Dodaj do ulubionych

borcia-rura powstala!

06.05.11, 17:13
Nord Stream już wybudowany.

"Powstał wbrew woli i interesom krajów nadbałtyckich i obawom o wpływ na środowisko. Nowe połączenie zwiększy uzależnienie Europy od dostaw z Rosji i może w krytycznych sytuacjach uniezależnić Rosjan od krajów tranzytowych – Polski czy Ukrainy."

Opinia: Janusz Steinhoff, wicepremier w rządzie Jerzego Buzka
Nord Stream to dowód na wyjątkową skuteczność polityczną i biznesową Rosji.


Nu i komu przeszkadzal swego czasu Jamal II?
Obserwuj wątek
    • j-k gdy statki plynace do polskiego Swinoujscia ozwala 06.05.11, 17:46
      te rure

      w ramach prawa do swobodnej zeglugi miedzynarodowej

      to Putin i Spröder beda mieli problem.
      • igor_uk Biedny j-k. 06.05.11, 17:47

        Co cie biedaku pozostalo sie pisac.
        • j-k Biedny goria 06.05.11, 18:04
          prawo o swobodnej zegludze miedzynarodowej nie zostalo zmienione
          gdy jakis statek plynacy do polskiego Swinousjacia rozwali te rure
          to putin i rura beda mialy problem :)

          Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
      • polski_francuz Tiens, tiens 06.05.11, 17:48
        dosc podobnie myslimy:)

        Pozdro

        PF
        • igor_uk Re: Tiens, tiens 06.05.11, 18:01
          P_F,wiesz kto pokryje wszystkie koszty zwiazane z rozwaleniem rury przez jakijs statek?
          • j-k Wy. 06.05.11, 18:07
            igor_uk napisał:

            > P_F,wiesz kto pokryje wszystkie koszty zwiazane z rozwaleniem rury przez jakijs
            > statek?

            wy. i zakppiecie ja grzreznie pod dnem Baltyku.
            w ramach nadrzednego prawa do swobody zeglugi morskiej
            na wodach miedzynarodowych.
        • polski_francuz Aha 06.05.11, 18:02
          Igor pewnie nie zrozumial co mu napisales. Trzeba mu bylo napisac, ze statek "rozjebie" rure. Wtedy cos do niego dotrze.

          A sprödliwego Sprödera oszczedz dla Ewci ona ten smaczek zrozumie ( o ile czytala ze zrozumieniem ostatni Die Zeit...).

          PF
          • romrus Mille pardons.... 06.05.11, 22:11
            polski_francuz napisał:

            > Trzeba mu bylo napisac, ze statek "rozjebie" rure. Wtedy cos do niego dotrze.

            Jak polski statek rozjebie rure, to zaplaci ubespeczalnia Llojda z Londynu.
            A potem, Llojd rozjebie polska zegluge.

            Pod warunkiem ze polski statki stac na ubespieczenije:-)))
            • walter622 Re: Mille pardons.... 06.05.11, 23:11
              romrus napisał:
              > Pod warunkiem ze polski statki stac na ubespieczenije:-)))

              Jesteś złośliwy. Nawet samolot do Smoleńska nie był ubezpieczony.
              • romrus Re: Mille pardons.... 06.05.11, 23:24
                walter622 napisał:

                > Jesteś złośliwy. Nawet samolot do Smoleńska nie był ubezpieczony.

                Przepraszam, nie kojarzylem tych dwoch spraw.
      • l-oxo-l gdyby babcia miała wąsy byłaby dziadkiem 06.05.11, 21:45
        Porty w Świnoujściu i Szczecinie mogą przyjmować statki wielkości płaskodennego czółna , więc rura jest niezagrożona. Nie sądzę żeby Polskę kiedykolwiek było stać na przebudowę toru wodnego prowadzącego do tych portów.
    • przyjacielameryki Re: borcia-rura powstala! 06.05.11, 18:03
      No i co z tego że wybudowana? Pożyjemy i zobaczymy jak to będzie. Ostatecznie mieli prawo wybudować tę rurę a jakie będą efekty to zobaczymy. My mamy swoją politykę, być może łupki i musimy być konsekwentni.
      Ciekawe kiedy zwrócą się koszty tej rury i kiedy zacznie zarabiać?
      • igor_uk Wyrazy wspolczucia. 06.05.11, 18:15

        Naprawda rozumiem wasza rozpacz,dla tego dobiac was nie bede.Cieszcie sie tym co macie,czyli samych siebie.
        • przyjacielameryki Re: Wyrazy wspolczucia. 06.05.11, 18:18
          igor_uk napisał:

          >
          > Naprawda rozumiem wasza rozpacz,dla tego dobiac was nie bede.Cieszcie sie tym c
          > o macie,czyli samych siebie.

          Igorek, to Ty jeszcze nie pojąłeś że te rury to taki gwóżdż do trumny dla Rosji?? Niemcy ładnie Was wycyckały. Nie udało się Hitlerowi uda się Niemcom demokratycznym. Cha!, cha!
          • igor_uk Re: Wyrazy wspolczucia. 06.05.11, 18:23
            przyjaciel amerykanski,twoj stan pogorszyl sie.czyz by to ta rura tak na ciebie wplynela? W takim razie ekolodzy dobrze mowili,ze bedzie miala zly wplyw na przyrode.Tylko co ma ekologia do pracy programa ,udajacego czlowieka(bota)?
        • j-k Goria - nie udawaj idioty 06.05.11, 18:21
          gdy jakikolwiek statek plynacy do polskiego Swinoujscia rozwali wam te rure,
          to przegracie kazdy proces miedzynarodowy.

          chyba , ze jakas nowa wojenka wam sie sni ?

          Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
          • de_oakville "Rura" i dwoch wielkich "niespelnionych" 06.05.11, 18:49
            Obu tym wielkim (Niemcom i Rosji) marzylo sie przed laty panowanie nad swiatem i ani jednym (III Rzesza) ani drugim (ZSRR) nie udalo sie tego dokonac, choc obaj byli juz "o maly wlos" od sukcesu. Dlatego pewnie po latach stali sie naturalnymi "przyjaciolmi niedoli", ktorzy realizuja pewne wspolne zamierzenia i razem nie kochaja zbytnio Ameryki (ktorej sie udalo "zapanowac nad swiatem"). Lubia rowniez robic male zlosliwosci roznym "oslom trojanskim" jak na przyklad rura blokujaca wejscie do portu duzym statkom u tychze "oslow". Niemcy maja wspaniala "prawa noge" (gospodarka, organizacja itd.), natomiast w przeszlosci mieli slaba "noge lewa" (prowadzenie rozsadnej polityki w latach 1914-1945). Rosja odwrortnie - ma bardzo mocna "noge lewa" ("spryt" w polityce), natomiast szwankujaca "noge prawa". Mozna wiec stanoc wspolnie "bok do boku", objac przyjaciela reka za szyje i smialo kroczyc naprzod majac dwie swietne nogi na zewnatrz, a w srodku nawet niejako dodatkowa "trzecia noge" (dwie slabe = jedna silna). Z tym, ze taki imponujacy nowo powtaly "stwor" ma wprawdzie bardzo szerokie plecy, ale musi byc z natury rzeczy dwulicowy.
            • polski_francuz Na wschod surowce na zachod organizacja 06.05.11, 19:05
              "ma bardzo mocna "noge lewa" ("spryt" w polityce)"

              raczej. Tego sprytu "lewej nogi" w podbijaniu ziem, ktorych sie nie da potem zagospodarowac to ja niezbyt widze.

              W kazdym razie zludzen nie mozna miec wobec roysjsko-niemieckich serenad. I amory ewc z igorkami mozna juz tylko surowo potepiac.

              Pamietam, kiedys odwiedzalem politechnike Bundeshwehry im. Schmidta w Hamburgu i minie krew zalewala jak pokazywali mie wizyty przyjazni armii rosyjskiej w Niemczech.

              Zyczmy im raczej rozwalenie tej rury jak najszybciej i szybkiego zuzycia gazu rosyjskiego.

              Krzyz na droge!

              PF
      • mara571 ano wlasnie 06.05.11, 18:28
        przyjacielameryki zapytal
        Ciekawe kiedy zwrócą się koszty tej rury i kiedy zacznie zarabiać?

        To jest wlasnie najciekawsze.
        Bo politycznie motywowane wielkie inwestycje tylko w wyjatkowych przypadkach sa ekonomicznie oplacalne.
        • przyjacielameryki Re: ano wlasnie 06.05.11, 18:36
          mara571 napisała:

          > przyjacielameryki zapytal
          > Ciekawe kiedy zwrócą się koszty tej rury i kiedy zacznie zarabiać?
          >
          > To jest wlasnie najciekawsze.
          > Bo politycznie motywowane wielkie inwestycje tylko w wyjatkowych przypadkach sa
          > ekonomicznie oplacalne.

          Mara, nic nie stoi w miejscu. Jest obecnie gigantyczny postęp naukowy i technologiczny. Za 5 lat może się okazać, że gaz łupkowy jest o wiele bardziej opłacalny a za 10 lat w ogóle mogą powstać nowe żródła energii(gazyfikacja węgla, atom w nowym wydaniu itp.)
        • igor_uk Re: ano wlasnie 06.05.11, 18:40
          mara,z toba pogadam na powaznie.
          Otoz to o czym w Polsce staraj sie nie mowic.Kazdy kraj tranzytowy pobiera oplaty i to naprawda duze.
          "Od marca br. za tranzyt 1 tys. m sześc. gazu na odległość 100 km Gazprom płaci Polsce równowartość 1,74 dol. Stawka uzgodniona na ten rok z Białorusią wyniosła 1,88 dol."
          To wez sobie i policz,jak szybko ta inwestycja zwrocic sie i to tylko dzieki ekonomii na oplatach tranzytowych.
          • mara571 ja tez pytalam powaznie 06.05.11, 19:13
            Na ten gaz trzeba miec jeszcze odbiorcow. I jesli Gazprom nie zrezygnuje z bardzo wysokich cen gazu dla Europy Zach. odbiorcow nie bedzie.
            Norwegowie intensyfikuja wydobycie, zacheceni sukcesem gazoportu w Roterdammie Niemcy buduja gazoport w Wilhelmshaven. "Po cichu" udzielono w Niemczech koncesji na poszukuwanie gazu lupkowego i probne wiercenia w Dolnej Saksonii juz trwaja.
            Czas pokaze, czy inwestycja sie oplacila.
            O oplatach i kosztach eksploatacji gazociagow sie nie wypowiadam, bo nie mam pojecia jak sie je oblicza. Co iles tam kilometrow musi pracowac kompresor, dosc energochlonne urzadzenie. Calosc trzeba konserwowac, nie wiem kto pokrywa koszty.
    • bogumilka Sikorski miał rację: pakt Ribbentrop-Mołotow 06.05.11, 19:29
      po raz drugi.
      Cała nadzieja, że zbankrutuje i Rosjanie powieszą swoich decydentów. Rurociąg przez Polskę byłby kilka razy tańszy.
      • igor_uk Re: Sikorski miał rację: pakt Ribbentrop-Mołotow 06.05.11, 19:35
        bogumilka,najpierw trzeba powiesic tych,co w Polsce zrobili wszystko,zeby zniechecic Rosjan budowac druga nitke ,tak zwanego Jamal II.
        • bogumilka Kogo masz na myśli? 06.05.11, 19:38
          Nie przeczę, że są u nas rusofoby, ale główną winę ponoszą Rosjanie i Niemcy. Łukaszenko też się przysłuzył.
          • igor_uk Re: Kogo masz na myśli? 06.05.11, 19:47
            bogumilka,wybacz,ale nie moge ,jako Rosjanin z pochodzenia, uczyc ciebie historii wspolczesnej RP III
          • walter622 Re: Kogo masz na myśli? 06.05.11, 21:23
            bogumilka napisała:

            > Łukaszenko też się przysłuzył.

            On ? W jaki sposób ?
            Najwidoczniej kompletnie nic nie wiesz o perypetiach z Jamalem II i kto go faktycznie zablokował. Więc wyjaśniam - decyzję podjął Kwach, który domagał się zmiany przebiegu tego gazociągu, tak by koniecznie przechodził przez Ukrainę. Nawet Kuczma (który wtedy jeszcze rządził na Ukrainie) był kompletnie tym pomysłem zdziwiony.
            Solidne straty nie tylko z tytułu tranzytowych opłat ale również (i przede wszystkim) z tytułu nie wybudowania zbiorników na terenie Polski ( co było przewidziane w projekcie Jamał II).
            Ostatecznie te zbiorniki budują obecnie w ramach projektu "Gazel" w ... Czechach.
            Tak na marginesie - warto się bliżej przyjrzeć projektowi "Gazel" (zwłaszcza tzw. "polski spin") - dopiero wtedy można uzmysłowić sobie co faktycznie się stało.


    • l-oxo-l Re: borcia-rura powstala! 06.05.11, 21:48
      igor_uk napisał:

      > Nord St
      > ream już wybudowany.

      >
      > "Powstał wbrew woli i interesom krajów nadbałtyckich i obawom o wpływ na śro
      > dowisko. Nowe połączenie zwiększy uzależnienie Europy od dostaw z Rosji i może
      > w krytycznych sytuacjach uniezależnić Rosjan od krajów tranzytowych – Pol
      > ski czy Ukrainy."

      >
      > Opinia: Janusz Steinhoff, wicepremier w rządzie Jerzego Buzka
      > Nord Stream to dowód na wyjątkową skuteczność polityczną i biznesową Rosji.

      > ]

      >
      > Nu i komu przeszkadzal swego czasu Jamal II?
      Borrat pisząc o niepowstającej rurze miał na myśli problem natury osobistej.
    • jorl Re: borcia-rura powstala! 06.05.11, 21:57
      j-k napisał:

      > prawo o swobodnej zegludze miedzynarodowej nie zostalo zmienione
      > gdy jakis statek plynacy do polskiego Swinousjacia rozwali te rure
      > to putin i rura beda mialy problem :)
      >
      > Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.

      To troche nie tak z tego co ja wiem. Rura nie przeszkadza teraz w zegludzie do Swinoujscia. Nie ma mozwliwosci aby statki ja uszkodzily, jest troche zakopana. Ale Polska twierdzi ze bedzie chciala tor poglebic i to mocno i wtedy rury by musiala "wylezsc" na wierzch i faktycznie ograniczac przeplyw srtatkow. Ale aby do tego doszlo trzeba byloby wywiezsc z tego toru miliony ton ziemi. Ogromna inwestycja, przekraczajaca mazliwosci (sensowe) Polski. I do tego Niemcy musialyby sie zgodzic bo to ich teren. Ale Rosjanie powiedzieli, jak Polska wykopie te miliony ton to wtedy Rosjanie rure obniza i zakopia aby spowrotem nie przeszkadzala.
      Wiec o co chodzi?
      Polska by chciala aby teraz Rosjanie zakopali jeszcze glebiej i bez sensu bo Polska zadnych milionow ton wywozic nie bedzie oczywiscie. Takie gadanie tylko.

      Pozdrowienia
      • walter622 Witaj Jorl 06.05.11, 22:25
        jorl napisał:

        > To troche nie tak z tego co ja wiem.

        Owszem, masz rację. Osiołek stepowy pisze kompletne głupoty o "prawie o swobodnej zegludze miedzynarodowej" (tak na marginesie - co to takiego? Powszechnie znana jest
        Konwencja o Prawie Morza). Zgodnie z tym prawem planowane inwestycje nie mogą pogarszać istniejących warunków żeglugowych.
        W dodatku jak słusznie wskazałeś obecny tor wodny przechodzi przez akwen podległy niemieckiej jurysdykcji i to oni decydują, czy będzie pogłębiany czy nie. Najwidoczniej
        osiołek stepowy nie zna pojęcia statutu prawnego dna morskiego mórz terytorialnych.

        • igor_uk Re: Witaj Jorl 06.05.11, 22:27
          walter,jeb-koziolek wykonuje tylko swoja prace.Prace forumowego klauna.
          • walter622 Re: Witaj Jorl 06.05.11, 22:37
            igor_uk napisał:
            > jeb-koziolek wykonuje tylko swoja prace.

            Innymi słowy szoruje saksofon ?

            Tak na marginesie - tor wodny można pogłębić nawet do koty 25,0 ale przed tym warto
            zapoznać się z locją w Cieśninach.
            • igor_uk Re: Witaj Jorl 06.05.11, 22:41
              walter,zdradzasz najwieksza tajemnice rusofobow.Uwazaj !
              -
              • walter622 Re: Witaj Jorl 06.05.11, 22:50
                igor_uk napisał:
                > zdradzasz najwieksza tajemnice rusofobow.

                Locja Cieśnin nie stanowi żadnej tajemnicy - jest powszechnie dostępna - każdy logista planując transport zaczyna od parametrów cieśnin i portów. Tak przy okazji - porty Szczecin-Świnoujście mają obecnie (o ile pamiętam) kotę 13,40.

                Największą tajemnicę stanowi podłoże Cieśnin. Osiłek stepowy bardzo się zdziwi jak zacznie
                je "pogłębiać". To będzie lepszy cyrk niż jego saksofon ze średnicą 32 mm.
    • romrus Ciao, Nabukko! 06.05.11, 22:06
      "Кaк oбъявил глaвa кoнcoрциyмa пo cтрoительcтвy "Нaбyккo" Рейнхaрд Мичек, зaпycк гaзoпрoвoдa плaнирyетcя теперь нa 2017 гoд."
      www.echo.msk.ru/news/772642-echo.html
      Spokojnie czekamy jak ruszy budaowa Southstream:-))))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka