Gość: sm GLOWA DO GORY IP: *.stat.gov.pl 29.01.04, 09:31 Ludzie, glowa do gory, bo jak bedziemy ciagle powtarzac, ze wszystko jest do bani, to tak na pewno bedzie. A jak pomyslimy pozytywnie, to a noz sie sprawdzi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: geg Crasula gdzie jestes??? IP: *.dip.t-dialin.net 29.01.04, 09:50 Dziwi mnie, ze nasz specjalista od stosunkow polsko-amerykanskich "marcus crasus" chowa sie do nory w takich i podobnych nieprzychylnych ameryce tematach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ssel Re: Po wizycie prezydenta w USA. Będą inwestować IP: *.chello.pl 29.01.04, 09:51 USA bardzo aktywnie wspomagają swoją gospodarkę.Kupimy herkulesy i hummery z otrzymanego kredytu i do tego dołożymy własne pieniądze potzrebne na różne drobiazgi(zakup tylko w USA)plus bieżące użytkowanie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.K. POLSKA HISTORJA IP: 195.70.208.* 29.01.04, 10:05 DZISIEJSZE WYDARZENIA PRZYPOMINA MI PRZESZLOSC. AGRESJE POLSKI I NIEMIEC PRZECIW CZECHOSLOWAKII(1938r.) WOJNA POLSKI Z NIEMCAMI(1939r.)KIEDY POLSKI RZAD I WOJSKOWI (ZAMIAST BRONIC SWEGO KRAJU)THURZLIWIE UCIEKLI DO RUMUNII I ZDRADZILI FRANCJE I W.BRITANIE. PO JALCIE, ZAMIST DZIEKOWAC J.STALINA ZA ODZYSKANIE NIEPODLEGLOSCI I ZACHODNIE ZEMI, MACIE ABSURDALNE PRETENSJE. TERAZ NICZYM NIEUZASADNIONE PRETENSJE DO USA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Cele izraeleskiej polityki zostaly osiagniete .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.04, 10:10 Cele izraeleskiej polityki zostaly osiagniete, Pan Cimoszewicz i Kwasniewski moze odejsc ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mirek Re: Po wizycie prezydenta w USA. Będą inwestować IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 29.01.04, 10:51 Razu pewnego niedźwiedź kucając na łące, w dość niewybredny sposób podtarł się zającem. Zając chwali się żonie przy obiedzie: „Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem”. (A. Waligórski) No cóż, taka już nasza - Polaków - rola, kiedyś podcierał się nami radziecki Miszka, dziś robi to amerykański grizzly. Ciekawe, jak czują się teraz wystrychnięte na dudka dyżurne czopki prezydenta Busha: Kwaśniewski, Miller i Co. To ich politycznej głupocie zawdzięczamy wizerunek Polski w Europie: kasę chce od Unii, ale d.... nadstawia Ameryce. A tak ogólnie – fajny był to widoczek. Nalany jak księżyc w pełni prezydent Kwaśniewski mizdrzył się do emanującego dostojeństwem i wrodzoną inteligencją, jak skrzyżowanie Flipa z Ridolinim, prezydenta Busha uzyskując w obecności kamer telewizyjnych z całego świata lekcję o roli amerykańskiego senatu – potraktowany jak uczniak, który nie przygotował się do lekcji. Wstyd i poruta na cały świat. Ośmieszajcie panowie politycy siebie samych i na własny rachunek, ale nie cały naród, który reprezentujecie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kielbasa wyborcza Re: A tak wlasciwie to o co ten halas? Wizy do IP: 138.227.189.* 29.01.04, 10:55 pracy na czarno!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wuj Sam Re: Po wizycie prezydenta w USA. Będą inwestować IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 29.01.04, 11:49 Olku po co tam jechałeś skompromitowaleś się wyszedłeś na żebraka dadzą ci troche złomu wprowadz wizy dla jankesów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Już my znamy te inwestycje Amerykańców... IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 29.01.04, 12:49 Chodzi o montownie takie jak w Meksyku, bo takie są inwestycje w krajach trzeciego świata, do poziomu których spóściła nas transformacja po 1989 roku. Praca 12 godzin na dobę za 800 złotych, tylko dla niewykwalifikowanej kadry robotniczej. O miejscach pracy dla inżynierów czy naukowców nawet nie ma co marzyć. Ostatnia pozostałość po komunie jaką jest świetna edukacja na uczelniach technicznych jest marnowana. Najlepiej wykształceni Polacy są rozchwytywani przez zachodnie koncerny do pracy na zachodzi, bo rządzenej przez lokali obcej finansjery Polsce nie zależy na tym by mieć nowoczesny przemysł i dobrze wykształcone społeczeństwo, dlatego ten kraj jest już zgubiony. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Zwiększenie pomocy militarnej do 66mln$ :oO IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 29.01.04, 12:53 To jest żałosne, trochę ponad 200mln złotych. Wydatki bidżetu państwa na obronę narodową wynoszą prawie 11mld złotych, czyli to jest zwykła jałmużna. Tym bardziej że jak można bez problemu wyczytać "między wierszami" w tym artykule, są to w rzeczywistości pieniądze jakie Amerykanie wydają na utylizację swoich 30 letnich herkulesów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ASA Re: Po wizycie prezydenta w USA. Będą inwestować IP: *.ichf.edu.pl 29.01.04, 12:56 Pewno zbuduja kilka nowych tuczarni jak te Animexu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radek Re: Obiecanki cacanki, a głupiemu radość. IP: 157.25.139.* 29.01.04, 12:56 Obiecanki cacanki, a głupiemu radość. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Roscos Boom to bedzie przy wyborach IP: *.dip.t-dialin.net 29.01.04, 13:14 Nagle ma byc boom tak... Pod warunkiem, ze w usa gospodarka bedzie rowniez boomowala. Dziwne tylko, ze pomimo tak pozytywnych "impulsow" i informacji z gospodarki amerykanskiej dollar jest tak nisko.... a euro tak wysoko. Gdzie sie lepiej oplaca w chwili obecnej pracowac. w usa -> koszt lotu itp. za 5 dollarow czy w EU za 5 euro Tylko jak do tej pory w kazdym polskim miescie widze, Obi, Rewe, MiniMal, Metro, ProMarkt, Opel, BMW, Mercedes, Scoda, VW... moze przestane wymieniac ale faktem jest, ze boom inwestycyjny w polsce wywolala europa nie Ameryka Wcale by mnie nie zdziwilo gdyby wysokosc kredytow/"prezentow" jakie P. K. przywiozl to podobna suma jaka na znaczki, koperty, papier itp. jest co roku wydawana niezbedna do funkcjonowania administracji amerykanskiej. Powiedzcie tak naprawde niezaleznie od tego czy wizy sa czy nie, czy P.K. biega na smyczy czy nie, czy amerykanska polityke sie nam podoba czy tez i nie. Czy amerykanow -> bedacych w misji Pana :) przy etacie zbrojenowym prawie 400 mld. USD i wojnie kosztujacej do tej pory szacukowo 200 mld. USD, nie stac na wiecej niz 80 mil USD !!!!!!!!!! TYLKO 80 mil. USD -> Za 80 mil. USD zginelo "narazie" -> dzieki bodu <- dwoch polakow. Za 80 mil. USD pozbyto polske tej troche ale coraz bardziej rosnacej reputacji i szacunku w europie. Oj P.K. tak tanio to nawet ruski nie sprzedal alski -> rewalorizujac wartosc czasowa. Roscos Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yapa3 Kretynie jeden IP: *.tele2.pl 29.01.04, 13:14 Turcy dostali 20 mld dolców za to że Amerykanie mogli użyć ich lotnisk, a my wysyłamy naszych żołnierzy i Prezydent Wszystkich Ubeków cieszy się że dostanie za to 66mln dolarów. Vot takiego żeście sobie wybrali... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CKM Pewnie dostaniemy używane hammery po amerykanach.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.04, 13:25 Niedawno wróciłem ze stanów. Była tam wielka afera jak się okazało, że hammery którymi jeżdżą amerykanie, są w większości zwykłymi samochodami, tzn. bez dodatkowego kuloodporego wyposażenia: zwykłe szyby, zwykłe blachy, a na pace często brezent. NA 100 % my to kupimy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.K. Re: Po wizycie prezydenta w USA. Będą inwestować IP: 195.70.208.* 29.01.04, 14:07 KUCZMA OLEWA POLSKE (ODDAL RUROCIAG ODESSA-BRODY ROSJI). AMERYKANIE KPIA Z POLAKOW. TERAZ GRUZJA JEST WAZNIEJSZA DLA USA NIZ POLSKA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Proszę, proszę, czyżby J.K. w końcu przejżał IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 29.01.04, 14:15 na oczy i widzi czym naprawdę są USA? :o) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maciek Amerykancy dali nam na piwo - po 1,5 dol na lebka IP: *.dip.t-dialin.net 29.01.04, 14:22 To zgrywusy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janina to raczej ubogi talon do McDonanda, za reszte .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.04, 14:29 musimy zaplacic ze wlasnej kieszeni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KWASNIEWSKI DAJ CIE MI SWIETY SPOKUJ! IP: 195.70.208.* 29.01.04, 14:40 DAJ CIE MI SWIETY SPOKUJ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ajax zero skutecznosci IP: *.ite.waw.pl 29.01.04, 14:41 Ta wizyta to katastrofa dyplomatyczna. ZERO SKUTECZNOŚCI.! Czemu Kwasniewski zaraz po nieudanej wizycie w Bialym Domu nie spotkal sie z demokratycznym kandydatem na urzad prezydenta, Johnem F.Kerr'em ? Bush nie ma zadnych szans pozyskac glosy Polonii. Zreszta, on nie ma pojecia czy Polonia w USA to tysiace, czy raczej miliony obywateli, potencjalnych wyborcow. Po co z takim w ogole gadac ? Nie lepiej pokazac sie w towarzystwie przyszlego prezydenta USA, uzgodnic z nim "mape wizowa", sprawy gospodarcze i militarne ? Denerwuja mnie polscy adwokaci sztywnego stanowiska rzadu USA w sprawie wizowej. Nie jest prawda, ze rygory wizowe sa nienaruszalne. Przy okazji prezydent RP moglby zadbac o legalizacje pracy naszych rodakow w USA (vide Meksykanie) i usunac przywolywana przez administracje Bush'a przeszkode dla zniesienia obowiazku wizowego. Dla gospodarki USA nielegalni pracownicy z Polski sa problemem w skali mikro, a moze nawet nano. Moze wartoby rozwazyc kroki retorsyjne wobec gosci z USA i Kanady ? Dla zasady, prestizu panstwa i rownowagi relacji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwatorka Re: zero skutecznosci IP: *.hfx.eastlink.ca 29.01.04, 16:10 www.herald.ns.ca/stories/2004/01/28/fOpinion118.raw.html btw: Rzad amerykanski umiejetnie i z doskonala perfazja wyszukuje sobie takich naiwnych narodow, miedzy innymi, jakim jest polska do celow typowo zagrozonych dla wygodnych amerykanow. To sie juz tez zaczyna odczuwac w krajch sasiedzkich...bardzo chcieliby testowac swoja bron w polnocnej czesci Kanady..ale jakos nasze glowy wciaz odmawiaja, byc moze polska zgodzi sie bez wiekszego oporu, a wogole jakie znaczenie ma polska dla usa ?, zenujace sa takie wizyty. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BUSH Re: Po wizycie prezydenta w USA. Będą inwestować IP: 195.70.208.* 29.01.04, 16:22 POLSKA JESZCZE NIE ODROBILA POPRZEDNIEJ AMERYKANSKIEJ POMOCY. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: turkish Będą inwestować IP: *.73.139.217.Dial1.Chicago1.Level3.net 29.01.04, 17:01 beda inwestowac w nauczanie jezyka angielskiego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mara$ Załatwiało to się w PRLu, pajace IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.04, 17:08 Czepiacie się, że ktoś sprzyja SLD czy jest "postkomuną", a sami tkwicie świadomością po uszy w starych czasach. Załatwić to sobie możecie tańszą kapustę do kiszenia od przygłupiego polskiego rolnika, a nie z prezydentem i kongresem jednego z największych mocarstw na świecie. Nie przepadam za USA i za Bushem, ale wy czepiacie się Kwaśniewskiego sami nie wiecie o co. Proponuje wam, abyście robili karierę polityczną i sami spróbowali. Wam się wydaje, że polityka to przyjaźń? Dorośnijcie dzieci. To taki sam biznes jak każdy inny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ajax Re: Załatwiało to się w PRLu, pajace IP: *.ite.waw.pl 30.01.04, 10:10 "Przyglupi polski rolnik" (?, napisane ze swoista wyzszoscia pozycji spolecznej, a chlebus z maselkiem i szyneczka na sniadanko lubi sie wp... ?, a z wioski krytej sloma sie przypadkiem nie wyszlo ?) to medrzec w porownaniu z prezydentem Bush'em. Slyszales kiedys przemowienie tego prezydenta najwiekszego mocarstwa swiata ? Dowolne !!! Przeciez ten facet sam nie rozumie tego co mowi. Skoro napisales, ze polityka to jakby biznes, to napisz prosze : Jaki biznes zrobil prezydent Kwasniewski podczas wizyty w Waszyngtonie ????? KONKRETNIE ! Juz wczesniejsze glosy na tym forum pokazuja, ze trzeba bylo zalatwiac interesy przed udzieleniem poparcia i wyslaniem zolnierzy. Teraz jest juz "po herbacie". To jest nauczka na przyszlosc. Gdyby prezydent Kwasniewski skonczyl jakis uniwersytet, byl madrzejszy, mial madrzejszych doradcow i sprobowal przewidywac sytuacje w USA przynajmniej za rok, to spotkalby sie nie z Bush'em, tylko z przyszlym prezydentem Johnem F. Kerr'ym, wybranymi kongresmenami. I z nim ustalil : glosy Polonii w wyborach za kontrakty, inwestycje, zniesienie wiz, ... Odpowiedz Link Zgłoś