Dodaj do ulubionych

King Dollar

25.06.26, 15:06
(Król Dolar)
Ropa z Wenezueli jest juz sprzedawana w dolarach.
Plany sa, aby ropa z Zatoki perskiej rowniez byla rozliczana ponownie w dolarach.
Czy Rosja wezmie w tym udzial, oto jest pytanie.
Obserwuj wątek
    • amanita2025 Re: King Dollar 25.06.26, 16:20
      senioryta13 napisał:

      > Czy Rosja wezmie w tym udzial, oto jest pytanie.

      Dewaulacja dolara w Rosji.
      W 1991r. za 1 dolara mogłem jechać z Brześcia do Władywostoku.
      • pijatyka Re: Dewaulacja dolara w Rosji 25.06.26, 17:00

        ROTFL


        No, strasznie się zdewaluował - od 2 czy 3 rubli za 1 $ w 1995 do 75 w 2026 (a bywało już ponad 100) ;-D


        • felusiak1 Re: Dewaulacja dolara w Rosji 25.06.26, 17:41
          Błąd merytoryczny. 1 dolar kupował bilet z Brześcia do Władywostoku. Dzisiaj nie kupuje.
          Kwestią jest czy to prawda.
      • amanita2025 Re: King Dollar 25.06.26, 17:53
        Ropa naftowa po 20 dolarów za baryłkę w 1991r.
        • felusiak1 Re: King Dollar 26.06.26, 01:47
          Ale wtedy tuzin jajek kosztował 99 centów.
          Dzisiaj $2.50. Ale amerykanie lubią wolowinę. 1991 T-bone steal $540 za funt. Teraz $25.
    • monalisa2016 Re: King Dollar 25.06.26, 19:10
      Musze popawic post naiwnej kobiety ktora obwiescila niepelna wiadomosc ogloszona na Fox News przez S.B. cytuje z pamieci nie chce mi sie szukac na wideo orginalnej wypowiedzi, a wiec:

      "Rosja po zakonczeniu wojny z Ukraina bedzie funkcjonowac w strefie dolara, Iran bedzie sprzedawal rope w dolarach, Wenezuela sprzedaje juz rope w dolarach"

      Koniec tygodnia sie zbliza Bessent przejal paleczke od Trumpa bo przeciez oligarchowie amerykanscy a szczegolnie pewien klan maja jeszcze za malo na kontach, trzeba zadbac o stan ich kieszeni zanim zostanie gielda zamknieta.

      Swiat przejrzal juz te tryki obecnej amerykanskiej administracji tylko zalozycielka watka nie zrozumiala tego wiec zalozyla watek by pokazac po raz koleny swoja naiwnosc. :-). :-)
      • engine8t Re: King Dollar 25.06.26, 20:58
        monalisa2016 napisał(a):

        > Musze popawic post naiwnej kobiety ktora obwiescila niepelna wiadomosc ogloszon
        > a na Fox News przez S.B. cytuje z pamieci nie chce mi sie szukac na wideo orgin
        > alnej wypowiedzi, a wiec:
        >
        > "Rosja po zakonczeniu wojny z Ukraina bedzie funkcjonowac w strefie dolara,
        > Iran bedzie sprzedawal rope w dolarach, Wenezuela sprzedaje juz rope w dolarach
        > "

        >
        > Koniec tygodnia sie zbliza Bessent przejal paleczke od Trumpa bo przeciez oliga
        > rchowie amerykanscy a szczegolnie pewien klan maja jeszcze za malo na kontach,
        > trzeba zadbac o stan ich kieszeni zanim zostanie gielda zamknieta.
        >
        > Swiat przejrzal juz te tryki obecnej amerykanskiej administracji tylko zalozyci
        > elka watka nie zrozumiala tego wiec zalozyla watek by pokazac po raz koleny sw
        > oja naiwnosc. :-). :-)
        >

        Tzn co poprawilas?
        • felusiak1 Re: King Dollar 26.06.26, 00:22
          monia nie rozumie tych rzeczy ale ma parcie na slowotok.
          • monalisa2016 Re: King Dollar 26.06.26, 01:21
            felusiak1 napisał:

            > monia nie rozumie tych rzeczy ale ma parcie na slowotok.
            >

            Felus jak zwykle u ciebie i od ciebie sprawdzone x-razy ze jak brakuje ci argumentow probujesz w twoj sposob zniszczyc drugiego, jakbys wszystkie rozumy pozjadal a tak w prawdzie czym jestes (??? :-). tym razem pozwole sobie na personalna dygresje. Nie ma nic bez przyczyn.
            • felusiak1 Re: King Dollar 26.06.26, 01:49
              monia, przecież gołym okiem widać, że nie rozumiesz ekonomii. Stąd te farmazony.
              • monalisa2016 Re: King Dollar 26.06.26, 01:56
                felusiak1 napisał:

                > monia, przecież gołym okiem widać, że nie rozumiesz ekonomii. Stąd te farmazony
                > .
                >
                Felus, badz tak uprzejmym i wylicz te ekonomiczne farmazony ktorych nie rozumiem, czekam. Moze cos od ciebie sie nauczem skoro mi to zarzcasz.
                • monalisa2016 Re: King Dollar 26.06.26, 08:07
                  Feeeelus gdzie jestes, dales dyla jak cie poprosilam bys wyliczal moje farmazony ekonomiczne bo przeciez twierdziles ze golym okiem widzisz ze sie nie znam, chialam bys udzielil mi korepetycji z ekonomi a ty sie zmyles i nie dajesz znaku zycia od siebie? Tos bohater od wsadzania glowy w piasek? :-)
                  • taziuta Re: King Dollar 26.06.26, 08:18
                    monalisa2016 napisał(a):

                    > Feeeelus gdzie jestes, /.../

                    Wołanie pustaka na puszczy...
    • senioryta13 Re: King Dollar 25.06.26, 20:00
      senioryta13 napisał:

      > (Król Dolar)
      > Ropa z Wenezueli jest juz sprzedawana w dolarach.
      > Plany sa, aby ropa z Zatoki perskiej rowniez byla rozliczana ponownie w dolarach.
      > Czy Rosja wezmie w tym udzial, oto jest pytanie.


      Rozmowa odbyla sie na innym kanale , nie na Fox.

      BESSENT:
      "You know, I would anticipate when the Russia-Ukraine conflict ends,
      that Russia will want to come back in the dollar system."

      I ja powtórzę to samo pytanie, które napisalam wczesniej, pomimo, ze jakis nick wie swoje:

      " Czy Rosja wezmie w tym udzial, oto jest pytanie".
      • monalisa2016 Re: King Dollar 25.06.26, 21:29
        senioryta13 napisał:

        > Rozmowa odbyla sie na innym kanale , nie na Fox.
        >
        > BESSENT:
        > "You know, I would anticipate when the Russia-Ukraine conflict ends,
        > that Russia will want to come back in the dollar system."
        >
        > I ja powtórzę to samo pytanie, które napisalam wczesniej, pomimo, ze jakis nick
        > wie swoje:
        >
        > " Czy Rosja wezmie w tym udzial, oto jest pytanie".

        Polska mowa trudna mowa! Co napisalam? Cytuje to co napisalam: cytuje z pamieci nie chce mi sie szukac na wideo orginalnej wypowiedzi


        Z reszta twojego zachwytu nie bede sie rozprawiac, poniewaz widac ze spadasz z choinki nierozumiejac co sie tak na prawde w okolo ciebie dzieje, dlaczego taka wypowiedz a nie inna, o co z ta wypowiedzia tak na prawde chodzi z mysla nawet zmiany szefa FED'u. Posluchaj sobie jak inni to oceniaja z uwagi na pompowana gospodarke. Nie martw sie, my mamy to samo w Europie patrzac na rzeczywistosc i na to co chca nam wlaczac usilnie do glow. Wideo przestawilam dla polskojezycznych na j. polski, mozesz sobie przestawic KI/AI na angielski.


        www.youtube.com/watch?v=v-6G0VPcFo4

        Sean Foo to analityk z Singapuru (nie z Chin) czyli z neutralnego, suwerennego kraju.


        Mam nadzieje ale za bardzo w to nie wierze ze cos z tego zrozumiesz.
        • senioryta13 Re: King Dollar 25.06.26, 22:11
          monalisa2016 napisał(a):

          > Sean Foo to analityk z Singapuru (nie z Chin) czyli z neutralnego, suwerennego kraju.

          Naprawde, szkoda mi Cie, Mona.

          "Kup złoto i srebro ze zniżką:
          Wystarczy użyć kodu: SEANFOO przy kasie"

          Nie moglam wyslac calego linku, z twojego linku, gazeta poinformowala mnie, ze to spam.


          • monalisa2016 Re: King Dollar 25.06.26, 22:28
            Czepiasz sie tego czego nie rozumiesz Senioryta, gdybys wiedziala czym sie ta osoba zajmuje zaniechalabys twoich znanych mi od dawna twoich nieuczciwych trykow.
            • engine8t Re: King Dollar 25.06.26, 23:04
              monalisa2016 napisał(a):

              > Czepiasz sie tego czego nie rozumiesz Senioryta, gdybys wiedziala czym sie ta o
              > soba zajmuje zaniechalabys twoich znanych mi od dawna twoich nieuczciwych tryko
              > w.
              >

              To ktos kto zarabia na klikach YT - a takich sa setki.

              factually.co/fact-checks/business/sean-foo-gold-10163d
              • monalisa2016 Re: King Dollar 25.06.26, 23:28
                Nastepny manipulator!
                • engine8t Re: King Dollar 26.06.26, 00:13
                  monalisa2016 napisał(a):

                  > Nastepny manipulator!
                  >

                  Ha... Tobie wystarczy byc moze ze krytukuje wszytko co amerykanskie i do tego jest podobnej orientacji a wiec nalezy go promowac?
                  Zwykle biedacy sie chwala na YT swoimi sukcesami a prawda jest ze ilosc subskrybentow na YT to ich jedyny sukces
        • felusiak1 Re: King Dollar 26.06.26, 00:27
          monia przecież ten foo chce ci zloto sprzedać i to wszystko. Tu nie jest analityk plus jego angielski mógłby być czyściejszy.
          • monalisa2016 Re: King Dollar 26.06.26, 01:17
            felusiak1 napisał:

            > monia przecież ten foo chce ci zloto sprzedać i to wszystko. Tu nie jest analit
            > yk plus jego angielski mógłby być czyściejszy.
            >

            Ma krzyywe nogi i jest inny, tresc jego wypowiedzi nie jest wazna tylko ze handluje zlotem i chce go sprzedawac to sa dla was argumenty by cos zamiesc pod dywan. Wysmiac ludzi, degradowac bo jest Azjatczykiem a nie Amerykaninem, czy to nie smieszna wasza powierzchownosc, :-) nie jest to juz jawny rasizm :-), ot tak przy okazji zapytam? Facet robi dobre analizy (!!!) ale coz to dla was?
            • felusiak1 Re: King Dollar 26.06.26, 01:53
              To jest sales pitch a nie analiza. On przekonuje cię do kupienia złota aby zabezpieczyć oszczedności.
              Ta "analiza" wykazuje, że tylko złoto moze uratować twój stan posiadania. Poważne analizy są w Financial Times albo w WSJ.
              • monalisa2016 Re: King Dollar 26.06.26, 02:00
                felusiak1 napisał:

                > To jest sales pitch a nie analiza. On przekonuje cię do kupienia złota aby zabe
                > zpieczyć oszczedności.
                > Ta "analiza" wykazuje, że tylko złoto moze uratować twój stan posiadania. Poważ
                > ne analizy są w Financial Times albo w WSJ.
                >


                Wymien gdzie i kiedy przekonuje do kupna zlota? Felus sadzisz ze potrzebuje skoro chodzi o te dziedzine jakichkolwiek porad? :-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka