oszol-lom-z-rm 16.06.23, 18:38 www.dw.com/pl/tagesspiegel-niemcy-zacofane-pod-względem-cyfryzacji/a-65940167 - dajecie temu wiarę ? Jestem tym zaskoczony , będę zgłębiał temat. aż wierzyć się nie chce ! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
j-k Niemcy sa zacofane cyfrowo - i dobrze. 16.06.23, 19:02 sa. - i dzieki temu jest tu (w miare) jeszcze normalnie. co ci dala cyfryzacja ? praktyka jest taka, ze urzednik gromadzi dane w komputerze, a i tak musi miec potwierdzenie w papierach. Doppelarbeit / podwojna robota. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Dosc dobrze (3+) 17.06.23, 08:41 j-k napisał: " praktyka jest taka, ze urzednik gromadzi dane w komputerze, a i tak musi miec potwierdzenie w papierach. Doppelarbeit / podwojna robota." Troche racji masz. Tym niemniej, by dostac troche niemieckiej emerytury/renty musialem odpowiedziec na wiele/bardzo wiele listow. I w jednym momencie im napisalem, ze we Francji fach listonosza juz powoli zanika. I ze to elektrony i fotony nosza listy:) I ten niemiecki konserwatyzm ma troche charakter lenistwa tez. Nie chce im sie douczac i poprawiac standardy. A trzeba. PF Odpowiedz Link Zgłoś
szwampuch58 Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 16.06.23, 19:03 Ochrona prywatnych danych stoi tam na czele,dlatego kuleje Odpowiedz Link Zgłoś
oszol-lom-z-rm Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 16.06.23, 19:41 A nie da się jakoś jedno Z drugim pogodzić ? Odpowiedz Link Zgłoś
caesar_pl Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 18:23 W Niemczech by wyrobić nowy dowód osobisty musisz sie nachodzić.Zdjęcie,wniosek,termin online ,czekac parę miesięcy,potem przychodzisz do ratusza,wyciagasz numerek,czekasz,widzisz na ekranie które twoje okienko,podchodzisz ,oddajesz wniosek i zdjęcie, przed tobą leży duży tablet gdzie biurokrata wyświetla jakieś papiery do podpisania,podpisujesz sztyftem,podsuwa ci urządzenie do odcisków palców, i potem idziesz do domu.Po paru tygodniach otrzymujesz list,tak,list z informacja,ze możesz dowód odebrać.I znów to samo,przychodzisz do ratusza,wyciagasz numerek,czekasz,podchodzisz do okienka,podpisujesz na tablecie,odbierasz dowód i to wszystko. W Polsce podobno nie trzeba w ogóle z domu wychodzić, wszystko będzie dostarczone online. Odpowiedz Link Zgłoś
prze.nick Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 16.06.23, 20:48 a tymczasem kolejna inwestycja w Polsce www.wirtualnemedia.pl/artykul/intel-zaklad-pod-wroclawiem-inwetycja-4-6-mld-dolarow-polprzewodniki Odpowiedz Link Zgłoś
engine8t Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 16.06.23, 21:25 Zeby sie nie skonczyla jak Dell? Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Praca to praca 16.06.23, 22:21 engine8t napisał: " Zeby sie nie skonczyla jak Dell? " Pomysl raczej o elektronikach, ktorzy znajda po studiach prace niedaleko PWr. PF Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Praca to praca 17.06.23, 02:38 polski_francuz napisał: > engine8t napisał: > > " Zeby sie nie skonczyla jak Dell? " > > > Pomysl raczej o elektronikach, ktorzy znajda po studiach prace niedaleko PWr.\ Elektronik, to raczej kojarzy mi się z takim panem w PRLu, który przychodził do domu aby naprawiać komuś radio czy telewizor, Odpowiedz Link Zgłoś
engine8t Re: Praca to praca 17.06.23, 04:32 Nie ma sie czym chwalic z czym sie tobie "elektronik" kojarzy. Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Praca to praca 17.06.23, 10:42 engine8t napisał: > Nie ma sie czym chwalic z czym sie tobie "elektronik" kojarzy. Rzadko w Polsce bywasz. Odpowiedz Link Zgłoś
privus Re: Praca to praca 17.06.23, 17:51 Wdocznie znasz tylko takich elektroników :) Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Praca to praca 17.06.23, 23:26 privus napisał: > Wdocznie znasz tylko takich elektroników :) To o czym my tu mówimy, to "inżynier ..." i tu różne specjalności. A nie gosc który potrafi przylutować przewód do układu scalonego. Odpowiedz Link Zgłoś
engine8t Re: Praca to praca 18.06.23, 01:55 No w USA "inzynier" to operator lokomotywy Odpowiedz Link Zgłoś
engine8t Re: Praca to praca 17.06.23, 04:31 In Poland, the new assembly-and-test facility will evaluate chips’ performance, attach electrical connections and ready chips for use inside computers. It’s labor-intensive work that Intel currently does at factories in China, Malaysia, Vietnam and Costa Rica. A wiec tu chodzi o tania sile robocza aby wspomagac duze zaklady Intela w Niemczech i Irlandii. Czyli nastepna "montownia". Polscy inzynierowie beda potrzebni i beda pracowac w dzialach jakosci, nadzorze etc ale wiekszosc zatrudnionych to bedzie "produkcja". Z wiec polscy inzynierwie nic nei beda wymyslac ale wykonywac to co wymysla i przygotuja in inni i na dluga mete nie beda "rosli". Czego nie widze to tego co obserwowalem kiedy amerykanskie firmy zaczynaly takie uklady w Singapurze a potem w Chinach to w kontrakcie bylo ze to nie bedzie tylko wykorzytanie taniej i wyksztalconej sily robczej ale zaklad zobowiazuje sie do otworzenie osrodka badawczo rozwojowego aby lokalne talenty uczyly sie a nie tylko sprzedawaly sie tanio. Tajlandia, Filipiny czy Indonezjaa nie stawialy takich wymagan i zawsze byly i sa jedynie "montownia". Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Co jest grane 17.06.23, 08:34 engine8t napisał: " Czego nie widze to tego co obserwowalem kiedy amerykanskie firmy zaczynaly takie uklady w Singapurze a potem w Chinach to w kontrakcie bylo ze to nie bedzie tylko wykorzytanie taniej i wyksztalconej sily robczej ale zaklad zobowiazuje sie do otworzenie osrodka badawczo rozwojowego aby lokalne talenty uczyly sie a nie tylko sprzedawaly sie tanio." Morawiecki, wroclawiak, byl zadowolony z umowy. Ale masz racje, ze moze nie zrozumial tego co Ty zrozumiales. Mianowicie, ze wazne dla przyszlosci sa R&D czy jakosc. I dalej wroclawscy elektronicy beda pracowac w Silicon Valley a w okolicach Wroclawia beda jedynie technicy. Ale, moze powoli Morawiecki zrozumie co jest grane? Oby! PF Odpowiedz Link Zgłoś
privus Re: Praca to praca 17.06.23, 18:13 Oczywiście, że tak. Najniższa stawka godzinowa w USA wynosi 7.25 $USA/h. Najczęściej trafiają się oferty oferują granicach 11-15 $USD/godz., ale ywa też i więcej. W Polsce od stycznia b.r. wynosi 23,80 zł brutto. Aktualnie kurs dolara w Polsce wynosi ok. 4,- zł. Można przeliczyć sobie i wyciągnąć wnioski. Swego czasu rozwój elektroniki w Indochinach zaczął się od składania podzespołów pod namiotami. Ważne jest więc także know-how. W tym czasie za 4$ na godzinę w USA nie chcieli pracować tzw. Afroamerykania, a tan za 4 dolary pracowano przez cały dzień. Podstawą takich inwestycji był, jest i będzie rzede wszystkim buissines. Odpowiedz Link Zgłoś
caesar_pl Re: Praca to praca 17.06.23, 18:30 privus napisał: > Oczywiście, że tak. Najniższa stawka godzinowa w USA wynosi 7.25 $USA/h. Najczę > ściej trafiają się oferty oferują granicach 11-15 $USD/godz., ale ywa też i wię > cej. W Polsce od stycznia b.r. wynosi 23,80 zł brutto. Aktualnie kurs dolara w > Polsce wynosi ok. 4,- zł. Można przeliczyć sobie i wyciągnąć wnioski. > Swego czasu rozwój elektroniki w Indochinach zaczął się od składania podzespołó > w pod namiotami. Ważne jest więc także know-how. W tym czasie za 4$ na godzinę > w USA nie chcieli pracować tzw. Afroamerykania, a tan za 4 dolary pracowano prz > ez cały dzień. Podstawą takich inwestycji był, jest i będzie rzede wszystkim bu > issines. 23,80 zł brutto to tylko 15,90 zł na reke czyli 4 $.W USA/h 7.25 $ to pewnie także rękę?Prawie 2 razy więcej niż w Kaczystanie. Odpowiedz Link Zgłoś
prze.nick Re: Praca to praca 17.06.23, 19:19 W stanie Nowy Jork stawka minimalna to 15 dolarów na godzinę Odpowiedz Link Zgłoś
prze.nick Re: Praca to praca 17.06.23, 19:46 podnoszą do 17 na godzinę dziennik.com/wyzsza-minimalna-stawka-godzinowa-w-nowym-jorku/ Odpowiedz Link Zgłoś
szwampuch58 Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 16.06.23, 21:55 Pisowska nagonka przynosi efekt,wstyd www.sport.pl/pilka/7,65037,29878437,tak-polscy-kibice-zareagowali-na-hymn-niemiec-wideo.html#s=BoxMMtCzol2 Odpowiedz Link Zgłoś
j-k to juz kolejna inwestycja w tym regionie. 16.06.23, 22:24 prze.nick napisał: > a tymczasem kolejna inwestycja w Polsce to juz kolejna inwestycja w tym regionie. - w sumie to pozytywne ,ale .... we Wroclawiu i okolicach mieszkan brak beda problemy. Odpowiedz Link Zgłoś
engine8t Re: to juz kolejna inwestycja w tym regionie. 17.06.23, 04:37 I nie tylko mieszkan ale i ludzi do pracy moze brakowac. Rozumiem ze licza na to ze beda "podkradac" tym co tam juz sa i sa wprawieni w prace podobnego typu ale tu bedzi ona trudniejsza ze wzgledu na to ze praca bedzie w duzej czesci w cleanroom. Zaklady zaklada sie podobnie jak dilerow samochodowych - jeden obok drugiego, poniewaz to ma swoje dobre strony jak np specjalne strefy ekonomiczne, infrastruktura, transport etc Odpowiedz Link Zgłoś
j-k operacja overload :) 17.06.23, 16:06 engine8t napisał: > I nie tylko mieszkan ale i ludzi do pracy moze brakowac. oczywiscie - zasygnalizowalem tylko problem. Kapital zachodni upodobal sobie ostatnio region wroclawski - co w sumie dobrze, ale narobilo sie ostatnio tych inwestycji tyle - ze natriafia na bariery - o ktorych obaj wspomnielismy. a taki Gorny Slask, gdzie zamyka sie po kolei kopalnie i stare huty i wyksztalcony kapital ludzki jest - stoi wlasciwie zapomniany... Odpowiedz Link Zgłoś
prze.nick Re: operacja overload :) 17.06.23, 21:32 dzisiejszy artykuł z Interii biznes.interia.pl/gospodarka/news-powstanie-megamiasto-na-slasku-liderami-rozwoju-sa-duze-osro,nId,6843453 Interii Odpowiedz Link Zgłoś
j-k Re: operacja overload :) 18.06.23, 16:46 i dobrze. z pewnoscia taka ustawa metropolitarna jest potrzebna. ale ja nie o tym, tylko o tym, ze kapital zachodni nie spieszy sie z przybyciem na Gorny Slask... Odpowiedz Link Zgłoś
caesar_pl Re: operacja overload :) 18.06.23, 17:51 prze.nick napisał: > dzisiejszy artykuł z Interii > biznes.interia.pl/gospodarka/news-powstanie-megamiasto-na-slasku-liderami-rozwoju-sa-duze-osro,nId,6843453 Interii Pierwszy polski samochód elektryczny zjedzie z taśmy za 5 lat, może wcześniej. Ministerstwo energii nie ma wątpliwości ŁSK 28.03.2019 19:30 Czyli w marcu przyszłego roku.Nawet nie rozpoczęto budowy fabryki.Jesteś przemytnik debil? auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/7997472,samochod-elektryczny-raport-nik-polska-morawiecki-izera-polski-samochod-elektryczny.html I tak jest ze wszystkim w Kaczystanie.Premier Matol wychwala Polakow ze Intel inwestuje,a w Niemczech mimo parokrotnie większych inwestycji żaden minister się nie chwali. Ale co dalej z Izera? www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/auta-na-prad-skrajnie-niepraktyczne-a-projekt-izera-skonczy-sie-katastrofa/kc345qz Odpowiedz Link Zgłoś
caesar_pl Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 17:38 prze.nick napisał: > a tymczasem kolejna inwestycja w Polsce > www.wirtualnemedia.pl/artykul/intel-zaklad-pod-wroclawiem-inwetycja-4-6-mld-dolarow-polprzewodniki Ile miliardow dotacji daje Intelowi Kaczystan? Odpowiedz Link Zgłoś
prze.nick Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 19:30 w dostępnych po angielsku informacjach nic nie ma o dotacji ze strony Polski ale jest o dotacji ze strony Niemiec (11 miliardów dolarów) Polska przyciąga amerykańską uwagę w branży IT z powodu bardzo dobrze wykształconych informatyków i niższych stawek. nexttechnology.io/pl/rekrutacja-it-w-polsce-6-powodow-dla-ktorych-amerykanskie-firmy-przenosza-swoje-centra-technologiczne/ Odpowiedz Link Zgłoś
caesar_pl Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 19:47 prze.nick napisał: > w dostępnych po angielsku informacjach nic nie ma o dotacji ze strony Polski al > e jest o dotacji ze strony Niemiec (11 miliardów dolarów) > Polska przyciąga amerykańską uwagę w branży IT z powodu bardzo dobrze wykształc Intel planuje w Polsce inwestycję, która ma pochłonąć 4,6 mld dol. i stworzyć 2 tys. miejsc pracy w samej firmie i kolejne tysiące u jej dostawców.Intel nie ujawnił, jaką kwotę wsparcia z publicznych pieniędzy otrzyma od polskiego rządu. Wiemy na przykład, że koncern wciąż prowadzi negocjacje z rządem w Berlinie w sprawie dotacji do budowy fabryki w Magdeburgu. Ma być ona warta 17 miliardów euro, a Intel początkowo negocjował kwotę 6,8 miliarda euro wsparcia, ostatnio zaś niemieckie media doniosły, że firma jest bliska podpisania z Berlinem porozumienia o 9,9 miliardach euro dofinansowania. Pat Gelsinger przyznał, że Polska miała nieco więcej chęci na inwestycję Intela niż inne kraje. Polska to kraj wyjątkowy, Polacy to wyjątkowi specjaliści, ale dlaczego Intel inwestuje w Kaczystanie tylko 4,6 mld$ a w zacofanych Niemczech 17 mld$.Odliczyć dofinansowanie pozostaje 7 mld$ które Intel musi w Niemczech zainwestować ze swojej kasy. Kwakwaland pewnie także dołożył Intelowi jakieś parę mld $,nie zdziwil bym sie gdyby za Kwakwaland to Unia Europejska zaplacila,wiec w sumie Polandia znów w porównaniu z Niemcami wysiada.Będzie tylko dostawca dla Niemiec.Jak we wszystkim innym dzięki taniej sile roboczej. Odpowiedz Link Zgłoś
prze.nick Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 20:05 Microsoft i Google wchodzą do Polski a Intel i inni podążają za nimi. www.wnp.pl/przemysl-obronny/usa-obiecuja-kolejne-spektakularne-inwestycje-w-polsce,669890.html innpoland.pl/191126,usa-zostawiaja-w-polsce-miliardy-dolarow-w-te-branze-inwestuja-najmocniej Niemcom to się raczej nie podoba ale Polska zaczyna coraz więcej znaczyć Odpowiedz Link Zgłoś
caesar_pl Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 20:17 prze.nick napisał: > Microsoft i Google wchodzą do Polski a Intel i inni podążają za nimi. > www.wnp.pl/przemysl-obronny/usa-obiecuja-kolejne-spektakularne-inwestycje-w-polsce,669890.html > innpoland.pl/191126,usa-zostawiaja-w-polsce-miliardy-dolarow-w-te-branze-inwestuja-najmocniej > Niemcom to się raczej nie podoba ale Polska zaczyna coraz więcej znaczyć Skąd wiesz ze się to Niemcom podoba czy nie podoba?Bo tak mówi Matoł i Kwakwa? Albo leczysz kompleks nizszosci w stosunku do Niemcow? Odpowiedz Link Zgłoś
prze.nick Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 20:20 wystarczy poczytać ciebie :D Odpowiedz Link Zgłoś
caesar_pl Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 20:31 prze.nick napisał: > wystarczy poczytać ciebie :D Poczytałeś i się dowiedziałeś ze Kaczystan i jego mieszkańcy nie są tacy wyjątkowi jak to im pisiorska propaganda sukcesu wmawia.Intel już działa w Polsce i kraj ten jest dobrze przygotowany do współpracy z naszymi fabrykami w Irlandii i Niemczech. To jednocześnie kraj bardzo konkurencyjny pod względem kosztów, w którym istnieje solidna baza utalentowanych pracowników, stwierdził dyrektor wykonawczy Intela, Pat Gelsinger. Odpowiedz Link Zgłoś
engine8t Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 18.06.23, 01:59 Zeby sie nie okazalo ze z tych 2 tys - 1 tys to robotnicy zatrudnieni przy budowie hal produkcyjnych.. Odpowiedz Link Zgłoś
prze.nick Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 19:39 Microsoft również inwestuje w Polsce, w Warszawie news.microsoft.com/europe/2023/04/26/microsoft-launches-its-first-datacenter-region-in-poland-bringing-new-opportunities-to-develop-the-digital-economy/ Odpowiedz Link Zgłoś
prze.nick Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 19:41 Google również inwestuje w Polsce www.business-standard.com/article/international/google-pours-700-mn-in-poland-as-it-pulls-out-from-russia-122030701109_1.html Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 16.06.23, 22:57 A dlaczego miałoby być zyskujące? Najbardziej zinformatyzowanym krajem na świecie jest Estonia. Przy niej każdy kraj to pod tym względem III świat. Odpowiedz Link Zgłoś
a.jej.rkoniak Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 16.06.23, 23:38 cyfryzacja może być utrapieniem na marginesie, doniesiono, że rużżkie ukradły iles milionów dokumentów armii australijskiej ... czekam na więcej informacji, bo wierzyć się nie chce, jak takie dokumenty mogły być dostępne przez Internet? Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 00:56 a.jej.rkoniak napisał(a): > cyfryzacja może być utrapieniem > na marginesie, doniesiono, że rużżkie ukradły iles milionów dokumentów armii au > stralijskiej ... Dlatego w Estonii, najbardziej ucyfrowionym kraju świata, znajduje się dzisiaj centrum obrony cybernetycznej NATO. > czekam na więcej informacji, bo wierzyć się nie chce, jak takie dokumenty mogły > być dostępne przez Internet? > Odpowiedz Link Zgłoś
a.jej.rkoniak Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 01:14 okazuje się, że wyciek poprzez serwer firmy prawniczej HWL Ebsworth obsługującej wiele agend rządowych. Dostęp "dzięki" postępowaniu sredniego szczebla prawnika (jego dane do dostępu). Firma wydusiła na sądzie ograniczenie wiadomości, jakie dok ladnie dokumenty skradziono. Jest tego kilka milionów. Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 02:29 a.jej.rkoniak napisał(a): > okazuje się, że wyciek poprzez serwer firmy prawniczej HWL Ebsworth obsługujące > j wiele agend rządowych. Dostęp "dzięki" postępowaniu sredniego szczebla prawni > ka (jego dane do dostępu). Firma wydusiła na sądzie ograniczenie wiadomości, ja > kie dok ladnie dokumenty skradziono. Jest tego kilka milionów. > W Polsce też są e-sądy. Wszystko zależy od tego, jak profesjonalnie i odpowiedzialnie do bezpieczeństwa informatycznego podchodzą pracownicy instytucji. 10 lat temu Equifax - jedna z trzech największych agencji kredytowych w USA - padł ofiarą masowej kradzieży danych, ukradziono najbardziej wrażliwe dane ponad 100 mln Amerykanów i firm. Prawdziwa katastrofa, bo Amerykanie nie mają bardziej wrażliwych danych niż gromadzone przez te 3 agencje kredytowe. Włamanie możliwe było dzięki błędowi pracownika. Odpowiedz Link Zgłoś
boomerang Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 01:43 Sądząc po wpisach naszych forumowych kolegów z Niemiec, to Niemcy są zacofane nie tylko cyfrowo. Odpowiedz Link Zgłoś
de_oakville Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 03:48 boomerang napisał: > Sądząc po wpisach naszych forumowych kolegów z Niemiec, to Niemcy są zacofane > nie tylko cyfrowo. Ci forumowi koledzy z Niemiec to ludzie z pogranicza dwoch cywilizacji i kultur: polskiej i niemieckiej. A zatem nie reprezentuja oni Niemiec w czystej postaci, tylko najczesciej "scieraja sie" na forum z mentalnoscia polska, ktora w niektorych wypadkach widzi tylko "na jedno oko", albo jest zupelnie slepa. I obie strony takich starc przejmuja od przeciwnikow nie najlepsze cechy. Maja wiec w sobie duzo wlasnie tych polskich negatywnych cech, a mniej niemieckich. Mogliby sie "odciac" od tych "pogranicznych" starc i odplynac na czysto "niemieckie wody". Ale i w glebi Niemiec beda sie ciagle rowniez natykac na taki typ Polakow, ktorzy by im pewnie mniej psuli krew, gdyby mowili w jakims jezyku dla nich niezrozumialym. “He was so narrow minded he could see through a keyhole with both eyes.” Odpowiedz Link Zgłoś
boomerang Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 08:58 Nie będę z tobą polemizował. Poczekam aż Szwampuch i Cysorz cię zrugają. Odpowiedz Link Zgłoś
de_oakville Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 12:16 boomerang napisał: > Nie będę z tobą polemizował. Poczekam aż Szwampuch i Cysorz cię zrugają. Nie odbieram ich glosu jako glosu reprezentujacego Niemcy. Przeciez oni mowia po polsku, tak samo jak ja, i silnie sympatyzuja z Rosja (ci dwaj, ktorych wymieniles). Sympatyzowanie innych z Rosja przed napascia tego kraju na Ukraine mi nie przeszkadzalo. Ale dzis! To cos mowi o ludziach. Jezeli z danym krajem nie masz nic wspolnego, to dlaczego symptyzujesz, kiedy jest on po stronie zla, klamstwa i obludy? Mam znajomych rodowitych Niemcow, poznanych przed ponad 30-ty laty, kiedy przez krotki czas mieszkalem w Badenii-Wirtembergii. Wiem jacy sa i jakie maja poglady. Mam sentyment do mojego pobytu w Niemczech przed laty i swoje indywidualne, w wiekszosci pozytywne wrazenia z tego kraju. I nikt mi ich nie odbierze ani nie zohydzi poprzez swoje wlasne potkniecia i uprzedzenia. "Wer den Dichter will verstehen, Muß in Dichters Lande gehen." Odpowiedz Link Zgłoś
szwampuch58 Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 18:15 Filozofie kanadyjski gooowno wiesz i wypraszam sobie stawiac mnie w jednym zadaniu z tym gorolem - prymitywem Odpowiedz Link Zgłoś
oszol-lom-z-rm Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 17.06.23, 20:51 Widzę ze obrażanie dyskutantów o innych niż ty poglądach to u ciebie standard .. Odpowiedz Link Zgłoś
petronella.kozlowska oszol-lom-z-rm - muszę wyjaśnić 17.06.23, 23:31 Wpis szwampucha tego lewackiego śmiecia spod Dortmundu odnosił się do wpisu boomeranga. Szwampuch uważa caesar pl. (nawiasem mówiąc śmieć taki sam jak szwampuch) za gorola i prymitywa. boomerang napisał: > Nie będę z tobą polemizował. Poczekam aż Szwampuch i Cysorz cię zrugają. szwampuch58 Filozofie kanadyjski gooowno wiesz i wypraszam sobie stawiac mnie w jednym zadaniu z tym gorolem - prymitywem Odpowiedz Link Zgłoś
oszol-lom-z-rm Re: oszol-lom-z-rm - muszę wyjaśnić 18.06.23, 14:13 Szwampuch to tez szczypawka jadowita Odpowiedz Link Zgłoś
petronella.kozlowska NIE! 18.06.23, 17:20 oszol-lom-z-rm napisał: > Szwampuch to tez szczypawka jadowita NIE! Odpowiedz Link Zgłoś
jorl11 Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 05.07.23, 22:31 oszol-lom-z-rm napisał: >Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? > www.dw.com/pl/tagesspiegel-niemcy-zacofane-pod-względem-cyfryzacji/a-65940167 > - dajecie temu wiarę ? > Jestem tym zaskoczony , będę zgłębiał temat. aż wierzyć się nie chce ! To podobne do zadluzenia Niemiec Japonii itd z tego watku z mojej dyskusji z f1. forum.gazeta.pl/forum/w,50,176306758,176306758,Czy_Polska_bedzie_produkowac_mysliwce_.html Tytul Niemcy zacofane cyfrowo ale mowa o ewentualnym zacofaniu sluzb publicznych w Niemczech. Jakies paszporty dowody itd. Niemcy sa duzo wieksze jak sluzby publiczne z jej jakby zacofana cyfrowa struktura. W publicznych sluzbach pracuje z 15% pracujacych w Niemczech, 85% w kapitalistycznej, prywatnej gospodarce. A wiec jak sie chce oceniach ewentualne zacofanie Niemiec jako kraju to moze najpierw zabrac sie za tez duzo wiekszy kawalek Niemiec czyli prywatna gospodarke. Czy cyfrowo gospodarka niemiecka jest zacofana? Ta prywatna? Uwazam ze nie. Jak pracowalem od 1982r w niemieckiej prywatnej firmie, wtedy miala ze 150 ludzi, wlasciciel, to w biurze konstrukcyjnym mialem juz komputer. Zaczelem juz robic moje obliczenia do ukladow elektronicznych. po paru latach zaczelismy w firmie wprowadzac testowanie i kalibracja naszych urzadzen na produkcji poprzez program napisany na PC. Trzeba bylo dolozych hardware do PC byly jescze na MS-DOS i to byl postep bo wyniki byly obiektywne a nie jak dotad robl to recznie pomiarami czlowiek na produkcji. Projektanci pisali programy, najpierw w Turbo Pascal, Turbo C, potem przyszly PC z Windowsami, wzielismy jezyk programowania Delphi. Do tego doszly w urzadzeniach mikrokontrolery ktore trzeba bylo programowac przeciez, robilismy to, programy do kalibracji urzadzen. Protokoly wszystkich urzadzen w bazie Danych, programowalismy narzedzia do analiz wynikow pomiarow urzadzen aby cos tam stwierdzic. I tak dalej. Jednoczesnie chyba juz na poczatku lat 90tych napisalismy w firmie program do magazynu czesci elementow urzadzen. Aby i to bylo skomputeryzowane i aby mozna bylo analizowac dane. To bylo MS-DOS, potem do Windows kupilismy juz przez innych napisany program ktory mial wszystko dla calych obiegow i czesci i produktow jak i dokumentacji produkcyjnej. To samo dzialo sie w innych firmach w Niemczech, roznie ale dosc podobnie. Nie uwazam ze Niemcy sa w tych 85% pracownkow zacofani cyfrowo. A ze w administracji publicznej sa sporo papierow jeszcze? I inne kraje tu sa troche do przodu? Moze tak i jest ale aby mowic o zacofaniu Niemiec to bzdura. Niemcy to duzo wiecej jak administracja publiczna. Zreszta Finanzamt juz od dawna mozna bezpapierowo zalatwiac, podatki, ja tak robie. Ale mozna i na papierkach to fakt. Odpowiedz Link Zgłoś
boomerang Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 06.07.23, 01:32 Twoje odzywki, Jorłow, upewniają mnie że Niemcy są zacofane cyfrowo. Odpowiedz Link Zgłoś
boomerang Re: Czy Niemcy da zacofane cyfrowo? 06.07.23, 08:50 Da, Niemcy są zacofane cyfrowo, co nasz niemiecki dyskutant Jorłow bezwiednie potwierdza. Odpowiedz Link Zgłoś