Dodaj do ulubionych

Kubańczycy opanowują Florydę

29.11.22, 14:09
en.wikipedia.org/wiki/Cuban_Americans
de.wikipedia.org/wiki/Exilkubaner
-na tle innych Latynosów wyróżniają się bardzo pozytywnie..
dlaczego akurat o Kubańczykach bo jakiś czas temu udało mi sie z kolegą takich dwóch Kubańczyków odtransportować na Florydę. Łukaszenka ich sprowadził do siebie a potem mieli oni przekradać się przez zieloną granicę z Polską. Oni tymczasem woleli legalnie przez przejście graniczne do nas przybyć.. poprosili o azyl polit. Tu mój kolega załatwił wszystko co trzeba ja tylko przetransportowałem ich na lotnisko w Warszawie. Mój znajomy poleciał z nimi na Florydę (z przesiadkami).
Ich mi akurat jest żał bo cierpią do dziś komunistyczne katusze, z tego co wiem są już w Maiami . Oni są tymi którym warto pomagać bo są bardzo pracowici nie polują jak ci wyznający islam na socjal..w USA tego zresztą nie ma...
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 15:08
      ********** katolski ciulu
    • stefan4 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 16:29
      oszol.lom.z.rm:
      > Oni tymczasem woleli legalnie przez przejście graniczne do nas przybyć.. poprosili o azyl
      > polit. Tu mój kolega załatwił wszystko co trzeba ja tylko przetransportowałem ich na
      > lotnisko w Warszawie. Mój znajomy poleciał z nimi na Florydę (z przesiadkami).

Zaraz, bo to się kupy nie trzyma... Jeśli to się działo na granicy białorusko-polskiej to poprosili o azyl w Polsce, tak? Powołali się na zagrożenie życia ew. perspektywę prześladowań politycznych gdzie? Jeśli na Kubie, to pierwszym krajem bezpiecznym była dla nich Białoruś; jeśli w Białorusi, to pierwszym krajem bezpiecznym była dla nich Polska. W każdym razie nie USA. Czy może zeznali, że są politycznie prześladowani w Polsce?

oszol.lom.z.rm:
      > Ich mi akurat jest żał bo cierpią do dziś komunistyczne katusze, z tego co wiem
      > są już w Maiami .

I tam w tej ,,Maiami'' również cierpią komunistyczne katusze? A może tylko źle używasz znaków przestankowych?

oszol.lom.z.rm:
      > nie polują jak ci wyznający islam na socjal..w USA tego zresztą nie ma...

Aha, więc ich katusze polegają na tym, że w USA nie ma socjalu. Biedni Amerykanie...

A co do ,,tych wyznających islam'': od Twoich Kubańczyków różnią się tym, że nie spotkałeś ich osobiście. Co do skłonności przestępczych, to poszperaj trochę w Google'u na temat ,,intentional homicide rates '' i dowiesz się na przykład, że na 100tys. ludności wypada rocznie
          • w Zjedn. Emiratach Arabskich — 0.5 moderstw
          • w Polsce — 0.7 moderstw
          • w Algerii — 1.3 moderstw
          • w Maroku — 1.3 moderstw
          • w Egipcie — 2.6 moderstw
          • na Kubie — 5.0 morderstw
          • na Florydzie — 5.9 morderstw
          • w całych USA — 6.6 moderstw
      Sam sobie sprawdź, które z tych krajów są islamskie...

- Stefan
      • malkontent6 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 17:13
        stefan4 napisał:

> na 100tys. ludności wypada rocznie
        >     • w Zjedn. Emiratach Arabskich — 0.5 moderstw
        >     • w Polsce — 0.7 moderstw
        >     • w Algerii — 1.3 moderstw
        >     • w Maroku — 1.3 moderstw
        >     • w Egipcie — 2.6 moderstw
        >     • na Kubie — 5.0 morderstw
        >     • na Florydzie — 5.9 morderstw
        >     • w całych USA — 6.6 moderstw

w Rosji - 7.3 morderstw

> Sam sobie sprawdź, które z tych krajów są islamskie...

w Nigerii - 34.5 morderstw (50% ludności tego kraju stanowią muzułmanie)
        • stefan4 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 18:01
          malkontent6:
          > w Nigerii - 34.5 morderstw (50% ludności tego kraju stanowią muzułmanie)

Tak. Po prostu przestępczość nijak nie zależy od wyznania. Od warunków życia, od polityki władz — tak; ale nie od tego, czy ktoś wyznaje islam czy chrześcijaństwo. On akurat trafił na miłych Kubańczyków; a ja kiedyś trafiłem na niemiłych Polaków i miłych Tunezyjczyków (muzułmanów). Oczywiście na miłych Polaków również trafiam, codziennie zresztą. I nie próbuję tych doświadczeń uogólniać na całe wyznania, ani na całe ,,narodowości''.

- Stefan
      • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 19:14
        USA to jest osobny problem . W Miami są wolnymi obywatelami
      • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 03.12.22, 11:55
        Polska za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci
        • stefan4 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 03.12.22, 12:18
          oszol-lom-z-rm:
          > Polska za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci

Ja również jestem zagorzałym wrogiem polowań.

- Stefan
          • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 03.12.22, 15:11
            Polowań na dzieci poczęte tez?
            • stefan4 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 03.12.22, 21:22
              oszol-lom-z-rm:
              > Polowań na dzieci poczęte tez?

Jakie tam dzieci? Dzieci ludzkich po prostu nie należy poczynać, bo wyrastają z nich dorośli ludzie, a tego towaru mamy na świecie i tak znacznie za dużo.

Chodzi o krwawe zabawy członków Polskiego Związku Łajdackiego dla ,,pozyskania'' ,,trofeów'' czyli trupów bezbronnych ptaków i ssaków, których jest coraz mniej. Ofiary tych zabaw nie mają szansy na reklamowane przez Ciebie dobrodziejstwo ,,naturalnej śmierci''.

- Stefan
              • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 04.12.22, 19:00
                W jednych częściach świata za dużo a s innych w naszej części za mało
                • stefan4 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 04.12.22, 21:33
                  oszol-lom-z-rm:
                  > W jednych częściach świata za dużo a s innych w naszej części za mało

Za dużo. Wszędzie.

Do czego niby za mało? Rządzącym za mało, bo oni lubią przewodzić większym oddziałom niż mniejszym. Ale Tobie?

Na co Ci większy tłok, konieczność przepychania się łokciami i konieczność dewastowania przyrody? A środki zapobiegania klęsce istnieją i nie są drogie, tylko karygodnie zaniedbujemy ich użycia w miłosnych uniesieniach.

- Stefan
                  • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 04.12.22, 22:10
                    W Polsce i w Europie mamy ujemne przyrosty naturalne społeczeństwa się starzeją
                    • stefan4 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 04.12.22, 23:31
                      oszol-lom-z-rm:
                      > W Polsce i w Europie mamy ujemne przyrosty naturalne społeczeństwa się starzeją

A niby jaka z tego szkoda? Najwyżej bedzie na ulicach mniej młodych dziewcząt; za to ich starsze mamy bedą piękniejsze i weselsze, bo mniej umęczone potomstwem.

A na poważnie, to ciągle jeszcze większym wysiłkiem dla pracujących jest utrzymanie swoich małych (przedprodukcyjnych) niż utrzymanie starych (poprodukcyjnych). I to się nieprędko odwróci.

- Stefan
                      • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 18.12.22, 10:12
                        A jak umrą to co dalej ? Wymrzemy jak mamuty!
    • malkontent6 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 17:18
      oszol.lom.z.rm napisał:

> Łukaszenka ich sprowadził do siebie a potem mieli oni przekradać się przez zieloną granicę z Polską.

W jaki sposób Łukaszenka sprowadził do siebie Kubańczyków?
      • stefan4 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 18:02
        malkontent6:
        > W jaki sposób Łukaszenka sprowadził do siebie Kubańczyków?

No właśnie, mnie też to zastanawia...

- Stefan
      • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 19:15
        Tak samo jak Kongijczyka Syryjczyków czy Afgance
        • melikles Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 19:25
          Co to za bełkot? Możesz to przetłumaczyć na polski?
          • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 19:34
            Czego nie rozumiesz?
            • melikles Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 19:38
              Twojej zauralskiej gwary.
              • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 20:04
                A konkretnie czego ?
                • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 20:05
                  Ich habe nicht verstehen
                  • melikles Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 21:15
                    Jesteś Niemcem?
                    • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 21:45
                      Alez skad? Niemcz miałem w s kole średniej i na studiach
                      • stefan4 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 22:07
                        oszol-lom-z-rm:
                        > Ich habe nicht verstehen
                        [...]
                        > Niemcz miałem w s kole średniej i na studiach

Czyli przez co najmniej 5 lat... I przez te 5 lat nie zdołałeś się nauczyć, jak brzmi niemiecki imiesłów przeszły od verstehen ? Wiesz, ten, który stawia się po habe  dla utworzenia czasu przeszłego.

- Stefan
                        • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 22:26
                          Ja wohl!
                          • j-k a nie lepiej od razu ? :) 05.12.22, 13:12
                            oszol-lom-z-rm napisał:

> Ja wohl!

a nie lepiej od razu: - zum wohl :)

- proponuje Putinke :

winestyle.co.uk/products/Putinka-Limited-Edition.html
                            • oszol-lom-z-rm Re: a nie lepiej od razu ? :) 09.12.22, 23:03
                              Was bedeutet dich zum wohl?
                        • vermieter Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 22:58
                          stefan4 napisał:

> Czyli przez co najmniej 5 lat... I przez te 5 lat nie zdołałeś się nauczyć, ja
                          > k brzmi niemiecki imiesłów przeszły od verstehen ? Wiesz, ten, k
                          > tóry stawia się po habe  dla utworzenia czasu przeszłego.
                          >
                          > - Stefan
                          >

Bahnhof? Ich verstehe nur Bahnhof ;)
                        • felusiak1 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 01.12.22, 05:36
                          sztefek we na wstrzymanie.
                      • pies.na.czarnych Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 22:58
                        > Alez skad? Niemcz miałem w s kole średniej i na studiach

Gdzie studiowałeś, ze tak swietnie nauczyłeś się niemieckiego :))))))
                        > Ich habe nicht verstehen
      • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 18.12.22, 10:12
        Samolotami
    • vermieter Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 21:04
      oszol.lom.z.rm napisał:

...bzdury...
      • boavista4 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 29.11.22, 22:40
        Usuneli moje ,upelnie dobre wpisy o artystach a Kuby.
      • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 30.11.22, 09:14
        Mafie zasilili gl ci których w -980 podrzucił FCastro. Kogo on Podrzucił? Ani margines społeczny a wiec prostytutki przestępcy pospolici i uwaga homoseksualiści !!
        Ci którzy wcześniej wyemigrowali tj w katach 1958-79 to była elita bankierzy adwokaci sed piwie wojskowi biznesmeni . Oni stworzyli zwarta społeczność siedzieli ze ci późniejsi to celowa zagrywka Castro złe wyciągnęli rękę do swoich rodaków u większość z tych późniejszych ich przybyszy nie stoczyła się na dno - ta mniejszość która się stoczyła i zasiliła gangi wywarła dość spory wpływ kulturowy w latach 80- miało do swoje odbiciach słynnym filmie u serialu policjanci z Miami. Kubańczycy są solidarni i pomogli swoim rodakom w potrzebie ci najgorsi zostali deportowani cześć znalazła die w więzieniach ale jakieś 80% z nich wyszło na ludzi i znęcali swoje miejsce na ziemi . Niektórzy z tych przybyszów było pacjentami psychiatryków ale i tj na poły babka wróżyła bo cześć z nich udało się wyleczyć . Tak sieć Putin nie był pierwszym który tak ostro zagrał imigrancka karta
        • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 30.11.22, 09:24
          Znaleźli swoje miejsce na ziemi to raz a dwa
          Castro podrzucił swój margines społeczny Amerykanom w 1980r
          • szwampuch58 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 01.12.22, 09:42
            Fajna ta patalogia kubanska,kurna:
            www.przewodnik-usa.pl/little-havana-miami/
            • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 01.12.22, 11:10
              A gdzie ja pisałem ze w małej Hawanie jest patologia ? Faktem jest ze Castro wypuścił z Kuby do USA tysiące prostytutek, chorych psychicznie rożnej maści przestępców alkoholików narkomanów i HOMOSEKSUALISTÓW !!!
              Ci wcześniej migranci wiedzieli ze to jest uderzenie s. Ich wiec przystąpili do działania. 2/3 tej patologicznej migracji z 1980 udało się sprowadzić na dobra drogę lub wyleczyć ale to trwało całe lata 80-te. Ta pozostała 1/3 napsuła Amerykanom sporo krwi ..
              • szwampuch58 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 01.12.22, 13:46
                Bla-bla-bla
                • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 01.12.22, 19:05
                  Jestem pod wrażeniem twojej elokwencji ….
        • stefan4 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 30.11.22, 10:18
          oszol-lom-z-rm:
          > zasilili gl ci których w -980 podrzucił [...]
          > Kogo on Podrzucił? Ani margines społeczny [...]
          > wyemigrowali tj w katach 1958-79 [...]
          > adwokaci sed piwie [...]
          > siedzieli ze ci późniejsi [...]
          > złe wyciągnęli rękę [...]
          > u większość z tych późniejszych [...]
          > miało do swoje odbiciach słynnym filmie u serialu [...]
          > znalazła die w więzieniach [...]
          > wyszło na ludzi i znęcali swoje miejsce [...]
          > ale i tj na poły babka wróżyła [...]
          > Tak sieć Putin nie był pierwszym

Chłopcze, naprawdę nie masz wokół nikogo dorosłego, kto mógłby poprawić Twoje wypracowanie na tyle, żeby było choćby ortograficznie i gramatycznie strawne? Kiedy sobie już z tym poradzisz, to w następnej kolejności powalcz o interpunkcję. Poziom argumentacji zostaw sobie na później, będziecie to przerabiać dopiero w starszej klasie.

- Stefan
          • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 30.11.22, 13:41
            O! Wycięli mój poprawiony wpis!
    • szwampuch58 Re: Kubańczycy opanowują Florydę 01.12.22, 19:49
      youtu.be/MjJvcCZA-II
    • vermieter Re: Kubańczycy opanowują Florydę 01.12.22, 19:52
      oszol.lom.z.rm napisał:

jak oni wsiedli do samolotu bez amerykańskiej wizy?
      poza tym od rządów Obamy uciekinierzy z Kuby są odsyłani na Kubę, Trump tej umowy nie zniósł, Biden też nie.
      oszołom kit wciska, a mądrzy forumowicze próbują dyskutować
      • bmc3i Re: Kubańczycy opanowują Florydę 01.12.22, 20:44
        vermieter napisał(a):

> oszol.lom.z.rm napisał:
        >
        > jak oni wsiedli do samolotu bez amerykańskiej wizy?
        > poza tym od rządów Obamy uciekinierzy z Kuby są odsyłani na Kubę, Trump tej umo
        > wy nie zniósł, Biden też nie.
        > oszołom kit wciska, a mądrzy forumowicze próbują dyskutować

Na Florida Keys przybywalo ich kiedyś tylu, ze zrobiło sie ciasno. Do Kew West, 90 mil od Havany, próbowali przeplywać nawet wpław. Mimo barrakud w cieśninie. Kiedyś w KW wyladowala porwana na Kubie awionetka. Slizby imigraculyjne zaczely w koncuvwszystkich legitymować, zwlaszcza wieżdżajacych na 7 Miles Bridge przez Florida Keys. Lokalni wsciekli sie wiec. Z jakiej racji mamy byc co chwila legitymowani?! Jestesmy obywatelami gorszej kategorii? Ogloszono secesje od USA i utworzenie Conch Republic. Do dzis flaga tej republiki jest symbolem Florida Keys.

• oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 03.12.22, 11:14
          Floryda była stanem konfederackim a wiec demokratycznym bo wtedy demokraci byli plantatorami i rasistami a republikanie byli postępowcami
          • bmc3i Re: Kubańczycy opanowują Florydę 04.12.22, 15:00
            oszol-lom-z-rm napisał:

> Floryda była stanem konfederackim a wiec demokratycznym bo wtedy demokraci byli
            > plantatorami i rasistami a republikanie byli postępowcami

Conch Republic to lata 80. XX wieku, a nie lata konfederacji. Widoczna na fladze dala 1820, to zdaje się data wykupienia od indian.
            • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 04.12.22, 19:01
              W 1819 Hiszpania odstąpiła Florydę USA za opłata oczywiście . Proces przekazywania władzy skończył się w 1822
              • bmc3i Re: Kubańczycy opanowują Florydę 06.12.22, 03:08
                oszol-lom-z-rm napisał:

> W 1819 Hiszpania odstąpiła Florydę USA za opłata oczywiście . Proces przekazywa
                > nia władzy skończył się w 1822

Florida Keys to nie Floryda. Conch Republic nie obejmowała Florydy.
                • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 06.12.22, 09:47
                  Keys jest dziś częścią Florydy to najdalej na południe wysunięty kontynentalny skrawek USA. (nie wiem jak z Hawajami)
                  • bmc3i Re: Kubańczycy opanowują Florydę 06.12.22, 21:28
                    oszol-lom-z-rm napisał:

> Keys jest dziś częścią Florydy to najdalej na południe wysunięty kontynentalny
                    > skrawek USA. (nie wiem jak z Hawajami)

Nominalnie jestvczescia stanu Floryda, ale nie jest czescia półwyspu Floryda. To seria tych wysepek ciagnacych się łukiem na poludnie od Florydy, w kierunku Kuby. Key West, najbard!iej poludnioea z nich, ma na swoim obszarze najbardziej na poludnie wysuniety punkt kontynentalnych Stanow Zjednoczonych. 90 mil od Hawany. Amerykanskie letnie Zakopane, gd!ie studenci z calej Ameryki sciagaja w marcu na spring break, a wszystkie ksiegowe z Nowego Jorku, ktore przez caly rok chodza zapiete pod szyję, w październiku przyjeżdżaja do Kew West aby chodzic nago, ubrane jedynie w sznurek koralików podczas Fantasy Fest.
                    • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 06.12.22, 21:33
                      Byłeś tam kiedyś ?
                      • bmc3i Re: Kubańczycy opanowują Florydę 06.12.22, 22:09
                        oszol-lom-z-rm napisał:

> Byłeś tam kiedyś ?

Mieszkalem tam przez ileś lat.
                        • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 07.12.22, 20:30
                          I jakie wrażenia ?
                          • vermieter Re: Kubańczycy opanowują Florydę 07.12.22, 21:30
                            oszol-lom-z-rm napisał:

> I jakie wrażenia ?

zapytaj o to pf, to ci odpowie: Fajnie się tam żyje, trochę dużo krokodyli
                            • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 07.12.22, 23:07
                              Fajne miejsce tylko te tornada ….
                              • bmc3i Re: Kubańczycy opanowują Florydę 09.12.22, 22:59
                                oszol-lom-z-rm napisał:

> Fajne miejsce tylko te tornada ….

Tornada z definicji występują tylko na lądzie. Nie ma ich na wyspach. Na Keys są tylko huragany. Ale z tymi lokalsi potrafią sobie radzić. Największy jaki tam przeżyłem, to Wilma, dwa miesiące po Katrinie, która tylko musnęła Keys. Po Wilmie cała wyspa zalana, na ulicy pod domem brodziłem w wodzie niemal po pas. Kilka dni po Wilmie przejeżdżając uliczkami między domami, przejeżdżało się w jednolitym szpalerze materacy łózek wystawionych do zabrania na śmietnik. W 40-tysiecznym miasteczku, 3000 samochodów na złom, ale ze znajomymi mieliśmy tej nocy hurrican party. Miłe wspomnienia.

Mały sklepik niedaleko mojego domu, który normalnie czynny był przez całą dobę, wieczorem w wigilię Wilmy, miał wywieszkę na drzwiach "Będziemy otwarci tak długo jak się da". Okazało się, że był czynny przez cała noc. Czym życie mi uratował, bo oczywiście nocą padła elektryka na całej wyspie, więc rano było gdzie kupić choćby kawę zaparzoną z butli gazowej. Zaś następnego dnia po huraganie, lokalny szeryf mówił w radiu, że przy następnym huraganie on nie bierze odpowiedzialności za życie ludzi, jeśli mimo ogłoszonej obowiązkowej ewakuacji, podobnie jak tym razem, nie ewakuuje się 98% stałych mieszkańców...

A'propos, w dzień poprzedzający Wilmę, dzwonili do mnie z BBC w Londynie, dziennikarz zapytał m.in. czy ludzie ewakuują się. Odpowiedziałem mu, że z tego co widzę, to nie. Że ludzie przygotowują swoje domy na nadejście huraganu, ale opuścili wyspę tylko turyści. Zapytał wówczas "To Gwardia Narodowa nie ewakuuje ludzi przymusowo?". Az mnie zatkało z wrażenia. Przez moment nie wiedziałem co mu odpowiedzieć, ostatecznie odpowiedziałem ze to wolny kraj, że nie można nikogo bez wyroku sądu zmusić do opuszczenia swojego domu.
                                • bmc3i Re: Kubańczycy opanowują Florydę 09.12.22, 23:03
                                  bmc3i napisał:

> A'propos, w dzień poprzedzający Wilmę, dzwonili do mnie z BBC w Londynie, dzien
                                  > nikarz zapytał m.in. czy ludzie ewakuują się. Odpowiedziałem mu, że z tego co w
                                  > idzę, to nie. Że ludzie przygotowują swoje domy na nadejście huraganu, ale opuś
                                  > cili wyspę tylko turyści. Zapytał wówczas "To Gwardia Narodowa nie ewakuuje lud
                                  > zi przymusowo?". Az mnie zatkało z wrażenia. Przez moment nie wiedziałem co mu
                                  > odpowiedzieć, ostatecznie odpowiedziałem ze to wolny kraj, że nie można nikogo
                                  > bez wyroku sądu zmusić do opuszczenia swojego domu.

Notabene, Gwardia Narodowa spisała się znakomicie. Nie pamiętam już, czy zaraz następnego dnia po huraganie, czy dwa dni później, jak tylko względnie uprzątnęli lokalne lotnisko, Gwardia razem z FEMA zorganizowały most powietrzny i zaczęły lądować samoloty transportowe z wodą i żywnością. To było piękne.
                          • bmc3i Re: Kubańczycy opanowują Florydę 09.12.22, 22:38
                            oszol-lom-z-rm napisał:

> I jakie wrażenia ?

Bardzo fajne. Mniejsze tempo życia, na wszystko jest czas, najlepsze cortadito w całej Ameryce. A dla młodzieży seks i alkohol unoszący się w powietrzu. Za to finansowo bardzo drogo, zaczynając od paliwa które musi być dowożone na wyspę, po ceny ubezpieczeń nieruchomości dwukrotnie wyższe niż w oddalonym o 150 mil Miami. Nie wspominając o przeżyciach związanych z huraganami co chwila przez 3-4 mce w roku, które dziś z perspektywy czasu oceniam jako fajne adventures.
                            • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 09.12.22, 23:08
                              A to ciekawe .. Ale Floryda to ponoć stan emerytów całe miasta są tam emeryckie - i tu od ponad 20 lat dominują tu republikanie i to coraz bardziej - republikanie wygrali tu wszystkie ostatnie wybory do kongresu do senatu tak stanowego jak i federalnego na gubernatora a wybory prezydenckie wygrał tu Trump
                              • bmc3i Re: Kubańczycy opanowują Florydę 09.12.22, 23:10
                                oszol-lom-z-rm napisał:

> A to ciekawe .. Ale Floryda to ponoć stan emerytów całe miasta są tam emeryckie
                                > - i tu od ponad 20 lat dominują tu republikanie i to coraz bardziej - republik
                                > anie wygrali tu wszystkie ostatnie wybory do kongresu do senatu tak stanowego j
                                > ak i federalnego na gubernatora a wybory prezydenckie wygrał tu Trump

Bo emeryci z całej Ameryki przenoszą się na Florydę, gdzie nie ma podatku dochodowego od wypłacanych emerytur.
                                • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 10.12.22, 11:40
                                  Tam chyba nikt nie płaci podatku dochodowego wszystko z VAT i podatków pośrednich + ten od nieruchomości który nas by zabił gdyby obowiązywał w Polsce
                                  • bmc3i Re: Kubańczycy opanowują Florydę 10.12.22, 15:01
                                    oszol-lom-z-rm napisał:

> Tam chyba nikt nie płaci podatku dochodowego wszystko z VAT i podatków pośredni
                                    > ch + ten od nieruchomości który nas by zabił gdyby obowiązywał w Polsce

W Ameryce nigdzie nie ma VAT-u, jest procentowy podatek od sprzedaży, bardziej podobny do dawnego polskiego podatku obrotowego chyba. Na Florydzie jest jednak stanowy podatek dochodowy, tyle że jego stawka podatkowa wynosi 0%. Wciąż oczywiście płacisz federalny income tax.
                                    • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 11.12.22, 13:37
                                      znalazłem cos takiego
                                      www.cda.pl/video/54608544b

- Pomysł niezły i szlachetny ale wykonanie i późniejsze kroki były błedne i złe..
      • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 14.12.22, 08:33
        A skad się Kubańczycy e Białorusi wzięli? Łukaszenka ich sprowadził i namącił
    • oszol-lom-z-rm Re: Kubańczycy opanowują Florydę 26.12.22, 22:02
      deon24.com/2022/12/23/dobrze-sie-zyje-na-florydzie-sloneczny-stan-zanotowal-najwiekszy-roczny-wzrost-populacji-w-usa/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka