Dodaj do ulubionych

Potężne burze nad czeskimi Morawami

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.04, 14:47
Szkoda tych ludzi, aleśmy chyba sami sobie winni.
Obserwuj wątek
    • Gość: Wiktor Re: Potężne burze nad czeskimi Morawami IP: *.dip0.t-ipconnect.de 23.06.04, 14:57
      Czeskie Morawy? Czy sa inne? Czy od jutra zaczniemy czytac np. o polskiej
      Wielkopolsce? Pozdrowienia dla zespolu G.W.
    • Gość: wuk mała uwaga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.04, 15:11
      Współczuję... Ale taki nasz los. Jest nas (ludzi) za dużo i zbyt często łamiemy
      prawa Matki-Ziemi.
      Małe uwagi co do dziennikarzy, zbyt szybko relacjonujących zdarzenia z
      ostatniej chwili: 1)nie "potężnych burzy", ale potężnych burz, 2) nie
      nad "czeskimi Morawami"! Morawy wprawdzie należą do Republiki Czeskiej, ale
      stanowią odrębną krainę historyczną. To tak, jakby mówić o "bośniackiej
      Hercegowinie" albo "serbskiej Czarnogórze". Lepiej brzmi np. gdy się mówi
      o "niemieckiej Bawarii, choć to też sztuczne.
      Jeśli ktoś nie lubi przypominać sobie o istnieniu Protektoratu Czech i Moraw,
      to może sięgnąć głębiej w średniowiecze do Państwa Wielkomorawskiego. A na
      herbie Republiki Czeskiej oprócz podwójnego czeskiego lwa widnieje orzeł
      morawski i orzeł śląski.
      Lepiej napisać po prostu "nad Morawami". A dla ciołków, co nie wiedzą, że
      Morawy należą do Republiki Czeskiej, trzeba przygotować dodatkowe lekcje
      geografii.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka