Dodaj do ulubionych

Ukraińska Narodowo-Wyzwoleńcza Armia

04.05.14, 20:18
Na Ukrainie powstała nowa siła bojowa Ukraińska Narodowo-Wyzwoleńcza Armia / YHOA/
i wkrótce jej pierwsze pododdziały wejdą do boju. Jej mobilizacyjną rezerwę stanowią Ukraińcy pracujący w Rosji /w sumie około 5 mln/ z których 1% około 50 tysięcy ludzi znajduje się już w gotowości bojowej. Dowódcą tej armii jest Ukrainiec z zachodniej Ukrainy z Wołynia. Połowa członków tej armii pochodzi z zachodniej Ukrainy tj. ze Lwowa, Użgorodu, Iwano-Frankowska, Łucka. Zdaniem anonimowego dowódcy jego armia jest w stanie pokonać kijowską juntę, która z Ukrainy zrobiła zachodnią kolonię, którą z Kijowa zarządzają amerykańscy komisarze , popychając Ukrainę w kierunku wojny domowej. Nie bagatelną rolę w tej wojnie odgrywają zagraniczni najemnicy ściągnięci do Ukrainy przez juntę, z którymi –zdaniem dowódcy- nie będą się certolić. I nic ich nie będzie obchodzić reakcja Zachodu na ich likwidację.

3rm.info/46455-formiruetsya-ukrainskaya-narodno-osvoboditelnaya-armiya.html
Obserwuj wątek
    • igor_uk Re: Ukraińska Narodowo-Wyzwoleńcza Armia 04.05.14, 20:22
      To nie jest na forum nowoscia:
      forum.gazeta.pl/forum/w,50,150780505,150786659,Wkrotce_glos_zabierze_nowa_sila_.html
      Ale moze jest warta osobnego watku.
    • brysio76 Re: Ukraińska Narodowo-Wyzwoleńcza Armia 04.05.14, 20:23
      Czy ci "patrioci" będą składali przysięgę paląc wzorem Donieckich ukraińskie flagi i niszcząc tryzuby?
    • brat_ramzesa To ci info!! 04.05.14, 20:24

      • igor_uk brat.. 04.05.14, 20:26
        Przeciez ja ta informacje podawalem dwa dni wczesniej.Nie zauwazyles?
        • ich.bin.danziger Re: brat.. 04.05.14, 20:29
          A tą zauważyłeć?
          forum.gazeta.pl/forum/w,50,150810432,150810432,niewinne_ukrainskie_dzieciaki.html
          • igor_uk Re: brat.. 04.05.14, 20:45
            O tym rowniez na forum bylo,romrus o tym pisal.
            • igor_uk Ale... 04.05.14, 20:48
              uwazam,ze dobrze sie stalo,ze zalozyles ten watek.I to z dwoch powodow:
              1.Jak juz wspominalem wyzej,ten temat zasluguje na osobny watek,zeby wiecej osob zauwazylo ta informacje.
              2.Zeby szlak trafil felusiaka jednego,ktory nie moze scierpiec tego,ze forum wyglada nie tak,jakby jemu chcialo sie :-)
              • eva15 Re: Ale... 04.05.14, 22:26
                Jeśli faktycznie taka armia powstaje, oby jak najszybciej zaczęła działać, Słowiańsk długo chyba nie wytrzyma..
                • walter622 Ewa, spoko 04.05.14, 22:45
                  eva15 napisała:
                  > Słowiańsk długo chyba nie wytrzyma..

                  Spoko.
                  1. Dzisiejsze informacje z frontu wschodniego są w sumie pozytywne.
                  2. Masakra w Odessie spowodowała, że ludzie zrozumieli iż mają do czynienia z
                  faszystami, przed którymi trza się bronić i zaczęli masowo wstępować w szeregi samoobrony.
                  3. powołano I Pułk Dońskiego Wojska ( banderowskim świniopasom - kapiec)
                  4. zdołano przebić korytarz do granicy z Rosją - już nie są w okrążeniu
                  5. banderowcy na swoich szturmowych helikopterach wymalowali oznaczenia czerwonego krzyża (sic!) - biedaczyny stracili w walkach już 6 helikopterów - pozostało
                  im jeszcze 14.

                  www.youtube.com/watch?v=1ref7Som6IQ
                  • eva15 Re: Ewa, spoko 05.05.14, 00:18
                    Walterze, natychmiast po "wolnych wyborach" Kijów dostanie tyle nowoczesnej broni, ile będzie potrzeba do osławionej przez USA walki z "terroryzmem" . W tym także i helikoptery. Potrzebny jest tylko rząd z "demoktratyczną" legitymacją i prezydentem, którego nazwisko już teraz znamy...
                    • igor_uk Ewa,daj spokoj z ta nowoczesna bronia, 05.05.14, 00:28
                      ktora Amerykanie dadza.]Oni nigdy nikomu nic nowoczesnego nie daja,a tym bardziej za darmo.Oni robia geszefty,a nie prezenty.Oczywiscie to nie dotyczy malego panstewka na BW,ale Ukraina do takich wyjatkow nie nalezy.
                      Co do tego,jak dlugo wytrzyma Slowiansk.
                      Masz dziesiejszy wywiad z zolnierzem pospolitego ruszenia w Kramatorsku,ktory niby armia zdobyla.
                      Zauwaz,ze ten posterunek stoi przy lotnisku,na ktorym stacjonuje ukrainskie wojsko.Sluchaj co on mowi:
                      www.youtube.com/watch?v=2Zf8VsjTFpo#t=87
                      • eva15 Re: Ewa,daj spokoj z ta nowoczesna bronia, 05.05.14, 00:51
                        Igor, to nie będą żadne prezenty tylko inwestycje w przyszłość. Zapłaci za to naród ukraiński, jeśli zostanie podbity.

                        Kramatorsk - obłęd, wszystko faktycznie jest inaczej niż podają zachodnie media. Ten dysonas staje się coraz większy.
                        Dla etowo rodilis, my Kazaki....
                        • igor_uk Re: Ewa,daj spokoj z ta nowoczesna bronia, 05.05.14, 00:54
                          Ewa,zeby ukraainski pilot nauczyl sie obslugiwac nowoczesny amerykanski helikopter,bedzie musial szkolic sie przez rok,jak nie dluzej.I tak z kazda nowoczesna technikom.

                          p.s. Co nowoczesnego dostala Polska od Stanow?
                        • romrus Re: Ewa,daj spokoj z ta nowoczesna bronia, 05.05.14, 01:16
                          eva15 napisała:
                          > Igor, to nie będą żadne prezenty tylko inwestycje w przyszłość. Zapłaci za to naród ukraiński, jeśli zostanie podbity.
                          > Kramatorsk - obłęd, wszystko faktycznie jest inaczej niż podają zachodnie media. Ten dysonas staje się coraz większy.
                          > Dla etowo rodilis, my Kazaki....


                          Nowoczesna bron?
                          A co ona da, kiedy chlopaki juz odkopali swoja stara?
                          static01.nyt.com/images/2014/05/04/world/sub-jp-rebels/sub-jp-rebels-master675.jpg
                          Zabiora nowoczesna w pierwszym starciu.
                          • eva15 Igorze, Romrusie, żarty żartami 05.05.14, 01:23
                            ale lekceważenie przeciwnika jest zawsze pierwszym krokiem do klęski.

                            Bogu dzięki, że Putin ma więcej szacunku dla potencjału i pomysłowości wroga szacunku niż wy obaj:-))))
                            • eva15 Re: Igorze, Romrusie, żarty żartami 05.05.14, 01:24
                              Sorry:

                              > Bogu dzięki, że Putin ma więcej szacunku dla potencjału i pomysłowości wroga niż wy obaj:-)))
    • drugiwojwa Re: Ukraińska Narodowo-Wyzwoleńcza Armia 04.05.14, 22:21
      Jeśli to prawda, a zdaje się że tak - to widzę Federacyjną Ukrainę.
      Wkurza mnie tylko jedno - dość tych ofiar z bezbronnej ludności.
    • arkaf Nastepna prowokacja 05.05.14, 00:25
      chodzi o prosta rzecz, zeby ci z zachodu Ukrainy zaczeli do siebie strzelac

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka