Dodaj do ulubionych

Polak śmiertelnie potrącił niemieckiego policjanta

08.01.25, 13:50
Lauchhammer Brandenburgia

Mam nadzieję że dostanie dożywocie i ten incydent zostanie wykorzystany do intensyfikacji walki ze zorganizowaną mafią samochodową.


P.S. wczoraj tzn. 7 stycznia - błąd w meldunku prasowym.

***

Ta sprawa wstrząsnęła wczoraj (8.01.2025) Niemcami. Podczas policyjnego pościgu w Lauchhammer w Brandenburgii na wschodzie Niemiec sprawca potrącił samochodem policjanta. 32-letni funkcjonariusz zginął na miejscu.

Za kierownicą był Polak
Prokuratura oskarża kierowcę o morderstwo. Jest nim 37-letni Polak. Jak poinformował DW rzecznik prokuratury w Cottbus Martin Mache, wystąpiono o jego aresztowanie.


Polak miał prowadzić samochód, którym śmiertelnie potrącono policjanta podczas służby.

Na tropie gangu
Policjanci byli na tropie gangu złodziei samochodów. Jak informuje prokuratura, zatrzymano łącznie czterech mężczyzn – Polaków. Są w wieku 37, 36 i 26 lat. Jeden z nich prowadził skradziony samochód. Pozostali jechali w pojeździe eskortującym. Według śledczych to właśnie ten samochód potrącił policjanta.

Jak podaje agencja prasowa DPA, kierowca skradzionego samochodu od dłuższego już czasu jest objęty dochodzeniem przez prokuraturę w Hildesheim w Dolnej Saksonii. Postępowanie dotyczy działalności grupy przestępczej. Prokuratura w Hildesheim zamierza złożyć wniosek o aresztowanie mężczyzny.

www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/%C5%9Bmier%C4%87-niemieckiego-policjanta-zatrzymano-polak%C3%B3w/ar-AA1xaql0
Obserwuj wątek
    • hadrian_pl Re: Polak śmiertelnie potrącił niemieckiego polic 08.01.25, 13:54
      Policjanci byli na tropie gangu złodziei samochodów. Jak informuje prokuratura, zatrzymano łącznie czterech mężczyzn – Polaków. Są w wieku 37, 36 i 26 lat.

      Niedawno jakis debil na tym forum twierdzil,ze to Niemcy sami konszachtuja sie ze zlodziejami by wyludzic ubezpieczenie.
      • szwampuch58 Re: Polak śmiertelnie potrącił niemieckiego polic 08.01.25, 14:02
        Moderatorze z Ukrainy grozi ci zasranie forum przez tego trolla,kronika kryminalna z Niemiec to jego specjalnosc....dej pozur to zawodowiec
        • hadrian_pl Re: Polak śmiertelnie potrącił niemieckiego polic 08.01.25, 15:31
          szwampuch58 napisał:

          > Moderatorze z Ukrainy grozi ci zasranie forum przez tego trolla,kronika krymina
          > lna z Niemiec to jego specjalnosc....dej pozur to zawodowiec
          >
          www.bka.de/DE/AktuelleInformationen/StatistikenLagebilder/PolizeilicheKriminalstatistik/PKS2023/PKSTabellen/BundTVNationalitaet/bundTVNationalitaet.html?nn=226082
          Syria 109 tys
          Turcja 95 tys
          Rumunia 63 tys
          Afganistan 61 tys
          Polska 50 tys
          Ukraina 45 tys
          Bulgaria 27 tys
          Irak 26 tys

          Ciekawe jak bylo w 2024 roku?
          • petronella.kozlowska hadrian_pl napisał: 08.01.25, 16:53
            Ciekawe jak bylo w 2024 roku?


            Statystyka z 2024 roku zostanie opublikowana pod koniec roku.


            Polacy przodują też w morderstwach, są dosyć na górze w tabeli.
            • j-k a w Polsce - Gruzini... 09.01.25, 17:42
              petronella.kozlowska napisała:
              > Polacy przodują też w morderstwach,


              a w Polsce (w tym zakresie) Gruzini.

              Ukraincy zadowalaja sie (w PL) przekretami.

              no i ?
    • boomerang Re: Polak śmiertelnie potrącił niemieckiego polic 08.01.25, 14:53
      > Podczas policyjnego pościgu w Lauchhammer w Brandenburgii na wschodzie Niemiec sprawca potrącił samochodem policjanta.

      Sprawca pościgu potrącił policjanta? Po co wogle ten pościg? Naoglądali się amerykańskich filmów akcji?
      • krzy-czy Re: Polak śmiertelnie potrącił niemieckiego polic 08.01.25, 17:02
        tak jakoś smiesznie w rozumieni policyjnym POŚCIG to nie jest ganianie się ze złodziejami.
        cóż, prokuratura też ŚCIGA przestępców.
        czy to znaczy że się z nimi gania na ulicach ?
    • petronella.kozlowska Nowe informacje 08.01.25, 23:52
      Prokuratura w Cottbus oskarża kierowcę samochodu o morderstwo. Jest 37-letnim mężczyzną z Polski.

      Policja Dolnej Saksonii, które od pewnego czasu śledzi gang złodziei samochodów, przekazała saksońskiej policji informację, że złodzieje samochodów jadą obecnie do Polski skradzionym Jeepem Grand Cherokee.

      Saksońscy policjanci rozpoczęli obławę transgraniczną. Natknęli się na Jeepa i Skodę, która służyły gangowi jako pojazd eskortowy.Doszło do pościgu z udziałem kilku radiowozów, w wyniku którego Jeep i Skoda rozdzieliły się. W Lauchhammer w Brandenburgii 32-letni policjant chciał zablokować drogę Skodzie. Wysiadł z cywilnego samochodu i właśnie rozkładał łańcuch z gwoździami, gdy Skoda uderzyła w niego z pełną prędkością.

      Złodzieje samochodów podczas ucieczki uderzyli w policjanta z pełną prędkością, który został wyrzucony w powietrze i zmarł.

      Policjant został wyrzucony kilka metrów w powietrze. Doznał złamania czaszki, ręki i nogi i zmarł na miejscu wypadku. Trzej pasażerowie Skody próbowali uciec pieszo, ale wszyscy zostali złapani. Aresztowano również kierowcę jeepa.

      Zabity policjant pozostawia partnerkę i małą córeczkę.

      • boomerang Re: Nowe informacje 09.01.25, 00:03
        wolno to tak spacerować po jezdni?
        • vermieter Re: Nowe informacje 09.01.25, 00:51
          boomerang napisał:

          > wolno to tak spacerować po jezdni?


          nie da się ukryć, że jesteś skurwysynem
          • petronella.kozlowska vermieter napisał(a): 09.01.25, 10:06
            Tu przyznaję vermieterowi rację.

            Fotki dwóch aresztowanych:

            www.bild.de/regional/berlin/polen-festgenommen-polizisten-totraser-wegen-mordes-vor-haftrichter-677e4b21f1467569f2bc9c88
            • petronella.kozlowska Kierowca busa 09.01.25, 10:10
              Janusz P. zgwałcił kobietę upośledzoną umysłowo

              www.bild.de/regional/muenchen/richter-geigt-ekel-busfahrer-die-meinung-behindertes-maedchen-vergewaltigt-677e58811cbffb4ab965f6e2
            • hadrian_pl Re: vermieter napisał(a): 09.01.25, 10:11
              petronella.kozlowska napisała:

              > Tu przyznaję vermieterowi rację.
              >
              > Fotki dwóch aresztowanych:
              >


              Typowe polskie chlopy - ostrzyzeni na krotko albo na lyso.W Niemczech po tym ich zaraz rozpoznac.
    • vermieter Re: Polak śmiertelnie potrącił niemieckiego polic 09.01.25, 16:18
      petronella.kozlowska napisała:


      > Mam nadzieję że dostanie dożywocie

      Dożywocie to za morderstwo, a i tak po 15 latach będzie mógł się starać o warunkowe zwolnienie.
      • petronella.kozlowska Re: Polak śmiertelnie potrącił niemieckiego polic 09.01.25, 16:44
        Dożywocie dla niego, popieram!

      • bmc3i Re: Polak śmiertelnie potrącił niemieckiego polic 09.01.25, 17:05
        vermieter napisał(a):

        > petronella.kozlowska napisała:
        >
        >
        > > Mam nadzieję że dostanie dożywocie
        >
        > Dożywocie to za morderstwo, a i tak po 15 latach będzie mógł się starać o wa
        > runkowe zwolnienie.



        Starać to nie to samo co dostać. Poza tym to po ilu latach bedzie mógł się ubiegać, zależy indywidualnie od wyroku sądu.
    • oszol-lom-z-rm Re: Polak śmiertelnie potrącił niemieckiego polic 15.01.25, 18:14
      kiedyś to mogło by być powodem do wojny...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka