Dodaj do ulubionych

"Nowa Wiosna Ludów" dotarła do Libii

21.02.11, 09:13
Tak zwana "Nowa Wiosna Ludów" jak nazwano to zjawisko na portalu sonda24.pl dotarła do Libii. Niestety skutki działań dyktatury Kadafiego są tragiczne. Wynajęci najemnicy ostrzelali żałobników opłakujących zabitych w demonstracjach antyrządowych. Zginęło nawet 200 osób.
Jak to się zakończy według was? Wolność wygra czy dyktatura jest za silna?
Obserwuj wątek
  • darekvtb Re: "Nowa Wiosna Ludów" dotarła do Libii 21.02.11, 09:39
   "Wynajęci najemnicy.."

   Eva swego czasu wyjasniala dlaczego obecnie przechodzi sie od armii poborowej do profesjonalnej. Armia z poboru jest przeznaczona do obrony kraju przed agresja z zewnatrz, dlatego posiada motywacje patriotyczna. Poniewaz w "cywilizowanym" swiecie agresja z zewnatrz jest bardzo malo prawdopodobna, a wladza przechodzi w rece swiatowej korporatokracji, to glowne zadanie wspolczesnej armii polegac bedzie nie na ochronie kraju przed wrogiem zewnetrznym, lecz na podtrzymaniu wladzy finansjery. Zbuntowany narod nie mozna zdusic armia z poboru (mlodzi zolnierze nie beda strzelac do swoich braci i ojcow, jak dowiodly wypadki w Libii i Egipcie). Dlatego potrzebna jest armia profesjonalistow-zombi, nie zwiazana emocjonalnie ze zbuntowanymi. Dlatego Mubarak rzucal przeciw demonstrantom - zwolnionych z wiezien kryminalistow, a Kaddafi - wynajetych bojowkarzy z zagranicy:
   Оппoзиция зaявляет, чтo влacти Ливии нaняли бoевикoв из-зa рyбежa для рaзгoнa демoнcтрaций, тaк кaк вoйcкa этoй cтрaны oткaзывaютcя cтрелять в нaрoд.
   Opozycjonisci twierdza ze wladze Libii wynajeli bojowkarzy dla likwidacji demonstracji, poniewaz libijskie wojsko nie zgodzilo sie strzelac do wlasnego narodu.
   Powazny sygnal ostrzegawczy dla Europy - armia musi byc maksymalnie alienowana od narodu, aby dzialac w interesach wladzy a nie spoleczenstwa.
   W PRL-u bardzo dobrze o tym wiedzieli..
   • zeitgeist2010 a nawet do Chin 21.02.11, 10:36
    darekvtb napisał:

    glowne zadanie wspolczesnej armii polegac bedzie nie na ochronie kraju przed wrogiem zewnetrznym, lecz na podtrzymaniu wladzy finansjery
    najlepiej to instrumentalnosc widac w Bahrajnie. Sily bezp obcokrajowcy i oczywiscie Sunnici

    Zaczyna sie cos dziac i w Chinach. Miliard eksploatowanej sily roboczej zasluguje na cos lepszego
   • des4 kamanda zgłupiała i czeka na instrukcje 21.02.11, 10:43
    o ile Tunezję i Egipt można było "tłumaczyć" wystąpieniem gnębionego arabskiego proletariatu przeciwko amerykańskim i francuskim marionetkom, to przypadek libijski wywraca do góry nogami widzenie świata forumowej webkomandy

    no bo jakże to, Kadafiego - miłującego pokój i wolność bojownik antyimperializmu, przyjaciela Castro, Czawesa i innych frontmenów światowego postympu - nagle naród wzywa: spie...laj

    ani chybi krecia robota Mossadu i CIA zainstalowanych w amerykańskiej ambasadzie w Trypolisie - zgodnie z dowciapem Addamskiej, hehe

    a że tejże amerykańskiej ambasady w Trypolisie nie ma, tym gorzej dla faktów, powie Addamska

    a najemnicy i inny snajperzy strzelający do Libijczyków, to przecież kłamstwo i robota wiadomej propagandy, za którą wsyzscy wiedzą kto stoi, hehe...
   • eva15 3 etapy armii pofesjonalnej 21.02.11, 12:56
    Należy jeszcze dodać, że budowa armii profesjonalnej jest trzyetapowa/trzyszczeblowa:

    1) Najpierw dokonuje się naboru wśród własnych obywateli, ale tam w zależności od poziomu życia i zabezpieczeń socjalnych mogą być trudności. Przykładem są Niemcy, które przechodząc na armię profesjonalną mają trudności z narybkiem, bo dla lepiej wykształconych armia nie jest atrakcyjną alternatywą, jeszcze mniejszą alternatywą jest wysłanie na wojnę do Afganistanu, więc min. obrony już teraz mówi, że zwróci się do młodzieży niewykształconej z dołów społecznych.
    2) Jeśli nabór własnych obywateli nie wystarcza, wojsko zwraca się do obcokrajowców zamieszkujących dany kraj, Niemcy już ogłosili, że będą to zrobić.
    3) Na koniec taka armia przyjmuje wszystkich innych obcokrajowców (z innych krajów) i przekształca się całkowicie w płatną soldateskę podporządkowaną danemu reżimowi i pozbawioną jakiejkowiek więzi ze społeczeństwem - typowe dla despocji z 3. Swiata.

    darekvtb napisał:)


     • darekvtb Re: Addamska, powiedz mi 21.02.11, 16:15
      "ja sobie wyobrażasz pilotów, logistyków, operatorów kontroli powietrznej, siły specjalne, operatorów broni podwodnej itd idt z "poboru""

      Moj kolega, gruzino-rosjanin, byl poborowym w ZSRR, przechodzil sluzbe w wojskach kosmicznych, moj kolega w pracy - w Rosji, w wojskach rakietowych strategicznego przeznaczenia (jak to poprawnie brzmi?), dlatego nas teraz konsultuje w temacie "Topol-M" :-)
      Znam Rosjan co przechodzili wojsko na atomowych okretach podwodnych..
      Wszyscy oni byli "z poboru" :-))
    • darekvtb Re: "Nowa Wiosna Ludów" dotarła do Libii 21.02.11, 18:17
     PRL-owi zagrazalo NATO, dlatego potrzebna byla armia z poboru. Ale sluzby bezpieczenstwa byly stworzone aby trzymac za morde spoleczenstwo i dlatego w SB lat 50-ch bylo tak duzo przedstawicieli okreslonej narodowosci..
     Podobnie ma sie sytucja w skali globalnej: dla utrzymania Polski w stanie podporzadkowania, wladza musi byc alienowana od spoleczenstwa. Najprosciej to organizowac na podstawie narodowosciowej i religijnej. Dlatego w polskich elitach tak wybitna nadreprezentacja okreslonej grupy..
  • super_czerwony_only Re: "Nowa Wiosna Ludów" dotarła do Libii 21.02.11, 11:11
   [Muamma Rais Colonel Al- Kafadii jest bez wątpienia bardzo krwawym dyktatorem i chorym psychicznie bydlakiem , ale Libii to kraj , który niesamowicie rozwija się gospodarczo i ekonomicznie, zresztą byłem tam: najpierw w 1989-1991mieszkałem w Zawii na terenie szpitala , a następnie 1,5 roku temu na urlopie i to państwo niesamowicie się rozwinęło i rozrosło mają piękne drogi(notabene budowane przez Polimex i Dromex) budują 7 gwiazdkowe hotele, kraj rozwija się gospodarczo jak jasna cholera, jak tego świra Kadafiego zabraknie to wszystko runie bo nie widzę żadnych sukcesorów gotowych do objęcia władzy, a demokracja jest nie dla Arabów, którzy przyzwyczajeni są do sprawowania władzy silną ręką, wprowadzanie demokracji skończy się chaosem i ogromną katastrofą dla kraju. Zmiana władzy w Libii może prowadzić do kolejnych nieszczęść większy niż te co obecnie. Dla mnie sprawa Libii jest szczególnie skomplikowana i trudna, z drugiej strony jest krwawy watażka jest to bardzo skomplikowana sytuacja, przejęcie władzy przez kogoś innego też nie rozwiąże problemów, wprowadzanie demokracji dla sloganu jest też pomyłką.
       • przyjacielameryki Re: jakie 7-gwiezdkowe hotele mieciu? 21.02.11, 16:45
        darekvtb napisał:

        > Dlaczego Pan zmienia temat?
        > No to sa tam 7*, czy ich nie ma?

        A jakie to ma znaczenie??? Takie siódemki można wszędzie wybudować, i w Somalii! Jednak zdesperowanych i gotowych na wszystko również na śmierć Libijczyków nie powstrzymały te siódemki przed rewolucją. Dyktatorzy jak Mubarak, Putin, Kadafi, gromadzą(kradną) miliardowe majątki a zwyczajni ludzie żyją w wielkiej biedzie lub w nędzy. Los wszystkich dyktatorów jest podobny - kończą jak Ceaucescu albo zwieją potajemnie z kraju w nieznane miejsce!

        • darekvtb Re: jakie 7-gwiezdkowe hotele mieciu? 21.02.11, 17:08
         "Dyktatorzy jak Mubarak, Putin, Kadafi, gromadzą(kradną) miliardowe majątki a zwyczajni ludzie żyją w wielkiej biedzie lub w nędzy. Los wszystkich dyktatorów jest podobny - kończą jak Ceaucescu albo zwieją potajemnie z kraju w nieznane miejsce!"

         Kiepski z Pana "przyjacielameryki", skoro nie pamieta Pan najbardziej znanego cytatu na temat dyktatorow, jednego z najwiekszych prezydentow USofA!

         "He may be a sonofabitch, but he's our sonofabitch." (c)
         Franklin D. Roosevelt's comment about the Nicaraguan dictator Anastasio "Tacho" Somoza Garcia


         Ucz sie Pan historii, zeby nie popelniac bledow w przyszlosci! (i nie kompromitowac sie na forum :-)
         • igor_uk Re: jakie 7-gwiezdkowe hotele mieciu? 21.02.11, 17:41
          Darek,z tym przyjacielemamerykanskim tak jest,on jest dobrym przykladem podwojnosci moralnej.
          Ale co do tematu.Coraz wiecej pojawia sie glosow,ze za wszystkimi rozrubami w tym regionie stoi Iran.
          Ciekawo,ile w tym prawdy?
          www.stratfor.com/memberships/185233/analysis/20110219-iranian-hand-regional-unrest
          Jak chcesz przeczytac artykul,wystarcze wpisac swoj Email i za chwile bedziesz go miec w skrzynce.
          • zlotamajka Re: jakie 7-gwiezdkowe hotele mieciu? 21.02.11, 17:59
           To ze Iran stoi za tymi przewrotami to zwyczajne bajki czykli proba odwrocenia uwagi od siebie czyli USA. Za tymi WSZYSTKIMI rozruchami od Egiptu, Jordanu, Baharein po Maroko stoi State Department, Endowment for Democracy i CIA uzywajac mlodziez i ich juz od dawna znane narzedzia Twitter i Peijsbook.

           Po prostu chca zmiany kadr. Zrzucaja wina na Iran probuja ten sam przewrot w Iranie (nawet o Chinach wspominali- ambitni sa) lub nawet atak na Iran. Kto wie. Ale Iran, Chiny i Rosja sa dlugoterminowym celem tych rozruchow poprzez ktorych wsadza wierne i baaaaaaaaaaardzo zalezne od Waszyngtonu i IMF kukly ktore popra wszystkie Waszygtonskie poczynania.
            • elka-sulzer Re: czy aby Iran mara 21.02.11, 21:39
             mara571 napisała:

             > i to z dwoch powodow: rzadza sunnici a wiekszosc ludnosci jest szyicka.
             > Drugi powod to pewna baza. Zgadnij czyja?

             Niektorzy sugeruja ze w Bahrajnie mieszaja szyiccy ajatollahowie powiazani z Iranem, to pewnie wiec dlatego rzadzacy tam z blogoslawienstwem Stanow sunnici (powiazani z Arabia Saudyjska) daja rozkaz strzelania do szyickich tlumow ... bo ajatollahom trzeba dac nauczke czy moze jeszcze bardzeij ich wqoorwic? Nie wiem, ale cos mi tu nie gra.
             • igor_uk Re: czy aby Iran mara 21.02.11, 21:49
              elka-sulzer,a czytala to?
              "Сын лидерa cтрaны Сaиф aль-Иcлaм Кaддaфи в недaвнем выcтyплении пo гocyдaрcтвеннoмy телевидению oбвинил в oргaнизaции нaрoдных вoлнений "внешних врaгoв" и зaявил, чтo oни хoтят рaзделить ее нa неcкoлькo рaдикaльных иcлaмизирoвaнных гocyдaрcтв"

              Nie wiem ,czy znasz rosyjski,dla tego strzeszcze w jezyku polskim.
              Syn Kaddafi powiedzial,ze za tymi zamieszkami stoja zewnetrzne sily,ktore chca podzielic Libie na kilka panstw o radykalno-islamskim ustroju.
              Na razie nie wykluczam niczego.nawet tego,ze to FSB zorganizowalo rozruby,zeby podbic cene ropy w gore(he,he).
              • zlotamajka Re: czy aby Iran mara 21.02.11, 21:55
               A to w Baharenie jedyna baza Amerykanska? Haha. Iran jest okrazony przez amerykanskie bazy. Kuweit, Irak, Afganistan, Diego Garcia, Krygistan itd, moge wymieniac. Powtarzam zastanow sie najpierw nim cos Mara, napiszesz.
                 • eva15 Re: rozumiem, ze ty chcialabys, aby 21.02.11, 23:46
                  zlotamajka napisała:

                  > Jesli myslisz ze Iran moze jakimis zagrywkami zlikwidowac baze amerykanska to c
                  > i brak nie tylko realizmu ale rozumu i zdrowego rozsadku razem

                  Majka, wciąż jeszcze nie wiesz, z kim dyskutujesz?
                 • mara571 jesli wierzysz, ze Iran nie probuje wplywac 22.02.11, 21:01
                  na wydarzenia w krajach arabskich to jestes pozbawiona nie tylko realizmu, ale i rozumu i zdrowego rosadku razem.
                  Co powiesz o tych faktach: 17 luty:
                  www.faz.net/s/Rub87AD10DD0AE246EF840F23C9CBCBED2C/Doc~E2051BC885EF84A6B805CF8EEA485DBC8~ATpl~Ecommon~Scontent.html
                  22 luty
                  www.welt.de/channels-extern/ipad_neu/politik_ipad_neu/article12618816/Irans-Kriegsschiffe-im-Suez-Kanal-provozieren-Israel.html
                  PS. Umowe o stacjonowaniu wojska mozna wypowiedziec, kiedy zmieni sie decydentow.
          • eva15 Winny jest Iran, Chiny i pewnie Rosja 21.02.11, 23:31
           igor_uk napisał:

           > Ale co do tematu.Coraz wiecej pojawia sie glosow,ze za wszystkimi rozrubami w
           > tym regionie stoi Iran. Ciekawo,ile w tym prawdy?

           Tyle samo co w coraz bardziej rozpowszechnianym medialnie stwierdzeniu, że nagły wystrzał cen żywności w górę to wina... Chińczyków. Nie spekulantów, którzy z nadmiaru wydrukowanych przez FED dolarów grają na giełdach commodietes (no bo CO mają z tą kasą zrobić?) lecz właśnie Chińczyków którzy nagle (w parę miesięcy) tak się rozmnożyli i w dodatku wzbogacili, że zagrażają rynkom zbóż i powodują głód na świecie - no i stąd rozruchy.

           No to mamy już dwóch winnych - Iran i Chiny. Pora na Rosję....
           • eva15 Re: Winny jest Iran, Chiny i pewnie Rosja 21.02.11, 23:50
            P.S.
            Igor, rozróba piszemy przez "ó". Zwracam uwagę tylko dlatego, że wiem, że Ty w przeciwieństwie do polskich bystrzaków chcesz się uczyć i pisać poprawnie po polsku. Bystrzakom uwagi na ich błędy już nie zwracam, szkoda czasu, nie nadrobię tego, czego im polska szkoła nie dała.
   • zeitgeist2010 Re: "Nowa Wiosna Ludów" dotarła do Libii 21.02.11, 17:31
    super_czerwony_only napisał:

    Dla mnie sprawa Libii jest szczególnie skomplikowana i trudna, z drugiej strony jest krwawy watażka jest to bardzo skomplikowana sytuacja, przejęcie władzy przez kogoś innego też nie rozwiąże problemów, wprowadzanie demokracji dla sloganu jest też pomyłką.

    Rozmawialem akurat z gosciem, ktory od wielu lat mieszka i pracuje w Benghazi (wsch Libia). Mowi podobnie do ciebie. Ludnosc Libii sklada sie z wielu klanów. Te zyjace na wsch juz sie od centralnego rzadu odlaczyly. Benghazi jest w ich reku. Khadafi nalezy do dosyc malego klanu ale opanowali oni np lotnictwo, ktore wedlug ostatnich wiadomosci otworzylo ogien do demonstrantów w Tripolis
    A khadafi jest juz podobno u Chaveza
    • nihil-istka kadafi wygra 21.02.11, 17:54
     Ja wam to mowie. Kadafi to genialny szaleniec. On ma wlasny styl. On spacyfikuje libie w ramach wojny domowej, ktora rzadzi sie innymi prawami niz rezyserowane przez CIA demonstracje. Tu bedzie artyleria przeciw artylerii, ckm przeciwko ckm i samolot przeciwko cywilom. Zginie okolo 100 tysiecy ludzi i libia bedzie calkowicie w rekach Karaffich na nastepne 40 lat
     • oakpark Re: kadafi wygra 22.02.11, 11:12
      Trzymam zakład, że nie. Amerykanie nie ufaja Arabom i zapewne jakaś nowsza wersja Kim'a Roosevelta odpowiednio rozdysponowała miedzy różne klany i grupy spora forsę. Kadafi mając dochód na łeb taki jak Saudowie wolał robić socjalizm.... mania grandiosa. Klany trzymajace się na terenach roponosnych "wspomagają" tę decentralizację...

      Jest tam juz wojna domowa - a takiej wojny nie wygrywa zadna ze stron tylko ktos trzeci.
  • igor_uk Czyzby to rece ajatollahow? 21.02.11, 17:45

   Anti-government protesters gather in Bahrain’s Pearl Square on Feb. 19
   Summary

   According to STRATFOR sources, fear is growing among the Gulf Cooperation Council states that Iran may be playing a role in stoking regional unrest. Meanwhile, Iran is spreading reports that Saudi forces are helping Bahrain to put down Shiite unrest in the island country. Both sides have an interest in playing up these claims, but there could be an element of truth in the apparent perception management campaign currently under way in the Persian Gulf region.
   Analysis

   In the latest statement from an Iranian official condemning Bahrain’s heavy-handed crackdown on Shiite protesters, the Iranian Foreign Ministry’s director-general for the Persian Gulf and Middle East, Amir Abdollahian, said Feb. 19 that the Bahraini government should respect the rights of the Bahraini people and “pave the way for the materialization of people’s demands.” Alone, these statements may not capture much attention, but they are being issued amid concerns that Iran could have a hand in facilitating unrest among Shiite populations in the Arab states of the Persian Gulf. This is particularly true of the island of Bahrain, where mostly Shiite protesters retook Pearl Square in the capital city of Manama on Feb. 19 after security forces withdrew.

   According to STRATFOR’s Saudi and Kuwaiti diplomatic sources, discussions have been under way among the Gulf Cooperation Council (GCC) states over (what they perceive as) an alleged Iranian fifth column prodding unrest in the Persian Gulf states. These regimes often justify crackdowns by claiming external meddling, but there may be something more to the allegations. The sources claim that Saudi and Kuwaiti intelligence services have been tracking the number of Lebanese Shia living in the United Arab Emirates who have entered Bahrain and have been participating in the demonstrations. Bahraini authorities allegedly arrested a small number of Hezbollah operatives during the Feb. 16 crackdown on demonstrators camping out in Pearl Square.

   Meanwhile, a source in Hezbollah claimed that, beginning in January, roughly 100 Hezbollah operatives entered the UAE — usually the emirates of Fujairah and Abu Dhabi — on work permits for businesses run by native Shiite Bahrainis who receive financing from Iran. From there, the Hezbollah operatives would shuttle between Bahrain, other GCC states and their places of residence in the UAE. This information has not been corroborated and could well be part of an Iranian campaign to exaggerate the threat levers it holds in its Arab neighbors.

   Nonetheless, in an apparent effort to crack down on this suspected Hezbollah traffic through the GCC, Kuwait, where Shia make up 10 percent of the population, and Saudi Arabia, where Shia — 30 percent of the population — are concentrated in the kingdom’s oil-rich eastern province, have very recently begun applying new entry procedures for Lebanese citizens living in GCC countries. According to reports, Lebanese previously could obtain a visa at the Kuwaiti port of entry, but as of last week, Kuwaiti immigration authorities have issued a new requirement for visas to be obtained in advance from a Kuwaiti Consulate, a typically lengthy procedure. A Saudi diplomatic source told STRATFOR that the Saudi government is implementing similar restrictions on Lebanese Shia traveling to Saudi Arabia. These procedures are intended to prevent Iran from exercising its levers among the Shiite populations of these countries to prod further unrest and destabilize the Gulf Arab regimes.

   Iran’s intelligence apparatus is known to have developed linkages with Shiite communities in its Arab neighbors, but the extent of Iran’s leverage in these countries remains unclear. The continued willingness of young Shiite protesters in Bahrain to confront the country’s security apparatus at great odds and risk their lives has raised suspicions in STRATFOR that an external element could be involved in escalating the protests, provoking Bahraini security forces into using force. Of course, the protesters reject any suggestion they are being supported or controlled by foreign elements, and the Bahraini government’s decision to cede Pearl Square, the epicenter of the protests, in order to appease the political opposition suggests that the government is reluctant to treat the protests as merely the illegitimate product of foreign malice.

   Since the first protests began in Bahrain on Feb. 14, Iranian media, as well as STRATFOR’s Iranian diplomatic sources, have made it a point to spread stories on the deployment of Saudi special operations forces to Bahrain to help put down the unrest. Saudi assistance to Bahrain is certainly plausible given Saudi concern that Shiite unrest could spread to the kingdom. However, the apparently concerted Iranian effort to disseminate the story raises the question of whether Iran is deliberately shaping perceptions in order to lay the groundwork for its own intervention on behalf of Bahrain’s marginalized Shiite population.

   There is likely a strong degree of perception management on both sides of the Persian Gulf. Iran is drawing attention to Saudi support for Bahrain, and the Arab regimes are playing up the idea of Iranian-backed subversives in an attempt to delegitimize the demonstrations and capture Washington’s attention for support at a time when they feel the United States is leaving the Arabs vulnerable to Iranian aggressions. Yet, more often than not, an element of truth is ingrained in such perception management campaigns, and the regional circumstances make it very possible that Iran is seizing an opportunity to covertly destabilize its Arab neighbors. The sustainability of the Bahrain demonstrations will likely provide important clues in this regard. The emergence of Shia-led protests in Kuwait and Saudi Arabia, both of which have thus far been relatively quiet amid the regional unrest, would also raise a red flag. In addition, the composition and strength of opposition demonstrations in Iran, which thus far have not posed a meaningful threat to the regime, bear close watching for signs of meddling by Iran’s adversaries in a broader tit-for-tat campaign.

   This analysis was just a fraction of what our subscribers enjoy, preview a week of full access for only 5 Dollars!

   "I have been a member for about three weeks and find your updates and analyses outstanding. I have referred a number of friends to the site and recommended they become a member. Very nice work."

   —David Kretschmer
   Healthcare Executive

   "Without peer in open source intelligence."

   —Gen. Thomas Wilkerson USMC (retired)
   CEO United States Naval Institute

   "I think you do a great job with what you produce. Keep up the great writing and analysis, it's as good or better than a great deal of the classified intel briefings I used to get."

   —Herb Riessen
   Brigadier General (retired)

   "As a subscriber paid up for the next few years, I find your thinking very refreshing and very rewarding for me personally. I have always thought the mainstream news media were a day late and a dollar short on most subtle issues. And of course elected political leaders were only interested in discussing issues in a way that would help their re-election chances."

   —Ed Paules
   SVP Capital Markets

   "Kudos to you guys for another excellent piece. Your premium subscription is my most important out of pocket professional expense. Your insight and analysis — and willingness to admit your infrequent missed forecast — makes STRATFOR the best daily resource I have."

   —Jay A. Carroll
   Lt. Col. & Certified Protection Professional
     • zlotamajka Re: Czyzby to rece ajatollahow? 21.02.11, 18:20
      Pierwsze: Mubarak wbrew popularnej opini nie byl az tak wierny a raczej nie byl az tak wierny jak byc powinien: odmowil kilka rzeczy miedzy innymi branie udzialu w parasolu nuklearnym . Zreszta po trzydziestu latach zmiana kadry jest pozadana.

      Dwa: USA stalo murem za protestujacymi. Nie mogli otwarcie potepic Mubaraka z oczywistych wzgledow: bylilby posadzeni o rewolucje i wtracanie naprzyklad. Gdyby nie USA Mubarak bylby wciaz u wladzy. Naprawde myslisz ze kilka tysiecy protestujacych potrafi obalic rezim?!!!!! Haha. USA bylo niepewne czy przypadkiem nie zostawic go do wrzesnia. Ale ostatecznie zdecydowali innaczej.

      Trzecie: Rezultaty rewolucji: wojskok bierze rzady i obala konstytucje. Suleiman jest rownie nie popularny. A moze jeszcze stwierdzisz ze Suleiman byl wybrancem ludu?!!!


      USA siedzi w tym po uszy a planowali to od lat. Wszystko idzie wedlug Bushowskiego/Brzezinskiego planu
      "Greater Middle East" .
       • walter622 Re: Czyzby to rece ajatollahow? 21.02.11, 19:02
        igor_uk napisał:
        > Po cholere Stanam bylo rozpoczynac rozruby w Egipcie,jak i tak za pare mi
        > esiecy mieli byc wybory.

        1. Wybory, w rezultacie których wygrałby ktoś z klanu Mubaraka.
        2. Igor, jest takie pojęcie - "pożar kontrolowany". Czasem opłaca się coś podpalić by
        uniknąć większych strat i od początku kontrolować sytuację.
        3. Szyici z sunnitami w są stosunkach dość chłodnych.
        4.Opowieści o "ajatollahach", majstrujących w Egipcie uruchomiono, kiedy przymierzano
        się do użycia wojska i siłowego rozwiązania - na takie rozwiązanie nalegała Arabia Saudyjska, wskazując na Iran.
        5. W Iranie też jest teraz niespokojnie ( czyżby samych siebie wysadzali z siodła?).
        • igor_uk Re: Czyzby to rece ajatollahow? 21.02.11, 19:28
         walter,zadalem tylko pytanie.Czyz by nie zauwazyles tego "?" w tytule postu.
         Czym grozilo dla Stanow "wybor" kogos z klanu Mubaraka?
         Co dotyczy "pozaru kontrolowanego".W tym wypadku to byl bardzo niebezpieczny ruch,poniewaz wszystko moglo (i moze nadal) wyrwac sie z pod kontroli.
         walter,dla mnie nadal rozwoj wydarzen w tym regionie jest nie dosc jasny.Wszytsko zrzucic na CIA i USA,to bylo by zbyt proste. Nu chyba ,ze ja zbyt wysoko oceniam CIA.Bo moim zdaniem,zadna szanujaca sie sluzba,w cos takiego nie zaangazowala by sie.Zbyt wielkie ryzyko.
         • walter622 Re: Czyzby to rece ajatollahow? 21.02.11, 19:38
          igor_uk napisał:
          > Czym grozilo dla Stanow "wybor" kogos z klanu Mubaraka?
          Niekontrolowaną eksplozją.

          > wszystko moglo (i moze nadal) wyrwac sie z pod kontroli.
          Egipcjanie maja bardzo krótką smycz - Kanał. Jeżeli coś pójdzie nie pomyśli to od razu będzie to doskonały pretekst dla inwazji na Kanał. Z tego powodu początkowo Bracia Muzułmańscy nie popierali kairskich protestów, obawiając się interwencji.
          Nawet jak się "wyrwie" spod kontroli to najbardziej straci UE i Chiny ( głowni użytkownicy Kanału), no a ceny ropy poszybują w kosmos ( i kto na tym najwięcej skorzysta ?).

          > Zbyt wielkie ryzyko.
          Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
          • igor_uk Re: Czyzby to rece ajatollahow? 21.02.11, 20:45
           no a ceny ropy poszybują w kosmos ( i kto na tym najwięcej skorzysta ?).
           walter,jak by bylem przyjacielemhamerykanskim,to by stwierdzilem,ze to Putin za tym stoi.
           walter,nie jest to tak proste. Cos mi mowi,ze sytuacja na BW jest bardziej skomplikowana,niz ze to tylko reka Amerykanow.


           • walter622 Pisie serce i psia logika 21.02.11, 22:31
            igor_uk napisał:
            > jak by bylem przyjacielemhamerykanskim,to by stwierdzilem,ze to Putin z
            > a tym stoi.

            Na tym "przyjacielu" ktoś musiał nieźle eksperymentować - na słowo "putin" facio dostaje
            natychmiast ślinotoku i warczy. Prawdopodobnie jemu skarmiali nieświeże serbskie nerki. Wyszedł z niego taki Szarikow z "Psiego serca" Buhakowa.

            Nie, jego trop jest mylny. Na pikowaniu cen ropy najwięcej zarabiają giełdowi spekulańci.
            Natomiast wydobywcy sporo tracą, bo po absurdalnych zwyżkach zawsze są absurdalne spadki i cena się stabilizuje po ca. 8 - 12 miesiącach. W dodatku przy zwyżkach zmniejsza
            się zużycie, co przekłada się na wydobycie. Natomiast spekulant zawsze zarabia i na zwyżkach i na spadkach, najmniej zarabia przy ustabilizowanej cenie.
            Przy tym sezon grzewczy się już kończy, czyli będzie nakładka sinusoidy. Tak więc zarabiają spekulanci giełdowi. A gdzie tych cwanych pasożytów jest najwięcej ?
            • hirys Re: Pisie serce i psia logika 22.02.11, 00:07
             walter622 napisał:
             > Przy tym sezon grzewczy się już kończy, czyli będzie nakładka sinusoidy. Tak wi
             > ęc zarabiają spekulanci giełdowi. A gdzie tych cwanych pasożytów jest najwięcej
             > ?

             Sezon grzewczy,nakladka sinusoidy,spekulanci gieldowi,cwanych pasozytow...och!,uch!
             ,ze totoitamto niby tak skaplikowane...az tu popatrz, wystarcza cztery poldomyslniki i wszystko okazuje sie proste..."siala baba mak,nie wiedziala jak,a dziad wiedzial,nie powiedzial,a to bylo tak"...
           • eva15 Rosja nie jest tu graczem 21.02.11, 23:43
            Igor, Rosja odnośnie tych podwyżek załapuje się tu niejako na "krzywy ryj", czyli tak przy okazji. Prawdziwe zyski są gdzie indziej, tu rację ma Walter. Rosja o niczym odnośnie cen swojej ropy nie decyduje - dziś jest zwyżka, to i przy okazji zarobi, jutro będzie zniżka, więc straci. Jak przebiegnie krzywa cen decydują spekulanci wg własnych a nie rosyjskich interesów.
    • elka-sulzer Re: Czyzby to rece ajatollahow? 21.02.11, 18:19
     Czyzby to rece ajatollahow?
     Niecywilizowana i zyjaca w epoce kamienia lupanego szyicka dzicz (ajatollahowie) na czele masowej rozpierdulki na szeroka skale???? Eeeee, cos tu sie nie zgadza.
     Wychodziloby na to, ze z tych szyitow to nie taka znow dzicz alb .... propaganda "cywilizowanych" liczy na zanik pamieci u swiatowego motlochu.
  • wojciech.2345 news 21.02.11, 18:13
   Brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague poinformował, że widział informację mogącą sugerować, iż prezydent Libii Muammar Kadafi opuścił kraj i udał się do Wenezueli.

   www.rp.pl/artykul/596586,615982.html
    • mara571 Re: news 21.02.11, 21:08
     oni nie maja internetu i komorek.
     W sprawie Korei Pln. decyduje Pekin i watpie, zeby mieli ochote na jakakolwiek ruchawke u sasiada.
     • gadery Re: news 22.02.11, 11:36
      Czytałem gdzieś, że Pekin po cichu sonduje możliwość zjednoczenia. Sugerowano tam, że to by bardzo osłabiło Koreę Południową, a to by było gospodarczo na rękę Chinom. No i do tego podobno powoli mają dość Kima. Ile w tym prawdy nie wiem, może nic (pomijając Kima i jego nieudane zakupy w Chinach).
  • wojciech.2345 2 news - Kadafi ucieka? 21.02.11, 18:19
   Dwa libijskie myśliwce Mirage i dwa śmigłowce nieoczekiwanie wylądowały po południu na Malcie na lotnisku międzynarodowym. Tymczasem brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague stwierdził, że dotarły do niego informacje, iż prezydent Libii Muammar Kadafi opuścił kraj i udał się do Wenezueli. Źródło w rządzie Chaveza zaprzeczyło tym przeciekom.

   Armia maltańska potwierdziła lądowanie libijskich myśliwców oraz poinformowała, że wylądowały tam także dwa libijskie śmigłowce. Maltańskie MSZ poinformowało, że usiłuje ustalić, dlaczego libijskie maszyny przyleciały na Maltę.

   konflikty.wp.pl/title,Libijskie-smiglowce-na-Malcie-Kadafi-ucieka-z-kraju,wid,13154771,wiadomosc.html?ticaid=1bd2b&_ticrsn=5
  • jk2007 gdzie sa islamisci? 21.02.11, 19:48
   oшибкoй былo бы прoвoдить пaрaллель междy реиcлaмизaцией, aктивнo прoиcхoдящей в aрaбcкoм мире в пocледние тридцaть лет, и пoлитичеcким рaдикaлизмoм. Еcли aрaбcкие oбщеcтвa cтaли зaметнo бoлее иcлaмизирoвaнными, чем 30-40 лет нaзaд, тo чтo же oбъяcняет oтcyтcтвие иcлaмcких лoзyнгoв y нынешних демoнcтрaнтoв? Пaрaдoкc coвременнoй иcлaмизaции зaключaетcя в тoм, чтo этoт иcлaм в знaчительнoй мере депoлитизирoвaн.
   navoine.ru/articles/1344
   • elka-sulzer Re: Tylko patrzec jak Pakistan podazy 21.02.11, 23:08
    sladem zaprzyjaznionych bliskowschodnich dyktatur. Nic tak nie jedna serc i umyslow wqoorwionych islamistow jak kowbojady w wykonaniu CIA/Blackwater agentow na ich ulicach ...

    Wczoraj prasa zagraniczna doniosla
    www.guardian.co.uk/world/2011/feb/20/us-raymond-davis-lahore-cia?CMP=twt_gu

    American who sparked diplomatic crisis over Lahore shooting was CIA spy
    • Raymond Davis employed by CIA 'beyond shadow of doubt'

    Podczas gdy nasze tu rodzinne "wolne media" jak np. New York Times, ani mru mru na temat pana Davisa, jak sie okazuje na "prosbe" .... adminstracji Obamy.

    Dopiero dzien po publikacji w Guardianie NYT decyduje sie na swoja publikacje w sprawie brudnych zagrywek w Pakistanie i tlumaczy sie amerykanskim czytelnikom dlaczego pismo ociagalo sie z podaniem informacji dostepnej juz 24 godziny wczesniej.

    www.nytimes.com/2011/02/22/world/asia/22pakistan.html?_r=2
    The New York Times had agreed to temporarily withhold information about Mr. Davis’s ties to the agency at the request of the Obama administration, which argued that disclosure of his specific job would put his life at risk. Several foreign news organizations have disclosed some aspects of Mr. Davis's work with the C.I.A.. On Monday, American officials lifted their request to withhold publication, though George Little, a C.I.A. spokesman, declined any further comment.

    Tak wlasnie wygladaja amerykanskie wolne media, ha! ha! ha!
    Wolno im drukowac tylko to na co wladza zezwoli.
  • romrus Wiosna Ludow: obowiązek zabić Kaddafiego 21.02.11, 23:17
   "Wpływowy muzułmański duchowny Jusuf al-Karadawi wydał fatwę, która głosi, że każdy muzułmański żołnierz, który ma możliwość zabicia lidera Libii Muammara Kaddafiego, powinien to zrobić."
   wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9144620,Wydano_fatwe__zolnierze_maja_obowiazek_zabic_Kaddafiego.html
   Czekamy na demokraticzny zmiany w krajach mazulmanskich:-)))

  • you-know-who morderca bombarduje stolice 22.02.11, 03:59
   morderstwa przerastajace wszystko, jesli to sie potwierdzi, to rowniez jest to samobojstwo kadafiego, odcina sobie droge ucieczki do mecenasow na zachodzie.


   news.yahoo.com/s/nm/20110221/wl_nm/us_libya_protests_jets
   "What we are witnessing today is unimaginable. Warplanes and helicopters are indiscriminately bombing one area after another. There are many, many dead," Adel Mohamed Saleh said.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka