lena_ziemkiewicz 07.09.05, 08:00 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lena_ziemkiewicz Alarm dla globu 07.09.05, 08:01 ok. 380 mln zł. Za te pieniądze umorzyliśmy m.in. długi Etiopii, fundowaliśmy stypendia dla studentów z krajów ubogich. A kto ufunduje stypendia biednym Polakom? 380 mln w błoto! Odpowiedz Link Zgłoś
norymberga3 Zludzenia: naprawdę ktoś wierzy, że jakakolwiek 07.09.05, 09:01 kwota (tu: 300 mld) sprawi, że nędza zniknie z globu? A jeśli nędzarze za to kupią broń? (już kupują...). Nie zamierzam też mieć wyrzutów sumienia sprawiając sobie perfumy - ten szantaż emocjonalny na mnie nie dziala. Granica między rzetelną pomocą a promowaniem nieudacznictwa i konserwowaniem fatalnego status quo jest niejednokrotnie trudna do ustalenia. "Pomoc rozwojowa" to świetny biznes, tuczący zgraję ekspertów, miejscowych kacyków i lewaków ach jakże przejętych niesprawiedliwością spoleczną... Odpowiedz Link Zgłoś
mg2005 Re: Zludzenia: naprawdę ktoś wierzy, że jakakolwi 07.09.05, 10:50 USA i UE! -zamiast dawać miliardy $ złodziejskim urzędnikom ONZ i murzyńskim kacykom -znieście cła zaporowe na produkty z Trzeciego Świata i dotowanie własnych rolników! Odpowiedz Link Zgłoś
homophob_and_racist Re: Zludzenia: naprawdę ktoś wierzy, że jakakolwi 07.09.05, 13:04 To tez jest sposob ! Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Zludzenia: naprawdę ktoś wierzy, że jakakolwi 07.09.05, 12:43 norymberga3 napisała: > kwota (tu: 300 mld) sprawi, że nędza zniknie z globu? A jeśli nędzarze za to > kupią broń? (już kupują...) **************************************** A od kogo kupują? Od Marsjan? Właśnie kupują od bogatych za pieniądze, które im bogaci pozyczyli. Tzn. pożyczyli podatnicy z krajów bogatych. Więc pieniądz krąży od podatnika do kieszeni producenta i handlarza broni. Więc restrykcje powinny dotyczyć procudentów broni z bogatych krajów. Odpowiedz Link Zgłoś
skipper_ Re: Zludzenia: naprawdę ktoś wierzy, że jakakolwi 07.09.05, 14:07 maruda.r napisał: > norymberga3 napisała: > > > kwota (tu: 300 mld) sprawi, że nędza zniknie z globu? A jeśli nędzarze za > to > > kupią broń? (już kupują...) > > **************************************** > > A od kogo kupują? Od Marsjan? Właśnie kupują od bogatych za pieniądze, które im > bogaci pozyczyli. Tzn. pożyczyli podatnicy z krajów bogatych. Więc pieniądz > krąży od podatnika do kieszeni producenta i handlarza broni. > > Więc restrykcje powinny dotyczyć procudentów broni z bogatych krajów. nie tylko... "biedne" kraje nie potrzebuja (i nie stac je) zaawansowanego uzbrojenia... kupuja glownie w chinach, francji, rosji, "krajach bylego zsrr", Polsce oraz innych "biednych" krajach, ktore zbywaja nadwyzki/starocie... Odpowiedz Link Zgłoś
kapitalizm Re: Zludzenia: naprawdę ktoś wierzy, że jakakolwi 08.09.05, 20:39 od kogo kupują? Od Marsjan? Właśnie kupują od bogatych za pieniądze, które im bogaci pozyczyli. Tzn. pożyczyli podatnicy z krajów bogatych ....pytanie jest czy musza kupowac? Odpowiedz Link Zgłoś
homophob_and_racist Masz racje !!! 07.09.05, 13:03 Co jest potrzebne to wolnosc, demokracja, kapitalizm i walka z korupcja. Rzucanie pieniedzmi w problem tylko go pogorszy. Czy ktos wie ze np Zambia otrzymala tyle samo pieniedzy co Irlandia w przeliczeniu na glowe ? I jaki rezultat ? Dlaczego np. Korea Pld, Tajwan czy Tajlandia kore byly rownie nedzne jak Sudan czy Mozambik sa dzis potegami gospodarczymi ? Odpowiedz Link Zgłoś
gieroy_asfalta Re: Alarm dla globu 07.09.05, 10:54 "Jak dziś pomagają bogaci? W ubiegłym roku na pomoc rozwojową przeznaczyli ponad 69 mld dol." Tyle kasy podatnika poszło w błoto...:-( Odpowiedz Link Zgłoś
old.european Sciac dotacje dla nowoeuropejczykow! 07.09.05, 13:02 Europa powinna przestac bawic sie w dofinansowywanie poskomunistow i przeznaczyc te srodki dla potrzebujacych! Odpowiedz Link Zgłoś
homophob_and_racist Polski Hydraulik 07.09.05, 13:06 ... i czeski mechanik przyjdzie i wyrowna. A tak poza tym, to gdzie te dotacje ? Bo chyba wrzucamy do tego socjalistycznego wora wiecej niz wyjmujemy. Odpowiedz Link Zgłoś
norymberga3 Kto na definiować pojęcie "potrzebujący"? 08.09.05, 12:04 Ja potrzebuję pilnie wycieczki na Seszele :) Odpowiedz Link Zgłoś
prosiak25 Re: Alarm dla globu 07.09.05, 13:51 skandal biedaki mi mowia na co mam wydawac kase niech se sami radza a nie zeruja na innych Odpowiedz Link Zgłoś
strugk Re: Alarm dla globu 08.09.05, 10:04 sami by sobie radzili, gdybys koles ne doplacal do rolnictwa w ogole, a jeszcze oprocz tego do eksportu produktow rolnych. no i gdyby oprocz ciebie cala reszta ob UE i USA tez przestala. może przesadzam, bo problem jest szerszy, ale to jest pierwszy konieczny krok, pozwolić krajom trzeciego świata handlować tym co produkują, a nie tylko tym co produkują bogaci. Odpowiedz Link Zgłoś