Dodaj do ulubionych

USA: starcia z neonazistami

16.10.05, 08:25
Delegalizacja wszystkich organizacji nazistowskich, wiezienie, konfiskaty,
prewencja, edukacja...
Obserwuj wątek
    • dziwak4 Re: USA: starcia z neonazistami 16.10.05, 08:43

      Ciekawe jakie to byly organizacje?
      A moze byli to zwykli ludzi,ktorzy wyrazali swoje
      niezadowolenia z polityki Busha?
      Czyzby im nie bylo wolno tego robic? lub czyzby to bylo nawet
      nie do pomysleniania w kraju tak totalitarnym jakim sa USA?
      Chyba niestety,ale odpowiedz jest pozytywna.
      Ludzie w Ameryce sa trzymani w ciemnocie wiadomosci ze swiata,
      dawna cenzura komunistyczna jest niczym w porownaniu z tym,bo sa
      sa lepsza srodki techniczne przekazu informacji oszolamiajacej ludzi
      zwyklych,prosstych ktorym nie dane bylo byc inteligentnymi.
      Dzis,juz wszyscy ludzie ktorzy skonczyli te liceum wiedza,ze Bush
      klamie i ze klamie przeciwko nim,powolujac niektorych z nich do armii,
      obiecuje kokosy i studia a konczy sie to ich smiercia,poniewaz ida pierwsi
      a genaeralowie kryja sie za nimi.To tacy papierowi bohaterzy,ktorzy wysylaja
      najpierw swych zolnierzy a potem w zaleznosci od tego czy jest bezpiecznie
      czy nie ida dalej,zwykle lecac tam helikopterami.
      To sku..syny,ktorych kiedys spotka za to nalezyta kara Islamisty,
      poderzniecia gardla.
      :(
      • ronja_curka_zbujnika dziwak4-jakie? neoNAZISTOWSKIE 16.10.05, 09:17
        Nie umiesz czytać, czy nie wiesz, co to znaczy? Ta manifestacja nie miała nic wspólnego z wojną w
        Iraku. Im chodzi o SUPREMACJĘ BIAŁYCH.
        • pryvaciarz Socjalizm połączy nas wszystkich 16.10.05, 09:32
          • naleczowianin CZWARTA RP KACZYŃSKICH 16.10.05, 11:51
            Z AMERYKI IDZIE ODSIECZ I WYZWIOLI NA Z ŻYDOKOMUNISTYCZNYCH RZĄDÓW
            • purysta4 raczej volkssturm PO i Tuska 16.10.05, 16:10
        • kamyk39 Re: dziwak4-jakie? neoNAZISTOWSKIE 16.10.05, 16:15
          ronja_curka_zbujnika napisała:

          > Nie umiesz czytać, czy nie wiesz, co to znaczy? Ta manifestacja nie miała nic w
          > spólnego z wojną w
          > Iraku. Im chodzi o SUPREMACJĘ BIAŁYCH.

          Im chodzi o SUPREMACJĘ BIAŁYCH.

          Co to jest ta supremacja bialych.
          Widziales kiedys murzyna z chinczykiem?
          (O jakie spuremacji mowisz, lub muwisz wg Ciebie?)
      • kolargolo [...] 16.10.05, 09:35
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • boston65 wyborcza jak zwykle klamie... 16.10.05, 09:39
        ...otoz bylo to tak, grupa bialych seperatystow, chciala przemaszerowac w
        protescie przeciwko terroryzowaniu ludnosci w Toledo przez czarnych
        kryminalistow, marsz sie nie odbyl zrezygnowali, w miedzyczasie czarni
        kryminalisci zaatakowali policje, zaczeli demolowac sklepy i okradac przy
        okazji, w wiadomosciach oczywiscie nie bylo slowa o tym ze to robia tzw.
        afroamerykanie, ale pokazli w telewizji a tam sie nie dalo sie ukryc ze na
        ulicach toledo szalaly tlumu dzikusow o bardzo ciemnej karnacji

        "tylko prawda jest interesujaca" j.mackiewicz

        kiedy koszerni wbija to sobie do glowy
        • alkud dzięki za info 16.10.05, 09:44
          > ...otoz bylo to tak, grupa bialych seperatystow, chciala przemaszerowac w
          > protescie przeciwko terroryzowaniu ludnosci w Toledo przez czarnych
          > kryminalistow, marsz sie nie odbyl zrezygnowali, w miedzyczasie czarni
          > kryminalisci zaatakowali policje, zaczeli demolowac sklepy i okradac przy
          > okazji, w wiadomosciach oczywiscie nie bylo slowa o tym ze to robia tzw.
          > afroamerykanie, ale pokazli w telewizji a tam sie nie dalo sie ukryc ze na
          > ulicach toledo szalaly tlumu dzikusow o bardzo ciemnej karnacji

          religiapokoju.blox.pl
        • kamyk39 Re: wyborcza jak zwykle klamie... 16.10.05, 16:18
          boston65 napisał:

          > ...otoz bylo to tak, grupa bialych seperatystow, chciala przemaszerowac w ..

          Ja czytajc tekst GWyborczej domyslalem sie co jest grane.
          Ale dlaczego ja mam sie wysilac i zgadywac?

          GW winna wiedziec, ze grzeszy sie tez przez zaniedbanie i prawdy polowiczne.
          (CCCP celowal w tym).
        • shawman Re: wyborcza nie kłamie... 16.10.05, 16:32
          To nie była żadna "grupa białych separatystów", tylko amerykański Ruch
          Narodowosocjalistyczny (National-Socialist Movement), czyli neonaziści. A
          zamieszki, owszem, sprowokowali kryminaliści, którzy postanowili wykorzystać
          protest przeciwko marszowi neonazistów dla swojej "rozrywki" (i GW o tym pisze w
          artykule). Więcej możecie sami przeczytać tutaj:

          www.cnn.com/2005/US/10/15/nazi.march/index.html
      • lungompa Re:Do dziwaka4 prosstego... 17.10.05, 18:30
        Ciesze sie strasznie, ze jestem w dobie Internetu trzymany w "ciemnocie
        wiadomosci ze swiata". Wspolczuje ci dziwak4'u, ze nie dane ci bylo byc.
        Ale moze jeszcze jakie zaoczne liceum bys panie ten tego co ? Moze byc nawet
        koraniczne o ile wiesz co znaczy to slowo. Dalej nie bede pisal bo bylo by to
        kopanie lezacego. Zycze szybkiego powrotu do zdrowia.
    • compor [...] 16.10.05, 08:43
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • ciotka_lipnicka Re: USA: starcia z neonazistami 16.10.05, 08:58
        bedzie wiecej takich starc bialych z czarnymi,w USA zawsze byla,jest i bedzie
        segregacja rasowa,NO pokazal cale prawdziwe oblicze Ameryki,przemoc,wyzysk i
        kontrola nad przecietnym obywatelem jest faktem codziennym,doprowadzono do
        sytuacji,ze sam fakt posiadania pracy to prawie dozgonny przywilej,niewazne ze
        za glodowa stawke,jednym slowem syf,kila i mogila.
        • zigzaur Re: USA: starcia z neonazistami 16.10.05, 09:18
          Jakbym czytał propagitkę z lat pięćdziesiatych.
          Ty naprawdę w to wierzysz?
        • gosia_rtk Re: USA: starcia z neonazistami 16.10.05, 09:43
          lol :D
        • kamyk39 Re: USA: starcia z neonazistami 16.10.05, 16:21
          ciotka_lipnicka napisała:

          > bedzie wiecej takich starc bialych z czarnymi,w USA zawsze byla,jest i bedzie
          > segregacja rasowa,NO pokazal cale prawdziwe oblicze Ameryki,przemoc,wyzysk i
          > kontrola nad przecietnym obywatelem jest faktem codziennym,doprowadzono do
          > sytuacji,ze sam fakt posiadania pracy to prawie dozgonny przywilej,niewazne ze
          > za glodowa stawke,jednym slowem syf,kila i mogila.

          W kazdym kraju usiluja ci wkrecic jaja w imadlo i srube dokrecac.
          Czy jest to imadlo to np. w opisie powyzej.
      • grzegorzwilk Re: USA: starcia z neonazistami 16.10.05, 09:11
        to raczej wina białych rządzących wrażliwych na "sprawy socjalne".
        Afroamerykance (sic!) bardziej opłaca się wziąć ślub z socjalem niż przytrzymać
        przy sobie pracującego faceta. Samotne babki opiekują się dziećmi swoich
        samotnych córek.. A "chłopoki" mają czas na dilerkę i gangowanie..
    • ascasc Koledzy mlodziezy "wszechpolskiej" nie traca czasu 16.10.05, 09:13
      • jan_r_k To nie naziści demolowali... 16.10.05, 14:10
        Rozruchy zaczęły się daleko od miejsca demonstracji. Po prostu grupka młodych
        ludzi skorzystała z okazji, aby obrabować kilka sklepów wiedząc, że policja
        jest zupełnie gdzie indziej zajęta ochroną demonstracji.
        Jan K.
        • podpisany Re: Jakie klamstwa, glupia propaganda!!!!!! 16.10.05, 18:11
          www.Washingtonpost.com
          wyraznie stwierdza " America's NAZI PARTY" had gathered at a city park to march
          UNDER POLICE PROTECTION. Orgizers said they were demonstrating against black
          gangs the said were harrassing white residents"

          AMERICA's NAZI PARTY - co to za stwor w XXI wieku, po II WS.
          Zaaresztowali 65 osob i bylo i pona 600 demonstrantow.
          • jan_r_k Więcej informacji jest na CNN 16.10.05, 19:48
            www.cnn.com/2005/US/10/15/nazi.march/index.html
            "The Nazi march was called off, and none of the National Socialist Movement
            group's 80 members who showed up to participate was arrested, White said."

            1. Nie było marszu narodowych socjalistów.
            2. Nie zaaresztowano ani jednego narodowego socjalisty.
            3. Rozruchy spowodowali działacze International Socialists Organization i One
            People's Project, którzy rozdawali Murzynom plakaty i rzeczy do rzucania.

            Oczywiście, jestem przeciwnikiem amerykańskich nazistów i KKK. Niestety,
            komunistyczna organizacja ACLU podała do sądu kiedyś przedmieście Chicago
            Cicero (a także Skokie) za zakaz takich demonstracji. Powodem wtrącenia się
            ACLU była obawa, że jeśli nieliczne i rzadkie demonstracje Nazistów i KKK
            byłyby uznane za nielegalne, to demonstracje komunistów i anarchistów też
            mogłyby być zakazane.

            Jan K.


            • kot.behemot Janie, tego się zakazać nie da 16.10.05, 21:50
              "Congress shall make no law respecting an establishment of religion, or
              prohibiting the free exercise thereof; or abridging the freedom of speech, or of
              the press; or the right of the people peaceably to assemble, and to petition the
              government for a redress of grievances."

              To jest świętość w amerykańskim systemie prawnym. A że ceną bywa casem
              demonstracja poglądów obrzydliwych bądź dziwacznych, komunistycznych bądź
              nazistowskich, to trudno. Za to Ty możesz demonstrować swoje.
            • colombina ACLU nie jest komunistyczna organizacja 18.10.05, 17:35
              jan_r_k napisał:

              > Oczywiście, jestem przeciwnikiem amerykańskich nazistów i KKK. Niestety,
              > komunistyczna organizacja ACLU podała do sądu kiedyś przedmieście Chicago
              > Cicero (a także Skokie) za zakaz takich demonstracji. Powodem wtrącenia się
              > ACLU była obawa, że jeśli nieliczne i rzadkie demonstracje Nazistów i KKK
              > byłyby uznane za nielegalne, to demonstracje komunistów i anarchistów też
              > mogłyby być zakazane.
              >
              > Jan K.

              "The ACLU is our nation's guardian of liberty. We work daily in courts,
              legislatures and communities to defend and preserve the individual rights and
              liberties guaranteed to every person in this country by the Constitution and
              laws of the United States. Our job is to conserve America's original civic
              values - the Constitution and the Bill of Rights."

              To z ich strony internetowej. Wiekszosc ich aktywnosci to zaskarzanie do sadow
              przepisow lub ustaw ktore wg nich sa niezgodne z konstytucja, niektore z ich
              projektow to jak kula w plot ale wiekszosc jest OK. Gdzie tu
              ich "komunistyczna" dzialalnosc? Chyba ze ktos chce zaprzeczyc niezawislosci
              sadow amerykanskich.
          • kot.behemot A jednak Murzyni, choć teza była inna 16.10.05, 21:47
            Oczywiście, na początku środki masowego ogłupiania puściły wersję, że starły się
            demonstracje nazistów i antynazistów. Włączam sobie więc FoxNews, pokazali
            nazistów: wszystkich pięciu, cudacznie przebranych, jak sobie "Heil" robią w
            jakimś parku (ale żadnych zamieszek nie widać). Potem jest materiał filmowany
            chyba z helikoptera, dziennikarka ze studia rozmawia z drugą, która na miejscu
            towarzyszy policji. Grupa kilkudziesięciu czarnych rozbiera płot, kilku
            wyrwanymi sztachetami wali w ściany jakiegoś budynku, paru innych, widać na
            nieco wyższym poziomie ewolucyjnym, zachodzi od frontu i rabuje. Najweselsza
            jest dyskusja dziennikarek: ta ze studia, z niedowierzaniem (no bo przecież
            mieli być naziści) opisuje oglądaną scenę. Pyta reporterkę w mieście o nazistów,
            tamta (słychać, że dziewczyna ma stracha przed powiedzeniem politycznie
            niepoprawnej prawdy, ale mówi: są jeszcze dziennikarze!): żadni naziści w
            rozruchach nie uczestniczą, to czarne gangi (których członkowie wręcz się do
            bycia w gangach z dumą przyznają) "odzyskują swoją dzielnicę".
    • zigzaur To już bezczelność 16.10.05, 09:16
      To i w USA podpałkownik chce mieszać?
      Mało mu Iraku, Polski (Lepper, Rydzyk), Iranu, Egiptu i innych krajów?
    • zigzaur Re: USA: starcia z neonazistami 16.10.05, 09:18
      Delegalizacja i ściganie - tak!
      Ale przede wszystkim komunistów.
    • ronja_curka_zbujnika Jak to w ogóle możliwe... 16.10.05, 09:21
      ...że organizacje neonazistowskie dostają zgodę na manifestację i do tego jeszcze ochronę? I to w
      kraju, gdzie rasizm wyczynił tyle zła w przeszłości..Brak słów...
      • alkud a w Polsce nielegalna homoparada miała eskortę 16.10.05, 09:33
        policji... to byłoby nie do pomyślenia w państwie prawa!

        religiapokoju.blox.pl
        • indianski Re: a w Polsce nielegalna homoparada miała eskort 16.10.05, 09:40
          Parady gejow to wynalazek amerykanow . Odbywaja sie w kazdym cywilizowanym
          kraju .
          • alkud Re: a w Polsce nielegalna homoparada miała eskort 16.10.05, 09:43
            jeśli nie są legalne to nie mają obstawy policji

            religiapokoju.blox.pl
            • pe1 Re: a w Polsce nielegalna homoparada miała eskort 16.10.05, 10:41
              W państwie demokratycznym zadaniem policji jest przede wszystkim ochrona ludzi
              przed robieniem sobie wzajemnie krzywdy i niedopuszczanie do zamieszek.

              Zadaniem policji nie jest wypełnianie bezprawnych widzimisię lokalnych kacyków,
              takich jak Kaczyński
              • ronja_curka_zbujnika pe1- z ust mi to wyjąłeś 16.10.05, 11:08
                :)
                • kamyk39 Re: pe1- z ust mi to wyjąłeś 16.10.05, 16:31
                  fuj!
            • nick3 Monoteizm = brutalność + perfidna obłuda 16.10.05, 15:32
              religiapokoju

              Na islamie widać to najlepiej, bo sztuki kamuflażu nie opanował tak dobrze jak

              religiamiłości
        • ronja_curka_zbujnika Re: a w Polsce nielegalna homoparada miała eskort 16.10.05, 10:25
          Powiedziałabym raczej, że w państwie prawa nie do pomyślania byłoby złamanie konstytucji przez
          zakompleksionego homofoba na stanowisku i zakazanie parady nic nikomu nie szkodzących
          obywateli...
        • magdolot Re: a w Polsce nielegalna homoparada miała eskort 16.10.05, 11:41
          W Państwie Prawa Islamskiego... z pewnością.
          Jak lubisz prać kobitki i alergię masz na gejów, to emigruj do Nigerii, Słonko.
          Tam chyba mają Prawo.
      • kamyk39 Re: Jak to w ogóle możliwe... 16.10.05, 16:23
        ronja_curka_zbujnika napisała:

        > ...że organizacje neonazistowskie dostają zgodę na manifestację i do tego jeszc
        > ze ochronę? I to w
        > kraju, gdzie rasizm wyczynił tyle zła w przeszłości..Brak słów...

        Nie lapie: rasizm uczynil tyle zla, oco tu idzie.
        Handlem zajmowal sie kto inny.
    • alkud Znowu lewactwo pokazało swoje pokojowe oblicze 16.10.05, 09:30
      bolszewiki jedne :) Ten sam poziom co neonazisci... tylko, że czerwoni chcą się
      napie..ć z ponoć słuszniejszych pobudek...

      religiapokoju.blox.pl
      • magdolot I kto to mówi! 16.10.05, 11:22
        O Światły Panie Alkud! Tyś posiadaczem najsłuszniejszych przecie pobudek do
        lania!
        Posłuchajcie cytaciku z Alkuda:
        "
        Jak bić kobiety?
        Imam z Hiszpanii wydał książkę pouczającą, jak bić żonę.

        Hiszpański sąd skazał go na półroczne studiowanie hiszpańskiej konstytucji i
        deklaracji praw człowieka po tym, jak ukazała się jego publikacja z poradami,
        jak uderzać kobietę, by nie pozostawić na jej ciele śladów.

        Mężczyzna powinien koncentrować uderzenia na rękach i nogach; bić powinien
        rózgą – cienką i lekką, która nie zostawi pręg, siniaków i blizn na ciele.

        Książka nosząca tytuł Kobieta w islamie zawiera ponadto wskazówki, jak
        zdyscyplinować nieposłuszną kobietę. Autor Mohamed Kamal Mustafa wymienia
        słowne ostrzeżenia i seksualny post (sic!) oraz wspomnianą już przemoc
        fizyczną, którą – jego zdaniem – islam dopuszcza.

        Mustafa został w ubiegłym roku skazany za znęcanie się nad kobietami. Wyrok 15
        miesięcy w więzieniu został zamieniony na kurs reedukacyjny. Który – jak widać –
        nie pomógł.

        Rząd hiszpański postanowił interweniować. Jednostki tak myślące będą usuwane ze
        społeczności muzułmańskich. Powoływane mają być komisje prowadzące dochodzenie
        w tej materii. Jednym z warunków, jakie będzie musiał spełnić duchowy przywódca
        chcący publicznie przemawiać, jest znajomość języka hiszpańskiego oraz
        hiszpańskiego prawa i praw człowieka.
        (ksiazki.wp.pl, albawaba.com)

        Prześladowań religijnych ciąg dalszy. Już nawet nie można pisać książek
        zgodnych z islamem. Jestem szczerze oburzony i źle mi się robi na widok całej
        tej pseudowolności! I jeszcze to zmuszanie do czytania świeckiej - szatańskiej -
        konstytucji!!! Liczy się tylko prawo Allaha!!!
        ŚRODA, 12 PAŹDZIERNIKA 2005, ALKUD
        POLEĆ ZNAJOMEMU »
        -
        PRONOBISKA
        2005/10/12 18:12:18
        taaa...Akurat mieszkałam w Hiszpanii jak wynikła ta sprawa...Zapewniam cię, że
        gdyby Hiszpan wydał książkę na temat "Jak bić muzułmanina", spędziłby w
        więzieniu 15 lat a nie 15 miechów...
        -
        ALKUD
        2005/10/12 18:18:39
        Do garów kobieto! Rodzić dzieci! Precz z prześladowaniami religijnymi!!! "
        • alkud Re: I kto to mówi! 16.10.05, 11:59
          > O Światły Panie Alkud! Tyś posiadaczem najsłuszniejszych przecie pobudek do
          > lania!

          do garów dziołcho :)

          WON!

          religiapokoju.blox.pl
          • nick3 grubiaństwo. 16.10.05, 15:17
            Anonimowość w necie zapewnia grubiaństwu bezkarność. Ale go nie usprawiedliwia.
          • zzamiedzy Re: I kto to mówi! 16.10.05, 15:37
            A ja tam takiemu ciemniakowi jak "alkud" zycze, zeby do sasiednich domow
            wprowadzili sie "afroamerykanie", zobaczylby jak to jest. Mialem ambiwalentny
            stosunek do murzynow, zanim nie poznalem ich z bliska.... Jak "alkud" jestes
            taki cwaniak, to zapraszam. Zawioze cie na ich dzielnice, tylko vanem nie
            osobowka, i jak przejdziesz z dyplomatka od jednych swiatel do drugich to
            jestes mistrzem swiata!
            • antykretyn Re: I kto to mówi! 16.10.05, 16:11
              zzamiedzy napisał:

              > A ja tam takiemu ciemniakowi jak "alkud" zycze, zeby do sasiednich domow
              > wprowadzili sie "afroamerykanie", zobaczylby jak to jest. Mialem ambiwalentny
              > stosunek do murzynow, zanim nie poznalem ich z bliska.... Jak "alkud" jestes
              > taki cwaniak, to zapraszam. Zawioze cie na ich dzielnice, tylko vanem nie
              > osobowka, i jak przejdziesz z dyplomatka od jednych swiatel do drugich to
              > jestes mistrzem swiata!

              Mozna przejsc z dyplomatka nawet cala dzielnice na pieszo tylko trzymac caly
              czas w drugiej rece gotowa do strzaly TTke lub Glocka
              • zzamiedzy Re: I kto to mówi! 16.10.05, 17:45
                Tyle, ze nie wiesz kto strzeli pierwszy. Te "gangi" to uzbrojone po zeby grupy
                nastolatkow, ktorzy sa zdolni do wszystkiego. Bossowie siedza schowani gleboko
                a na ulicach walcza o swoje strefy nieletni dilerzy narkotykow.
                • antykretyn Re: I kto to mówi! 17.10.05, 11:22
                  zzamiedzy napisał:

                  > Tyle, ze nie wiesz kto strzeli pierwszy. Te "gangi" to uzbrojone po zeby
                  grupy
                  > nastolatkow, ktorzy sa zdolni do wszystkiego. Bossowie siedza schowani
                  gleboko
                  > a na ulicach walcza o swoje strefy nieletni dilerzy narkotykow

                  Trzeba bylo odbyc rzetelnie sluzbe w Wojsku Polskim i sumiennie nauczyc sie tego
                  co uczyli kaprale tak jak ja to zrobilem to teraz nie balbys sie byle czarnego
                  gnojka i mialbys odwage strzelic mu w leb bez wahania w razie zagrozenia.
                  Ale to dotyczy rocznikow wojennych ,ktorzy byli szkoleni w wojsku przez stara
                  frontowa kadre z II Wojny Swiatowej.
                  Teraz to wszystko to mieczaki i tchorze.Tupniesz noga to spiep..ja
          • magdolot Re: I kto to mówi! 16.10.05, 21:22
            alkud napisał:

            > > O Światły Panie Alkud! Tyś posiadaczem najsłuszniejszych przecie pobudek
            > do
            > > lania!
            >
            > do garów dziołcho :)
            >
            > WON!

            Niesympatyczny Panie Alkud! Do garów idę, jak ochotę mam, a jak nie mam, to
            nie. W Polszcze równy z chłopami głos mam i nawet Pan, o Bwana Kubwa, mi go nie
            odbierze.
            I mówię, Pan na temat prania z wyższością nie wypowiadaj się, bo tamci goście
            przynajmniej plemienne stadium rozwoju społecznego osiągnęli - obcego leją. Pan
            zdajesz się wyznawać lanie swoich, lanie w obrębie najmniejszej jednostki
            społecznej jaka istnieje. Lanie matki dzieci swych i to z bohaterstwem rzadkim -
            tak, żeby śladów nie było.
            Dzięki takim, jak Pan Islam nie wygląda na religię pokoju.

            > religiapokoju.blox.pl
        • kot.behemot To nie jakiś imam, to Koran doradza bić! 16.10.05, 22:29
          Trzy różne tłumaczenia:
          www.usc.edu/dept/MSA/quran/004.qmt.html
          YUSUFALI: Men are the protectors and maintainers of women, because Allah has
          given the one more (strength) than the other, and because they support them from
          their means. Therefore the righteous women are devoutly obedient, and guard in
          (the husband's) absence what Allah would have them guard. As to those women on
          whose part ye fear disloyalty and ill-conduct, admonish them (first), (Next),
          refuse to share their beds, (And last) beat them (lightly); but if they return
          to obedience, seek not against them Means (of annoyance): For Allah is Most
          High, great (above you all).
          PICKTHAL: Men are in charge of women, because Allah hath made the one of them to
          excel the other, and because they spend of their property (for the support of
          women). So good women are the obedient, guarding in secret that which Allah hath
          guarded. As for those from whom ye fear rebellion, admonish them and banish them
          to beds apart, and scourge them. Then if they obey you, seek not a way against
          them. Lo! Allah is ever High, Exalted, Great.
          SHAKIR: Men are the maintainers of women because Allah has made some of them to
          excel others and because they spend out of their property; the good women are
          therefore obedient, guarding the unseen as Allah has guarded; and (as to) those
          on whose part you fear desertion, admonish them, and leave them alone in the
          sleeping-places and beat them; then if they obey you, do not seek a way against
          them; surely Allah is High, Great.
      • nick3 ISLAMISTA ODNALAZŁ SIĘ W JĘZYKU POLSKIEJ PRAWICY:- 16.10.05, 15:22
        Odległe kraje, odmienna kultura, ale ludzie, którym chodzi o to samo,
        natychmiast się rozpoznają!
    • indianski Re: USA: starcia z neonazistami 16.10.05, 09:38
      Parada normalnosci po amerykansku .
    • boston65 wyborcza klamie.... 16.10.05, 09:48
      ...'USA: godzina policyjna po starciach z nazistami '
      i to w tytule, to byly starcia czarnych kryminalistow z policja, tzw. nazisci
      przyjechali, zobaczyli i wyniesli sie, zrezygnowali z protestow przeciw
      terroryzowaniu bialych przez czasrnych mieszkancow Toledo, sami dali sie
      sterroryzowac czarnym

      w 2050 roku nastapi koniec USA, w tym roku biali stana sie mniejszoscia i stany
      zmienia sie z panstowo afrykansko-meksykanskie,

      wedlug FBI na jeden gwalt bialego na czarnej kobiecie przypada 200 gwaltow
      czarnych na bialych kobietach
    • compor Re: USA: starcia z neonazistami 16.10.05, 09:52
      niech sie KOLOROWI wezma w koncu do roboty, a nie cale zycie na zasilku jachac i
      prochami handlowac.
      • data1 Re: USA: starcia z neonazistami 16.10.05, 10:02
        boston trafne uwagi

        właśnie oglądałem TV3 Kurier i widzę jak czarni okradają sklep ale nie
        słyszałem początku informacji więc wchodzę zobaczyć co się stało, a tu na
        Gazecie widzę jak to naziści starli się z Policją.He, he.
    • kot.behemot polityczna poprawność musi być? 16.10.05, 10:38
      Jakie "starcia z nazistami"?! Oglądam sobie właśnie FoxNews, na filmie widać
      czarnych demolujących własną dzielnicę, wyrywających sztachety z płotu i
      wybijających nimi szyby w sklepie, następnie rabujących, co się da.
      "Antynazistowski porotest", ha, ha, ha...
      • nick3 Cwani naziole sprowokowali czarny margines... 16.10.05, 16:37
        ...żeby w mediach wyszło na ich.

        Większość marginesu społecznego wywodzi się w US spośród Afroamerykanów.
        Zapewne wynika to nie z ich DNA lecz z historii.

        To że naziole potrafią się zdyscyplinować, a wkurzona biedota Czarnych - nie,
        nie powinno nikomu zamydlić oczu.

        Prawdziwymi bandytami są neonaziści.
    • wojten A delegacja Młodzieży Wszechfaszystowskiej była? 16.10.05, 10:42
      • mr.hell w czym się różnisz od tych wszech faszystów? 16.10.05, 11:42
        chcesz jak oni napadać grabić i konfiskować? haha
    • kubecek [...] 16.10.05, 11:09
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • mr.hell [...] 16.10.05, 11:39
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • abhaod Aresztowania na terenie gangu Adama M.? 16.10.05, 11:44
    • rzyd mieszane uczucia syjonisty 16.10.05, 11:44
      Z jednej strony podoba mi sie, ze biali Amerykanie bronia sie przed czarnymi
      islamistami.
      Z drugiej strony nie podoba mi sie ze ci biali nas rzydow tez nie lubia...

      Szkoda
      • zezen Starcia z MURZYNAMI (nie faszystami) - mylny tytuł 16.10.05, 12:06
        1. Żaden faszysta nie uderzył tu nikogo ani nie został aresztowany (bo grzecznie
        się policji pytali, co mają robić, i gdy się nie dało przemaszerować, poszli do
        domu). Źródła pierwsze z brzegu:

        A. Organizatorzy
        www.nsm88.com/articles/toledo-what-really-happened.html
        B. Choćby CNN "Curfew in Toledo after riots"
        edition.cnn.com/2005/US/10/15/nazi.march/index.html
        2.
        Starcia (policji) były z MURZYNAMI, nie faszystami, patrz choćby wideo CNN z
        komentarzem:
        www.cnn.com/video/us/2005/10/15/vo.neo.nazi.violence.affl


        3. A ta dzielnica jest w zasadzie... polska (!), patrz cytat z komentarza
        mieszkańca:

        ""The neighborhood where the march and riots took place was and still is a
        Polish neighborhood where one knew their neighbor and was a very nice area. A
        local community action orginization began buying up all of the property and
        moving in black families. This was 20 years ago. Now you have Polish citizens
        still living there who are terrified to go anywhere. This is not new in Toledo,
        it's business as usual."
        Thank you for your efforts."


        To tyle podstawowych sprostowań i niedomówień (np. o celach tego przemarszu)
        tego tendencyjnego artykułu GW.
        • jan_r_k Socjaliści naparzają się w Toledo, OH 16.10.05, 13:39
          Z jednej strony byli członkowie National Socialist Movement a z drugiej strony
          członkowie International Socialists Organization. Chyba należałoby zakazać
          socjalizmu...

          Jan K.
    • malgos22 Gazeta manipuluje, a idioci nie czytają tekstu 16.10.05, 13:13
      To gang napadł na policję i pokojową legalną demontrację.
      W tej sytuacji tyłuł jest manipulacją, bo nie były to "starcia z nazistami", a
      było to "starcie gangsterów z policją".
    • tornson Policja amerykańska zezwala i ochrania naziolskie 16.10.05, 13:24
      wystąpienia, czemu nikogo to nie dziwi?
      Proste Ameryką rządzą neonaziści.
    • aby USA: starcia z neonazistami??? 16.10.05, 13:42
      Rzetelność Gazety Wyborczej w relacjonowaniu wydarzeń - niestety gorzej niż ZERO.

      Cytat z doniesienia BBC:
      "A small neo-Nazi group of around 20 [!] had gathered in a park to hold a march
      escorted by police. The group dispersed [ a nie: was dispersed!] when the
      violence broke out, and the march was cancelled.
      The mayor of Toledo, Jack Ford, said the violence was triggered by gang members
      angry that the neo-Nazi march had been allowed. Mr Ford said people accused him
      of protecting the Nazis, and a masked man threatened to kill him when he tried
      to calm the protesters.
      More than 65 people were arrested, and order could be fully restored only after
      four hours. Several policemen and fire-fighters were injured in the brawl, which
      at one point is thought to have involved about 600 people."
      news.bbc.co.uk/2/hi/americas/4346432.stm
      • jan_r_k Cenzura BBC 16.10.05, 14:16
        BBC nie podało, że konkurencyjna grupka socjalistów zachęcała Murzynów do
        demonstracji, rozdawała im transparenty, jajka do rzucania i podobno też
        kamienie i butelki. Ponieważ narodowych socjalistów już dawno nie było,
        międzynarodowi socjaliści zaczęli rzucać kamieniami w policję, rabować sklepy i
        podpalać samochody.

        Niech żyje socjalizm!

        Jan K.
    • maruda.r Burmistrz Toledo narodowym socjalistą? 16.10.05, 13:46

      Burmistrz Toledo Jack Ford obwinił za akty przemocy członków miejscowego gangu.
      Nie sądzę, by był to przejaw napięć rasowych. Grupa członków gangu, mająca
      uzasadnione czy bezpodstawne pretensje, wykorzystała okazję, by wypowiedzieć się
      we właściwy sobie sposób na temat marszu

      **********************************************

      Mam wrażenie, że burmistrz i szef policji sprzyjają hitlerowcom i ich
      przemarszom. Nie widzę żadnego innego wytłumaczenia.

      • katolik_polski1 Re: Burmistrz Toledo narodowym socjalistą? 16.10.05, 13:59
        Wez zimny prysznic i poczytaj amerykanskie artykuly na ten temat !
        • maruda.r Re: Burmistrz Toledo narodowym socjalistą? 16.10.05, 15:09
          katolik_polski1 napisał:

          > Wez zimny prysznic i poczytaj amerykanskie artykuly na ten temat !

          ***********************************

          A jest jakieś uzasadnienie dla popierania hitlerowców przez władze samorządowe?

          • kot.behemot Re: Burmistrz Toledo narodowym socjalistą? 16.10.05, 23:00
            maruda.r napisał:

            > A jest jakieś uzasadnienie dla popierania hitlerowców przez władze samorządowe?

            Tak, nazywa się pierwsza poprawka do konstytucji, zapewniająca swobodę
            wypowiedzi. nawet neonazistom. Swobody rabowania i podpalania nie ma.
        • semper_fi Re: Burmistrz Toledo narodowym socjalistą? 16.10.05, 15:38
          na, ale maruda nie kuma po angielsku...
    • fufi6 Re: USA: starcia z neonazistami 16.10.05, 13:59
      zdaje sie ze to nie z nazistami sie bila polcja tylko z jakimis lumpami?gazeta
      zas daje tytul jedynie sluszny.wasza wiarygodnosc sie zwieksza jedynie slyszna
      gazecino!
    • jan_r_k Polski akcent rozruchów w Toledo... 16.10.05, 14:12
      Jak podaje Associated Press
      www.breitbart.com/news/2005/10/16/D8D8TDH05.html=================
      Thomas Frisch, 76, said a large group of men destroyed the exterior of a gas
      station next to his home of 30 years.
      "A whole big gang started to come in here. Next thing you know, they're jumping
      on the car. Then they overturned it. Then they started on the building,
      breaking windows, ripping the bars off," he said.
      Louis Ratajski, 86, and his nephew, Terry Rybczynski, left Jim & Lou's Bar as a
      crowd gathered in front pelting police with rocks and breaking the windows.
      They climbed down a fire escape from the apartment where Ratajski lived over
      the bar and only later saw the fire on television.
      "I was shaking. I feared for my life." Rybczynski said.
      ==============

      Po co mieszkać w dzielnicach bliskich do miejsca zamieszkania gangsterów?
      Panowie Ratajski i Rybczyński powinni wybierać bary w innych dzielnicach...

      Jan K.
      • maruda.r Re: Polski akcent rozruchów w Toledo... 16.10.05, 15:10
        jan_r_k napisał:

        > Po co mieszkać w dzielnicach bliskich do miejsca zamieszkania gangsterów?
        > Panowie Ratajski i Rybczyński powinni wybierać bary w innych dzielnicach...

        *******************************

        A może to hitlerowskie szumowiny nie powinny urządzać parad?

        • jan_r_k Pan jest słabo poinformowany... 16.10.05, 16:02
          lewacki oszołom maruda.r napisał:
          > A może to hitlerowskie szumowiny nie powinny urządzać parad?
          >

          Coś się Panu nieźle postosunkowało, bo parady nazistów nie było. Narodowi
          socjaliści (było ich około 20), wcale nie demonstrowali i wyjechali bez szumu z
          miasta. Natomiast ich konkurenci na lewicy, Międzynarodowi Socjaliści rozdali
          Murzynom z getta transparenty, jajka, butelki i kamienie i spowodowali
          demonstrację, rabowanie sklepów i rozruchy.

          Jan K.
          • semper_fi Re: Pan jest słabo poinformowany... 16.10.05, 16:11
            Panie Janie,
            maruda to zakuty bolszewicki leb...
            jezeli fakty nie pasuja do jego teorii, to tym gorzej dla faktow...
            szkoda czasu i atlasu na dyskusje... gosc jest niereformowalny...

            Pzdr.
      • prokaczor Re: Polski akcent rozruchów w Toledo... 16.10.05, 17:20

        abcnews.go.com/US/wireStory?id=1219962
        "Rioters set fire to 86-year-old Louis Ratajski's neighborhood pub, Jim & Lou's
        Bar, but he and his nephew escaped the flames."

        Louis Ratajski, podobno od wielu lat, jest wlascicielem tej karczmy i mieszka
        nad nia. I to nie jego wina ze gangi sie pojawily w jego dzielnicy i zaczely
        terroryzowac ludnosc.

        -------------------------------

        Dlaczego, dlaczego rodzina kacza
        kaczy kuper w [.. ocenzurowane ..] macza?
        Dlatego, dlatego bo w tym sek
        zeby kaczy kuper zmiekl!
      • jan_r_k Rozruchy w dawnej polskiej dzielnicy Toledo... 16.10.05, 20:11
        news.yahoo.com/s/ap/20051016/ap_on_re_us/nazi_march========
        City officials stressed the disturbances were confined to a 1-square-mile area.
        Police arrested 114 people on charges including assault, vandalism, failure to
        obey police, failure to disperse and overnight curfew violations.

        The neighborhood northwest of downtown, full of tree-lined streets and well-
        kept brick homes, once was a thriving Polish community. But within the last
        decade it's become home to poorer residents.
        =============

        Tak jak w Filadelfii i w Chicago, pustoszeją polskie getta bo dzieci i wnuki
        emigrantów kształcą sie i wyprowadzają się na przedmieścia. Na ich miejsce
        wprowadzają się Meksykanie, Portorykańczycy i Murzyni. Dlatego też w Chicago
        na "milłokach" (Milwaukee Avenue) na ulicy jest mieszanka (pokojowa, nie
        wybuchowa) kolorowych i Polaków spod Białegostoku a na sklepach są napisy po
        polsku i po hiszpańsku, np. "Łóżka - Camas".

        Jan K.
    • unicef123 Re: USA: starcia z neonazistami 16.10.05, 14:15
      neonaziści, faszyści, geje,lesbijki, księża gwałciciele,k.... głodne i ich
      dzieci , zieloni , czerwoni, pomarańczowi :................mamusi
      ratunku!!!!!!!!!!!, w jakich ja się czasach urodziłam , makabra to jest dopiero
      chorror.Jedni nie wiedzą co żreć! a drodzy nie mają co żreć!Super świat ,super
      gnojstwa , chamstwa i świrów.Jak oduczyć gó..arstwo od posiadania tylko dla
      siebie!? no cóż ? : przeszcepić mózgi lub wybierać rodziców dla przyszłych
      pokoleń! He.he.he a to jest też faszyzm?
    • jovani [...] 16.10.05, 15:30
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka