  tester76 napisał(a):

> A nie możesz kupić innego oleju? Frisco ma olej imbirowy w niezłej cenie!

Napiszę do frisco z pytaniem czemu zatrudnili kogoś tak ubogiego intelektualnie bo nie trzeba być orłem żeby zorientować się, że jak się wrzuci nieudolną, kompromitującą "reklamę" w 4 wątkach w krótkich odstępach czasu to ludzie zorientują się, że to spam. Ty nie dałeś rady i ośmieszyłeś sklep, mam nadzieję, że cię zwolnią i zatrudnią kogoś kto poradzi sobie z czymś tak żałośnie prostym jak szeptana reklama. Kompletna kompromitacja.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka