Gość: sj IP: *.abacus.sanok.pl / 169.254.10.* 28.10.02, 21:49 chcieli dobrze a wyszło jak zwykle. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mkobi Re: Co zabija zakładników? 28.10.02, 23:55 ja bym był bardziej ostrożniejszy w wydawaniu opinii, że to zakładnicy mogli sami się niby podusić, np. swoimi wymiotami.w normalnym kraju być może podobna akcja przyniosłaby skutek, gdyby własnie zabezpieczono zewnętrzną pomoc medyczną. dlaczego tego właśnie nie uczyniono w rosji? układ oddechodwy rosjanina różni się od holendra? osobiście uważam że władze Kremla doskonale zdawały sobie sprawę jakie mogą byc skutki całej akcji. nigdy prawdy się jednak nie dowiemy, podobnie przecież było z kurskiem. wolność dla czeczenii Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kcynia KGB IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 29.10.02, 00:59 dla Ruskich nigdy nie liczyło się zanadto życie ludzkie, więc uważam że ta beztroska to standart ich działania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Qbaz Re: Co zabija zakładników? IP: 213.77.65.* 29.10.02, 09:12 mkobi <trochę nie kumasz tematu. Zgadzam sie co do "różnic" w układzie oddechowym ale chyba nigdy nie widziałeś jak ktoś się dusi treścią własnego żołądka (wymiocinami) kiedy jest nieprzytomny??? Tak się składa że jest to jedna z najbardziej prawdopodobnych przyczyn zgonu po zatruciu gazem!!! Zaufaj mi wiem coś o tym. Poza tym nieudolność w udzielaniu pierwdzej pomocy może być czasami gorsza niż samo zatrucie. Do tego dochodzi nieprzygotowanie szpitali - masz odpowiedź Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hammurabi Re: Co zabija zakładników? IP: *.pisz.sdi.tpnet.pl 30.10.02, 12:42 Takie numery "wychodzą" tylko u naszych wschodnich sąsiadów... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eva Re: Co zabija zakładników? IP: *.dip.t-dialin.net 29.10.02, 08:37 To trudno powiedziec nie znajac tematu ,ale jak zawsze w tym panstwie gore musi wziac "ich" wlasne przekonanie ,iz to co robia, jest bezdyskusyjnie prawidlowe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mir Re: Co zabija zakładników? IP: *.piasta.pl 29.10.02, 09:06 Wątpię aby takimi środkami dysponowała tylko Rosja, a jakoś nie było słychać , by inny kraj zdecydował się na uzycie takiego gazu. Na dodatek ten brak przygotowania służby zdrowia, no i blokada informacynja. To wszystko świadczy jak niewiele zmieniło się w mentalnosci rządzących od czasów komunistycznuch. Może to coś powie zachodnim politom, dlaczego wciąż boimy się Rosji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dana Re: Co zabija zakładników? IP: *.dip.t-dialin.net 29.10.02, 11:08 Jedno w tym wszystkim mnie zastanawia. Zolnierze z brygady antyterrorystycznej nie mieli w czasie akcji masek przeciwgazowych! Wiec, albo ten gaz dla "normalnych" ludzi (czyt. w normalnych warunkach, bez tych wszystkich uwarunkowan, o ktorych mowia ekspeci) jest naprawde nieszkodliwy, albo zolnierze ci byli odpowiednio przygotowani przez np szczepienie ochronne. Jezeli druga opcja jest prawda, to mamy winnego, jezeli nie, to jest to naprawde straszne nieszczescie. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: flave Re: Co zabija zakładników? IP: *.swietochlowice.sdi.tpnet.pl 29.10.02, 12:17 czy ktos sie tak wlasciwie dowie co bylo prawdziwa przyczyna smierci tak wielu ludzi. Polowa faktow i tak na pewno bedzie ukryta i nie zobaczy swiatla dziennego !!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ptaszyno Re: Co zabija zakładników? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 29.10.02, 13:21 Do poprzednich autorów - Skąd macie w sobie tyle nienawiści i agresji? Nawet taka tragedia jest dla was tylko powodem "dolożyc" tej cholernej Rosji - "mordercy, Putin i jego banda" itp Każdy gada, jak i co trzeba było zrobić, nie mając na ten temat zielonego pojęcia. Nie ma ani słowa zwykłego współczucia ludziom którzy przeżyli tam piekło.. Oby nikogo z was nigdy taki Nord-Ost nie spotkał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tYSPROWDA Re: Co zabija zakładników? IP: proxy / 193.188.174.* 29.10.02, 13:36 Gość portalu: sj napisał(a): > chcieli dobrze a wyszło jak zwykle. ******************************************* choteli kak lutsze, a wyszlo kak wsegda Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ala Re: Co zabija zakładników? IP: proxy / 213.138.106.* 30.10.02, 13:56 Czytam i az mi sie niedobrze robi. Co za brak wyobrazni i spartaczenie roboty!! Wystarczylo powiadomic szpitale,lekarzy i wszystkich tych,ktorzy udzielali pomocy,co nalezy robic by ratowac ludzi. Przed teatrem powinno stac kilkaset karetek z tlenem.Glosnikami,powinno sie informowac o nie kladzeniu ludzi na ziemie. Nawet,jezeli nie spodziewali sie tak drastycznych rezultatow,powinni spodziewac sie najgorszego. Ale burdel codzienny nie zmieni sie nagle w niebezpieczenstwie w solidna organizacje. Ta ich pycha i niedbalstwo,jak rowniez brak szacunku dla szarego obywatela jest pierwszym i najwazniejszym powodem smierci setek ludzi. Na miejscu Rosjan,domagalabym sie pociagniecia do odpowiedzialnosci organizatorow tej makabrycznej akcji ratunkowej,jak i ministra spraw wewnetrznych,z szychami policyjnymi Moskwy. Za przekupstwo i wspoludzial w porwaniu ludzi w teatrze. Odpowiedz Link Zgłoś