Dodaj do ulubionych

Krolestwo Dawida - podsumowanie

06.11.06, 18:35
lubie podsumowywac cepka......
od moich wczorajszych pytan przeszlo 24 godziny a od dzisiejszego skrotu
pytan przeszlo tez juz jakies 8 godzin. w sumie miales ponad 30 godzin na
odpowiedz. nie dostalam jej. jak zawsze. tez nie spodziewalam sie zadnej. jak
zawsze. Wiec ja odpowiem tutaj tobie na na calosc twojej propozycji
sprawiedliwego, wg ciebie, rozwiaznia tego konfliktu.

tak prawde mowiac, cepek, to twoje pierwsze zdanie z tej propozycji
powiedzialo juz wszystko:
"musiałoby byc bolesne, bardzo. Dla wiekszości settlersów i nawiedzeńców,
tych z wizją Wielkiego Izraela."
ani slowa o jakims bolu rezygnacji u arabow.... ci wg ciebie nie musza z
niczego zrezygnowac, tylko israel.

nie mogles mi odpowiedziec na to pytanie, gdzie bedzie w sytuacji znikniecia
osiedli przebiegac zachodnia granica palestyny, ktora sila rzeczy bedzie
wschodnia granica israela, bo jesli takie granice bylyby ustalone, znaczyloby
to, ze israel stracilby ciaglosc swoich terytorii. a sam zdajesz sobie
sprawe, ze to zupelnie nie jest realne. tak ze ta cale twoje zadanie o
ciaglosci terenu dla tzw. palestynczykow i granice jakie bys ustalil sa
zupelnie nie realne.
dalej: zazadales dla palestyny szanse na budowanie swojego panstwa, ale nie
byles gotow napisac dokladniej, jak to powinno wygladac. jak rozumiem, wg
ciebie my bedziemy budowac ich kraj. pojawil sie tez ciekawy argument, ze
bez "zwartego" terytorium nie beda mogli miec wlasnej sieci drog, nie
odpowiadajac oczywiscie na moje dlaczego. otoz cepie, dzisiaj juz istnieje
tam siec drog, ktore oni swietnie uzywaja nawet wtedy, kiedy israel zamyka
swoje granice i nie daje im wjezdzac na nasz tereny. tam, na tej sieci drog w
west bank oni dalej strzelaja do przejezdzajacych, israelskich samochodow.
tlumczenie nowemu panstwu, ze nie oplaca sie mu wywolywac konfliktu zbrojnego
wg ciebie polega na tym, ze mamy zrobic pierwszy krok, dac im granice,
kapital obcy i nasz tez. niezle. tylko nie napisales co bedziemy mogli zrobic
potem, jak kapital zniknie na prywatnych kontach czlonkow rzadu
palestynskiego, a oni dalej beda ostrzeliwac nasze tereny. znajac ciebie,
zaproponujesz wtedy, zebysmy zrobili drugi krok, tak? czy moze rowniez i
trzeci i czwarty? zeby ich naprawde, ale to tak naprawde zapewnic, ze chcemy
z nimi zyc w przyjazni i pokoju.....
o rzadzie kryzysowym tez nie chciales mowic. wojsko ma miec glownie funkcje
pokojowa.... znaczy sie budowanie walow przeciwpowodziowych i ratowanie ludzi
w gorach podczas sniezycy. hm.... a co wojsko ma robic pokojowo, jak nie ma
tutaj powodzi i nie ma sniezyc? natomiast sa arabowie ostrzeliwujace nasz
kraj? maja pokojowo sie patrzec czy pociski arabskie leca prosto?
wiec wyjasniam ci, ze u nas nic nie musialbys powolywac, bo u nas jest rzad
kryzysowy i stan kryzysowy od 60 prawie lat. my juz z tym zyjemy jak z czyms
absolutnie normalnym.
a co do wyprzedzania wydarzen, to rozumiem, ze jak oni by planowali zamach,
to my bysmy ich musieli wyprzedzic i napisac uprzejma prosbe, ze nie oplaca
im sie, tak?

taaaak, najlepsze to bylo z tym wielkim zgromadzeniem..... poniewaz jako
pierwszy krok do pokazania dobrej woli zlikwidowalbys osiedla i potem
zrobilbys dalsze, blizej przez ciebie nie okreslone kroki w celu pokazania
arabom naszej dobrej woli, to rozumiem, ze zgromadzenie odbyloby sie po
wszystkich krokach, jakie israel by zrobil. wg ciebie wolno byloby obu
stronom powiedziec tylko tak. nu, nie nadajesz sie na premiera nawet
bantustanu, jesli nie bierzesz pod uwage, ze jakas strona moze ci zrobic
figla i powiedziec wlasnie nie. i co wtedy?
no i to twoje szlachetne "zrobilbym wszystko"...... naszym kosztem, nie
cepek? bo w twoim planie braklo zupelnie drugiej strony. ty nawet nie miales
jaj napisac, ze zanim cokolwiek zacznie sie robic, kroki czy skoki, to rzad
hamasu powinien uznac israel i jego prawo do istnienia. ani slowa o tym.
natomiast duzo bla bla bla o zwartym terenie dla palestynczykow.
nu, a potem to juz tylko wymigiwania sie i zmiana tematu, jak zawsze
zreszta.......

nie chce mi sie dluzej tutaj wywodzic, bo po co? jak zawsze puste slowa i
idiotyczne zadania. a jak przychodzi do dokladniejszych odpowiedzi, to juz ni
chu chu.
po raz nie wiem ktory udowodniles, ze wszystko co umiesz, to rzucac puste
slowa, nie poparte niczym. ze nie jestes gotow do zadnej dyskusji, chyba ze
sie natychmiast i bez zadnych watpliwosci poprze twoje puste slowa. po raz
nie wiem ktory udowodniles, ze nie masz pojecia o sytuacji jaka tu panuje, ze
nie masz pojecia o mentalnosci i sposobie dzialania arabow. jeszcze raz
udowodniles, ze wszystko u ciebie zaczyna i konczy sie na dbaniu o przyszla
palestyne, a nie jak probujesz tutaj sie pokazac, jako sprawiedliwy, dbajacy
o OBIE strony. bo pierwszym, absolutnie pierwszym, podstawowym krokiem do
jakichkolwiek umow, znakow, krokow i pomocy z naszej strony powinno byc twoje
zadanie od strony arabskiej uznania istnienie israela i jego prawa do
egzystencji. a to wogole nie istnieje w twoich wyobrazeniach o zakonczeniu
tego konfliktu, to zadanie wogole sie nie pojawilo w twoim projekcie…..
no i po raz nie wiem ktory udowodniles, ze jestes tchorzem. zwyklym,
pospolitym tchorzem. i manipulantem.

a na zakonczenie zdradze ci cos: gadaj sobie z arabami. dawaj im porady i
buduj im wirtualnie ich panstwo. z nami, zydami, nie ma co gadac, cepus
zlotko. nie ma z kim. my przeciez wogole nie istniejemy.

are you for real, cepek?
Obserwuj wątek
    • cepekkolodziej Re: Krolestwo Dawida - podsumowanie 06.11.06, 18:42
      ale fajne!

      no cudo ---

      brawo!

      Dano - szczerze gratuluję


      • cepekkolodziej Re: Krolestwo Dawida - podsumowanie 06.11.06, 18:48
        I fakt - nie mam pojęcia. O durnocie nawiedzeńców typu settlersi, ci z USA i ci z CCCP.

        Dobrze sie bawiłem, wyobrażając sobie ciebie lecącą z zadartą spódnicą, zeby zagłosować na Liebermana.

        On ma lepsze pomysły od C. Kołodzieja. Na to możesz sobie wziąć sól (jak mawiają Czesi). Potem podliczysz koszty. W pieniądzu i ludzkich istnieniach.

        Nie będę się rewanżował podobnym podsumowaniem Liebermana. Facet mnie brzydzi, to wszystko.
    • z_daleka Re: Krolestwo Dawida - podsumowanie 06.11.06, 18:52
      zaprawde Dana, wymagasz za wiele od wiejskiego nauczyciela gnebionego przez katar.
      • cepekkolodziej Re: Krolestwo Dawida - podsumowanie 06.11.06, 18:58
        No właśnie.

        A ja chciałem zacząć zwyczajną, przyjacielską burzę mózgów. Nocne Polaków rozmowy.

        Ale nie ten adres, zdaje się.

        Tu trzeba, oficajlnie dać odpór. C. Kołodziej jest be. Lieberman Pany!!!!
        • z_daleka Re: Krolestwo Dawida - podsumowanie 06.11.06, 19:01
          nie pchaj sie na afisz jak nie potrafisz.
          • krystian71 Re: Krolestwo Dawida - podsumowanie 06.11.06, 19:03
            a co z tymi dinozaurami? czy to jest nieprawda?
            • z_daleka Re: Krolestwo Dawida - podsumowanie 06.11.06, 19:10
              swieta prawda. Niektore dinozaury do dzisiaj mozna spotkac na
              interpoletku...jednak nie da sie ukryc ze ulegly one pewnym ewolucyjnym(tfu)
              przeksztalceniom. Nauczyly cie dziobac w klawiature....
              • krystian71 Re: Krolestwo Dawida - podsumowanie 06.11.06, 19:22
                ale ja nie o tych, nie o liebermanowskich a tych od Giertycha.
                cos przeoczylem?skoro teoria ewolucji,to nadal "teoria" , po 150 latach ?
                • z_daleka Re: Krolestwo Dawida - podsumowanie 06.11.06, 19:36
                  ja tez o tych od giertycha, to juz chyba ostatnie zywo zachowane dinozaury. Jest
                  jenak nadzieja , ze dzieki teotrii(a raczej jedynie prawdziwej teori p.
                  giertycha) dzinozaury stana sie w Polsce zjawiskiem powszechnym. Jest jednak
                  kolejna nadzieja, ze nie uda im sie opanowac swiata...
                  • krystian71 Re: Krolestwo Dawida - podsumowanie 06.11.06, 20:23
                    eee tam, jak zwykle nudy i posilkowanie sie cudzymi slowami.
                    Zero wlasnej inwencji , wlasnych teorii i wlasnych pogladow.
                    czyli nuuudna zydowska normalnosc FS
                    Bye,bye z daleka
          • marouder A ja jakos dziwnie nie wierze, ze ty z_daleka.... 06.11.06, 19:03
            ...upatrujesz w Libermanie meza opatrznosciowego.
            • z_daleka Re: A ja jakos dziwnie nie wierze, ze ty z_daleka 06.11.06, 19:12
              Czy ja kiedys powiedzialem , ze upatruje w nim meza opatrznosciowego...wrecz
              odwrotnie, powiedzialem, ze sie go boje.
          • cepekkolodziej Re: Krolestwo Dawida - podsumowanie 06.11.06, 19:05
            A co to ma wspólnego, to ładne przysłowie, z trybem wczorajszej rozmowy? Wygłaszałem akademicki wykład?

            W trakcie przynajmniej się dowiedziałem, że Lieberamn nie ma totalnego poparcia. Dzieki i za to.
        • cepekkolodziej Re: Krolestwo Dawida - podsumowanie 06.11.06, 19:02
          cepekkolodziej napisał:


          > Tu trzeba, oficajlnie dać odpór.

          Przyznam się, Dana, że w ogóle tego, co napisałaś, nie czytałem. Poraziło mnie długością, i to już mi jakby chwaćit. Przepraszam, jeśli sprawiam ci zawód, ale ja już tak mam. No -
    • cepekkolodziej Powtarzam pierwszy 06.11.06, 19:09
      wpis oryginalnego wątku:

      Krolestwo Dawida -
      • goldbaum cepek! 06.11.06, 19:23
        Co sadzisz o Ustawach Norymberskich?
    • goldbaum o ja cie... gruba! 06.11.06, 19:11
      Ales tego nagryzmolila....
      • krystian71 Re: o ja cie... gruba! 06.11.06, 19:16
        ona i tak wie,ze nikt tego do konca nie czyta,a placone ma za linijke
        • marouder Nie za linijke, tylko za ekierke! 06.11.06, 19:30
          Danka pracuje w sklepie z artykulami szkolnymi.
          Linijki i cyrkle sprzedaje kolezanka!
          Nie klam.
        • dana33 Re: o ja cie... gruba! 06.11.06, 19:34
          hahahaha...... pewnie, ze nikt nie czyta..... ale jak przylatujecie jak
          widzicie tylko post podpisany dana33.....

          pewno, cepus slodziutki moj, ze nie czytales. napewno nie przeczytales. ale
          wiedziales jak odpowiedziec.... geniusz, a jak mawial moj tate, genius (z
          kreska) to jestes ty a nie ja, wiedzac jak odpowiedziec na nie przeczytany wpis.

          i co ty tutaj znow bredzisz, ze "ja chciałem zacząć zwyczajną, przyjacielską
          burzę mózgów. Nocne Polaków rozmowy." ?????? rozmowa polega przeciez na
          wmianie zdan, a ty tego nie robisz. ty zawsze prowadzisz monolog. sam ze soba.
          nigdy nie odpowiadasz na pytania, nigdy nie reagujesz na odpowiedz, tylko
          rozpoczynasz nowy monolog. ty tu nie pieprz nic o przyjacielskiej burzy mozgow.
          burze to moze ty masz, ja plyne na znanych mi wodach, wiem gdzie wiry, wiem
          gdzie bezpiecznie.
          nie wiem jeszcze, czy lieberman pany, ale cep, ty napewno be. jak wyprobujemy
          liebermana, to sie zobaczy. ciebie juz wyprobowalam.
          zaczales oczywiscie od ziem, ale tak wiesz, ostroznie. potem sie przypatrzyles
          dyskusji abu aki ze z daleka, a potem zaczales o granicach.... nu, tak
          jentelygentnie, jak mowi ta idiotka wiadomo skad.... a potem sam bez bicia
          rzuciles twoj genialny pomysl..... tylko ze nie miales zamiaru dyskutowac,
          cepek, lejesz znow pic na wode, zlotko....
          nu, i fajnie. najwazniejsze, ze wiadomo kazdemu z nas, gdzie stoi ten drugi,
          nie cepek?
          ja jak zwykle poczekam z boczku..... bedzie interesujaco, nie ma dwoch zdan...
          u nas mocarstwo, gdzie nikt sie nigdy nie nudzi... :))))
          • krystian71 Re: o ja cie... gruba! 06.11.06, 19:36
            nu ,nie wiem,bo znow nie doczytalem, tak od samego poczatku wydalo mi sie,ze to
            nie do mnie.
            Wiec tajemnice cudzej korespondencji nie bede naruszal
            • z_daleka Re: o ja cie... gruba! 06.11.06, 19:40
              po co wogole sie wychylasz nie pytany:"Wiec tajemnice cudzej korespondencji nie
              bede naruszal"?
              • krystian71 bo siem koonefa pode mna podpisala 06.11.06, 20:25
                wiem,ze od dawna ma na mnie oskome , ale ja sie jak widzisz bronie rekamy i
                nogamy
            • marouder machnij sobie krystian sete+lornete, to ci... 06.11.06, 19:43
              ...obiekcje przestana przeszkadzac.
              Listonosze-rozdonosiciele tak robia i zyja.
              • krystian71 Re: machnij sobie krystian sete+lornete, to ci... 06.11.06, 20:26
                ale nie na sluzbie ,maruda, nie na sluzbie i dlatego ty jak i roznosiciel
                zawsze po trzezwemu wystepujesz
              • bam_buko Re: machnij sobie krystian sete+lornete, to ci... 06.11.06, 20:37
                W Warszawskich knajpach zamawialo sie kiedys..... lornete i meduze
                (2 setki + obowiazkowa galaretka)
                • krystian71 Re: machnij sobie krystian sete+lornete, to ci... 06.11.06, 20:41
                  o,to,to , marudzie sie cos pomerdalo.
                  • marouder No, pomerdalo mi sie:( 06.11.06, 20:44
                    Byla to lorneta i galareta:)
                    Meduza zreszta bywala obowiazkowa zgodnie z obowiazaujaca a wyszczegolniana w menu zasada: "alkohol podajemy tylko do konsumpcji!"
                  • bam_buko Re: machnij sobie krystian sete+lornete, to ci... 06.11.06, 20:45
                    krystian71 napisała:

                    > o,to,to , marudzie sie cos pomerdalo.

                    widac abstynent(tragedia).....slyszal ze dzwonia ale....
                    • krystian71 Re: machnij sobie krystian sete+lornete, to ci... 06.11.06, 21:09
                      rzeczywiscie, jakis nienormalny , co nie wie co to jest lorneta i galareta :(((
                      • marouder Z predkosci mi sie pomerdalo!!prosze mi nie ... 06.11.06, 21:13
                        ...imputowac abstynencji oraz innych schorzen spolecznych!!
          • cepekkolodziej Re: o ja cie... gruba! 06.11.06, 19:44
            No niestety -
            • z_daleka Re: o ja cie... gruba! 06.11.06, 19:48
              z tak ambitnym programem probowales moze startowac do wyborow w Polsce?
              ...."będę tępił "zaszłościowco-odwetowców", bo ich myślenie blok
              uje wszelkie zmiany........."
              • cepekkolodziej Re: o ja cie... gruba! 06.11.06, 19:51
                U nas takie myślenie nie blokuje. Pobudza zmiany.

                Jestem fanem IPN-u.
                • z_daleka Re: o ja cie... gruba! 06.11.06, 19:58
                  pobudza zmiany...
                  • krystian71 Re: o ja cie... gruba! 06.11.06, 20:32
                    bo to Involment Polsko-Nacjonalistyczny
            • marouder Tyle, ze w Malezji czynnikeim dynamizujacym jest 06.11.06, 19:49
              ...mniejszosc chinska, calkiem jakos nie posiadajaca predylekcji do wiary w objawienie Mahometa.
            • dana33 Re: o ja cie... gruba! 06.11.06, 19:49
              nu widzisz cepus, jak sie nie czyta to i sie nie wie. nic sie nie rozliczalam..
              chociaz moze troszke... z toba, nie z arabami. z nimi ja sie nie mam po co
              rozliczac, bo i tak przegraja ze mna... nu, ale nie bede ci pisac co napisalam,
              bo i po co.... przeczytales juz raz, to wystarczy....
              ale wiesz, mam dobre serce i wspolczuje twoim zawiedzionym nadziejom na
              zostanie premierem israela i zrobieniem tutaj porzadku..... naprawde wole
              liebermana od ciebie....
              • cepekkolodziej Re: o ja cie... gruba! 06.11.06, 19:52
                I tu sie róznimy.

                Bo ja wolę Ciebie od Liebermana.
                • dana33 Re: o ja cie... gruba! 06.11.06, 20:00
                  nu, to straciles.... wlasnie chcialam cie zaprosic na parade gejow w
                  jerozolimie... a tu cholercia nici z tego....
                  nu, nicha... jakos to przezyje...
                  znaczy sie jestes straight, jesli chodzi o preferencje bab, ale ganc pokrecony,
                  jesli chodzi o polityka na bliskim wschodzie....
                  git, nie moge ci wiec pomoc, cepek.... musisz sam ze soba zyc, nie????
                  • cepekkolodziej Re: o ja cie... gruba! 06.11.06, 20:18
                    A dlaczego? Baba jesteś, nie?
              • krystian71 a tak miedzy nam,koonefa mowiac... 06.11.06, 20:30
                w israeli taka moda,ze zawsze trzeba jakas linie popierac ,prorzadowa w rzeczy
                samej???
                Zwlaszcza jak lider Avantii na OJOMIE lezy???
                Nieladnie, taki brak wytrwalosci w solidarnosci...
                • karbat Re: a tak miedzy nam,koonefa mowiac... 06.11.06, 21:28
                  ludzie w Izraelu powinni zaczac pakowac walizki poki nie za pozno
                  przez lata nie dogadali sie z arabami ,juz sie nie dogadaja .
                  Przegrali z arabska bomba demograficzna
    • genom3 Am Israel Chai! 06.11.06, 21:32
      • aaki Re: Am Israel Chai! 06.11.06, 22:47
        paszoł won z ta propaganda na forum w izraelu
        • marouder Oraz kahane Ch.uj! 06.11.06, 23:08

          • aaki Re: Oraz kahane Ch.uj! 06.11.06, 23:13
            tudzież i gnom
            • marouder masz racje, tego tez rabal pies./nt 06.11.06, 23:33

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka