Dodaj do ulubionych

Zamiana motocykla

11.06.03, 13:25
Czy warto zamienić JAWĘ TS 350 na MZ ETZ 251
Obserwuj wątek
    • e_m_b_e Re: Zamiana motocykla 11.06.03, 23:29
      Witaj!

Czy warto zamienić JAWĘ TS 350 na MZ ETZ 251. Możecie na mnie krzyczeć, ale ja
      mówię: nie. Co przyjdzie Ci z emzety? Nnoooo chyba że jawka się sypie, a masz
      na oku emzetę w dobrym stanie. Zwolennicy emzet pewnie by mnie zjechali, ale co
      tam... Jeśli masz jawkę trzymaj dopóki nie będzie potrzeby zmiany na coś
      mocniejszego. Emzeta o ułamki sekund będzie szybsza od 0 do 100, ale w trasie
      wytrzymuje mniejsze prędkości. Poza tym za przeproszeniem dźwięk tego singla
      (dzyń, dzyń...) jest dziwny. Dla mnie jawa znacznie bardziej rulez ;).

Pozdrawiam,michał
    • ts350 Re: Zamiana motocykla 26.11.03, 10:32
      Ja tez śmigałem Jawą (tydzień temu padła skrzynia) i byłem zadowolony. Moje
      kryteria wyboru były takie: Jawa-na trase, Mz-na miasto. Ja wole podróże wiec
      wybrałem Jawe(mimo ze bardziej awaryjna). Pozdrowionka Tomek.
      • knf Re: Zamiana motocykla 26.11.03, 11:36
        Ja 3 miesiące temu kupiłem Jawę. Każdy doradzał mi ETZ 251 ale ja się uparłem.
        Fakt faktem, że jest bardziej awaryjna, więcej spala i pewnie jeszcze pare
        minusów, ale ja jednak o wiele bardziej wolę TS niż ETZ. Moją sprzedam chyba
        dopiero jak będzie mnie stać na GS 500.

Pozdrawiam!
        Knife
    • hun_xtz660 Re: Zamiana motocykla 26.11.03, 11:59
      Witam.
      Raczej nie warto. Jeżeli już to ETZ 250, tylko teraz trudno o maszynę w dobrym
      stanie.ETZ 251 z racji mniejszego tylnego koła bardzo łatwo staje dęba, co
      praktycznie uniemożliwia jazdę z kufrem tylnym. Poza tym nowe części do ETZ-ek
      są bodajże produkcji tureckiej - kicha niemożliwa. Kupiona przeze mnie nowa
      pompa hamulcowa ciekła po zalaniu płynem. Okazało się że dźwignia zamiast
      wciskać tłok, wyginała go w bok - taka to była konstrukcja. Poza tym JAWA jest
      jeszcze produkowana, więc nie będzie kłopotu z częściami. W starszych numerach
      ŚM były opisane patenty jak usprawnić ten motocykl. Pozdrawiam. PS. Przeczytaj
      numer 11/2003 ŚM - jest artykuł o 350-ce
      • konrad1f Re: Zamiana motocykla 04.12.03, 04:22
        no co wam wszystkim coś na głowę spadło?
        facet nie rozmyślaj tyle tylko zamieniaj
        co prawda nie maiłem ts (miałem CZ35012V) ani 251 (miałem 250) ale porównanie
        mam.niemieckie sprzęty dużo bardziej niezawodne choć lepiej jeźdźiło mi się na
        cezetce.
        rozpatrz to przede wszystkim pod względem finansów, jak nic nie bedziesz
        musiał dopłacać do tej transakcji to jestś conjamniej 500zł do przodu.
        • hun_xtz660 Re: Zamiana motocykla 04.12.03, 08:28
          MZ było niemieckie bodajże do 1989r, potem było MuZ "made in Turkey". Obecnie
          znowu mamy MZ w Niemczech, od momentu zakupu od Yamahy licencji na silnik
          czterosuwowy o poj.660cc - teraz mamy Skorpiony, Baghiry i serię RT. Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka