akserm 03.10.05, 16:11 Czapki z glowy przed malenka i dzielna Austria Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
alkud Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 16:17 Trzeba nieść ludzkości kaganek oświaty... kochamislam.pl Odpowiedz Link Zgłoś
not_so_fast Polska też się cieszy! A rząd Belki to historia 03.10.05, 18:31 PiS przyciwny Turcji w UE Odpowiedz Link Zgłoś
nonieee Odejsc od negocjacji 04.10.05, 07:31 bedzie o wiele trudniej niz ich nie rozpoczynac wogole. Europejskie elity rzadzace sa bardzo daleko od spoleczenstw swoich krajow. Ale sa dobrze wyksztalceni, inteligentni i bardzo lubia swoje posady. Dobrym tego przykladem jest Schroeder. A spoleczenstwo jest zainteresowane przede wszystkim soba. Islam jest najwiekszym zagrozeniem dla naszej cywilizacji. A my chcemy sobie zaprosic 50 mln muzulmanow do domu. Az mi trudno w to uwierzyc. Jednak mozemy dalej sprzeciwiac sie temu. Austria byla za slaba. Kilka innych panstw po cichu cieszylo sie z postawy tego kraju ale nie zrobilo nic. Ciagle aktualny pozostaje adres www.voiceforeurope.org i jeszcze kilka innych stron o islamie dla przypomnienia: pl.danielpipes.org/ eurojihad.org/ Odpowiedz Link Zgłoś
wissenwertes Chce uciec z Europy! 04.10.05, 09:15 Ma ktos dobry adress, gdzie cywilizacja europejska dalej pielegnowana jest i nie ma zadnych ludzi ktorym DROGE zyciowa zaweza 1400 lat stara wiara ciemnogrodu? Odpowiedz Link Zgłoś
staluko Re: Chce uciec z Europy! 04.10.05, 11:02 Szowinizm i fanatyzm religijny to dwie strony prawdziwego ciemnogrodu Odpowiedz Link Zgłoś
maremarmar Re: Odejsc od negocjacji 04.10.05, 09:24 > Islam jest najwiekszym zagrozeniem dla naszej cywilizacji. A my chcemy sobie > zaprosic 50 mln muzulmanow do domu. Az mi trudno w to uwierzyc. Najlepszym sposobem na "oswojenie" islamu jest właśnie zaproszenie go do Unii. Izolowanie się od niego na pewno nas przed nim nie zabezpieczy. Odpowiedz Link Zgłoś
wissenwertes Najlepszym sposobem na oswojenie 04.10.05, 10:11 pedofila jest zaproszenie go do wlasnego domu pelnego dzieci. Isolowanie go poza domem nie zabespieczy nas przed nim. Odpowiedz Link Zgłoś
nick3 Turcy, geje i hare kryszna nadciągają;-) 04.10.05, 11:04 Zagrażają Naszym Dzieciom, naszej Tożsamości, wszystkim Świętościom, a w szczególności Świętej Własności Prywatnej. Hej, kto Polak pałkę w dłoń! Nareszcie jest okazja do bicia, słusznego i wysoce moralnego, oczywiście. Sobieski z nami! A kto mówi inaczej ten "lewak" i trzyma z tymi zwyrodnialcami, sekciarzami i mahmutami. I sam oberwie najwięcej. Odpowiedz Link Zgłoś
antykretyn Re: Odejsc od negocjacji 04.10.05, 10:29 maremarmar napisał: > > Islam jest najwiekszym zagrozeniem dla naszej cywilizacji. A my chcemy so > bie > > zaprosic 50 mln muzulmanow do domu. Az mi trudno w to uwierzyc. > > Najlepszym sposobem na "oswojenie" islamu jest właśnie zaproszenie go do Unii. > Izolowanie się od niego na pewno nas przed nim nie zabezpieczy A co zrobic jak zaczna nam ten wspolny dom europejski rozwalac . Czy bedzie mozna ich wyprosic i wyrzucic na zbity leb spowrotem do siebie?. Jak na razie nie slyszalem,zeby istniala taka klauzula,ze gdyby zaczeli islamizacje w krajach europejskich ,to mozna bedzie ich wypisac z Unii Europejskiej. Lepiej nie ryzykowac z bezwarunkowym czlonkostwem Turcji w UE. Odpowiedz Link Zgłoś
gracz01 Re: Odejsc od negocjacji 04.10.05, 12:43 antykretyn napisał: > Lepiej nie ryzykowac z bezwarunkowym czlonkostwem Turcji w UE. > Dokładnie: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=29897706&a=29934221 -=BIO HAZARD=- Odpowiedz Link Zgłoś
antykretyn Re: Odejsc od negocjacji 04.10.05, 14:30 gracz01 napisał: > antykretyn napisał: > > > Lepiej nie ryzykowac z bezwarunkowym czlonkostwem Turcji w UE. > > > Dokładnie: Dziekuje graczu01 za artykul w aneksie szkoda tylko,ze jest nas dwoch,ktorzy mysla dalej niz na najblizsze kilka lat. Mieszkam na Zachodzie od 25 lat i w zaden sposob nie moge przekonac tutejszych (poza nielicznymi wyjatkami),ze pakuja sie w straszna katastrofe w najblizszej przyszlosci. Co roku wjezdza nielegalnie tutaj od 100 do 150 tysiecy dzikich immigrantow z krajow arbskich i Afryki i Azji. Udaje sie wywalic spowrotem najwyzej 10 do 20 procentow. Reszta rozplywa sie w terenie bo policja jest bezradna i nieudolna. Oczywiscie w pierwszym rzedzie nielegalni imigranci zaczynaja kopulowac swoje samice ,zeby urodzil sie nowy dzikus bo dostanie automatycznie obywatelstwoi Narodowosc a wtedy nie mozna wyrzucic rodzicow prawowitego nieletniego obtwatela Po jakims czasie ci nielegalnie przebywajacy z bachorem wylaza z ich kryjowek i stawiaja zadania: 1.Legalizacje pobytu 2.Poldarmowe mieszkanie socjalne dla calej rodziny 3.Zasilki socjalne dla calej rodziny bo nie maja kwalifikacji i nie pracuja 4.Darmowe dostawy artykulow zywnosciowych z zapasow unijnych Przypuszczam,ze po przyjeciu Turcji do UNII ten proceder wiekszy sie 10 razy bo pozakladaki tysiece stowarzyszen "Obrony Praw Czlowieka" i sa w stanie sabotowac wszystkie zarzadzenia i ustawy majace na celu zamkniecie dla nich granic i zastopowania imigracji pozaeuropejskiej. Nie wiem czy docieraja do Polski wiadomosci o tym co dzieje sie w enklawie hiszpanskiej Ceuta w Afryce Tam dochodzi juz codziennie do regularnej strzelaniny z policja hiszpanska ,ktora broni dostepu do portu w ciesninie Gibraltarskiej(12 km do Europy). a ci durnie chca jeszce wlaczyc Turcje do UE. Bron nas Panie Boze przed takimi pomyslami Pozdrowienia od starego polaka Odpowiedz Link Zgłoś
gracz01 Re: Odejsc od negocjacji 04.10.05, 12:41 maremarmar napisał: > Najlepszym sposobem na "oswojenie" islamu > jest właśnie zaproszenie go do Unii. > Izolowanie się od niego na pewno nas przed > nim nie zabezpieczy. > Islam zostal zaproszony do Europy już wiele lat temu. I co? Oswoił się? Nie. To nie europejczycy izolują się od muzułmanów, ale muzułmanie od Europy. -=BIO HAZARD=- Odpowiedz Link Zgłoś
ethebor Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 18:44 Nie kosztem porzucenia szans na tozsamosc Europy! IMHO najlatwiej byloby (od/z)budowac tozsamosc Europy Zachodniej ("lacinskiej"). Ale skoro juz mamy Grecje to trzeba poszerzyc wspolny mianownik (zreszta trudno odmowic kolebce naszej cywilizacji). alkud napisał: > Trzeba nieść ludzkości kaganek oświaty... > > kochamislam.pl Odpowiedz Link Zgłoś
neceser Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 18:47 Nie sadze zeby to bylo inne niz wprowadzenie Polski czy Lotwy do "Europy". Poza tym, to zalosny termin, ta europa. Dzis, w globalnym swiecie, nic takiego nie ma. arbitralny termin bez znaczenia. ethebor napisał: > Nie kosztem porzucenia szans na tozsamosc Europy! > IMHO najlatwiej byloby (od/z)budowac tozsamosc Europy Zachodniej ("lacinskiej") > . > Ale skoro juz mamy Grecje to trzeba poszerzyc wspolny mianownik (zreszta trudno > odmowic kolebce naszej cywilizacji). > > alkud napisał: > > > Trzeba nieść ludzkości kaganek oświaty... > > > > kochamislam.pl Odpowiedz Link Zgłoś
ethebor Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 19:07 Sam jestes zalozsny skoro dla Ciebie Europa to zalosny termin. Dla mnie to najwspanialsza cywilizacja w historii. Grecka i rzymska kultura, filozofia, nauki przyrodnicze (Jonska Szkola Flozofii, poczatki fizyki i matematyki) i prawo rzymskie, chrzescijanstwo i pierwsze Uniwersytety... Polska, Litwa i Lotwa nalezaly od zawsze do zachodniego chrzescijanstwa i kultury lacinskiej. neceser napisał: > Nie sadze zeby to bylo inne niz wprowadzenie Polski czy Lotwy do "Europy". Poza > tym, to zalosny termin, ta europa. Dzis, w globalnym swiecie, nic takiego nie > ma. arbitralny termin bez znaczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
ronlen2 Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 19:47 i w tym tkwi problem. Ludzie, ktorzy nie maja pojecia o historii i kulturze Europy sa za Turcja w Unii. Ludzie, ktorzy znaja swoje wlasne korzenie sa przeciw. tak samo ci, ktorzy doswiadczyli na wlasnej skorze Islamu. Tez sa przeciw. Tak wiec, tylko ci, ktorzy nigdy nie zetkneli sie z problem, sa za Turcja. Ale czy tacy, co nie maja zielonego pojecia, maja decydowac? Chyba nie. Odpowiedz Link Zgłoś
nick3 CZŁOWIEK JEST PROWOKACJĄ:-) 03.10.05, 22:38 Niech żyją Turcy, geje, masoni z UE, nastolatki w ciąży, "lewacy" (dzieci ubeków, oczywiście!), ćpuny, nieroby, Gazeta Wyborcza, Pedofile (& sławetni Zoofile, jeśli tylko istnieją gdziekolwiek poza rozgorączkowaną wyobraźnią Moralnej Większości) a także Samej-Naturze-się-sprzeciwiające Wrzeszczące- Feministki! (O Wiadomej Mniejszości Narodowej wspominać nie muszę;-) Pozdrowienia dla Arystotelesa, Pani Tożsamości, braci Kaczyńskich oraz wszystkich, którzy nie dali się spętać wszechobecnie grasującej Politycznej Poprawności! Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 20:17 Mylisz się, europejska cywilizacja nie wywodzi się z Grecji. Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 21:21 Nie z Chin, tylko z Rzymu i z krajów średniowiecznej Europy. Odpowiedz Link Zgłoś
kulka.od.lozyska Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 08:26 a słyszałeś kiedyś o filozofii greckiej ??? pewnie nie... a jest to jeden z 3 filarów cywilizacji zachodniej Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 08:40 kulka.od.lozyska napisał: > a słyszałeś kiedyś o filozofii greckiej ??? > pewnie nie... a jest to jeden z 3 filarów cywilizacji zachodniej I w tej sprawie się mylisz bo filozofia grecka (Platon) była filarem komunizmu, a nie cywilizacji zachodniej. Odpowiedz Link Zgłoś
kulka.od.lozyska Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 08:50 Odwołania do greckiej kultury antycznej są żywe w kulturze i sztuce zachodu, a przywoływanie tu jakichś wynaturzeń typu "komunizm" tego nie zmieni. -religia chrześcijańska -prawo rzymskie -filozofia grecka oto są podwaliny naszej cywilizacji. Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 05.10.05, 19:19 I tu się właśnie mylisz bo starożytna Grecja była POGAŃSKA! Chrześcijaństwo założyli Żydzi! I nie, filozofia grecka nie jest podwaliną naszej cywilizacji. Filozofia grecka to komunizm, a komunizm nie jest podstawą Europy. Odpowiedz Link Zgłoś
zdr1 Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 13:28 atheix_mail napisał: > I w tej sprawie się mylisz bo filozofia grecka (Platon) była filarem komunizmu, a nie cywilizacji zachodniej. Nieprawda, np. chrzescijanstwo, od czsow Tomasza z Akwinu, bardzo wiele czerpalo z Arystotelesa. Odpowiedz Link Zgłoś
qutas.vielgus Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 21:55 > Dla mnie to > najwspanialsza cywilizacja w historii. Grecka i rzymska kultura, filozofia, Blablabla. Nie ma zandej wspolnej kolebki i nie bylo. Chodzi o to zeby dzieki rozszerzaniu zbudowac wreszcie Stany Zjednoczone Europy (oby jak najszybciej!). A jak pokazuje przyklad amerykanski Stany Zjednoczone to sila i wolnosc przez wspoldzialanie, a nie pleminno-kibolskie sojusze. Pytanie nie brzmi czy Turcja jest dosc europejska, tylko czy Europa nie stanie sie negatywnie turecka. Odpowiedz Link Zgłoś
zdr1 Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 13:31 qutas.vielgus napisał: > Chodzi o to zeby dzieki > rozszerzaniu zbudowac wreszcie Stany Zjednoczone Europy (oby jak najszybciej!). Precz ze Zwiazkiem Socjalistycznych Republik Europejskich. Precz! Precz!Precz! Odpowiedz Link Zgłoś
woocash7 Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 14:22 Turcja jest znacznie bardziej laicka niz Polska, w ktorej w wyborach decyzje podejmuje sie wciaz sluchajac ksiedza. Jestem wierzacym, praktykujacym katolikiem, ale ksiedza w sprawach politycznych i gospodarczych sluchac nie zamierzam bo uwazam ze sie po prostu nie zna. Co do Turcji w UE to nie wiem skad takie dane gazety (54% poparcia w Polsce??) bo z tego co widze na forum to tylko jedna osoba wypowiedziala sie pozytywnie. Ja bede druga taka osoba. Uwazam ze historycznie to jedyne mozliwe wyjscie.Trzeba oswajac sobie panstwa muzulmanskie, a taki sposob jest najlepszy - oni sami beda walczyc z ekstremizmem w ramach gospodarczej i politycznej wspolpracy ( to jest tez alternatywa do amerykanskiego, bardzo kosztownego i rowniez krytykowanego sposobu walki z ekstremizmem islamskim) Jezeli zamkniemy przed nimi granice to postawimy na kiszenie sie we wlasnym sosie. Europa za kilka lat demograficznie sobie nie poradzi bez rozszerzenia - koniecznosc otwarcia rynkow pracy stanie sie wkrotce dla Niemcow faktem, a ksenofobiczna i zamknieta Austria w polskiej sprawie tez glosno krzyczala, cale szczescie im sie nie udalo. Nawiazywanie do sofistow, Platona i korzeni kultury w momencie gdy liczy sie przyszlosc to takie typowe dla niektorych. Myslmy o przyszlosci, badzmy otwarci, rozwijajmy sie. Strasznie reakcyjne nastroje sie w polskim spoleczenstwie chyba obudzily dzieki dwom takim ... pozdrowienia serdeczne Odpowiedz Link Zgłoś
antykretyn Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 14:42 woocash7 napisał: > Turcja jest znacznie bardziej laicka niz Polska, w ktorej w wyborach decyzje > podejmuje sie wciaz sluchajac ksiedza. Jestem wierzacym, praktykujacym > katolikiem, ale ksiedza w sprawach politycznych i gospodarczych sluchac nie > zamierzam bo uwazam ze sie po prostu nie zna. Co do Turcji w UE to nie wiem > skad takie dane gazety (54% poparcia w Polsce??) bo z tego co widze na forum to > > tylko jedna osoba wypowiedziala sie pozytywnie. Ja bede druga taka osoba. > Uwazam ze historycznie to jedyne mozliwe wyjscie.Trzeba oswajac sobie panstwa > muzulmanskie, a taki sposob jest najlepszy - oni sami beda walczyc z > ekstremizmem w ramach gospodarczej i politycznej wspolpracy ( to jest tez > alternatywa do amerykanskiego, bardzo kosztownego i rowniez krytykowanego > sposobu walki z ekstremizmem islamskim) Jezeli zamkniemy przed nimi granice to > postawimy na kiszenie sie we wlasnym sosie. Europa za kilka lat demograficznie > sobie nie poradzi bez rozszerzenia - koniecznosc otwarcia rynkow pracy stanie > sie wkrotce dla Niemcow faktem, a ksenofobiczna i zamknieta Austria w polskiej > sprawie tez glosno krzyczala, cale szczescie im sie nie udalo. Nawiazywanie do > sofistow, Platona i korzeni kultury w momencie gdy liczy sie przyszlosc to > takie typowe dla niektorych. Myslmy o przyszlosci, badzmy otwarci, rozwijajmy > sie. Strasznie reakcyjne nastroje sie w polskim spoleczenstwie chyba obudzily > dzieki dwom takim ... pozdrowienia serdeczne Z dwojga zlego, w przypadku slabej demografii, rezerw ludzkich lepiej szukac na wschodzie Europy(Ukraina,Bialorus,Rosja i inni)bo to nasza chrzescijanska kultura i cywilizacja, zamiast sprowadzac obcych i wrogich nam kulturowo i etnicznie ,muzulmanow Odpowiedz Link Zgłoś
woocash7 Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 15:05 antykretynie (hehe bardzo zabawny login) uwazam ze bedziemy musieli sie otworzyc i na wschod i na poludnie. spoleczenstwa zachodniej europy ulegly tak dalekiej laicyzacji, ze nikt oprocz kilku polakow ( wybory pokazaly ze moze wiecej niz tylko kilku) podejmuje wazne decyzje polityczne kierujac sie kryterium religii, rasy, spuscizny kulturowej - swoja droga nie uwazasz ze to dosc wsteczne, ksenofobiczne i nietolerancyjne z twojej strony?? politycy zachodni, w momencie gdy widza ze ich kraj odniesie korzysc nie ogladaja sie na walke u wspolnego boku 400 lat wczesniej albo walke przeciwko sobie 50 lat wczesniej. jest do ubicia biznes to go robia ( patrz kanclerz Niemiec , pan Putin ). Takie zamykanie sie zostanie zweryfikowane i to dosc szybko polityczna koniecznoscia a i demograficznie nie masz racji, bo Rosja, Ukraina i Bialorus wymiera. Nie wiem , nie widzialem spojnosci w twoim poscie, bo z jednej strony opowiadasz sie za dawna europejska spuscizna kulturowa a z drugiej strony idziesz na wschod, gdzie panosza sie ostatnio nastroje autorytarne np Rosja, Bialorus. pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Link Zgłoś
antykretyn Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 04.10.05, 17:01 woocash7 napisał: > antykretynie (hehe bardzo zabawny login) uwazam ze bedziemy musieli sie > otworzyc i na wschod i na poludnie. spoleczenstwa zachodniej europy ulegly tak > dalekiej laicyzacji, ze nikt oprocz kilku polakow ( wybory pokazaly ze moze > wiecej niz tylko kilku) podejmuje wazne decyzje polityczne kierujac sie > kryterium religii, rasy, spuscizny kulturowej - swoja droga nie uwazasz ze to > dosc wsteczne, ksenofobiczne i nietolerancyjne z twojej strony?? politycy > zachodni, w momencie gdy widza ze ich kraj odniesie korzysc nie ogladaja sie na > > walke u wspolnego boku 400 lat wczesniej albo walke przeciwko sobie 50 lat > wczesniej. jest do ubicia biznes to go robia ( patrz kanclerz Niemiec , pan > Putin ). Takie zamykanie sie zostanie zweryfikowane i to dosc szybko polityczna > > koniecznoscia a i demograficznie nie masz racji, bo Rosja, Ukraina i Bialorus > wymiera. Nie wiem , nie widzialem spojnosci w twoim poscie, bo z jednej strony > opowiadasz sie za dawna europejska spuscizna kulturowa a z drugiej strony > idziesz na wschod, gdzie panosza sie ostatnio nastroje autorytarne np Rosja, > Bialorus. pozdrawiam serdecznie Ja zyje i pracuje na Zachodzie od 25 lat i dlatego doskonale znam mentalnosc tutejszych politykow i businessmanow ,ktorzy maja przede wszystkim na widoku interes i zysk co doskonale opisales w swoim poscie. Najlepiej oddaje to slynne powiedzenie Lenina: "Kapitalisci w swej zachlannosci do ostatniego dnia beda sie targawoli miedzy soba kto ma zarobic na dostawie sznura aby ich powiesic" Moze to nie doslownie ale taki byl sens tej wypowiedzi. Co do mojej opozycji przeciw przyjeciu Turcji do Europy to przytocze dwa zdarzenia historyczne z dwoch roznych epok. 1.Polska w XV - XVI wieku u szczytu swej potegi zaczela masowo sprowadzac osadnikow z Niemiec i lokowac miast na prawie niemieckim. Poczatkowo potulni kupcy i rzemieslnicy niemieccy rzetelnie pracowali i nie szkodzili krajowi osiedlenia. Ich potomkowie w XIX i XX wieku zgotowali nam upadek panstwa ,rozbiory i masowa masakre na skale nigdy nie spotykana w historii swiata 2.Balkany 1918 rok koniec I wojny swiatowej upada cesarstwo turecko otomanskie Odradzaja sie panstwa podbitej przez islam Jugoslawii Serbowie i bosniacy jak to litosciwi Slowianie pozwalaja pozostac osadnikom tureckim i albanskim w Kossowie i Bosni Hercegowinie,zamiast ich wyrzucic do Turcji i Albanii ,jak to zrobili z niemcami francuzi w Alzacji i Lotaryngii wyrzucajac ich wszystkich w ciagu kilku dni z walizka do Niemiec. Poczatkowo nikt nie wierzyl,ze bedzie z tego problem bo ludnosc slowianska stanowila ogromna wiekszosc(75%) w stosunku do muzulmanow Obecnie w Kossowie kolebce Serbow jest 90% muzulmanow albanskich i wszystko wskazyje na to ,ze za blogoslawienstwem pier ..nej Unii okupujacej ten region Kossowo zostanie oderwane od Serbii oczyszczone ogniem i mieczem z Serbow i dolaczone do islamskiej Albanii Taki sam los czeka prawdopodobnie polowe Macedonii Kazda decyzje typu przyjecia Turcji do UE nalezy przeanalizowac z perspektywy conajmniej 50- 100 lat a nie pocieszac sie co bedzie za 5 lat Narod polski do tej pory przeklina zdrajcow ,ktorzy doprowadzili do upadku I Rzeczpospolita i do rozbiorow Polski A bylo to przecez ponad 200lat temu Z tego powodu NIE dla Turcji w Unii Europejskiej Serdeczne pozdrowienia od starego polaka Odpowiedz Link Zgłoś
kamilar Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 22:05 Niestety ta Europa od 50 lat nie wie gdzie chce iść, brakuje idei i celu niestety. ale zgazam się, że przekreślanie Europy jako abstrakcji i jest żałosne, jest coś takiego jak wspólne wartości, doswiadczenia historyczne. Można powiedziec, że Europa jest dziedzictwem grecko-rzymskim (kładłbym wiekszy nacisk na Rzym) Odpowiedz Link Zgłoś
claudio1 Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 20:21 turcja wspanialy kraj ,Przyroda zostawila tu swoje uroki,z kolei matka natura uksztaltowala moslemisze wyznania , ktore sa w EUROPIE NIE DO PRZYJECIA ;PRZYKLADOW PONAD tysiace TURCJA LEZY TAK DALEKO OD EUROPY NIE TYLKO W PRZESTRZENI ALE I W ROZSADKU : CYTUJE , Brat zabija siostre za to ze kocha niemca , i zemsta krwi . PYTANIE ; NIE do USA ; LECZ do Politykow EUROPY ;Gdy turcja spelni europejskie warunki minie nastempne tysiac lat, poco potrzebni sa nam idioci ,ta kultura juz nasz przezyla , wiec nich zostanie zdala od nas cywlizowanych narodow EUROPY : USA chodzi tylko o sprzymierzencow, europa interesuje ich pobierznie Odpowiedz Link Zgłoś
wojcikjx Re: Turcja w UE? JE JE JE :) 03.10.05, 19:45 zyta17 napisała: > racja, moze nareszcie nauczymy sie kultury od poludniowych sasiadow i wiecej ludzkosci wobec blisnich i najblizszej rodziny, bo w PL to juz zanika kultury od poludniowych sasiadow i ludzkosci wobec bliznich :)))) a no tak kobieta to nie blizni, a wiec zytko ok 50% kobiet w Turcji doswiadcza przemocy w rodzinie polecam raport Amnesty International z 2004 roku. Chyba nie tego chcesz sie uczyc? Odpowiedz Link Zgłoś
jabez Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 16:21 Austria maly odwazny kraj , teraz , Turcja bedzie zmuszona na ustepstwa i uznanie Cypru , albo wywala cos w powietrze( w co watpie) co bybylo dla UE najlepszym dowodem ze to nie ta cywilizacja . Odpowiedz Link Zgłoś
qutas.vielgus Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 22:04 > Austria maly odwazny kraj Adolf Hitler tez byl maly i odwazny, na dodatek byl austriakiem. > najlepszym dowodem ze to nie ta cywilizacja a to dlaczego, jak myslisz, laznie parowe do dzis nazywamy tureckimi, he? moze dlatego ze i turcja wiele wniosla do ogolnego rozwoju. Turcy to pastuchy, Francuzi to pastuchy, Polacy to pastuchy. Wiec moze jak bedziemy trzymac sie razem to wyjdziemy na ludzi. I tego trzeba pilnowac, a nie korzeni mitycznych szukac. Odpowiedz Link Zgłoś
fnoll Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 16:32 proponuję rozwiązać UE i dać się wchłonąć przez Związek Chińsko-Radziecki... :( Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 16:36 Rząd austriacki może mieć bowiem pewność, że jego postawa wobec Turcji zostanie doceniona przez wyborców, w swojej większości przeciwnych przyjęciu do Unii o 70 milionów tureckich muzułmanów. ************************************ To nie jest takie pewne, biorąc pod uwagę wyniki ostatnich wyborów prowincjonalnych. Odpowiedz Link Zgłoś
pablo63 NIECH USA ZAPŁACĄ 03.10.05, 16:38 Jak USA chce widzieć Turcje w UE to proszę bardzo, ale za 50 lat i niech USA płaci z własnej kieszeni. Pzdr pablo Odpowiedz Link Zgłoś
osant Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 17:08 Powody sprzeciwu Austri nie sa mi znane. Turcja jest bardziej neutralna religijnie niz niejedno panstwo EU (pamietacie proby wprowadzenia "idei chrzescijanskich" do konstytucji EU ?). Wladze tureckie - i wojsko - bardzo energicznie zwalczają islamizm. Turcja w EU moze pomoc przeciw terrorystom bardziej np. niz zielone Niemcy. Odpowiedz Link Zgłoś
xxxenofob Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 17:51 wlasnie te experymenty z islamem, powstrzymaly wpis do konstytucji a nie odwrotnie Odpowiedz Link Zgłoś
ronlen2 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 18:25 To nie tylko sprzeciw Austrii, ale i wiekszosci ludnosci Unii. Oto kilka powodow tego sprzeciwu. Po pierwsze, czasy, kiedy to Unia nazywala sie "Europejska Unia Ekonomiczna" minely. Teraz to cos wiecej. Przyjecie islamsko-azjatyckiej Turcji uniemozliwi wyksztalcenie sie europejskiej tozsamosci. Po drugie, Turcy beda walic masowo do Unii, dojdzie do islamizacji Europy. Po trzecie, przyjmujac Turcje dojdzie do islamizacji samej (do tej pory mniejwiecej laickiej) Turcji. Wojsko nie bedzie moglo puczowac juz przeciw Islamistom przy wladzy, demokracja w Turcji skonczy sie niedemokratycznym skutkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
ethebor Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 18:57 osant napisał: > Powody sprzeciwu Austri nie sa mi znane. Austopsja i obserwacja sasiednich Niemiec z kilumilionowa populacja Turkow ktorzy nie chca sie zasymilowac (choc niektorzy sa tam trzecim pokoleniem). > Turcja jest bardziej neutralna religijnie niz niejedno panstwo EU Na papierze... papier jest cierpliwy. Praktyka zwlaszcza na glebokiej prowincji jest juz inna. >(pamietacie proby wprowadzenia "idei chrzescijanskich" do konstytucji EU ?) A pamietasz ze idea Wspolnej Europy wyszla od Chadekow. Degasperi, Schuman i Adenauer, to "ojcowie zalozyciele" Korzeni chrzescijanskich. Albo nawet Judeochrzescijanskich. To wcale nie wyklucza ze Europa moze byc postchrzescijanska. Ale ma korzenie. Turcja mialaby zreszta problem z pozostalymi korzeniami: kultura starozytnaje GRECJI, prawem Rzymi, ideami oswiecenia... > Wladze tureckie - i wojsko - bardzo energicznie zwalczają islamizm. Owszem pod haslami nacjonalistyczno-miltarystycznymi. Kilka razy odsuneli Islamistow dzieki zamoachom stanu. Tyle ze w EU nie bedzie mozna robic juz puczy przeciw demokratycznie wybranym Islamistom. > Turcja w EU moze pomoc przeciw terrorystom bardziej np. niz zielone Niemcy. Nie wiem jak. Tam na miejscu od trzech lat sa zamachy, to na synagogi to na zachodnich turystow. Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 20:13 Już zielone Niemcy bardziej są pomocne przeciw terrorystom niż Turcja. Turcja jest islamska. I to nieprawda, że Turcja jest krajem neutralnym religijnie. Odpowiedz Link Zgłoś
woocash7 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 04.10.05, 15:34 a jakze, skad przylecieli zamachowcy 11 wrzesnia jesli nie z Hamburga?? a co do asymilacji to mysle ze Turcy np w Niemczech swietnie sie zasymilowali, co wiecej dali cos temu krajowi ( sporo tez zabrali, zebyscie mnie nie oskarzyli o slepote ) , tylko ja zwracam uwage na Polakow, ktorzy czy to w USA czy w Niemczech sa tak ksenofobiczni, zamknieci i niezasymilowani (nawet w trzecim pokoleniu), ze to poraza - inni popadaja w inna skrajnosc - po 2 latach zapominaja polskiego, co tez jest raczej male i smieszne. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
ronlen2 80% ludzi "starej" Unii nie chce islamskiej Turcji 03.10.05, 18:20 w nowej Unii jest to jakies 55-60%. Nawet w sondazu lewicowej GW 55% powiedzialo, ze nie chce NIGDY Turcji w Unii. Odpowiedz Link Zgłoś
neceser Unia ZDECYDOWALA o TURCJI. NA TAK! 03.10.05, 18:34 news.bbc.co.uk/2/hi/europe/4305500.stm Dzieki Brytanii! Odpowiedz Link Zgłoś
ethebor Re: Unia ZDECYDOWALA o TURCJI. NA TAK! 03.10.05, 19:01 Europa miala pecha, ze Niemcy nie wybraly chadekow i ci na czas nie zrobili nowego rzadu. Ale mysle, ze nastapi rozpad Iraku, powstanie Kurdystanu i wtedy Turcja wkurzy sie na caly swiat. neceser napisał: > news.bbc.co.uk/2/hi/europe/4305500.stm > Dzieki Brytanii! Odpowiedz Link Zgłoś
tymon99 80% ludzików jest małej wiary 03.10.05, 21:48 i wyobrażają sobie, że oto 'wpuścimy' Turcję do naszego superekskluzywnego 'saloniku'. Ja myślę, że raczej trzeba mieć wizję: oto przesuwamy granice Europy daleeeko na wschód, rozszerzamy terytorium, na którym obowiązują nasze reguły i rośniemy w siłę!!! Odpowiedz Link Zgłoś
tokijczyk Re: 80% ludzi "starej" Unii nie chce islamskiej T 04.10.05, 06:12 ale ci w Brukseli sie wcale nie przejumuja co ludzie mysla. Wazne ze cel osiagniety przez UK, ktora bedzie teraz dumna ze cos osiagnela w swoim przewodnictwie. Snoby!!! Musi byc w tym jakis interes. Jezeli chodzi o Austrie to dziwie sie ze zmiekneli, ale tego bylo mozna sie spodziewac. Zawsze tak bylo i bedzie. Jeszcze Unia nie odetchnela z zeszlorocznego szoku rozszerzenia a juz nastepne. Mam nadzieje ze bedzie wielkie wspolne referendum obecnych Panst UE przed pelna akcesja Turcji. Niech te 80% spoleczenstwa sie wypowie. Spodziewam sie jednak ze niezaleznie od wynikow Brukselka ich przyjmie. Interesy, strach przed terrorem (propaganda US) itp robi swoje. Nigdy nie zapomne co Turcja powiedziala parenascie m-cy temu. cyt:"jak Nas nie przyjmiecie to bedzie wiele wypadkow i bomb wysadzanych" Tak trzymac a daleko wszyscy zajdziemy Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: BRAWO AUSTRIA ??? Za heroizm?:-))))))))))))))) 03.10.05, 19:05 officials said after intense negotiations in Luxembourg that Austria had fallen into line. [FALLEN IN LINE!] The new document has been sent to the Turkish government, which is considering whether to accept it. The BBC's Emma Jane Kirby at the talks in Luxembourg says everyone there is now waiting keenly for Ankara's response." [BBC World Service] No tak. Cuius regio, eius religio! :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
ethebor Re: BRAWO AUSTRIA ??? Za heroizm?:-)))))))))))))) 03.10.05, 19:11 Turcja bedzie najludniejszym krajem Uni (oby nie) i bedzie rzadzic. Wtedy "regula pokoju augsburskiego" moze wejsc w zycie doslownie. Maja juz w tym praktyke na Balkanach. Albanczy i Bosniacy tez kiedys byli chrzescijanami... meerkat1 napisał: >Cuius regio, eius religio! Odpowiedz Link Zgłoś
kewah Juz nieaktualne 03.10.05, 19:18 Kurcze, Gazeta jest spozniona. Bylam przed chwila na stronie Le Figaro i wyraznie tam jest napisane, ze Austria odstapila od sprzeciwu wobec Turcji. Odpowiedz Link Zgłoś
wojcikjx Re: Juz nieaktualne - jeszcze nie hop 03.10.05, 19:27 Austria wprowadzila troche zmian do mandatu negocjacyjnego, teraz Turcja studiuje, moze jeszcze Turcja odrzuci. Odpowiedz Link Zgłoś
david_silbermann ???????????? POŻAŁUJEMY tego wszyscy 03.10.05, 20:09 prędzej czy później. mam jednak wrażenie, że prędzej. najbardziej zacofany kraj, spośród wszystkich dotychczas aspirujących, pełen dzikusów, na dodaet CAŁKOWICIE NIEEUROPEJSKI i NIEZACHODNI. ktoś kto za Europę uważa malutki fragment tego kraju do Cieśniny Bosforskiej jest głupcem. JAK w dobie rozkwitu ISLAMSKIEGO RADYKALIZMU można decydować się na negocjacje z MUZUŁMAŃSKIM panstwem, którego obywatele W OGÓLE NIE IDENTYFIKUJĄ się z wartościami wyznawanymi przez EUROPEJCZYKÓW ??? Odpowiedz Link Zgłoś
claudio1 Re: ???????????? POŻAŁUJEMY tego wszyscy 03.10.05, 21:07 turcjia i europa , smiechu warte Odpowiedz Link Zgłoś
ronlen2 Przyklad manipulacji na lamach GW 03.10.05, 20:14 "Przeprowadzony w całej UE sondaż Eurobarometru wykazał, że tylko w trzech krajach ponad połowa obywateli zgadza się na członkostwo Turcji w UE: w Polsce (54 proc. - najlepszy wynik), w Słowenii (53 proc.) i na Węgrzech (51 proc). Średnia dla całej "starej" Unii to 32 proc. za, 55 proc. przeciw". Lewicowa GW chce na sila wepchnac Turcje do UE. Dlatego tez pisza o krajach na za, brak natomiast danych o krajach przeciw. A taki odsetek musi byc ogromny, skoro w sumie (wg. Wybiorczej, do tego zaraz dojde) dwa razy wiecej ludnosci jest przeciw. I faktycznie, w Austrii 80 % nie chce nigdy Turcji w Unii, we Francji jest ich 75 %. Wedlug LEWICOWYCH zrodel. A te sa zanizane, bo wynik nie pasuje do (antyzachodniej) linii. Inna sprawa: na lamach wybiorczej ukazal sie sondaz, w ktorym 55% procent powiedzialo, ze nie chce NIGDY Turcji w EU. Za bylo "AZ" 12%, niezdecydowanych jedna trzecia. I to na lamach Wybiorczej, gdzie mozgi sa prane fachowo, a manipulacja, polityczna poprawnosc i islamofilia kroluje. Zapewne tez w Polsce jest wiecej zwolennikow Europy bez Turcji niz z nia. I nawet Wyboircza przyznaje, ze 32% jest za, 55% przeciw. A te dane, powtorze, sa MOCNO zanizone. Odpowiedz Link Zgłoś
nick3 Drogi oporny na lewicowe pranie mózgu przez GW! 03.10.05, 23:17 Pomimo iście szatańskiej techniki manipulacyjnej redaktora Michnika zdołałeś się znaleźć wśród niezłomnych 55% czytelników portalu nieprzemakalnych na islamofilską propagandę. Chwała ci za to. Ale najwyraźniej nie jesteś w mniejszości. Skąd więc wysnuwasz założenie, że uczestnicy sondażu GW są bardziej podatni na "lewacką islamofilię" (w kwestii tureckiej forsowaną głównie przez lewaków, Busha i Blaira:-) niż średnia ludności naszego kraju? Twoje twierdzenie, że: > Zapewne tez w Polsce > jest wiecej zwolennikow Europy bez Turcji niz z nia. jest myśleniem życzeniowym bez pokrycia, opierającym się na zasadzie "musi być na odwrót niż mówią ci, których nie lubię, bo wiadomo, że to kłamcy". PS. Po czym (oprócz tego, że jest ulubionym obiektem prawicowych "kwadransów nienawiści") można poznać, że, jak co rusz powtarzasz, GW jest "LEWICOWA"??? Mnie nic o tym nie wiadomo. Odpowiedz Link Zgłoś
kaganowski Re: Przyklad manipulacji na lamach GW 04.10.05, 13:06 Michnik dobry uczen doktora Goebbelsa... :( Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Jest zgoda Wiednia i Ankary. Negocjacje startują. 03.10.05, 20:21 Za BBC Polska: Austria wywalczyła jedynie małe ustępstwo I pod jej dyktando podkreślono w tekście możliwość wstrzymania rozmów akcesyjnych w razie poważnych zastrzeżeń jednego z krajów Unii. Odpowiedz Link Zgłoś
mg2005 A zdrajca Rotfeld... 03.10.05, 20:24 ...chce otworzyć Polskę dla tureckich hord Odpowiedz Link Zgłoś
xxxenofob Re: A zdrajca Rotfeld... 04.10.05, 02:27 mg2005 napisał: > ...chce otworzyć Polskę dla tureckich hord wlasnie taki ma cel zniszczyc Polske i bialego czlowieka. To co juz dawno udalo sie "kolesiom" zrobic w USA. Odpowiedz Link Zgłoś
kaganowski Re: A zdrajca Rotfeld... 04.10.05, 13:07 Chazar Rottfeld chce pograzyc Polske podobnie jak to zrobil w roku 1939 inny Chazar czyli Bek... :( Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Nie martwcie się 03.10.05, 20:29 Nie martwcie się. Wybory prezydenckie we Francji wygra z pewnością Nicolas Sarkozy, a on jest przeciwnikiem wejścia Turcji do UE. Odpowiedz Link Zgłoś
ronlen2 Re: Nie martwcie się 03.10.05, 20:37 Jest czym sie martwic. Mozna miec nadzieje, ze Francja zrobi referendum w sprawie dobra Europy i nieprzyjmowania Turcji. Ale lewicowe elity tyle razy juz pokazaly, ze sa proislamskie i nie licza sie z nikim. Zastraszyli Austrie, guzik sie troszcza o zdanie obywateli z ulicy. Nawet jesli Francja zablokuje przyszla islamizacje, lewica ja obejdzie. Te cale rozmowy akcesyjne to zabawa z ogniem. I moze sie zakonczyc na spaleniu calej Unii. Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: Nie martwcie się 03.10.05, 20:43 ronlen2 napisał: > Jest czym sie martwic. Mozna miec nadzieje, ze Francja zrobi referendum w > sprawie dobra Europy i nieprzyjmowania Turcji. Ja mam nadzieję, że Sarkozy odmówi zgody na przyjęcie Turcji do UE, oferując jej w zamian uprzywilejowane partnerstwo. Odpowiedz Link Zgłoś
ronlen2 Re: Nie martwcie się 03.10.05, 20:55 Cien nadzieji na takie rozwiazanie pozostal. Teraz, po wyhandlowanym dokumencie, mozna powiedziec, ze Europa nie jest w stanie przyjac Turcji, nie jest po prostu gotowa. Ale bardzo w to watpie, lewicowe elity az przebieraja nogami, by wpuscic islamska Turcje. Nalezy teraz organizowac marszy protestowe, przekonywac ludzi o koniecznosci zachowania Europy dla przyszlych generacji, tylko to moze przyniesc efeky. Nie ma co sie ludzic, ze inni wszystko zrobia za nas. Samemu trzeba bylo do szkoly chodzic, samemu uczyc sie, samemu pracowac. Nikt inny tego nie zrobil, trzeba bylo samemu. I teraz samemu trzeba bedzie protestowac. Coz, takie zycie. Wyrazam zgode na wyswietlanie moich postow na innych forach. Pozdrawiam goraco. Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: Nie martwcie się 03.10.05, 21:03 Nicolas Sarkozy działa na rzecz usunięcia islamskich radykałów z Francji oraz jest przeciwny członkostwu Turcji w UE. On nie będzie musiał organizować referendum - on może po prostu zablokować negocjacje. Odpowiedz Link Zgłoś
akserm Re: Nie martwcie się 03.10.05, 21:19 problem jest taki, ze za 10-15 lat, muzulmanie beda tak pokazna sila glosujaca w krajach UE, ze nie bedzie nawet mowy o przegraniu przez nich referendum. Na to licza Turcy i anglosasi. Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: Nie martwcie się 03.10.05, 21:43 No nie. Akurat w krajach postkomunistycznych (Polska, Czechy, itd.) nie będą pokaźną siłą głosującą, bo komunizm nie daje swobody wyznania. Odpowiedz Link Zgłoś
akserm Re: Nie martwcie się 03.10.05, 21:46 Ale tam nie bedzie referendunm i kraje te zaglosuja w parlamencie tak jak chce USA. Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail A co z Cyprem? 03.10.05, 20:29 Dlaczego Cypr się nie sprzeciwił wejściu Turcji do UE? Przecież Turcja jest jego wrogiem. Odpowiedz Link Zgłoś
fernandorey Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 20:39 Nie obchodzi mnie, że Turcja leży w większości w Azji i że jest islamska. Najgorsze jest to, że przejmie większość funduszy unijnych, jako że ma 70 milionów mieszkańców. A to że "historycznie", "kulurowo" itp. nie są Europejczykami to nie ma żadnego znaczenia. Turcja jest trochę jak Rosja: ani Europa, ani Azja, zupełnie inna bajka. Mnie martwią pieniądze, ale skoro cała Unia jest za, a Turcję wspiera USA, to nie ma co podskakiwać. Zresztą to nie nastąpi jutro ani pojutrze. Minie ładnych parę lat zanim Turcja wejdzie do UE. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:10 fernandorey napisał: > Nie obchodzi mnie, że Turcja leży w większości w Azji i że jest islamska. > Najgorsze jest to, że przejmie większość funduszy unijnych, jako że ma 70 > milionów mieszkańców. ********************************** Mylisz się. To właśnie będzie tematem rozmów. Polscy rolnicy mają mniejsze dotacje od starounijnych, więc i w tym przypadku jest to kwestia negocjacji. Odpowiedz Link Zgłoś
vivacious Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 20:42 Jaka Turcja w Unii?! Spojrzcie na mape - tylko Stambul jest w Europie.A to jest Unia EUROPEJSKA. Poza tym nie potrzeba nam ulatwiania przenikania terrorystow muzulmanskich na kontynent.Juz zapomniano jak chcieli zalac Europe i odsiecz wiedenska uratowala?Wyznawcy Islamu plodza sie w postepie geometrycznym i chca pozostac w izolacji (patrz. zabojstwo van Gogha i atmosfera w Holandii).Austriacy maja racje, Turcy sa tam obcy bo chca obcymi byc, nie integruja sie i pielegnuja swa obcosc). Z cala sympatia do kilku milych Turkow czy kilku innych wyznawcow Islamu z panstw arabskich ktorych poznalem tu i tam. Niestety ci sa mniejszoscia w tej muzulmanskiej ekspansji, nie szanujacej tego co nowe ojczyzny im daly, przyjmujac ich pod swoj dach jako imigrantow, odwdzieczajac sie zamachami lub demonstracyjnym deklarowaniem niecheci do zepsutego swiata zachodu (to po co emigruja jak im sie nie podoba?fcuk off). Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 20:47 Jak im się nie podoba to WYNOCHA! Odpowiedz Link Zgłoś
ronlen2 Kon trojanski Turcja 03.10.05, 20:47 Przeciwnicy przystapienia Turcji nazywaja ja koniem trojanskim. Wedlug legendy, 2400 lat temu Trojanie z niemalym wysilkiem i dobrowolnie wepchneli konia trojanskiego w swoje mury. Wydawalo im sie, ze w ten sposob beda mogli chronic miasto. W nocy, kiedy poszli spac, z brzucha konia wyszli ukryci tam zolnierze i napadli na spiacych. Rzez trwala przez cala noc, a po miescie nie zostalo ani sladu. Podobnie sprawy sie maja z przyjowaniem Turcji. Wiekszosci zwolennikow (pomijajac islamofili, ktorzy chca islamizacji Europy) sie wydaje, ze przyjmujac Turcje uchroni sie Europe przed zalewem fundamentalizmu. Dlatego nie szczedza wysilkow, by wepchnac konia trojanskiego do Unii. Na sile, kazdym sposobem. Po przyjeciu Turcji przez pierwsze miesiace, moze i lata, nie stalo by sie nic. Turcy na poczatku siedzieli by cicho. Dopiero kiedy uspili by czujnosc Europejczykow, rozpoczeliby ekspansje. Az z czasem cala Europa stala by sie islamaska. Przy takiej dzietnosci to tylko kwestia czasu. I to za europejskie pieniadze. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Kon trojanski Turcja 03.10.05, 21:14 ronlen2 napisał: > Przeciwnicy przystapienia Turcji nazywaja ja koniem trojanskim. Wedlug legendy, > 2400 lat temu Trojanie z niemalym wysilkiem i dobrowolnie wepchneli konia > trojanskiego w swoje mury. *************************** Legenda, a więc bajka. Odpowiedz Link Zgłoś
szefunio1 Re: Kon trojanski Turcja 03.10.05, 21:20 W UE jest już tyle tych koni (i osłów) trojańskich, że czas pomyśleć o założeniu stadniny. Odpowiedz Link Zgłoś
akserm Re: Kon trojanski Turcja 03.10.05, 21:22 to tak jak dzialanie szczepionki. Mysla, ze jak zaszczepia islam w Europie to Europa sie uodporni. Co za pokretna i idiotyczna logika. Odpowiedz Link Zgłoś
myszka162 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 20:56 Dlaczego dziennikarze nie wiedza podstawowych faktow dotyczacych tematu na ktory pisza??? Mianowicie w 1963 wszedl w zycie traktat stowarzyszeniowy Turcji z EEC podczas gdy Unia Celna zostala podpisana w 1995 i weszla w zycie 1 stycznia 1996 roku. Ponad 30 lat to jednak pewna roznica.... Odpowiedz Link Zgłoś
maczores Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:06 Jak to dobrze ,ze bedzie mozna odrzucic czlonkowstwo w referendum.Moze chociaz raz europejskie narody razem stawia opor muzulmanskiej presji. Odpowiedz Link Zgłoś
akserm Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:23 za 10-15 lat w Europie bedzie tylu muzulmanow, ze referendum nic nie da. Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:30 Nie będzie, bo Sarkozy wykopie tych co są, i nie wpuści nowych. Odpowiedz Link Zgłoś
akserm Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:36 Oby, ale za 10-15 lat Sarkozego tez moze juz nie byc. Mam nadzieje, ze Autria tez przeprowadzi referendum. Bardziej ufam Austriakom niz Francuzom przy calej dla nich sympatii. Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:40 Sarkozy będzie startował już w następnych wyborach prezydenckich, czyli w 2007 roku. I ta kadencja potrwa do 2012 roku. A Austria owszem powinna przeprowadzić referendum. Cypr też. Odpowiedz Link Zgłoś
akserm Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:44 10-15 lat rokowan to rok 2015-2020. Jaki procent ludnosci Francji stanowic beda Muzulmanie i Afrykanie?. Bo wtedy bedzie referendum. Odpowiedz Link Zgłoś
ronlen2 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:48 Tak wysoki, ze wszystko moze sie zmienic. Juz teraz np. w takiej Marsylii 1/3 to Arabowie i inni Islamisci, 1/3 to Murzyni, rodowici Francuzi i inni Europejczycy to "az" pozostale ok. 30% Odpowiedz Link Zgłoś
akserm Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:50 No wlasnie. Dlatego nie wierze w te referenda. Chyba, ze w Austrii lub na Cyprze. Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:52 ronlen2 napisał: > Tak wysoki, ze wszystko moze sie zmienic. Juz teraz np. w takiej Marsylii 1/3 t > o > Arabowie i inni Islamisci, 1/3 to Murzyni, rodowici Francuzi i inni Europejczyc > y > to "az" pozostale ok. 30% A Sarkozy właśnie powstrzyma dalszy napływ muzułmanów do Francji. Odpowiedz Link Zgłoś
akserm Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:56 Chcialbym w to wierzyc. Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 22:02 Sarkozy jest nieugięty w sprawie imigracji. Odpowiedz Link Zgłoś
ronlen2 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 22:05 > > A Sarkozy właśnie powstrzyma dalszy napływ muzułmanów do Francji. Miejmy nadzieje. Ale skoro innym sie do tej pory nie udalo, czemu teraz ma byc inaczej? Latwiej bylo ich powstrzymac w latach 60tych niz teraz, kiedy sa wszedzie i maja silny lobbing. Innym sie nie udalo, bo brakowalo zaangazowania ze strony normalnych ludzi. Dlatego nalezy stworzyc solidna proeuropejska baze wsrod zwyklych ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
ronlen2 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:45 Nie ma co sie ludzic, ze ktos inny wykona za nas nieprzyjemna robote. Trzeba bylo samemu wszystko w zyciu robic, tak bedzie i tym razem. Nie ma co miec nadzieji, ze Sarkozy czy ktos inny wszystko zablokuje i po problemie. Zastrasza go, albo beda rozpowiadac o nim nieprawdy, aby przegral wybory. Trzeba bedzie sie samemu tez zanagazowac. Publikujcie na onet zdjecia z protestow przeciw Turcji i za Europa, pora tez zalozyc forum na temat "nie dla islamskiej Turcji". I podawajcie linki znajomym i kolegom. Powodzenia nam wszystkim. Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:51 Nie ma co miec > nadzieji, ze Sarkozy czy ktos inny wszystko zablokuje i po problemie. Zastrasza > go, albo beda rozpowiadac o nim nieprawdy, aby przegral wybory. Powiedziałem, że on będzie to robił już jako prezydent Francji, czyli PO WYBORACH. Odpowiedz Link Zgłoś
ronlen2 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 22:00 No wlasnie. Po wyborach, jako prezydent, zablokuje kandydature islamskiej Turcji, narazajac sie tym samym proislamskim lewicowym elitom. Jesli sie nie da zastraszyc i nie ulegnie naciskom, zaczna o nim klamac, smiac sie z niego, stawiac go jak w najgorszym swietle. I nastepnych wyborow juz nie wygra. Badzmy szczerzy, jeden czlowiek swiata nie zmieni. Bedzie potrzebowal naszego poparcia, bo sam nic nie zdziala. Dlatego pisze, zakladajcie fora, rozmawiajcie z przyjaciolmi, wlasnymi dziecmi. Jednym slowem, musimy wspolnymi silami stworzyc proeuropejska baze. I tylko tak Sarkozy i inni politycy moga miec sukces. Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 22:02 I co z tego, że nie wygra następnych wyborów? I tak będzie już 5 lat u władzy (we Francji kadencja urzędowania prezydenta trwa 5 lat). Odpowiedz Link Zgłoś
ppppp7 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 04.10.05, 21:09 Poproszę o 3 argumenty ZA przyjęciem Turcji do UE. Ja nie widzę żadnego. Odpowiedz Link Zgłoś
szefunio1 Re: UE nadal nie zdecydowała, co z Turcją 03.10.05, 21:11 Nie widzę za bardzo powodu. Austracy już tak mają. Przypomnę, że dwa lata temu to właśnie w Austrii było najwięcej przeciwników przyjęcia Polski do UE. W ostatnim sondażu przed zakończeniem negocjacji z Polską 66 procent Austriaków opowiadało się przeciwko przyjęciu Polski do UE. A tak w ogóle, to poza dwoma czy trzema wyjątkami we wszystkich krajach "starej" unii przeciwników przyjęcia Polski było więcej niż zwolenników. Odpowiedz Link Zgłoś
gg1968 Turcy nie cackają się z terrorystami ... 03.10.05, 21:43 ...tak jak to robią Europejczycy. Można się pod tym względem od Turcji wiele nauczyć. A co do islamizacji Europy to nie Turcji wina tylko samych Europejczyków którym nie chce się rozmnażać i sprowadzają sobie tanią siłę roboczą z zacofanych krajów Afryki północnej. Jak Europa nie przyjmie Turcji to skorzysta na tym Rosja i Chiny Odpowiedz Link Zgłoś
wuuuj [...] 03.10.05, 22:01 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
xxxenofob AUSTRIA ZGWALCONA PRZEZ UK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 03.10.05, 22:04 mam nadzieje ze Francuzi w referendum powiedza NIE i angielskim cwaniakom i papetom Ameryki nozka sie powinie. Odpowiedz Link Zgłoś
akserm ANgole zamiast zajac sie budzetem, w interesie tak 03.10.05, 22:11 takze Polski, zajmuja sie rozwalaniem UE. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: ANgole zamiast zajac sie budzetem, w interesi 03.10.05, 22:40 akserm napisał: > takze Polski, zajmuja sie rozwalaniem UE. Moze wola poczekac z subsydiowaniem Polski do czasu uzyskania consenssu wszystkich panstw czlonkowskich w sprawie modelu gospodarczego UE, w tym kwestii zakonczenia etatyzmu, protekcjonizmu handlowego i subsydiow rolnych?:-) Odpowiedz Link Zgłoś
akserm Re: ANgole zamiast zajac sie budzetem, w interesi 03.10.05, 23:01 Akurat, nie oszukujmy sie, maja agende antyeuropejska i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: ANgole zamiast zajac sie budzetem, w interesi 04.10.05, 00:37 meerkat1 napisał: > akserm napisał: > > > takze Polski, zajmuja sie rozwalaniem UE. > > Moze wola poczekac z subsydiowaniem Polski do czasu uzyskania consenssu > wszystkich panstw czlonkowskich w sprawie modelu gospodarczego UE, w tym > kwestii zakonczenia etatyzmu, protekcjonizmu handlowego i subsydiow rolnych?:- A może wolą poczekać do uzyskania consensu w sprawie pracowania w EU za miskę ryżu (ziemniaków), praktycznej likwidacji państwa, przemysłu, rolnictwa, oraz ochrony konsumenta. Rzecz jednak nie w GB: Anglia nie posiada własnej, niezależnej gospodarki i dlatego nie warto sobie nią d.. zawracać. Wystarczy posłuchać co USA bełkoczą i czego żądają... Kto gada z psem, jeśli może gadać z panem??? Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: ANgole zamiast zajac sie budzetem, w interesi 04.10.05, 08:31 Nie. Oni po prostu chcą doprowadzić do zagłady Europy. Odpowiedz Link Zgłoś