Dodaj do ulubionych

Po wizycie prezydenta w USA. Będą inwestować

    • Gość: sm GLOWA DO GORY IP: *.stat.gov.pl 29.01.04, 09:31
      Ludzie, glowa do gory, bo jak bedziemy ciagle powtarzac, ze wszystko jest do
      bani, to tak na pewno bedzie. A jak pomyslimy pozytywnie, to a noz sie
      sprawdzi...
    • Gość: geg Crasula gdzie jestes??? IP: *.dip.t-dialin.net 29.01.04, 09:50
      Dziwi mnie, ze nasz specjalista od stosunkow polsko-amerykanskich "marcus
      crasus" chowa sie do nory w takich i podobnych nieprzychylnych ameryce
      tematach.
    • Gość: ssel Re: Po wizycie prezydenta w USA. Będą inwestować IP: *.chello.pl 29.01.04, 09:51
      USA bardzo aktywnie wspomagają swoją gospodarkę.Kupimy herkulesy i hummery z
      otrzymanego kredytu i do tego dołożymy własne pieniądze potzrebne na różne
      drobiazgi(zakup tylko w USA)plus bieżące użytkowanie.
    • Gość: J.K. POLSKA HISTORJA IP: 195.70.208.* 29.01.04, 10:05
      DZISIEJSZE WYDARZENIA PRZYPOMINA MI PRZESZLOSC. AGRESJE POLSKI I NIEMIEC
      PRZECIW CZECHOSLOWAKII(1938r.) WOJNA POLSKI Z NIEMCAMI(1939r.)KIEDY POLSKI RZAD
      I WOJSKOWI (ZAMIAST BRONIC SWEGO KRAJU)THURZLIWIE UCIEKLI DO RUMUNII I
      ZDRADZILI FRANCJE I W.BRITANIE. PO JALCIE, ZAMIST DZIEKOWAC J.STALINA ZA
      ODZYSKANIE NIEPODLEGLOSCI I ZACHODNIE ZEMI, MACIE ABSURDALNE PRETENSJE.
      TERAZ NICZYM NIEUZASADNIONE PRETENSJE DO USA.
    • Gość: Jacek Cele izraeleskiej polityki zostaly osiagniete .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.04, 10:10
      Cele izraeleskiej polityki zostaly osiagniete, Pan Cimoszewicz i Kwasniewski
      moze odejsc !
    • Gość: Mirek Re: Po wizycie prezydenta w USA. Będą inwestować IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 29.01.04, 10:51
      Razu pewnego niedźwiedź kucając na łące,
      w dość niewybredny sposób podtarł się zającem.
      Zając chwali się żonie przy obiedzie:
      „Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem”.
      (A. Waligórski)

      No cóż, taka już nasza - Polaków - rola, kiedyś podcierał się nami radziecki
      Miszka, dziś robi to amerykański grizzly.
      Ciekawe, jak czują się teraz wystrychnięte na dudka dyżurne czopki prezydenta
      Busha: Kwaśniewski, Miller i Co. To ich politycznej głupocie zawdzięczamy
      wizerunek Polski w Europie: kasę chce od Unii, ale d.... nadstawia Ameryce.
      A tak ogólnie – fajny był to widoczek. Nalany jak księżyc w pełni prezydent
      Kwaśniewski mizdrzył się do emanującego dostojeństwem i wrodzoną inteligencją,
      jak skrzyżowanie Flipa z Ridolinim, prezydenta Busha uzyskując w obecności
      kamer telewizyjnych z całego świata lekcję o roli amerykańskiego senatu –
      potraktowany jak uczniak, który nie przygotował się do lekcji. Wstyd i poruta
      na cały świat. Ośmieszajcie panowie politycy siebie samych i na własny
      rachunek, ale nie cały naród, który reprezentujecie!
    • Gość: kielbasa wyborcza Re: A tak wlasciwie to o co ten halas? Wizy do IP: 138.227.189.* 29.01.04, 10:55
      pracy na czarno!!!!
    • Gość: Wuj Sam Re: Po wizycie prezydenta w USA. Będą inwestować IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 29.01.04, 11:49
      Olku po co tam jechałeś skompromitowaleś się wyszedłeś na żebraka dadzą ci
      troche złomu wprowadz wizy dla jankesów
    • Gość: Tomson Już my znamy te inwestycje Amerykańców... IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 29.01.04, 12:49
      Chodzi o montownie takie jak w Meksyku, bo takie są inwestycje w krajach
      trzeciego świata, do poziomu których spóściła nas transformacja po 1989 roku.
      Praca 12 godzin na dobę za 800 złotych, tylko dla niewykwalifikowanej kadry
      robotniczej. O miejscach pracy dla inżynierów czy naukowców nawet nie ma co
      marzyć. Ostatnia pozostałość po komunie jaką jest świetna edukacja na
      uczelniach technicznych jest marnowana. Najlepiej wykształceni Polacy są
      rozchwytywani przez zachodnie koncerny do pracy na zachodzi, bo rządzenej przez
      lokali obcej finansjery Polsce nie zależy na tym by mieć nowoczesny przemysł i
      dobrze wykształcone społeczeństwo, dlatego ten kraj jest już zgubiony.
    • Gość: Tomson Zwiększenie pomocy militarnej do 66mln$ :oO IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 29.01.04, 12:53
      To jest żałosne, trochę ponad 200mln złotych. Wydatki bidżetu państwa na obronę
      narodową wynoszą prawie 11mld złotych, czyli to jest zwykła jałmużna. Tym
      bardziej że jak można bez problemu wyczytać "między wierszami" w tym artykule,
      są to w rzeczywistości pieniądze jakie Amerykanie wydają na utylizację swoich
      30 letnich herkulesów.
    • Gość: ASA Re: Po wizycie prezydenta w USA. Będą inwestować IP: *.ichf.edu.pl 29.01.04, 12:56
      Pewno zbuduja kilka nowych tuczarni jak te Animexu.
    • Gość: Radek Re: Obiecanki cacanki, a głupiemu radość. IP: 157.25.139.* 29.01.04, 12:56
      Obiecanki cacanki, a głupiemu radość.
    • Gość: Roscos Boom to bedzie przy wyborach IP: *.dip.t-dialin.net 29.01.04, 13:14
      Nagle ma byc boom tak...
      Pod warunkiem, ze w usa gospodarka bedzie rowniez boomowala.
      Dziwne tylko, ze pomimo tak pozytywnych "impulsow" i informacji z gospodarki
      amerykanskiej dollar jest tak nisko.... a euro tak wysoko.

      Gdzie sie lepiej oplaca w chwili obecnej pracowac. w usa -> koszt lotu itp. za
      5 dollarow czy w EU za 5 euro

      Tylko jak do tej pory w kazdym polskim miescie widze, Obi, Rewe, MiniMal,
      Metro, ProMarkt, Opel, BMW, Mercedes, Scoda, VW... moze przestane wymieniac ale
      faktem jest, ze boom inwestycyjny w polsce wywolala europa nie Ameryka

      Wcale by mnie nie zdziwilo gdyby wysokosc kredytow/"prezentow" jakie P. K.
      przywiozl to podobna suma jaka na znaczki, koperty, papier itp. jest co roku
      wydawana niezbedna do funkcjonowania administracji amerykanskiej.

      Powiedzcie tak naprawde niezaleznie od tego czy wizy sa czy nie, czy P.K. biega
      na smyczy czy nie, czy amerykanska polityke sie nam podoba czy tez i nie.

      Czy amerykanow -> bedacych w misji Pana :) przy etacie zbrojenowym prawie 400
      mld. USD i wojnie kosztujacej do tej pory szacukowo 200 mld. USD, nie stac na
      wiecej niz 80 mil USD !!!!!!!!!!

      TYLKO 80 mil. USD -> Za 80 mil. USD zginelo "narazie" -> dzieki bodu <- dwoch
      polakow.

      Za 80 mil. USD pozbyto polske tej troche ale coraz bardziej rosnacej reputacji
      i szacunku w europie.

      Oj P.K. tak tanio to nawet ruski nie sprzedal alski -> rewalorizujac wartosc
      czasowa.

      Roscos
    • Gość: yapa3 Kretynie jeden IP: *.tele2.pl 29.01.04, 13:14
      Turcy dostali 20 mld dolców za to że Amerykanie mogli użyć ich lotnisk, a my
      wysyłamy naszych żołnierzy i Prezydent Wszystkich Ubeków cieszy się że
      dostanie za to 66mln dolarów. Vot takiego żeście sobie wybrali...
    • Gość: CKM Pewnie dostaniemy używane hammery po amerykanach.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.04, 13:25
      Niedawno wróciłem ze stanów. Była tam wielka afera jak się okazało, że hammery
      którymi jeżdżą amerykanie, są w większości zwykłymi samochodami, tzn. bez
      dodatkowego kuloodporego wyposażenia: zwykłe szyby, zwykłe blachy, a na pace
      często brezent. NA 100 % my to kupimy.
    • Gość: J.K. Re: Po wizycie prezydenta w USA. Będą inwestować IP: 195.70.208.* 29.01.04, 14:07
      KUCZMA OLEWA POLSKE (ODDAL RUROCIAG ODESSA-BRODY ROSJI). AMERYKANIE KPIA Z
      POLAKOW. TERAZ GRUZJA JEST WAZNIEJSZA DLA USA NIZ POLSKA.
      • Gość: Tomson Proszę, proszę, czyżby J.K. w końcu przejżał IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 29.01.04, 14:15
        na oczy i widzi czym naprawdę są USA? :o)
    • Gość: Maciek Amerykancy dali nam na piwo - po 1,5 dol na lebka IP: *.dip.t-dialin.net 29.01.04, 14:22
      To zgrywusy.
      • Gość: Janina to raczej ubogi talon do McDonanda, za reszte .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.04, 14:29
        musimy zaplacic ze wlasnej kieszeni.
    • Gość: KWASNIEWSKI DAJ CIE MI SWIETY SPOKUJ! IP: 195.70.208.* 29.01.04, 14:40
      DAJ CIE MI SWIETY SPOKUJ!
    • Gość: ajax zero skutecznosci IP: *.ite.waw.pl 29.01.04, 14:41
      Ta wizyta to katastrofa dyplomatyczna. ZERO SKUTECZNOŚCI.!

      Czemu Kwasniewski zaraz po nieudanej wizycie w Bialym Domu nie spotkal sie z
      demokratycznym kandydatem na urzad prezydenta, Johnem F.Kerr'em ?

      Bush nie ma zadnych szans pozyskac glosy Polonii. Zreszta, on nie ma pojecia
      czy Polonia w USA to tysiace, czy raczej miliony obywateli, potencjalnych
      wyborcow. Po co z takim w ogole gadac ?

      Nie lepiej pokazac sie w towarzystwie przyszlego prezydenta USA, uzgodnic z
      nim "mape wizowa", sprawy gospodarcze i militarne ?

      Denerwuja mnie polscy adwokaci sztywnego stanowiska rzadu USA w sprawie
      wizowej. Nie jest prawda, ze rygory wizowe sa nienaruszalne. Przy okazji
      prezydent RP moglby zadbac o legalizacje pracy naszych rodakow w USA (vide
      Meksykanie) i usunac przywolywana przez administracje Bush'a przeszkode dla
      zniesienia obowiazku wizowego. Dla gospodarki USA nielegalni pracownicy z
      Polski sa problemem w skali mikro, a moze nawet nano.

      Moze wartoby rozwazyc kroki retorsyjne wobec gosci z USA i Kanady ? Dla zasady,
      prestizu panstwa i rownowagi relacji.
      • Gość: obserwatorka Re: zero skutecznosci IP: *.hfx.eastlink.ca 29.01.04, 16:10
        www.herald.ns.ca/stories/2004/01/28/fOpinion118.raw.html
        btw: Rzad amerykanski umiejetnie i z doskonala perfazja wyszukuje sobie takich
        naiwnych narodow, miedzy innymi, jakim jest polska do celow typowo zagrozonych
        dla wygodnych amerykanow. To sie juz tez zaczyna odczuwac w krajch
        sasiedzkich...bardzo chcieliby testowac swoja bron w polnocnej czesci
        Kanady..ale jakos nasze glowy wciaz odmawiaja, byc moze polska zgodzi sie bez
        wiekszego oporu, a wogole jakie znaczenie ma polska dla usa ?, zenujace sa
        takie wizyty. Pozdrawiam
    • Gość: BUSH Re: Po wizycie prezydenta w USA. Będą inwestować IP: 195.70.208.* 29.01.04, 16:22
      POLSKA JESZCZE NIE ODROBILA POPRZEDNIEJ AMERYKANSKIEJ POMOCY.
    • Gość: turkish Będą inwestować IP: *.73.139.217.Dial1.Chicago1.Level3.net 29.01.04, 17:01
      beda inwestowac w nauczanie jezyka angielskiego
    • Gość: Mara$ Załatwiało to się w PRLu, pajace IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.04, 17:08
      Czepiacie się, że ktoś sprzyja SLD czy jest "postkomuną", a sami tkwicie
      świadomością po uszy w starych czasach. Załatwić to sobie możecie tańszą
      kapustę do kiszenia od przygłupiego polskiego rolnika, a nie z prezydentem i
      kongresem jednego z największych mocarstw na świecie. Nie przepadam za USA i
      za Bushem, ale wy czepiacie się Kwaśniewskiego sami nie wiecie o co. Proponuje
      wam, abyście robili karierę polityczną i sami spróbowali. Wam się wydaje, że
      polityka to przyjaźń? Dorośnijcie dzieci. To taki sam biznes jak każdy inny.
      • Gość: ajax Re: Załatwiało to się w PRLu, pajace IP: *.ite.waw.pl 30.01.04, 10:10
        "Przyglupi polski rolnik" (?, napisane ze swoista wyzszoscia pozycji
        spolecznej, a chlebus z maselkiem i szyneczka na sniadanko lubi sie wp... ?, a
        z wioski krytej sloma sie przypadkiem nie wyszlo ?) to medrzec w porownaniu z
        prezydentem Bush'em. Slyszales kiedys przemowienie tego prezydenta najwiekszego
        mocarstwa swiata ? Dowolne !!! Przeciez ten facet sam nie rozumie tego co mowi.

        Skoro napisales, ze polityka to jakby biznes, to napisz prosze :
        Jaki biznes zrobil prezydent Kwasniewski podczas wizyty w Waszyngtonie ?????
        KONKRETNIE !

        Juz wczesniejsze glosy na tym forum pokazuja, ze trzeba bylo zalatwiac interesy
        przed udzieleniem poparcia i wyslaniem zolnierzy. Teraz jest juz "po herbacie".
        To jest nauczka na przyszlosc. Gdyby prezydent Kwasniewski skonczyl jakis
        uniwersytet, byl madrzejszy, mial madrzejszych doradcow i sprobowal przewidywac
        sytuacje w USA przynajmniej za rok, to spotkalby sie nie z Bush'em, tylko z
        przyszlym prezydentem Johnem F. Kerr'ym, wybranymi kongresmenami. I z nim
        ustalil : glosy Polonii w wyborach za kontrakty, inwestycje, zniesienie
        wiz, ...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka