Dodaj do ulubionych

UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją

03.10.05, 16:11
Czapki z glowy przed malenka i dzielna Austria
Obserwuj wątek
    • alkud Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 16:17
      Trzeba nieść ludzkości kaganek oświaty...

      kochamislam.pl
      • not_so_fast Polska też się cieszy! A rząd Belki to historia 03.10.05, 18:31
        PiS przyciwny Turcji w UE
        • nonieee Odejsc od negocjacji 04.10.05, 07:31
          bedzie o wiele trudniej niz ich nie rozpoczynac wogole.
          Europejskie elity rzadzace sa bardzo daleko od spoleczenstw swoich krajow. Ale
          sa dobrze wyksztalceni, inteligentni i bardzo lubia swoje posady. Dobrym tego
          przykladem jest Schroeder. A spoleczenstwo jest zainteresowane przede wszystkim
          soba.

          Islam jest najwiekszym zagrozeniem dla naszej cywilizacji. A my chcemy sobie
          zaprosic 50 mln muzulmanow do domu. Az mi trudno w to uwierzyc.

          Jednak mozemy dalej sprzeciwiac sie temu. Austria byla za slaba. Kilka innych
          panstw po cichu cieszylo sie z postawy tego kraju ale nie zrobilo nic.

          Ciagle aktualny pozostaje adres
          www.voiceforeurope.org
          i jeszcze kilka innych stron o islamie dla przypomnienia:
          pl.danielpipes.org/
          eurojihad.org/
          • wissenwertes Chce uciec z Europy! 04.10.05, 09:15
            Ma ktos dobry adress, gdzie cywilizacja europejska dalej pielegnowana jest i nie
            ma zadnych ludzi ktorym DROGE zyciowa zaweza 1400 lat stara wiara ciemnogrodu?
            • staluko Re: Chce uciec z Europy! 04.10.05, 11:02
              Szowinizm i fanatyzm religijny to dwie strony prawdziwego ciemnogrodu
          • maremarmar Re: Odejsc od negocjacji 04.10.05, 09:24
            > Islam jest najwiekszym zagrozeniem dla naszej cywilizacji. A my chcemy sobie
            > zaprosic 50 mln muzulmanow do domu. Az mi trudno w to uwierzyc.

            Najlepszym sposobem na "oswojenie" islamu jest właśnie zaproszenie go do Unii.
            Izolowanie się od niego na pewno nas przed nim nie zabezpieczy.
            • wissenwertes Najlepszym sposobem na oswojenie 04.10.05, 10:11
              pedofila jest zaproszenie go do wlasnego domu pelnego dzieci. Isolowanie go poza
              domem nie zabespieczy nas przed nim.
              • nick3 Turcy, geje i hare kryszna nadciągają;-) 04.10.05, 11:04
                Zagrażają Naszym Dzieciom, naszej Tożsamości, wszystkim Świętościom, a w
                szczególności Świętej Własności Prywatnej.

                Hej, kto Polak pałkę w dłoń! Nareszcie jest okazja do bicia, słusznego i wysoce
                moralnego, oczywiście. Sobieski z nami! A kto mówi inaczej ten "lewak" i trzyma
                z tymi zwyrodnialcami, sekciarzami i mahmutami.
                I sam oberwie najwięcej.
            • antykretyn Re: Odejsc od negocjacji 04.10.05, 10:29
              maremarmar napisał:

              > > Islam jest najwiekszym zagrozeniem dla naszej cywilizacji. A my chcemy so
              > bie
              > > zaprosic 50 mln muzulmanow do domu. Az mi trudno w to uwierzyc.
              >
              > Najlepszym sposobem na "oswojenie" islamu jest właśnie zaproszenie go do
              Unii.
              > Izolowanie się od niego na pewno nas przed nim nie zabezpieczy

              A co zrobic jak zaczna nam ten wspolny dom europejski rozwalac .
              Czy bedzie mozna ich wyprosic i wyrzucic na zbity leb spowrotem do siebie?.
              Jak na razie nie slyszalem,zeby istniala taka klauzula,ze gdyby zaczeli
              islamizacje w krajach europejskich ,to mozna bedzie ich wypisac z Unii
              Europejskiej.
              Lepiej nie ryzykowac z bezwarunkowym czlonkostwem Turcji w UE.
              • gracz01 Re: Odejsc od negocjacji 04.10.05, 12:43
                antykretyn napisał:

                > Lepiej nie ryzykowac z bezwarunkowym czlonkostwem Turcji w UE.
                >
                Dokładnie:
                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=29897706&a=29934221
                -=BIO HAZARD=-
                • antykretyn Re: Odejsc od negocjacji 04.10.05, 14:30
                  gracz01 napisał:

                  > antykretyn napisał:
                  >
                  > > Lepiej nie ryzykowac z bezwarunkowym czlonkostwem Turcji w UE.
                  > >
                  > Dokładnie:


                  Dziekuje graczu01 za artykul w aneksie szkoda tylko,ze jest nas dwoch,ktorzy
                  mysla dalej niz na najblizsze kilka lat.
                  Mieszkam na Zachodzie od 25 lat i w zaden sposob nie moge przekonac tutejszych
                  (poza nielicznymi wyjatkami),ze pakuja sie w straszna katastrofe w najblizszej
                  przyszlosci.
                  Co roku wjezdza nielegalnie tutaj od 100 do 150 tysiecy dzikich immigrantow z
                  krajow arbskich i Afryki i Azji.
                  Udaje sie wywalic spowrotem najwyzej 10 do 20 procentow.
                  Reszta rozplywa sie w terenie bo policja jest bezradna i nieudolna.
                  Oczywiscie w pierwszym rzedzie nielegalni imigranci zaczynaja kopulowac swoje
                  samice ,zeby urodzil sie nowy dzikus bo dostanie automatycznie obywatelstwoi
                  Narodowosc a wtedy nie mozna wyrzucic rodzicow prawowitego nieletniego
                  obtwatela
                  Po jakims czasie ci nielegalnie przebywajacy z bachorem wylaza z ich kryjowek i
                  stawiaja zadania:
                  1.Legalizacje pobytu
                  2.Poldarmowe mieszkanie socjalne dla calej rodziny
                  3.Zasilki socjalne dla calej rodziny bo nie maja kwalifikacji i nie pracuja
                  4.Darmowe dostawy artykulow zywnosciowych z zapasow unijnych
                  Przypuszczam,ze po przyjeciu Turcji do UNII ten proceder wiekszy sie 10 razy bo
                  pozakladaki tysiece stowarzyszen "Obrony Praw Czlowieka" i sa w stanie
                  sabotowac wszystkie zarzadzenia i ustawy majace na celu zamkniecie dla nich
                  granic i zastopowania imigracji pozaeuropejskiej.
                  Nie wiem czy docieraja do Polski wiadomosci o tym co dzieje sie w enklawie
                  hiszpanskiej Ceuta w Afryce
                  Tam dochodzi juz codziennie do regularnej strzelaniny z policja hiszpanska
                  ,ktora broni dostepu do portu w ciesninie Gibraltarskiej(12 km do Europy).
                  a ci durnie chca jeszce wlaczyc Turcje do UE.
                  Bron nas Panie Boze przed takimi pomyslami
                  Pozdrowienia od starego polaka
            • gracz01 Re: Odejsc od negocjacji 04.10.05, 12:41
              maremarmar napisał:

              > Najlepszym sposobem na "oswojenie" islamu
              > jest właśnie zaproszenie go do Unii.
              > Izolowanie się od niego na pewno nas przed
              > nim nie zabezpieczy.
              >
              Islam zostal zaproszony do Europy już wiele lat temu. I co? Oswoił się? Nie. To
              nie europejczycy izolują się od muzułmanów, ale muzułmanie od Europy.

              -=BIO HAZARD=-
      • ethebor Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 18:44
        Nie kosztem porzucenia szans na tozsamosc Europy!
        IMHO najlatwiej byloby (od/z)budowac tozsamosc Europy Zachodniej ("lacinskiej").
        Ale skoro juz mamy Grecje to trzeba poszerzyc wspolny mianownik (zreszta trudno
        odmowic kolebce naszej cywilizacji).

        alkud napisał:

        > Trzeba nieść ludzkości kaganek oświaty...
        >
        > kochamislam.pl
        • neceser Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 18:47
          Nie sadze zeby to bylo inne niz wprowadzenie Polski czy Lotwy do "Europy". Poza
          tym, to zalosny termin, ta europa. Dzis, w globalnym swiecie, nic takiego nie
          ma. arbitralny termin bez znaczenia.
          ethebor napisał:

          > Nie kosztem porzucenia szans na tozsamosc Europy!
          > IMHO najlatwiej byloby (od/z)budowac tozsamosc Europy Zachodniej ("lacinskiej")
          > .
          > Ale skoro juz mamy Grecje to trzeba poszerzyc wspolny mianownik (zreszta trudno
          > odmowic kolebce naszej cywilizacji).
          >
          > alkud napisał:
          >
          > > Trzeba nieść ludzkości kaganek oświaty...
          > >
          > > kochamislam.pl
          • ethebor Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 19:07
            Sam jestes zalozsny skoro dla Ciebie Europa to zalosny termin. Dla mnie to
            najwspanialsza cywilizacja w historii. Grecka i rzymska kultura, filozofia,
            nauki przyrodnicze (Jonska Szkola Flozofii, poczatki fizyki i matematyki) i
            prawo rzymskie, chrzescijanstwo i pierwsze Uniwersytety...
            Polska, Litwa i Lotwa nalezaly od zawsze do zachodniego chrzescijanstwa i
            kultury lacinskiej.


            neceser napisał:

            > Nie sadze zeby to bylo inne niz wprowadzenie Polski czy Lotwy do "Europy". Poza
            > tym, to zalosny termin, ta europa. Dzis, w globalnym swiecie, nic takiego nie
            > ma. arbitralny termin bez znaczenia.
            • ronlen2 Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 19:47
              i w tym tkwi problem. Ludzie, ktorzy nie maja pojecia o historii i kulturze
              Europy sa za Turcja w Unii. Ludzie, ktorzy znaja swoje wlasne korzenie sa
              przeciw. tak samo ci, ktorzy doswiadczyli na wlasnej skorze Islamu. Tez sa przeciw.
              Tak wiec, tylko ci, ktorzy nigdy nie zetkneli sie z problem, sa za Turcja. Ale
              czy tacy, co nie maja zielonego pojecia, maja decydowac? Chyba nie.
              • nick3 CZŁOWIEK JEST PROWOKACJĄ:-) 03.10.05, 22:38
                Niech żyją Turcy, geje, masoni z UE, nastolatki w ciąży, "lewacy" (dzieci
                ubeków, oczywiście!), ćpuny, nieroby, Gazeta Wyborcza, Pedofile (& sławetni
                Zoofile, jeśli tylko istnieją gdziekolwiek poza rozgorączkowaną wyobraźnią
                Moralnej Większości) a także Samej-Naturze-się-sprzeciwiające Wrzeszczące-
                Feministki! (O Wiadomej Mniejszości Narodowej wspominać nie muszę;-)

                Pozdrowienia dla Arystotelesa, Pani Tożsamości, braci Kaczyńskich oraz
                wszystkich, którzy nie dali się spętać wszechobecnie grasującej Politycznej
                Poprawności!
            • atheix_mail Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 20:17
              Mylisz się, europejska cywilizacja nie wywodzi się z Grecji.
              • historyk12 Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 20:37
                A skąd? Peno z Chin...
                • atheix_mail Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 21:21
                  Nie z Chin, tylko z Rzymu i z krajów średniowiecznej Europy.
                  • kulka.od.lozyska Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 08:26
                    a słyszałeś kiedyś o filozofii greckiej ???
                    pewnie nie... a jest to jeden z 3 filarów cywilizacji zachodniej
                    • atheix_mail Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 08:40
                      kulka.od.lozyska napisał:

                      > a słyszałeś kiedyś o filozofii greckiej ???
                      > pewnie nie... a jest to jeden z 3 filarów cywilizacji zachodniej

                      I w tej sprawie się mylisz bo filozofia grecka (Platon) była filarem komunizmu,
                      a nie cywilizacji zachodniej.
                      • kulka.od.lozyska Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 08:50
                        Odwołania do greckiej kultury antycznej są żywe w kulturze i sztuce zachodu, a
                        przywoływanie tu jakichś wynaturzeń typu "komunizm" tego nie zmieni.

                        -religia chrześcijańska
                        -prawo rzymskie
                        -filozofia grecka

                        oto są podwaliny naszej cywilizacji.
                        • atheix_mail Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 05.10.05, 19:19
                          I tu się właśnie mylisz bo starożytna Grecja była POGAŃSKA! Chrześcijaństwo
                          założyli Żydzi!

                          I nie, filozofia grecka nie jest podwaliną naszej cywilizacji. Filozofia grecka
                          to komunizm, a komunizm nie jest podstawą Europy.
                      • zdr1 Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 13:28
                        atheix_mail napisał:

                        > I w tej sprawie się mylisz bo filozofia grecka (Platon) była filarem
                        komunizmu, a nie cywilizacji zachodniej.

                        Nieprawda, np. chrzescijanstwo, od czsow Tomasza z Akwinu, bardzo wiele
                        czerpalo z Arystotelesa.



            • qutas.vielgus Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 21:55
              > Dla mnie to
              > najwspanialsza cywilizacja w historii. Grecka i rzymska kultura, filozofia,

              Blablabla. Nie ma zandej wspolnej kolebki i nie bylo. Chodzi o to zeby dzieki
              rozszerzaniu zbudowac wreszcie Stany Zjednoczone Europy (oby jak najszybciej!).
              A jak pokazuje przyklad amerykanski Stany Zjednoczone to sila i wolnosc przez
              wspoldzialanie, a nie pleminno-kibolskie sojusze. Pytanie nie brzmi czy Turcja
              jest dosc europejska, tylko czy Europa nie stanie sie negatywnie turecka.
              • zdr1 Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 13:31
                qutas.vielgus napisał:

                > Chodzi o to zeby dzieki
                > rozszerzaniu zbudowac wreszcie Stany Zjednoczone Europy (oby jak
                najszybciej!).

                Precz ze Zwiazkiem Socjalistycznych Republik Europejskich. Precz! Precz!Precz!
                • woocash7 Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 14:22
                  Turcja jest znacznie bardziej laicka niz Polska, w ktorej w wyborach decyzje
                  podejmuje sie wciaz sluchajac ksiedza. Jestem wierzacym, praktykujacym
                  katolikiem, ale ksiedza w sprawach politycznych i gospodarczych sluchac nie
                  zamierzam bo uwazam ze sie po prostu nie zna. Co do Turcji w UE to nie wiem
                  skad takie dane gazety (54% poparcia w Polsce??) bo z tego co widze na forum to
                  tylko jedna osoba wypowiedziala sie pozytywnie. Ja bede druga taka osoba.
                  Uwazam ze historycznie to jedyne mozliwe wyjscie.Trzeba oswajac sobie panstwa
                  muzulmanskie, a taki sposob jest najlepszy - oni sami beda walczyc z
                  ekstremizmem w ramach gospodarczej i politycznej wspolpracy ( to jest tez
                  alternatywa do amerykanskiego, bardzo kosztownego i rowniez krytykowanego
                  sposobu walki z ekstremizmem islamskim) Jezeli zamkniemy przed nimi granice to
                  postawimy na kiszenie sie we wlasnym sosie. Europa za kilka lat demograficznie
                  sobie nie poradzi bez rozszerzenia - koniecznosc otwarcia rynkow pracy stanie
                  sie wkrotce dla Niemcow faktem, a ksenofobiczna i zamknieta Austria w polskiej
                  sprawie tez glosno krzyczala, cale szczescie im sie nie udalo. Nawiazywanie do
                  sofistow, Platona i korzeni kultury w momencie gdy liczy sie przyszlosc to
                  takie typowe dla niektorych. Myslmy o przyszlosci, badzmy otwarci, rozwijajmy
                  sie. Strasznie reakcyjne nastroje sie w polskim spoleczenstwie chyba obudzily
                  dzieki dwom takim ... pozdrowienia serdeczne
                  • antykretyn Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 14:42
                    woocash7 napisał:

                    > Turcja jest znacznie bardziej laicka niz Polska, w ktorej w wyborach decyzje
                    > podejmuje sie wciaz sluchajac ksiedza. Jestem wierzacym, praktykujacym
                    > katolikiem, ale ksiedza w sprawach politycznych i gospodarczych sluchac nie
                    > zamierzam bo uwazam ze sie po prostu nie zna. Co do Turcji w UE to nie wiem
                    > skad takie dane gazety (54% poparcia w Polsce??) bo z tego co widze na forum
                    to
                    >
                    > tylko jedna osoba wypowiedziala sie pozytywnie. Ja bede druga taka osoba.
                    > Uwazam ze historycznie to jedyne mozliwe wyjscie.Trzeba oswajac sobie panstwa
                    > muzulmanskie, a taki sposob jest najlepszy - oni sami beda walczyc z
                    > ekstremizmem w ramach gospodarczej i politycznej wspolpracy ( to jest tez
                    > alternatywa do amerykanskiego, bardzo kosztownego i rowniez krytykowanego
                    > sposobu walki z ekstremizmem islamskim) Jezeli zamkniemy przed nimi granice
                    to
                    > postawimy na kiszenie sie we wlasnym sosie. Europa za kilka lat
                    demograficznie
                    > sobie nie poradzi bez rozszerzenia - koniecznosc otwarcia rynkow pracy stanie
                    > sie wkrotce dla Niemcow faktem, a ksenofobiczna i zamknieta Austria w
                    polskiej
                    > sprawie tez glosno krzyczala, cale szczescie im sie nie udalo. Nawiazywanie
                    do
                    > sofistow, Platona i korzeni kultury w momencie gdy liczy sie przyszlosc to
                    > takie typowe dla niektorych. Myslmy o przyszlosci, badzmy otwarci, rozwijajmy
                    > sie. Strasznie reakcyjne nastroje sie w polskim spoleczenstwie chyba obudzily
                    > dzieki dwom takim ... pozdrowienia serdeczne


                    Z dwojga zlego, w przypadku slabej demografii, rezerw ludzkich lepiej szukac na
                    wschodzie Europy(Ukraina,Bialorus,Rosja i inni)bo to nasza chrzescijanska
                    kultura i cywilizacja, zamiast sprowadzac obcych i wrogich nam kulturowo i
                    etnicznie ,muzulmanow
                    • woocash7 Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 15:05
                      antykretynie (hehe bardzo zabawny login) uwazam ze bedziemy musieli sie
                      otworzyc i na wschod i na poludnie. spoleczenstwa zachodniej europy ulegly tak
                      dalekiej laicyzacji, ze nikt oprocz kilku polakow ( wybory pokazaly ze moze
                      wiecej niz tylko kilku) podejmuje wazne decyzje polityczne kierujac sie
                      kryterium religii, rasy, spuscizny kulturowej - swoja droga nie uwazasz ze to
                      dosc wsteczne, ksenofobiczne i nietolerancyjne z twojej strony?? politycy
                      zachodni, w momencie gdy widza ze ich kraj odniesie korzysc nie ogladaja sie na
                      walke u wspolnego boku 400 lat wczesniej albo walke przeciwko sobie 50 lat
                      wczesniej. jest do ubicia biznes to go robia ( patrz kanclerz Niemiec , pan
                      Putin ). Takie zamykanie sie zostanie zweryfikowane i to dosc szybko polityczna
                      koniecznoscia a i demograficznie nie masz racji, bo Rosja, Ukraina i Bialorus
                      wymiera. Nie wiem , nie widzialem spojnosci w twoim poscie, bo z jednej strony
                      opowiadasz sie za dawna europejska spuscizna kulturowa a z drugiej strony
                      idziesz na wschod, gdzie panosza sie ostatnio nastroje autorytarne np Rosja,
                      Bialorus. pozdrawiam serdecznie
                      • antykretyn Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 17:01
                        woocash7 napisał:

                        > antykretynie (hehe bardzo zabawny login) uwazam ze bedziemy musieli sie
                        > otworzyc i na wschod i na poludnie. spoleczenstwa zachodniej europy ulegly
                        tak
                        > dalekiej laicyzacji, ze nikt oprocz kilku polakow ( wybory pokazaly ze moze
                        > wiecej niz tylko kilku) podejmuje wazne decyzje polityczne kierujac sie
                        > kryterium religii, rasy, spuscizny kulturowej - swoja droga nie uwazasz ze to
                        > dosc wsteczne, ksenofobiczne i nietolerancyjne z twojej strony?? politycy
                        > zachodni, w momencie gdy widza ze ich kraj odniesie korzysc nie ogladaja sie
                        na
                        >
                        > walke u wspolnego boku 400 lat wczesniej albo walke przeciwko sobie 50 lat
                        > wczesniej. jest do ubicia biznes to go robia ( patrz kanclerz Niemiec , pan
                        > Putin ). Takie zamykanie sie zostanie zweryfikowane i to dosc szybko
                        polityczna
                        >
                        > koniecznoscia a i demograficznie nie masz racji, bo Rosja, Ukraina i Bialorus
                        > wymiera. Nie wiem , nie widzialem spojnosci w twoim poscie, bo z jednej
                        strony
                        > opowiadasz sie za dawna europejska spuscizna kulturowa a z drugiej strony
                        > idziesz na wschod, gdzie panosza sie ostatnio nastroje autorytarne np Rosja,
                        > Bialorus. pozdrawiam serdecznie


                        Ja zyje i pracuje na Zachodzie od 25 lat i dlatego doskonale znam mentalnosc
                        tutejszych politykow i businessmanow ,ktorzy maja przede wszystkim na widoku
                        interes i zysk co doskonale opisales w swoim poscie.
                        Najlepiej oddaje to slynne powiedzenie Lenina:
                        "Kapitalisci w swej zachlannosci do ostatniego dnia beda sie targawoli miedzy
                        soba kto ma zarobic na dostawie sznura aby ich powiesic"
                        Moze to nie doslownie ale taki byl sens tej wypowiedzi.
                        Co do mojej opozycji przeciw przyjeciu Turcji do Europy to przytocze dwa
                        zdarzenia historyczne z dwoch roznych epok.
                        1.Polska w XV - XVI wieku u szczytu swej potegi zaczela masowo sprowadzac
                        osadnikow z Niemiec i lokowac miast na prawie niemieckim.
                        Poczatkowo potulni kupcy i rzemieslnicy niemieccy rzetelnie pracowali i nie
                        szkodzili krajowi osiedlenia.
                        Ich potomkowie w XIX i XX wieku zgotowali nam upadek panstwa ,rozbiory i masowa
                        masakre na skale nigdy nie spotykana w historii swiata
                        2.Balkany 1918 rok koniec I wojny swiatowej upada cesarstwo turecko otomanskie
                        Odradzaja sie panstwa podbitej przez islam Jugoslawii
                        Serbowie i bosniacy jak to litosciwi Slowianie pozwalaja pozostac osadnikom
                        tureckim i albanskim w Kossowie i Bosni Hercegowinie,zamiast ich wyrzucic do
                        Turcji i Albanii ,jak to zrobili z niemcami francuzi w Alzacji i Lotaryngii
                        wyrzucajac ich wszystkich w ciagu kilku dni z walizka do Niemiec.
                        Poczatkowo nikt nie wierzyl,ze bedzie z tego problem bo ludnosc slowianska
                        stanowila ogromna wiekszosc(75%) w stosunku do muzulmanow
                        Obecnie w Kossowie kolebce Serbow jest 90% muzulmanow albanskich i wszystko
                        wskazyje na to ,ze za blogoslawienstwem pier ..nej Unii okupujacej ten region
                        Kossowo zostanie oderwane od Serbii oczyszczone ogniem i mieczem z Serbow i
                        dolaczone do islamskiej Albanii
                        Taki sam los czeka prawdopodobnie polowe Macedonii

                        Kazda decyzje typu przyjecia Turcji do UE nalezy przeanalizowac z perspektywy
                        conajmniej 50- 100 lat a nie pocieszac sie co bedzie za 5 lat
                        Narod polski do tej pory przeklina zdrajcow ,ktorzy doprowadzili do upadku I
                        Rzeczpospolita i do rozbiorow Polski
                        A bylo to przecez ponad 200lat temu
                        Z tego powodu NIE dla Turcji w Unii Europejskiej
                        Serdeczne pozdrowienia od starego polaka
            • kamilar Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 22:05
              Niestety ta Europa od 50 lat nie wie gdzie chce iść, brakuje idei i celu
              niestety. ale zgazam się, że przekreślanie Europy jako abstrakcji i jest
              żałosne, jest coś takiego jak wspólne wartości, doswiadczenia historyczne. Można
              powiedziec, że Europa jest dziedzictwem grecko-rzymskim (kładłbym wiekszy nacisk
              na Rzym)
        • claudio1 Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 20:21
          turcja wspanialy kraj ,Przyroda zostawila tu swoje uroki,z kolei matka natura
          uksztaltowala moslemisze wyznania , ktore sa w EUROPIE NIE DO
          PRZYJECIA ;PRZYKLADOW PONAD tysiace TURCJA LEZY TAK DALEKO OD EUROPY NIE
          TYLKO W PRZESTRZENI ALE I W ROZSADKU : CYTUJE , Brat zabija siostre za to ze
          kocha niemca , i zemsta krwi . PYTANIE ; NIE do USA ; LECZ do Politykow
          EUROPY ;Gdy turcja spelni europejskie warunki minie nastempne tysiac lat, poco
          potrzebni sa nam idioci ,ta kultura juz nasz przezyla , wiec nich zostanie
          zdala od nas cywlizowanych narodow EUROPY : USA chodzi tylko o sprzymierzencow,
          europa interesuje ich pobierznie
      • zyta17 Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 19:38

        • wojcikjx Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 19:45
          zyta17 napisała:

          > racja, moze nareszcie nauczymy sie kultury od poludniowych sasiadow i wiecej
          ludzkosci wobec blisnich i najblizszej rodziny, bo w PL to juz zanika

          kultury od poludniowych sasiadow i ludzkosci wobec bliznich :))))
          a no tak kobieta to nie blizni, a wiec zytko ok 50% kobiet w Turcji doswiadcza
          przemocy w rodzinie polecam raport Amnesty International z 2004 roku. Chyba nie
          tego chcesz sie uczyc?
    • jabez Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 16:21

      Austria maly odwazny kraj , teraz , Turcja bedzie zmuszona na ustepstwa
      i uznanie Cypru , albo wywala cos w powietrze( w co watpie) co bybylo dla UE
      najlepszym dowodem ze to nie ta cywilizacja .
      • qutas.vielgus Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 22:04
        > Austria maly odwazny kraj

        Adolf Hitler tez byl maly i odwazny, na dodatek byl austriakiem.

        > najlepszym dowodem ze to nie ta cywilizacja

        a to dlaczego, jak myslisz, laznie parowe do dzis nazywamy tureckimi, he? moze
        dlatego ze i turcja wiele wniosla do ogolnego rozwoju. Turcy to pastuchy,
        Francuzi to pastuchy, Polacy to pastuchy. Wiec moze jak bedziemy trzymac sie
        razem to wyjdziemy na ludzi. I tego trzeba pilnowac, a nie korzeni mitycznych
        szukac.
    • fnoll Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 16:32
      proponuję rozwiązać UE i dać się wchłonąć przez Związek Chińsko-Radziecki...

      :(
    • maruda.r Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 16:36

      Rząd austriacki może mieć bowiem pewność, że jego postawa wobec Turcji zostanie
      doceniona przez wyborców, w swojej większości przeciwnych przyjęciu do Unii o 70
      milionów tureckich muzułmanów.

      ************************************

      To nie jest takie pewne, biorąc pod uwagę wyniki ostatnich wyborów prowincjonalnych.

    • pablo63 NIECH USA ZAPŁACĄ 03.10.05, 16:38
      Jak USA chce widzieć Turcje w UE to proszę bardzo, ale za 50 lat i niech USA
      płaci z własnej kieszeni.

      Pzdr pablo
    • xxxenofob ROTFELD JAZDA Z POLSKI 03.10.05, 16:42
      80% wyborcow jest na NIE
    • osant Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 17:08
      Powody sprzeciwu Austri nie sa mi znane. Turcja jest bardziej neutralna
      religijnie niz niejedno panstwo EU (pamietacie proby wprowadzenia "idei
      chrzescijanskich" do konstytucji EU ?). Wladze tureckie - i wojsko - bardzo
      energicznie zwalczają islamizm. Turcja w EU moze pomoc przeciw terrorystom
      bardziej np. niz zielone Niemcy.
      • xxxenofob Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 17:51
        wlasnie te experymenty z islamem, powstrzymaly wpis do konstytucji a nie odwrotnie
      • ronlen2 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 18:25
        To nie tylko sprzeciw Austrii, ale i wiekszosci ludnosci Unii. Oto kilka powodow
        tego sprzeciwu.
        Po pierwsze, czasy, kiedy to Unia nazywala sie "Europejska Unia Ekonomiczna"
        minely. Teraz to cos wiecej. Przyjecie islamsko-azjatyckiej Turcji uniemozliwi
        wyksztalcenie sie europejskiej tozsamosci. Po drugie, Turcy beda walic masowo do
        Unii, dojdzie do islamizacji Europy. Po trzecie, przyjmujac Turcje dojdzie do
        islamizacji samej (do tej pory mniejwiecej laickiej) Turcji. Wojsko nie bedzie
        moglo puczowac juz przeciw Islamistom przy wladzy, demokracja w Turcji skonczy
        sie niedemokratycznym skutkiem.

      • ethebor Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 18:57
        osant napisał:

        > Powody sprzeciwu Austri nie sa mi znane.
        Austopsja i obserwacja sasiednich Niemiec z kilumilionowa populacja Turkow
        ktorzy nie chca sie zasymilowac (choc niektorzy sa tam trzecim pokoleniem).

        > Turcja jest bardziej neutralna religijnie niz niejedno panstwo EU
        Na papierze... papier jest cierpliwy. Praktyka zwlaszcza na glebokiej prowincji
        jest juz inna.

        >(pamietacie proby wprowadzenia "idei chrzescijanskich" do konstytucji EU ?)
        A pamietasz ze idea Wspolnej Europy wyszla od Chadekow. Degasperi, Schuman i
        Adenauer, to "ojcowie zalozyciele"
        Korzeni chrzescijanskich. Albo nawet Judeochrzescijanskich. To wcale nie
        wyklucza ze Europa moze byc postchrzescijanska. Ale ma korzenie.
        Turcja mialaby zreszta problem z pozostalymi korzeniami: kultura starozytnaje
        GRECJI, prawem Rzymi, ideami oswiecenia...



        > Wladze tureckie - i wojsko - bardzo energicznie zwalczają islamizm.
        Owszem pod haslami nacjonalistyczno-miltarystycznymi. Kilka razy odsuneli
        Islamistow dzieki zamoachom stanu. Tyle ze w EU nie bedzie mozna robic juz puczy
        przeciw demokratycznie wybranym Islamistom.

        > Turcja w EU moze pomoc przeciw terrorystom bardziej np. niz zielone Niemcy.
        Nie wiem jak. Tam na miejscu od trzech lat sa zamachy, to na synagogi to na
        zachodnich turystow.
      • atheix_mail Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 20:13
        Już zielone Niemcy bardziej są pomocne przeciw terrorystom niż Turcja. Turcja
        jest islamska.

        I to nieprawda, że Turcja jest krajem neutralnym religijnie.
        • woocash7 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 04.10.05, 15:34
          a jakze, skad przylecieli zamachowcy 11 wrzesnia jesli nie z Hamburga?? a co do
          asymilacji to mysle ze Turcy np w Niemczech swietnie sie zasymilowali, co
          wiecej dali cos temu krajowi ( sporo tez zabrali, zebyscie mnie nie oskarzyli o
          slepote ) , tylko ja zwracam uwage na Polakow, ktorzy czy to w USA czy w
          Niemczech sa tak ksenofobiczni, zamknieci i niezasymilowani (nawet w trzecim
          pokoleniu), ze to poraza - inni popadaja w inna skrajnosc - po 2 latach
          zapominaja polskiego, co tez jest raczej male i smieszne. pozdrawiam
    • ronlen2 80% ludzi "starej" Unii nie chce islamskiej Turcji 03.10.05, 18:20
      w nowej Unii jest to jakies 55-60%. Nawet w sondazu lewicowej GW 55%
      powiedzialo, ze nie chce NIGDY Turcji w Unii.
      • neceser Unia ZDECYDOWALA o TURCJI. NA TAK! 03.10.05, 18:34
        news.bbc.co.uk/2/hi/europe/4305500.stm
        Dzieki Brytanii!
        • ethebor Re: Unia ZDECYDOWALA o TURCJI. NA TAK! 03.10.05, 19:01
          Europa miala pecha, ze Niemcy nie wybraly chadekow i ci na czas nie zrobili
          nowego rzadu.
          Ale mysle, ze nastapi rozpad Iraku, powstanie Kurdystanu i wtedy Turcja wkurzy
          sie na caly swiat.

          neceser napisał:

          > news.bbc.co.uk/2/hi/europe/4305500.stm
          > Dzieki Brytanii!
      • tymon99 80% ludzików jest małej wiary 03.10.05, 21:48
        i wyobrażają sobie, że oto 'wpuścimy' Turcję do naszego superekskluzywnego
        'saloniku'. Ja myślę, że raczej trzeba mieć wizję: oto przesuwamy granice Europy
        daleeeko na wschód, rozszerzamy terytorium, na którym obowiązują nasze reguły i
        rośniemy w siłę!!!
      • tokijczyk Re: 80% ludzi "starej" Unii nie chce islamskiej T 04.10.05, 06:12
        ale ci w Brukseli sie wcale nie przejumuja co ludzie mysla. Wazne ze cel
        osiagniety przez UK, ktora bedzie teraz dumna ze cos osiagnela w swoim
        przewodnictwie. Snoby!!! Musi byc w tym jakis interes. Jezeli chodzi o Austrie
        to dziwie sie ze zmiekneli, ale tego bylo mozna sie spodziewac. Zawsze tak bylo
        i bedzie. Jeszcze Unia nie odetchnela z zeszlorocznego szoku rozszerzenia a juz
        nastepne. Mam nadzieje ze bedzie wielkie wspolne referendum obecnych Panst UE
        przed pelna akcesja Turcji. Niech te 80% spoleczenstwa sie wypowie. Spodziewam
        sie jednak ze niezaleznie od wynikow Brukselka ich przyjmie. Interesy, strach
        przed terrorem (propaganda US) itp robi swoje. Nigdy nie zapomne co Turcja
        powiedziala parenascie m-cy temu. cyt:"jak Nas nie przyjmiecie to bedzie wiele
        wypadkow i bomb wysadzanych" Tak trzymac a daleko wszyscy zajdziemy
    • chrisstof BRAWO AUSTRIA ! 03.10.05, 19:03
      • meerkat1 Re: BRAWO AUSTRIA ??? Za heroizm?:-))))))))))))))) 03.10.05, 19:05
        officials said after intense negotiations in Luxembourg that Austria had fallen
        into line. [FALLEN IN LINE!]

        The new document has been sent to the Turkish government, which is considering
        whether to accept it.

        The BBC's Emma Jane Kirby at the talks in Luxembourg says everyone there is now
        waiting keenly for Ankara's response." [BBC World Service]

        No tak. Cuius regio, eius religio! :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


        • ethebor Re: BRAWO AUSTRIA ??? Za heroizm?:-)))))))))))))) 03.10.05, 19:11
          Turcja bedzie najludniejszym krajem Uni (oby nie) i bedzie rzadzic. Wtedy
          "regula pokoju augsburskiego" moze wejsc w zycie doslownie. Maja juz w tym
          praktyke na Balkanach. Albanczy i Bosniacy tez kiedys byli chrzescijanami...

          meerkat1 napisał:
          >Cuius regio, eius religio!
          • kewah Juz nieaktualne 03.10.05, 19:18
            Kurcze, Gazeta jest spozniona. Bylam przed chwila na stronie Le Figaro i
            wyraznie tam jest napisane, ze Austria odstapila od sprzeciwu wobec Turcji.
            • wojcikjx Re: Juz nieaktualne - jeszcze nie hop 03.10.05, 19:27
              Austria wprowadzila troche zmian do mandatu negocjacyjnego, teraz Turcja
              studiuje, moze jeszcze Turcja odrzuci.
    • david_silbermann ???????????? POŻAŁUJEMY tego wszyscy 03.10.05, 20:09
      prędzej czy później. mam jednak wrażenie, że prędzej. najbardziej zacofany
      kraj, spośród wszystkich dotychczas aspirujących, pełen dzikusów, na dodaet
      CAŁKOWICIE NIEEUROPEJSKI i NIEZACHODNI. ktoś kto za Europę uważa malutki
      fragment tego kraju do Cieśniny Bosforskiej jest głupcem.

      JAK w dobie rozkwitu ISLAMSKIEGO RADYKALIZMU można decydować się na negocjacje
      z MUZUŁMAŃSKIM panstwem, którego obywatele W OGÓLE NIE IDENTYFIKUJĄ się z
      wartościami wyznawanymi przez EUROPEJCZYKÓW ???
      • mg2005 Koniec Odsieczy Wiedeńskiej?... 03.10.05, 20:14
      • claudio1 Re: ???????????? POŻAŁUJEMY tego wszyscy 03.10.05, 21:07
        turcjia i europa , smiechu warte
    • ronlen2 Przyklad manipulacji na lamach GW 03.10.05, 20:14
      "Przeprowadzony w całej UE sondaż Eurobarometru wykazał, że tylko w trzech
      krajach ponad połowa obywateli zgadza się na członkostwo Turcji w UE: w Polsce
      (54 proc. - najlepszy wynik), w Słowenii (53 proc.) i na Węgrzech (51 proc).
      Średnia dla całej "starej" Unii to 32 proc. za, 55 proc. przeciw".

      Lewicowa GW chce na sila wepchnac Turcje do UE. Dlatego tez pisza o krajach na
      za, brak natomiast danych o krajach przeciw. A taki odsetek musi byc ogromny,
      skoro w sumie (wg. Wybiorczej, do tego zaraz dojde) dwa razy wiecej ludnosci
      jest przeciw. I faktycznie, w Austrii 80 % nie chce nigdy Turcji w Unii, we
      Francji jest ich 75 %. Wedlug LEWICOWYCH zrodel. A te sa zanizane, bo wynik nie
      pasuje do (antyzachodniej) linii.

      Inna sprawa: na lamach wybiorczej ukazal sie sondaz, w ktorym 55% procent
      powiedzialo, ze nie chce NIGDY Turcji w EU. Za bylo "AZ" 12%, niezdecydowanych
      jedna trzecia. I to na lamach Wybiorczej, gdzie mozgi sa prane fachowo, a
      manipulacja, polityczna poprawnosc i islamofilia kroluje. Zapewne tez w Polsce
      jest wiecej zwolennikow Europy bez Turcji niz z nia.

      I nawet Wyboircza przyznaje, ze 32% jest za, 55% przeciw. A te dane, powtorze,
      sa MOCNO zanizone.
      • nick3 Drogi oporny na lewicowe pranie mózgu przez GW! 03.10.05, 23:17
        Pomimo iście szatańskiej techniki manipulacyjnej redaktora Michnika zdołałeś
        się znaleźć wśród niezłomnych 55% czytelników portalu nieprzemakalnych na
        islamofilską propagandę. Chwała ci za to. Ale najwyraźniej nie jesteś w
        mniejszości. Skąd więc wysnuwasz założenie, że uczestnicy sondażu GW są
        bardziej podatni na "lewacką islamofilię" (w kwestii tureckiej forsowaną
        głównie przez lewaków, Busha i Blaira:-) niż średnia ludności naszego kraju?

        Twoje twierdzenie, że:

        > Zapewne tez w Polsce
        > jest wiecej zwolennikow Europy bez Turcji niz z nia.

        jest myśleniem życzeniowym bez pokrycia, opierającym się na zasadzie "musi być
        na odwrót niż mówią ci, których nie lubię, bo wiadomo, że to kłamcy".


        PS. Po czym (oprócz tego, że jest ulubionym obiektem prawicowych "kwadransów
        nienawiści") można poznać, że, jak co rusz powtarzasz, GW jest "LEWICOWA"???
        Mnie nic o tym nie wiadomo.
      • kaganowski Re: Przyklad manipulacji na lamach GW 04.10.05, 13:06
        Michnik dobry uczen doktora Goebbelsa... :(
        • nick3 Raczej plucie bez potrzeby logiki jest goebbelsowe 04.10.05, 16:42
    • ronlen2 Islamska Turcja nie nalezy do Europy!!!!!!!!! 03.10.05, 20:14
    • maruda.r Jest zgoda Wiednia i Ankary. Negocjacje startują. 03.10.05, 20:21

      Za BBC Polska:

      Austria wywalczyła jedynie małe ustępstwo I pod jej dyktando podkreślono w
      tekście możliwość wstrzymania rozmów akcesyjnych w razie poważnych zastrzeżeń
      jednego z krajów Unii.

      • mg2005 A zdrajca Rotfeld... 03.10.05, 20:24
        ...chce otworzyć Polskę dla tureckich hord
        • xxxenofob Re: A zdrajca Rotfeld... 04.10.05, 02:27
          mg2005 napisał:

          > ...chce otworzyć Polskę dla tureckich hord

          wlasnie taki ma cel zniszczyc Polske i bialego czlowieka.
          To co juz dawno udalo sie "kolesiom" zrobic w USA.
        • kaganowski Re: A zdrajca Rotfeld... 04.10.05, 13:07
          Chazar Rottfeld chce pograzyc Polske podobnie jak to zrobil w roku 1939 inny
          Chazar czyli Bek... :(
    • atheix_mail Nie martwcie się 03.10.05, 20:29
      Nie martwcie się.

      Wybory prezydenckie we Francji wygra z pewnością Nicolas Sarkozy, a on jest
      przeciwnikiem wejścia Turcji do UE.
      • ronlen2 Re: Nie martwcie się 03.10.05, 20:37
        Jest czym sie martwic. Mozna miec nadzieje, ze Francja zrobi referendum w
        sprawie dobra Europy i nieprzyjmowania Turcji. Ale lewicowe elity tyle razy juz
        pokazaly, ze sa proislamskie i nie licza sie z nikim. Zastraszyli Austrie, guzik
        sie troszcza o zdanie obywateli z ulicy. Nawet jesli Francja zablokuje przyszla
        islamizacje, lewica ja obejdzie. Te cale rozmowy akcesyjne to zabawa z ogniem. I
        moze sie zakonczyc na spaleniu calej Unii.
        • atheix_mail Re: Nie martwcie się 03.10.05, 20:43
          ronlen2 napisał:

          > Jest czym sie martwic. Mozna miec nadzieje, ze Francja zrobi referendum w
          > sprawie dobra Europy i nieprzyjmowania Turcji.

          Ja mam nadzieję, że Sarkozy odmówi zgody na przyjęcie Turcji do UE, oferując
          jej w zamian uprzywilejowane partnerstwo.
          • ronlen2 Re: Nie martwcie się 03.10.05, 20:55
            Cien nadzieji na takie rozwiazanie pozostal. Teraz, po wyhandlowanym dokumencie,
            mozna powiedziec, ze Europa nie jest w stanie przyjac Turcji, nie jest po prostu
            gotowa. Ale bardzo w to watpie, lewicowe elity az przebieraja nogami, by wpuscic
            islamska Turcje.
            Nalezy teraz organizowac marszy protestowe, przekonywac ludzi o koniecznosci
            zachowania Europy dla przyszlych generacji, tylko to moze przyniesc efeky. Nie
            ma co sie ludzic, ze inni wszystko zrobia za nas. Samemu trzeba bylo do szkoly
            chodzic, samemu uczyc sie, samemu pracowac. Nikt inny tego nie zrobil, trzeba
            bylo samemu. I teraz samemu trzeba bedzie protestowac. Coz, takie zycie.

            Wyrazam zgode na wyswietlanie moich postow na innych forach. Pozdrawiam goraco.
            • atheix_mail Re: Nie martwcie się 03.10.05, 21:03
              Nicolas Sarkozy działa na rzecz usunięcia islamskich radykałów z Francji oraz
              jest przeciwny członkostwu Turcji w UE. On nie będzie musiał organizować
              referendum - on może po prostu zablokować negocjacje.
        • akserm Re: Nie martwcie się 03.10.05, 21:19
          problem jest taki, ze za 10-15 lat, muzulmanie beda tak pokazna sila glosujaca
          w krajach UE, ze nie bedzie nawet mowy o przegraniu przez nich referendum. Na
          to licza Turcy i anglosasi.
          • atheix_mail Re: Nie martwcie się 03.10.05, 21:43
            No nie. Akurat w krajach postkomunistycznych (Polska, Czechy, itd.) nie będą
            pokaźną siłą głosującą, bo komunizm nie daje swobody wyznania.
            • akserm Re: Nie martwcie się 03.10.05, 21:46
              Ale tam nie bedzie referendunm i kraje te zaglosuja w parlamencie tak jak chce
              USA.
    • atheix_mail A co z Cyprem? 03.10.05, 20:29
      Dlaczego Cypr się nie sprzeciwił wejściu Turcji do UE? Przecież Turcja jest
      jego wrogiem.
    • fernandorey Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 20:39
      Nie obchodzi mnie, że Turcja leży w większości w Azji i że jest islamska.
      Najgorsze jest to, że przejmie większość funduszy unijnych, jako że ma 70
      milionów mieszkańców. A to że "historycznie", "kulurowo" itp. nie są
      Europejczykami to nie ma żadnego znaczenia. Turcja jest trochę jak Rosja: ani
      Europa, ani Azja, zupełnie inna bajka. Mnie martwią pieniądze, ale skoro cała
      Unia jest za, a Turcję wspiera USA, to nie ma co podskakiwać. Zresztą to nie
      nastąpi jutro ani pojutrze. Minie ładnych parę lat zanim Turcja wejdzie do UE.
      • maruda.r Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:10
        fernandorey napisał:

        > Nie obchodzi mnie, że Turcja leży w większości w Azji i że jest islamska.
        > Najgorsze jest to, że przejmie większość funduszy unijnych, jako że ma 70
        > milionów mieszkańców.

        **********************************

        Mylisz się. To właśnie będzie tematem rozmów. Polscy rolnicy mają mniejsze
        dotacje od starounijnych, więc i w tym przypadku jest to kwestia negocjacji.



    • vivacious Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 20:42
      Jaka Turcja w Unii?! Spojrzcie na mape - tylko Stambul jest w Europie.A to jest
      Unia EUROPEJSKA. Poza tym nie potrzeba nam ulatwiania przenikania terrorystow
      muzulmanskich na kontynent.Juz zapomniano jak chcieli zalac Europe i odsiecz
      wiedenska uratowala?Wyznawcy Islamu plodza sie w postepie geometrycznym i chca
      pozostac w izolacji (patrz. zabojstwo van Gogha i atmosfera w
      Holandii).Austriacy maja racje, Turcy sa tam obcy bo chca obcymi byc, nie
      integruja sie i pielegnuja swa obcosc). Z cala sympatia do kilku milych Turkow
      czy kilku innych wyznawcow Islamu z panstw arabskich ktorych poznalem tu i tam.
      Niestety ci sa mniejszoscia w tej muzulmanskiej ekspansji, nie szanujacej tego
      co nowe ojczyzny im daly, przyjmujac ich pod swoj dach jako imigrantow,
      odwdzieczajac sie zamachami lub demonstracyjnym deklarowaniem niecheci do
      zepsutego swiata zachodu (to po co emigruja jak im sie nie podoba?fcuk off).

      • atheix_mail Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 20:47
        Jak im się nie podoba to WYNOCHA!
    • ronlen2 Kon trojanski Turcja 03.10.05, 20:47
      Przeciwnicy przystapienia Turcji nazywaja ja koniem trojanskim. Wedlug legendy,
      2400 lat temu Trojanie z niemalym wysilkiem i dobrowolnie wepchneli konia
      trojanskiego w swoje mury. Wydawalo im sie, ze w ten sposob beda mogli chronic
      miasto. W nocy, kiedy poszli spac, z brzucha konia wyszli ukryci tam zolnierze i
      napadli na spiacych. Rzez trwala przez cala noc, a po miescie nie zostalo ani
      sladu.
      Podobnie sprawy sie maja z przyjowaniem Turcji. Wiekszosci zwolennikow
      (pomijajac islamofili, ktorzy chca islamizacji Europy) sie wydaje, ze przyjmujac
      Turcje uchroni sie Europe przed zalewem fundamentalizmu. Dlatego nie szczedza
      wysilkow, by wepchnac konia trojanskiego do Unii. Na sile, kazdym sposobem. Po
      przyjeciu Turcji przez pierwsze miesiace, moze i lata, nie stalo by sie nic.
      Turcy na poczatku siedzieli by cicho. Dopiero kiedy uspili by czujnosc
      Europejczykow, rozpoczeliby ekspansje. Az z czasem cala Europa stala by sie
      islamaska. Przy takiej dzietnosci to tylko kwestia czasu. I to za europejskie
      pieniadze.
      • maruda.r Re: Kon trojanski Turcja 03.10.05, 21:14
        ronlen2 napisał:

        > Przeciwnicy przystapienia Turcji nazywaja ja koniem trojanskim. Wedlug legendy,
        > 2400 lat temu Trojanie z niemalym wysilkiem i dobrowolnie wepchneli konia
        > trojanskiego w swoje mury.

        ***************************

        Legenda, a więc bajka.

      • szefunio1 Re: Kon trojanski Turcja 03.10.05, 21:20
        W UE jest już tyle tych koni (i osłów) trojańskich, że czas pomyśleć o
        założeniu stadniny.
      • akserm Re: Kon trojanski Turcja 03.10.05, 21:22
        to tak jak dzialanie szczepionki. Mysla, ze jak zaszczepia islam w Europie to
        Europa sie uodporni. Co za pokretna i idiotyczna logika.
    • myszka162 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 20:56
      Dlaczego dziennikarze nie wiedza podstawowych faktow dotyczacych tematu na
      ktory pisza??? Mianowicie w 1963 wszedl w zycie traktat stowarzyszeniowy Turcji
      z EEC podczas gdy Unia Celna zostala podpisana w 1995 i weszla w zycie 1
      stycznia 1996 roku. Ponad 30 lat to jednak pewna roznica....
    • maczores Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:06
      Jak to dobrze ,ze bedzie mozna odrzucic czlonkowstwo w referendum.Moze chociaz
      raz europejskie narody razem stawia opor muzulmanskiej presji.
      • akserm Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:23
        za 10-15 lat w Europie bedzie tylu muzulmanow, ze referendum nic nie da.
        • atheix_mail Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:30
          Nie będzie, bo Sarkozy wykopie tych co są, i nie wpuści nowych.
          • akserm Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:36
            Oby, ale za 10-15 lat Sarkozego tez moze juz nie byc. Mam nadzieje, ze Autria
            tez przeprowadzi referendum. Bardziej ufam Austriakom niz Francuzom przy calej
            dla nich sympatii.
            • atheix_mail Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:40
              Sarkozy będzie startował już w następnych wyborach prezydenckich, czyli w 2007
              roku. I ta kadencja potrwa do 2012 roku.

              A Austria owszem powinna przeprowadzić referendum. Cypr też.
              • akserm Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:44
                10-15 lat rokowan to rok 2015-2020.
                Jaki procent ludnosci Francji stanowic beda Muzulmanie i Afrykanie?. Bo wtedy
                bedzie referendum.
                • ronlen2 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:48
                  Tak wysoki, ze wszystko moze sie zmienic. Juz teraz np. w takiej Marsylii 1/3 to
                  Arabowie i inni Islamisci, 1/3 to Murzyni, rodowici Francuzi i inni Europejczycy
                  to "az" pozostale ok. 30%
                  • akserm Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:50
                    No wlasnie. Dlatego nie wierze w te referenda. Chyba, ze w Austrii lub na
                    Cyprze.
                  • atheix_mail Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:52
                    ronlen2 napisał:

                    > Tak wysoki, ze wszystko moze sie zmienic. Juz teraz np. w takiej Marsylii 1/3
                    t
                    > o
                    > Arabowie i inni Islamisci, 1/3 to Murzyni, rodowici Francuzi i inni
                    Europejczyc
                    > y
                    > to "az" pozostale ok. 30%

                    A Sarkozy właśnie powstrzyma dalszy napływ muzułmanów do Francji.
                    • akserm Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:56
                      Chcialbym w to wierzyc.
                      • atheix_mail Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 22:02
                        Sarkozy jest nieugięty w sprawie imigracji.
                    • ronlen2 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 22:05

                      >
                      > A Sarkozy właśnie powstrzyma dalszy napływ muzułmanów do Francji.

                      Miejmy nadzieje. Ale skoro innym sie do tej pory nie udalo, czemu teraz ma byc
                      inaczej? Latwiej bylo ich powstrzymac w latach 60tych niz teraz, kiedy sa
                      wszedzie i maja silny lobbing. Innym sie nie udalo, bo brakowalo zaangazowania
                      ze strony normalnych ludzi. Dlatego nalezy stworzyc solidna proeuropejska baze
                      wsrod zwyklych ludzi.
            • ronlen2 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:45
              Nie ma co sie ludzic, ze ktos inny wykona za nas nieprzyjemna robote. Trzeba
              bylo samemu wszystko w zyciu robic, tak bedzie i tym razem. Nie ma co miec
              nadzieji, ze Sarkozy czy ktos inny wszystko zablokuje i po problemie. Zastrasza
              go, albo beda rozpowiadac o nim nieprawdy, aby przegral wybory. Trzeba bedzie
              sie samemu tez zanagazowac. Publikujcie na onet zdjecia z protestow przeciw
              Turcji i za Europa, pora tez zalozyc forum na temat "nie dla islamskiej Turcji".
              I podawajcie linki znajomym i kolegom. Powodzenia nam wszystkim.
              • atheix_mail Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:51
                Nie ma co miec
                > nadzieji, ze Sarkozy czy ktos inny wszystko zablokuje i po problemie.
                Zastrasza
                > go, albo beda rozpowiadac o nim nieprawdy, aby przegral wybory.

                Powiedziałem, że on będzie to robił już jako prezydent Francji, czyli PO
                WYBORACH.
                • ronlen2 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 22:00
                  No wlasnie. Po wyborach, jako prezydent, zablokuje kandydature islamskiej
                  Turcji, narazajac sie tym samym proislamskim lewicowym elitom. Jesli sie nie da
                  zastraszyc i nie ulegnie naciskom, zaczna o nim klamac, smiac sie z niego,
                  stawiac go jak w najgorszym swietle. I nastepnych wyborow juz nie wygra.

                  Badzmy szczerzy, jeden czlowiek swiata nie zmieni. Bedzie potrzebowal naszego
                  poparcia, bo sam nic nie zdziala. Dlatego pisze, zakladajcie fora, rozmawiajcie
                  z przyjaciolmi, wlasnymi dziecmi. Jednym slowem, musimy wspolnymi silami
                  stworzyc proeuropejska baze. I tylko tak Sarkozy i inni politycy moga miec sukces.
                  • atheix_mail Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 22:02
                    I co z tego, że nie wygra następnych wyborów? I tak będzie już 5 lat u władzy
                    (we Francji kadencja urzędowania prezydenta trwa 5 lat).
              • ppppp7 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 04.10.05, 21:09
                Poproszę o 3 argumenty ZA przyjęciem Turcji do UE. Ja nie widzę żadnego.
    • szefunio1 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:11
      Nie widzę za bardzo powodu. Austracy już tak mają.
      Przypomnę, że dwa lata temu to właśnie w Austrii było najwięcej przeciwników
      przyjęcia Polski do UE.
      W ostatnim sondażu przed zakończeniem negocjacji z Polską 66 procent Austriaków
      opowiadało się przeciwko przyjęciu Polski do UE.

      A tak w ogóle, to poza dwoma czy trzema wyjątkami we wszystkich
      krajach "starej" unii przeciwników przyjęcia Polski było więcej niż zwolenników.
    • gg1968 Turcy nie cackają się z terrorystami ... 03.10.05, 21:43
      ...tak jak to robią Europejczycy. Można się pod tym względem od Turcji wiele
      nauczyć. A co do islamizacji Europy to nie Turcji wina tylko samych
      Europejczyków którym nie chce się rozmnażać i sprowadzają sobie tanią siłę
      roboczą z zacofanych krajów Afryki północnej. Jak Europa nie przyjmie Turcji to
      skorzysta na tym Rosja i Chiny
    • wuuuj [...] 03.10.05, 22:01
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • xxxenofob AUSTRIA ZGWALCONA PRZEZ UK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 03.10.05, 22:04
      mam nadzieje ze Francuzi w referendum powiedza NIE i angielskim cwaniakom i
      papetom Ameryki nozka sie powinie.
      • akserm ANgole zamiast zajac sie budzetem, w interesie tak 03.10.05, 22:11
        takze Polski, zajmuja sie rozwalaniem UE.
        • meerkat1 Re: ANgole zamiast zajac sie budzetem, w interesi 03.10.05, 22:40
          akserm napisał:

          > takze Polski, zajmuja sie rozwalaniem UE.

          Moze wola poczekac z subsydiowaniem Polski do czasu uzyskania consenssu
          wszystkich panstw czlonkowskich w sprawie modelu gospodarczego UE, w tym
          kwestii zakonczenia etatyzmu, protekcjonizmu handlowego i subsydiow rolnych?:-)
          • akserm Re: ANgole zamiast zajac sie budzetem, w interesi 03.10.05, 23:01
            Akurat, nie oszukujmy sie, maja agende antyeuropejska i tyle.
          • eva15 Re: ANgole zamiast zajac sie budzetem, w interesi 04.10.05, 00:37
            meerkat1 napisał:

            > akserm napisał:
            >
            > > takze Polski, zajmuja sie rozwalaniem UE.
            >
            > Moze wola poczekac z subsydiowaniem Polski do czasu uzyskania consenssu
            > wszystkich panstw czlonkowskich w sprawie modelu gospodarczego UE, w tym
            > kwestii zakonczenia etatyzmu, protekcjonizmu handlowego i subsydiow rolnych?:-

            A może wolą poczekać do uzyskania consensu w sprawie pracowania w EU za miskę
            ryżu (ziemniaków), praktycznej likwidacji państwa, przemysłu, rolnictwa, oraz
            ochrony konsumenta.

            Rzecz jednak nie w GB: Anglia nie posiada własnej, niezależnej gospodarki i
            dlatego nie warto sobie nią d.. zawracać. Wystarczy posłuchać co USA bełkoczą i
            czego żądają...
            Kto gada z psem, jeśli może gadać z panem???




          • atheix_mail Re: ANgole zamiast zajac sie budzetem, w interesi 04.10.05, 08:31
            Nie. Oni po prostu chcą doprowadzić do zagłady Europy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka