Gość: Obserwator IP: *.wrzos.wroc.pl 09.01.04, 09:07 Wybrańcy narodu bliżej narodu?: www.superexpress.pl/Iso/dzisiaj/reportaz/teksty/reportaz_1.shtml Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Obserwator Ich miejsce powinien zająć "zaradny" Piskorski! IP: *.wrzos.wroc.pl 09.01.04, 09:14 Odpowiedz Link Zgłoś
chaladia Re: Posłowie pożyją za 500 zł/m-c 09.01.04, 09:25 Poczytajcie sobie tutaj... druid.if.uj.edu.pl/~janek/fin0529.htm Już Seneka zalecał takie "ćwiczenia"... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obserwator Re: Posłowie pożyją za 500 zł/m-c IP: *.wrzos.wroc.pl 09.01.04, 09:52 Łudzisz się, że nasi czytają Senekę? Dobre sobie! :-D Obawiam się, że najczęściej studiują swoje książeczki czekowe. Bo jakość ustaw przez nich uchwalanych wskazuje, że ich też nie czytają... Odpowiedz Link Zgłoś
w_v_w Re: Posłowie pożyją za 500 zł/m-c 09.01.04, 10:01 Najbardziej podoba mi sie ten kawałek:( >W służbie publicznej już wtedy główne źródło dochodów warstwy urzędniczej stanowiły korupcja i nadużycia, którym sprzyjał m.in. system zamówień publicznych< czyżbysmy żyli w starożytnym Rzymie? Co zastąpi Wezuwiusza? Pzdr! Wawerka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lancia Re: Posłowie pożyją za 500 zł/m-c IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 10:26 szkoda,że tylko dwóch! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Piep**enie kota w bambus IP: *.acn.waw.pl 09.01.04, 10:40 "posłowie oceniają swoje sztywne wydatki na 2,5-3 tys złotych.Te rachunki będą mogli opłacać.W tej sumie zawierają się czynsze ,raty i rachunki.500 złotych ma im starczyć na jedzenie i inne codzienne wydatki". Ja w takim razie podejmuję się wyżyć (ale tylko przez jeden m-c) za 100 złotych Durna demagogiczna akcja ,która nic pozytywnego nie wnosi w życie najbiedniejszych,a daje naszym elytom do ręki argument,że za 500 złotych można wyżyć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robal Gnidy IP: *.aster.pl 09.01.04, 11:32 Poncyliusz to śliska obła gnida, zamieszana wg Julii Pitery w aferę lokalowo- gruntową w śródmieściu (sprawa sprzed paru lat). W kampanii wyborczej do Sejmu bezprawnie rozplakatował całe miasto swoimi podobiznami (bez zgody komitetu wyborczego), za co Kaczor chciał go wyj...ć na zbity pysk, ale było już za późno na zmiany na listach. Wszedł do Sejmu wyłącznie na grzbiecie Kaczki jako któryś tam kolejny z listy, na którego rozłożyło się prawie 150 tys. głosów oddanych na Kaczora. Teraz to bezczelne zero chce sobie zrobić tanią publicity wśród kucharek i bezrobotnych udając życie za 500 złotych. Rzyg rzyg rzyg.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obserwator Re: Gnidy IP: *.wrzos.wroc.pl 09.01.04, 14:07 Paweł Poncyljusz Data i miejsce urodzenia: 18.05.1969, Warszawa Stan cywilny: żonaty Wykształcenie: średnie policealne Nazwa szkoły: Policealne Studium Ekonomiczne Staż parlamentarny: brak Wybrany dnia: 23.09.2001 lista: Prawo i Sprawiedliwość okręg wyborczy: 19 Warszawa liczba głosów: 1138 Klub parlamentarny: Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość A ten "poseł" to maturę chociaż ma, czy teraz robi pod ławką (sejmową)? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bloombergowicz Re: Wszy i gnidy ! ot IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 06:19 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obserwator "Chłopcy, przestańcie, bo się źle bawicie, ... IP: *.wrzos.wroc.pl 09.01.04, 12:36 dla was to jest zabawa, nam chodzi o życie" "[...]w Polsce nie ma posłów gotowych do takiego eksperymentu." Dla bardzo wielu ludzi w tym kraju ten "eksperyment" zwie się po prostu ŻYCIEM! "Posłowie mają na utrzymaniu rodziny i rachunki do opłacenia. Graś swoje sztywne wydatki ocenia na około 2,5 tysiąca złotych. Tysiąc to rata za samochód, reszta - rachunki. Poncyliusz ma zaciągnięty kredyt mieszkaniowy. Razem z rachunkami daje to miesięczne ok. 3000 złotych. [...] Ustaliliśmy, że rachunki i raty pozwolimy im opłacać. Nie ma sensu wpuszczać posłów w długi. Co za gest! :-))))))))))))))))))) Pseudowyczyn; taniutki chwyt pod publiczkę!! Odpowiedz Link Zgłoś
w_v_w Re: "Chłopcy, przestańcie, bo się źle bawicie, .. 09.01.04, 13:05 ten patent to chłocy stosując bez wzgędu na opcję, np. dzielny Premier na wózku... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obserwator Link już nieaktualny, ale temat tak IP: *.wrzos.wroc.pl 10.01.04, 09:18 Link odsyła do aktualnego artykułu w SE. Odpowiedz Link Zgłoś
garma Re: Link już nieaktualny, ale temat tak 10.01.04, 09:29 Gość portalu: Obserwator napisał(a): > Link odsyła do aktualnego artykułu w SE. No, właśnie. Pod podanym przez Ciebie linkiem znalazłam dziś informację zupełnie nie pasującą do tytułu Twojego wątku: >Niemen walczy ze śmiertelną chorobą. Lekarze nie chcą się wypowiadać na temat >stanu zdrowia pacjenta, jednak wiadomo, że jest krytyczny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obserwator Uwaga! Tutaj jeszcze raz cały artykuł: IP: *.wrzos.wroc.pl 10.01.04, 12:38 Posłowie posmakują biedy. Będziemy żyć tak jak wy Paweł Graś i Paweł Poncyliusz postanowili sprawdzić, czy uda się im związać koniec z końcem Paweł Graś (40 l.) z Platformy Obywatelskiej i Paweł Poncyliusz (35 l.) z Prawa i Sprawiedliwości bronią honoru polskiego Sejmu. Sprawdzą, jak żyje się za 500 zł miesięcznie. Będziemy kontrolowali ich wydatki i pisali o tym na łamach "Super Expressu". Wszystko zaczęło się na Słowacji. Tamtejsza parlamentarzystka, Anna Zaborska, postanowiła przez miesiąc żyć za minimum socjalne. Chciała sprawdzić, jak to jest, gdy na przeżycie ma się kilka groszy, a z półek zabiera się tylko serki topione, owoce i mleko. Kibicowała jej cała Słowacja. Tym bardziej że pod koniec miesiąca zabrakło jej na jedzenie i musiała pożyczać od rodziny. - Teraz mogę zrozumieć tych, którzy nie wiedzą, jak trafić do pomocy społecznej - mówiła we wczorajszej rozmowie z "SE". Kiedy Zaborska zaczynała akcję, sprawdziliśmy, czy wśród polskich posłów znajdzie się bohater, który spróbuje wyżyć za 500 zł miesięcznie. Chętnych nie było. Wiadomo: trudno odzwyczaić się od luksusu, gdy co miesiąc na koncie ląduje około 7,5 tys. zł. Odważni znaleźli się dopiero, gdy udało nam się porozmawiać z Zaborską, a ta bardzo się zdziwiła, że w Polsce nie ma posłów gotowych do takiego eksperymentu. 500 zł wystarczy - Powinni spróbować - skwitowała i tym samym podrażniła ambicję dwóch naszych posłów. Pierwszy zdecydował się Paweł Graś. - W końcu czemu nie?... To może być ciekawe doświadczenie - stwierdził. Wkrótce skontaktował się z nami Paweł Poncyliusz. - Ja też spróbuję! - oświadczył. Posłowie mają na utrzymaniu rodziny i rachunki do opłacenia. Graś swoje sztywne wydatki ocenia na około 2,5 tysiąca złotych. Tysiąc to rata za samochód, reszta - rachunki. Poncyliusz ma zaciągnięty kredyt mieszkaniowy. Razem z rachunkami daje to miesięczne ok. 3000 złotych. Zaczniemy od 1 lutego Ustaliliśmy, że rachunki i raty pozwolimy im opłacać. Nie ma sensu wpuszczać posłów w długi. Nie bierzemy również pod uwagę wydatków na podróże służbowe. 500 zł ma starczyć parlamentarzystom na jedzenie, ubranie i inne codzienne wydatki. Eksperyment zaczynamy 1 lutego. Posłom zostanie wtedy w portfelu odliczona kwota, z której będą musieli się rozliczyć. Wtedy spiszemy także stan ich rachunków bankowych, żeby nie było wątpliwości, że na boku z nich korzystają. Co kilka dni będziemy sprawdzać, jak panowie sobie radzą. Dlaczego właśnie 500 zł? Minimum socjalne wynosi w Polsce około 780 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego. Po odjęciu przeciętnych miesięcznych wydatków statystycznego Polaka za mieszkanie i media, które w 2002 roku GUS obliczył na 124 zł i 40 gr, przeciętnych opłat za transport (81 zł 90 gr), abonamentu RTV (ok. 16 zł) i ryczałtowo 60 zł za telefon, na przeżycie zostaje właśnie ok. 500 zł. "SE" Karol Manys, DOM Odpowiedz Link Zgłoś
rubeus Re: Uwaga! Tutaj jeszcze raz cały artykuł: 10.01.04, 15:44 Co ciekawe - oni mają za te 500 zł, utrzymać tylko siebie. A 500 zł, na jedną osobę - z opłaconymi wszelkimi rachunkami i ratami to całkiem sporo... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LALA Poncyliusza to mogę "przygarnąć" pod dach... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 15:48 wart grzechu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LALA Poncyliusza to mogę "przygarnąć" pod dach... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 15:48 wart grzechu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Reks Re: Poncyliusza to mogę "przygarnąć" pod dach... IP: *.aster.pl 10.01.04, 22:29 "Pod dach" to on ciebie może przygarnąć, a ty to go możesz wpuścić do stajenki z siankiem. Odpowiedz Link Zgłoś