Dodaj do ulubionych

Alarm dla globu

07.09.05, 08:00
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • lena_ziemkiewicz Alarm dla globu 07.09.05, 08:01
      ok. 380 mln zł. Za te pieniądze umorzyliśmy m.in. długi Etiopii, fundowaliśmy
      stypendia dla studentów z krajów ubogich.


      A kto ufunduje stypendia biednym Polakom? 380 mln w błoto!
      • norymberga3 Zludzenia: naprawdę ktoś wierzy, że jakakolwiek 07.09.05, 09:01
        kwota (tu: 300 mld) sprawi, że nędza zniknie z globu? A jeśli nędzarze za to
        kupią broń? (już kupują...). Nie zamierzam też mieć wyrzutów sumienia sprawiając
        sobie perfumy - ten szantaż emocjonalny na mnie nie dziala. Granica między
        rzetelną pomocą a promowaniem nieudacznictwa i konserwowaniem fatalnego status
        quo jest niejednokrotnie trudna do ustalenia. "Pomoc rozwojowa" to świetny
        biznes, tuczący zgraję ekspertów, miejscowych kacyków i lewaków ach jakże
        przejętych niesprawiedliwością spoleczną...
        • mg2005 Re: Zludzenia: naprawdę ktoś wierzy, że jakakolwi 07.09.05, 10:50
          USA i UE! -zamiast dawać miliardy $ złodziejskim urzędnikom ONZ
          i murzyńskim kacykom -znieście cła zaporowe na produkty z Trzeciego Świata
          i dotowanie własnych rolników!
          • homophob_and_racist Re: Zludzenia: naprawdę ktoś wierzy, że jakakolwi 07.09.05, 13:04
            To tez jest sposob !
        • maruda.r Re: Zludzenia: naprawdę ktoś wierzy, że jakakolwi 07.09.05, 12:43
          norymberga3 napisała:

          > kwota (tu: 300 mld) sprawi, że nędza zniknie z globu? A jeśli nędzarze za to
          > kupią broń? (już kupują...)

          ****************************************

          A od kogo kupują? Od Marsjan? Właśnie kupują od bogatych za pieniądze, które im
          bogaci pozyczyli. Tzn. pożyczyli podatnicy z krajów bogatych. Więc pieniądz
          krąży od podatnika do kieszeni producenta i handlarza broni.

          Więc restrykcje powinny dotyczyć procudentów broni z bogatych krajów.

          • skipper_ Re: Zludzenia: naprawdę ktoś wierzy, że jakakolwi 07.09.05, 14:07
            maruda.r napisał:

            > norymberga3 napisała:
            >
            > > kwota (tu: 300 mld) sprawi, że nędza zniknie z globu? A jeśli nędzarze za
            > to
            > > kupią broń? (już kupują...)
            >
            > ****************************************
            >
            > A od kogo kupują? Od Marsjan? Właśnie kupują od bogatych za pieniądze, które im
            > bogaci pozyczyli. Tzn. pożyczyli podatnicy z krajów bogatych. Więc pieniądz
            > krąży od podatnika do kieszeni producenta i handlarza broni.
            >
            > Więc restrykcje powinny dotyczyć procudentów broni z bogatych krajów.

            nie tylko...

            "biedne" kraje nie potrzebuja (i nie stac je) zaawansowanego
            uzbrojenia...

            kupuja glownie w chinach, francji, rosji, "krajach bylego
            zsrr", Polsce oraz innych "biednych" krajach, ktore zbywaja
            nadwyzki/starocie...
          • kapitalizm Re: Zludzenia: naprawdę ktoś wierzy, że jakakolwi 08.09.05, 20:39
            od kogo kupują? Od Marsjan? Właśnie kupują od bogatych za pieniądze, które im
            bogaci pozyczyli. Tzn. pożyczyli podatnicy z krajów bogatych

            ....pytanie jest czy musza kupowac?
        • homophob_and_racist Masz racje !!! 07.09.05, 13:03
          Co jest potrzebne to wolnosc, demokracja, kapitalizm i walka z korupcja.
          Rzucanie pieniedzmi w problem tylko go pogorszy.
          Czy ktos wie ze np Zambia otrzymala tyle samo pieniedzy co Irlandia w
          przeliczeniu na glowe ? I jaki rezultat ?
          Dlaczego np. Korea Pld, Tajwan czy Tajlandia kore byly rownie nedzne jak Sudan
          czy Mozambik sa dzis potegami gospodarczymi ?
    • gieroy_asfalta Re: Alarm dla globu 07.09.05, 10:54
      "Jak dziś pomagają bogaci? W ubiegłym roku na pomoc rozwojową przeznaczyli
      ponad 69 mld dol."
      Tyle kasy podatnika poszło w błoto...:-(
    • old.european Sciac dotacje dla nowoeuropejczykow! 07.09.05, 13:02
      Europa powinna przestac bawic sie w dofinansowywanie poskomunistow i
      przeznaczyc te srodki dla potrzebujacych!
      • homophob_and_racist Polski Hydraulik 07.09.05, 13:06
        ... i czeski mechanik przyjdzie i wyrowna.
        A tak poza tym, to gdzie te dotacje ?
        Bo chyba wrzucamy do tego socjalistycznego wora wiecej niz wyjmujemy.
      • norymberga3 Kto na definiować pojęcie "potrzebujący"? 08.09.05, 12:04
        Ja potrzebuję pilnie wycieczki na Seszele :)
    • prosiak25 Re: Alarm dla globu 07.09.05, 13:51
      skandal biedaki mi mowia na co mam wydawac kase niech se sami radza a nie zeruja
      na innych
      • i-love-china Widac ze z Ciebie prosiak...... 07.09.05, 15:59

      • strugk Re: Alarm dla globu 08.09.05, 10:04
        sami by sobie radzili, gdybys koles ne doplacal do rolnictwa w ogole, a jeszcze
        oprocz tego do eksportu produktow rolnych. no i gdyby oprocz ciebie cala reszta
        ob UE i USA tez przestala.
        może przesadzam, bo problem jest szerszy, ale to jest pierwszy konieczny krok,
        pozwolić krajom trzeciego świata handlować tym co produkują, a nie tylko tym co
        produkują bogaci.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka