Dodaj do ulubionych

Po co bombardować szpitale

15.07.22, 17:34
www.wykop.pl/wpis/66661465/szokujace-slowa-rosyjskiego-wojskowego-na-telegram/
Ciekawe czy ten wpis jest prawdziwy.
Obserwuj wątek
    • buldog2 Re: Po co bombardować szpitale 15.07.22, 18:49
      Raczej fejk, ale to ze względu na redakcję tekstu. Bo jeśli chodzi o treść, oni w większości tak myślą.
    • stefan4 Re: Po co bombardować szpitale 15.07.22, 19:38
      tapatik:
      > www.wykop.pl/wpis/66661465/szokujace-slowa-rosyjskiego-wojskowego-na-telegram/
      > Ciekawe czy ten wpis jest prawdziwy.

Tego nie wiem, ale ten wpis jest prawdopodobny (niżej o tym). Jednak nie został przetłumaczony w całości, a tam niżej też są rzeczy godne uwagi. Moje tłumaczenie:

Humanistom i moralistom powtarzam, to jest wojna! A na wojnie wszystkie
          metody są dobre. Jeśli nie będziemy bombardować klinik położniczych,
          szkół, zwykłych domów, nie wygramy w tej wojnie. Tylko nacisk ludności
          sadłorajchu na Zełeńskiego może go zmusić do kapitulacji.
          Stawką jest reputacja Rosji i jej armii. Powinniśmy wygrać, cokolwiek by
          to kosztowało!

I zapamiętajcie, nie wolno źle mówić o swoim kraju w czasie wojny. Nawet
          jeśli to jest wojna niesłuszna!

To teraz mój komentarz.

Po pierwsze ten żołnierz pisze ,,wojna'' a nie ,,specoperacja''; widać już za to nie zamykają. Legendy o antynazistowskiej operacji wojskowej nie dało się utrzymać nawet w rosyjskiej armii.

Po drugie najwyraźniej odpowiada na krytykę rosyjskiej agresji. Zapewne krytykę niewyraźną, mglistą, wyrażaną raczej nastrojem niż słowami, ale jednak rosyjską. Gdzieś tam muszą istnieć ,,humaniści i moraliści'', którym ta wojna się nie podoba. Gdyby tak nie było, to przypominanie powodów, dla których powinno się wspierać rosyjską napaść (reputacja Rosji, reputacja armii rosyjskiej i zasada, że w czasie wojny nie wolno źle mówić o swoich), nie miałoby sensu.

Po trzecie on sam dopuszcza, że bierze udział w niesłusznej wojnie.

Po czwarte poznałem nowe rosyjskie słowo: rosyjska Wiki potwierdza, że ,,Салорейх '' to pogardliwa nazwa Ukrainy wylansowana po Majdanie.

Po piąte zasada, że najlepszą metodą wojowania jest mordowanie cywilów, stoi u podstaw każdej doktryny wojskowej, chociaż może niezbyt głośno wyrażanej. Każda armia jest krytycznie zależna od społeczeństwa, na którym pasożytuje. Zniszczenie społeczeństwa przeciwnika na tyle, żeby już nie dało się niczego więcej z niego wyssać i zagarnąć, uniemożliwia istnienie jego wojsku. A jest łatwiejsze, tańsze i mniej ryzykowne niż bezpośrednia walka armii z armią. Ten żołnierz nie mówi niczego nowego ani niespodziewanego.

Ciekawe jest tylko, dlaczego mówi to na głos. Widać tak się tam porobiło, że trzeba żołnierzom przypominać, że ludobójstwo nie jest zbrodnią, tylko wypełnianiem patriotycznego obowiązku.

- Stefan

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka