Gość: Ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.04, 14:47 Szkoda tych ludzi, aleśmy chyba sami sobie winni. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Wiktor Re: Potężne burze nad czeskimi Morawami IP: *.dip0.t-ipconnect.de 23.06.04, 14:57 Czeskie Morawy? Czy sa inne? Czy od jutra zaczniemy czytac np. o polskiej Wielkopolsce? Pozdrowienia dla zespolu G.W. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wuk mała uwaga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.04, 15:11 Współczuję... Ale taki nasz los. Jest nas (ludzi) za dużo i zbyt często łamiemy prawa Matki-Ziemi. Małe uwagi co do dziennikarzy, zbyt szybko relacjonujących zdarzenia z ostatniej chwili: 1)nie "potężnych burzy", ale potężnych burz, 2) nie nad "czeskimi Morawami"! Morawy wprawdzie należą do Republiki Czeskiej, ale stanowią odrębną krainę historyczną. To tak, jakby mówić o "bośniackiej Hercegowinie" albo "serbskiej Czarnogórze". Lepiej brzmi np. gdy się mówi o "niemieckiej Bawarii, choć to też sztuczne. Jeśli ktoś nie lubi przypominać sobie o istnieniu Protektoratu Czech i Moraw, to może sięgnąć głębiej w średniowiecze do Państwa Wielkomorawskiego. A na herbie Republiki Czeskiej oprócz podwójnego czeskiego lwa widnieje orzeł morawski i orzeł śląski. Lepiej napisać po prostu "nad Morawami". A dla ciołków, co nie wiedzą, że Morawy należą do Republiki Czeskiej, trzeba przygotować dodatkowe lekcje geografii. Odpowiedz Link Zgłoś