adam81w Policjant na służbie jest chroniony i należy się l 31.05.10, 03:50 Bardzo mądry komentarz z tvnwarszawa: "Zacznijcie w końcu nazywać rzecz po imieniu. Policjant na służbie wykonując obowiązki służbowe w terenie w czasie interwencji, do której był zobligowany przez prawo użył broni w celu odparcia ataku na osobę funkcjonariusza na służbie. Użył jej przeciwko osobie łamiącej prawo i zupełnie nieistotne jest, czy ta osoba była czarna biała czy żółta. Gdyby wypadki potoczyły się inaczej to dziś wdowa po Policjancie płakałaby przed kamerą a opinia publiczna kolejny raz zastanawiałaby się, dlaczego wyszkolony Policjant dał się pobić i zabić. Policjant ryzykujący zdrowie i życie i zarabiający miesięcznie tyle, co handlarze lewizną wyciągają w jeden dzień. Dorabianie do tego ideologii rasistowskiej jest co najmniej żenujące i wypacza problem. Prawa trzeba przestrzegać, czy się to komuś podoba czy nie. Kolor skóry nie daje immunitetu. Tłumaczenie, że "oni (czarni) zawsze gestykulują podczas rozmowy i on tylko chciał pomachać Policjantowi przed nosem" jest tak samo durne jak wejście do meczetu w obuwiu bo "my (Polacy) do kościoła wchodzimy w butach i jest to dla nas normalne". Policjant na służbie jest chroniony i należy się liczyć z konsekwencjami naruszania tej ochrony. Nawet tak poważnymi. Paralizatory? Pałki? Mądralom wypisującym takie rzeczy polecam spróbowanie obronienia się pałką przeciwko tłumowi dresów. Broń ostra daje Policji przewagę a dla przestępców powinien być to jasny komunikat - nie ważne co wyjmiesz na Policjanta (pałkę, nóż, pięść) - on ma prawo użyć broni. Dlatego zastanów się, bo może NIE WARTO." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: he he he a za Simonem Molem nie szli, he he he IP: *.chello.pl 31.05.10, 06:20 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Birkart Czarni i biali razem w marszu przez Warszawę IP: *.ip.netia.com.pl 31.05.10, 07:30 Czemu na głównej fotografii nie ma całego napisu?? Dlaczego nie piszecie o tym, że ci ludzie chcą podpalać komisariaty? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ina Czarni i biali razem w marszu przez Warszawę IP: *.multi-play.net.pl 31.05.10, 07:34 Dlaczego śp.Nigeryjczyk nie wylegitymował sie policjantom?No dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Ludzie to maja nawaolnew głowie IP: *.xdsl.centertel.pl 31.05.10, 07:46 Co za bez sens. jak zgnie murzyn to odrazu jest sensacja i odrazu mowi sie o rasizmie. a jak zginie zwykły biały człowiek taki sam człowiek jak ten murzyn to nic cisza nikt nie robi happeningów i marszy. Pozatym jesli policjanty wymachuje bronia do Ciebie i nakazuje wykonanie poleceń odpowiednich to chyba raczej ludzie stosuja sie do tego a nie probuja cos kombinować tak jak to było z tym człowiekiem. z drugiej strony policjant pwonien oddać szczał ostrzegawczy lub też ranic go w kończynę. z reszta nie wiem jak to wygladało bo mnie tam nie było. ogolnie przesadaz tymi marszami rrge Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wawiak policjant strzelił w nogę, czyli chciał tylko IP: 81.219.13.* 31.05.10, 07:52 obezwładnić muzina, ale GW będzie nagonkę jeszcze z miesiąc na policję robiła Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wawiak policjant strzelił w nogę, czyli chciał tylko IP: 81.219.13.* 31.05.10, 07:52 obezwładnić muzina, ale GW będzie nagonkę jeszcze z miesiąc na policję robiła Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bamboszambo Black Power zje wasza mała Polska IP: *.chello.pl 31.05.10, 07:57 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pcc6 Czarni i biali razem w marszu przez Warszawę IP: 83.145.129.* 31.05.10, 07:59 Mieszkając w tym kraju każdy! Powtarzam każdy! Biały, czarny, żółty czy nawet zielony ma obowiązek przestrzegać prawa, jakie jest ustanowione przez organa ustawodawcze! I wszystko w temacie! Odpowiedz Link Zgłoś
slavko.matejovic Autorko! Pokaż że walczysz z rasizem 31.05.10, 08:00 Pokaż, że to nie tylko tanie słowa. Idź na stadion i dawaj handlarzom bez gumki, a wtedy będziesz uprawniona do wytykania rasizmu i ksenofobii. Placyk im. Maxwella Ito, a może jeszcze skwer im. Simona Mola? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jakbyja Re: Autorko! Pokaż że walczysz z rasizem IP: *.aster.pl 31.05.10, 08:37 >Placyk im. Maxwella Ito, a może jeszcze skwer > im. Simona Mola? tak, tak, zamiast ulicy Czerskiej:) Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Dokladnie :D 31.05.10, 20:48 Zamiast budynku redakcji GW proponuje urzadzic gustowny skwer. Moznaby tez pomyslec o urzadzeniu kompleksu sportowego - w ofercie bylaby np. wspinaczka pionowymi korytarzami... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bartek Czarni i biali razem w marszu przez Warszawę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.10, 08:04 Zginął bo zaatakował. Dosyć tolerancji dla bandytów o każdym kolorze skóry! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jakbyja Re: Czarni i biali razem w marszu przez Warszawę IP: *.aster.pl 31.05.10, 08:39 Gość portalu: bartek napisał(a): > Zginął bo zaatakował. Dosyć tolerancji dla bandytów o każdym kolorze > skóry! TAK JEST. Dość pobłażliwości dla bandytów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marc Czarni i biali razem w marszu przez Warszawę IP: *.jmdi.pl 31.05.10, 08:34 Mógł czarny baran nie uciekaći nie próbować odebrać policjantowi broni. Taki biedny, wszyscy tacy biedni to niech pokażą papiery że są tu legalnie a jak nie to won do siebie. Uważam że policja teraz nie powinna przyjmować wezwań od tych durnych Polaków którzy poszli na tą durną manifestację. Teraz to krzyki że policja to mordercy a jak przyjdzie co do czego to gdzie jest policja. Uważam ze najlepszym wyjściem było by teraz nie interweniowanie przez policję w sprawach wezwań przez tych manifestujących debili. Może jak będą ich gdzieś okradali bili albo jeszcze cośinnego a policja nie przyjedzie tylko zostaną zostawieni sami sobie to się nauczą. Nielegalni nigeryjczycy wypiep...ać do siebie, a durni manifestańci weźcie się za robotę a nie gó..no wam w glowach. miłego dnia życze Odpowiedz Link Zgłoś
fishbone554 Czarni i biali razem w marszu przez Warszawę 31.05.10, 08:36 Jestem przekonany, ze policjant dobrze wypelnial swoje obowiazki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: d domonstrujacy do Afryki, droga wolna! IP: 195.117.22.* 31.05.10, 09:01 domonstrujacy do Afryki, droga wolna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wawiak Re: domonstrujacy do Afryki, droga wolna! IP: 81.219.13.* 31.05.10, 10:12 poopalają się, u nas ciaglę pada, a w Afryce słońce i ciepełko:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bank Komercyjny SA Czy wielu z was juz otrzymywało podobne IP: 213.227.95.* 31.05.10, 09:08 emaile z Nigerii? Ten nadszedł już po ostatnich warszawskich wypadkach: Good day, Forgive my indignation if this message comes to you as a surprise and may offend your personality for contacting you without your prior consent and writing through this unofficial channel. My name is Mr. Eric Johnson, chairman of the contract-awarding & auditing committee of the economic community of West African states (Ecowas) with its fund headquarters in Abuja Nigeria. I have a very important business proposal for you that involves safeguarding of funds USD$12.5M (Twelve Million Five Hundred Thousand United States Dollars only) into your personal or company's Bank account and subsequent investment of same in lucrative ventures in your country. You will be greatly rewarded with 50% of the total fund,there are no risks involved. Further details of this project will be forwarded to you as soon as I receive your reply, a trial will convince you. Please get back to me through my private E-mail address (mr.ericjohnson@live.com) for more details of this project. Best regards, Mr. Eric Johnson Odpowiedz Link Zgłoś
alinaw1 Re: Czy wielu z was juz otrzymywało podobne 31.05.10, 09:55 Starty numer. Strasznie dużo ludzi swego czasu dało się na to nabrać. Zaczęło się jakieś 20 lat temu. Pamiętam na studiach to był news! Moi koledzy jeździli na saksy, a potem wszystkie pieniadze tracili bo dali się nabrać. Wtedy Nigeryjczycy wysyłali listy, certyfikaty, podrabiane pieczątki itp. Teraz mafia nigeryjska ma sie nadal dobrze, w ostatnim dziesięcioleciu wyłudziła bądź oszukała tysiące ludzi w Stanach i Europie. Najbardziej spektakularny jest fakt pogrążenia znanego profesora (zapomniałam nazwiska ale to sprawa znana) obrońcy opraw człowieka (sic!), który uwierzył, że pomaga organizacjom opozycyjnym w Nigerii! Wyczyścili mui konto co do dolara- jakieś 4 mln... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cyrki normalnie Czarni i biali razem w marszu przez Warszawę IP: *.tktelekom.pl 31.05.10, 09:16 Policjant miał prawo użyć broni. Wszędzie za granicą dyskryminują polaków i o tym się nie mówi. Gdy zabiją polaka, nie mówi się o dyskryminacji a z reguły tak właśnie jest. Powinniście się wstydzić tych antypolskich demonstracji. W USA mogą zabić was za przekroczenie prędkości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bank Komercyjny SA The New York Times IP: 213.227.95.* 31.05.10, 09:19 (za Onetem): Ofiary egzorcyzmów Spotkania z kaznodziejką zielonoświątkowców Helen Ukpabio przyciągają w Nigerii tysiące wiernych W sierpniu zeszłego roku, gdy wyświęcała samą siebie na pierwszą "panią apostoł" chrześcijańskiego świata, na ceremonię przybyli nigeryjscy politycy i gwiazdy miejscowego kina. Bardzo popularne są też jej książki, w których tłumaczy, jak wygląda opętanie dzieci przez szatana. Są one tak poczytne, że według krytyków Ukpabio jest współwinna tragedii tysięcy torturowanych i porzucanych nigeryjskich dzieci – w tym także niemowlaków – które zostały uznane za wiedźmy i czarowników. Dowody obciążające Ukpabio przedstawia film dokumentalny "Saving Africa's Witch Children", wyemitowany niedawno w Ameryce przez kanał HBO2. To bardzo drastyczny obraz, zwłaszcza dla osób wrażliwych na cierpienia niewinnych dzieci. Jego bohaterem jest Gary Foxcroft, założyciel organizacji charytatywnej Stepping Stones Nigeria, który przemierza prowincjonalny stan Akwa Ibom, ratując dzieci poddawane straszliwym "egzorcyzmom" – oblewane kwasem, grzebane żywcem, przypiekane ogniem – bądź wygnane z wiosek i porzucone przy drodze, ponieważ jakiś wędrowny kaznodzieja uznał je za opętane. Wielu mieszkańców nigeryjskich wiosek widziało na DVD krwawy film Ukpabio "End of the Wicked" z 1999 roku, ukazujący rzekomo, jak diabeł kradnie dziecięce dusze. Niektórzy czytali jej książkę "Unveiling the Mysteries of Witchcraft" (Odkrywamy tajemnice czarnoksięstwa), w której z przekonaniem pisze, że "jeżeli dziecko poniżej drugiego roku życia krzyczy w nocy, płacze, cały czas gorączkuje i choruje, jest sługą szatana". 41-letnia Ukpabio, która ostatnio odwiedziła amerykańskie Houston, gdzie przez cztery wieczory prowadziła spotkania w miejscowym kościele, nie miała pojęcia, że "Saving Africa's Witch Children" – znany już Brytyjczykom, którzy zorganizowali protest, gdy przyjeżdżała do Londynu – będzie pokazany też w USA. Ale od razu zaczęła się bronić. – Myślicie, że Harry Potter jest prawdziwy? – pyta mnie gniewnie Ukpabio, gdy spotykam się z nią w holu hotelu Holiday Inn Express w Houston, gdzie się zatrzymała. Wskazuje ona, że ci sami ludzie, którzy twórczość J.K. Rowling uznają za fantastykę, w jej przypadku traktują dosłownie sugestywne opisy opętanych dzieci pożerających ludzkie ciała przy świetle księżyca. – Dzieje się tak tylko dlatego, że jestem z Afryki – tłumaczy. Ale z dokumentu "Saving Africa's Witch Children" jasno wynika, że wielu Nigeryjczyków bierze jej film na poważnie. W swoich kazaniach Ukpabio podkreśla, że dzieci mogą zostać opętane, a ona dzięki otrzymanej od Boga "sile wnikliwości" potrafi takie dziecko rozpoznać. Wiara w opętanie jest powszechna wśród zielonoświątkowców w Nigerii, ponieważ umacnia ona lokalny, tradycyjny przesąd, że duchy są realnymi bytami i ingerują w ludzkie życie. Wielu nigeryjskich kaznodziejów nie tylko wskazuje, które dzieci są opętane, ale także każe sobie słono płacić za odprawianie egzorcyzmów. By ocalić duszę dziecka – i ochronić je przed śmiercią z rąk sąsiadów lub wygnaniem – rodzice nieraz odkładają pieniądze lub zapożyczają się. Ukpabio twierdzi, że autorzy "Saving Africa's Witch Children" wyolbrzymili – lub wręcz wymyślili – problem porzucania dzieci. Spytana, dlaczego jest tego taka pewna, odpowiada: "ponieważ jestem Afrykanką!". W Afryce, jak zapewnia, "mamy zbyt silne więzy rodzinne, by ktokolwiek wypędził dziecko z domu". Children's Rights and Rehabilitation Network, pokazana w dokumencie szkoła dla porzuconych dzieci prowadzona przez Sama Itaumę, to "przekręt z paragrafu 419", mówi Ukpabio, nawiązując do artykułu w nigeryjskim kodeksie karnym dotyczącego oszustw. Kaznodziejka dodaje, że koszmarne blizny i rany występujących w filmie dzieci nie są prawdziwe – a może i są, "ale dzieci mogą się pokaleczyć na różne sposoby". A jeżeli urazy te są skutkiem posądzenia dzieci o czary, podkreśla, to za przemoc na pewno nie odpowiadają zielonoświątkowcy, tylko szarlatani. Odkąd "Saving Africa's Witch Children" pokazano po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii w 2008 roku, rodzinny stan Itaumy wprowadził prawo zabraniające oskarżania dzieci o czary. Ale Ukpabio przypuściła atak, podając do sądu rząd stanowy, Foxcrofta, Itaumę i Leo Igwe, nigeryjskiego działacza znanego z walki z zabobonami. W swoim pozwie Ukpabio dowodzi, że stanowe prawo narusza jej wolność wyznania. Żąda dwóch miliardów naira (około 13 milionów dolarów) odszkodowania, jak również nałożenia na pozwanych "dożywotniego sądowego zakazu" podważania lub naruszania prawa jej kościoła "do praktykowania religii oraz chrześcijańskiej wiary w istnienie Boga, Jezusa Chrystusa, szatana, grzechu, czarów, raju i ognia piekielnego". Innymi słowy, w imię wolności religijnej Ukpabio chce zamknąć usta wszystkim, którzy się z nią nie zgadzają. Ukpabio uwzględniła także w pozwie zarzut, jakoby Stepping Stones Nigeria i szkoła Itaumy nie były organizacjami charytatywnymi, ale przykrywkami dla działalności przestępczej. Według Ukpabio Foxcroft i Itauma nie zajmują się edukacją porzuconych dzieci, ale "wykorzystują zdobyte fundusze, by stosować szantaż". – Jesteśmy zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii organizacją charytatywną, więc publikujemy rozliczenia – powiedział nam przez telefon Foxcroft. – Każdy może przyjechać do Anglii i sprawdzić, ile pieniędzy zebraliśmy i na co je wydaliśmy. Podczas naszej rozmowy w Houston Ukpabio raz jeszcze podkreśliła, że stan powinien zamknąć szkołę Itaumy. Przebywającym w niej dzieciom – które jej zdaniem były tylko wynajętymi aktorami, a jeżeli faktycznie są czarownikami, to nie były maltretowane, a jeśli nawet były, to na pewno nie przez chrześcijan – Ukpabio proponuje usługi własnego kościoła. Szkoła "nie rozumie istoty opętania demonicznego", stwierdziła. – Gdyby rozumiała, odesłałaby te dzieci do nas. My byśmy je ocalili! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polak głupie polaczki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.10, 09:41 tak-my Polacy wszyscy razem płacimy abonament za każdy odbiornik w domu-nie jesteśmy przestępcami gospodarczymi. tak- my Polacy nigdy nie pracujemy na czarno-nie jesteśmy przestępcami gospodarczymi tak-my Polacy zawsze płacimy wszelaki podatek -nie jesteśmy przestępcami gospodarczymi tak- my Polacy nidgy nie pracowaliśmy w Anglii, Niemczech czy USA na nielegalu by polepszyc byt swój i rodziny-nie jesteśmy przestępcami gospodarczymi Polacy są taaacy idealni, że powinni służyć jako przykład dla całego świata!!! Polak Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jakbyja głupi kto? IP: *.aster.pl 31.05.10, 12:23 To rodzaj usprawiedliwienia przestępczości innych nacji? Zbiorcza odpowiedzialność za Twoje wyjazdy zagraniczne czy niepłacenie abonamentu?;) Nieprzestrzeganiem czy przestrzeganiem praw przez Polaków zajmują się odpowiednie instytucje zarówno w kraju, jak i za granicą. Sposób w jaki próbujesz dyskutować i usprawiedliwiać przestępców z krajów egzotycznych czyni Ciebie niewiarygodnym i stronniczym, żeby nie posunąć się zbyt daleko z ocenami;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: def Re: głupi kto? IP: 212.160.172.* 31.05.10, 13:05 acha. a co licznymi tutaj wpisami pt. "i dobrze bo w Afryce" - ich autorzy też są niewiarygodni i stronniczy? Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Smieszny jestes... 31.05.10, 14:42 Czy "jakbyja" probowala bronic tamtych wpisow? Kurde, jak na lewaka przystalo, nie jestes zdolny nawet zrozumiec czytanego tekstu i odniesc sie do niego. Ktos pisze ci o rybce, ty mu o pipce: twoja odpowiedz byla dokladnie z tego samego poziomu, co przytoczone argumenty, ze "w Afryce bija bialych". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: def żałoć na ciebie miernoto IP: 212.160.172.* 31.05.10, 14:52 i kto tu nie umie czytać ze zrozumieniem? Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Potrafisz wyukrzesac wiecej niz jedno zdanie? 31.05.10, 14:57 Jak na razie, zalatujesz mi ciemniakiem, ktory nie potrafi pisac jasno, za to domaga sie interpretacji swoich wypocin. Powyzej i w innym watku napisales buraczynko, ze ludzie powoluja sie na argumenty w rodzaju ze "w Afryce bija bialych". tutaj napisales podobnie, z tym ze zupelnie nie mialo to odniesienia do posta "jakbyja". Sorry, ale po prostu wyszedles na glupka - tym bardziej kiedy jeszcze probowales zaszczekac w sowjej jednozdaniowej paraodpowiedzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: def Re: Potrafisz wyukrzesac wiecej niz jedno zdanie? IP: 212.160.172.* 31.05.10, 15:03 nie liczyłem, że zrozumiesz i jak się okazało nie pomyliłem się. miernota taka jak ty potrafi "błysnąć" "ironią" i rzucić jakimś mięsem, ale to wszystko. wyciąganie wniosków i zauważenie jakiegokolwiek łańcucha przyczynowo skutkowego to już nie ta liga. i tak - dla ciebie wystarczą posty jednozdaniowe (zazwyczaj) - jak komunikuję się z idiotą to dostosowuję się do jego (czyt. twojego) poziomu. to chyba oczywiste. Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Widze, ze jestes skonczonym kretynem. 31.05.10, 15:14 Nawet gdy szczegolowo napisalem ci, dlaczego twoj post byl nie na temat, nie potrafiles zdobyc sie na wiecej, niz nazwanie mnie idiota i powtorzenie swoich - pozal sie Boze - prob ironizacji. Szkoda mi czasu na odpowiadanie na twoje beztresciowe posty. Sorry, ale musze przerwac ten blyskotliwy dyskurs i spadam tanczyc na rurze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: def jak każdy besserwisser IP: 212.160.172.* 31.05.10, 15:18 z kompleksem najlepszego kumpla na podwórku lejesz wodę nie na temat usiłując wmówić wszystkim, że oto poznałeś prawdę i tylko ty wiesz co jest a co nie jest prawdą. wracaj do domu, odpal WoW, poproś rodziców o kieszonkowe i marz dalej o karierze tancerza go-go w klubie gejowskim. Odpowiedz Link Zgłoś
chimera03 Re: jak każdy besserwisser 31.05.10, 15:37 Przecież ten pam jud coś tam nie napisał na forum nic oprócz obelg ( które pewnie w jego mniemaniu są bardzo celne i to sama prawda). Acha napisał jeszcze że przestępczość ma w gruncie rzeczy niewiele wspólnego z uwarunkowaniami społeczno-ekonomicznymi. Żałosne jest to że uważa się za 'ynetligenta' i pewnie czuje swoją wyższość nad jak to oni się wyrażają 'lewakami'. Kiedy już doszedł do wniosku, słusznego zresztą, że nie ma żadnych szans w dyskusji próbował się wykpić żałosnymi obelgami typu "z takimi nie rozmawiam", albo że "nie czytamy ze zrozumieniem". Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Znowu losowo skonstruowane brednie? 31.05.10, 20:22 Czy ty generujesz te swoje posty losowo? Pare linijek wyzej napisalem ci, dlaczego piszesz nie na temat, a ty znowu powtarzasz swoje urojenia o kieszonkowym, rodzicach i innych elementach mojego domniemanego zycia. Jak na razie nie zaprezentowales ZADNYCH zdolnosci do merytorycznej dyskusji (np. o prawdopodobnym przebiegu postrzelenia). Zamiast tego furkasz i plumkasz, jakby ci co najmniej zwieracz otworu glosowego puscil. Dodatkowo zweszyles nowy trop i teraz probujesz mnie wmowic, ze pisze nie na temat (podobnie jak powyzej nazwales mnie trollem, choc sam sprowadzasz swoja aktywnosc forumowa do atakow oraz wypisywania niespojnych glupot i fantazji. Proponuje ci zglosic sie na leczenie wraz z innym forumowym przypadkiem psychiatrycznym - chimera03. Jemu tez Marks podpowiada rozne ciekawe mysli - niekoniecznie trafne i spojne - wiec razem w sali na pewno sie dogadacie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: def no proszę - jednak nie potrafisz IP: 212.160.172.* 01.06.10, 09:38 się zamknąć, chociaż poza stekiem bzdur nie masz absolutnie nic do powiedzenia. w dodatku sam robisz dokładnie to samo co mi zarzucasz z tym, że twoje wypociny są zapewne "mondre". to ty palancie przecież "wiesz" jak są organizowane manifestacje, skąd biorą się na nie pieniądze i ile lat mają uczestnicy. co prawda twoja "wiedza" nie ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym, ale tobie to nie przeszkadza i nadal produkujesz swoje głupawe posty. merytoryczną dyskusję prowadzi się z normalnymi ludźmi, z takimi burkami poszczekującymi i wydającymi zaledwie artykułowane pierdy, które są wg nich sensowne można co najwyżej poprzerzucać się obelgami. niestety - trzeba do takich idiotów jak ty równać poziomem, a nie jest to łatwy kawałek chleba. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: whitepower Gdzie byłu armatki wodne? gdzie była policja jak z IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.10, 23:37 jak zgraja nielegalnych emigrantów chodziła po wawie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stanley Tak naprawdę to nic ie wiemy. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.10, 09:44 Na forum jest ponad 350 opinii a przecież tak naprawdę to nikt z nas nie wie co się stało. Możliwe że policjant nie wytrzymał nerwowo i strzelił. Równie dobrze mogło być tak że naprawdę musiał się bronić. Często bywam w okolicy dworca i wiem że większość tam sprzedających to spokojni, pracowici ludzie. Nawet jeśli nie odprowadzają podatków to i tak lepiej niż mieliby kraść, lub żebrać. Wiem też że nie ma tam świętych. Bez problemu można tam kupić narkotyki i wiele rzeczy które pochodzą z kradzieży, lub rozbojów i między innymi handlują tym właśnie murzyni. Bardzo możliwe że policja rozpoczęła kontrolę zanim handlarze zdążyli schować "towar". Bojąc się złapania z fantami zaczęli być agresywni. Nie wiem czy akurat tak było, ale jest to możliwe. Jednego jestem natomiast pewien, każdy kto podnosi rękę na policjanta w innej sytuacji niż obronie własnej ma świadomość że policjant może odpowiedzieć na atak. Człowiek z Afryki jest tego jeszcze bardziej świadomy niż europejczyk. Zamiast zachowywać się jak dzieci w piaskownicy i przekrzykiwać jeden przez drugiego, organizować marsze, pisać że zmarły już za życia był święty poczekajmy aż sprawa się wyjaśni. Bo może się okazać że którejś ze stron będzie bardzo głupio. Życzę spokojnego dnia, Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Problem w tym, ze pewna grupa juz "wie". 31.05.10, 20:26 Dlatego wlasnie gardluja o linczu, "policyjnych mordercach" i wydobywaja z siebie inne wytwory wyobrazni. Wlasnie stad cala afera: oni - przy dobrym naglosnieniu przez red. Dubrowska - wywrzaskuja swoje urojenia, innych mierzi z kolei, gdy musza tych urojen sluchac. Milo uslyszec rozsadny (i spokojny) glos w tym zgielku. Jak widac z niewielkiej liczby odpowiedzi, zostal niestety zagluszony. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
shaitis Czarni i biali razem w marszu przez Warszawę 31.05.10, 09:46 Sorry, ale gdyby niechcacy zgnial ktos innego koloru skory to czy tez bylo by tyle szumu? Prawda jest jedna. Gosci mial pecha zaatakowal policjanta - kazdy powinien sie liczyc z tym ze dostanie wtedy kulke - chcacy czy niechcacy, bialy, czarny, zolty i czerwony a nawet pasiasty. Z drugiej strony milo popatrzyc na dlugowlosy kwiat studencki ktory chetnie lapie sie kazdego tematu zeby polazic troszke po ulicy i pohalasowac - w nocy loja browce pala ganje a w dzien manifestuja. Za 10 lat wszsycy oni bede patrzec na nastepne pokolenie z lezka w oku. Odpowiedz Link Zgłoś
alinaw1 a policjanci marsz chronili... 31.05.10, 09:47 Ten marsz wyglądał trochę groteskowo zważywszy na hasła jakie tam padały pod adresem policji. Afrykańczycy i Polacy (głownie dredy- rasta i te okolice) wykrzykiwali np. o mordercach-policji, a tym czasem mieli ochronę jak co najmniej premier i prezydent razem wzięci! Tych kilkadziesiat osób miało niewiarygodnie dużą obstawę policyjną- z przodu, z tyłu, po bokach; duże wozy, małe i policjantów na motorach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: def Re: a policjanci marsz chronili... IP: 212.160.172.* 31.05.10, 10:43 a prawo znasz? bo chyba nie... jeśli protest jest zalegalizowany to policja ma psi obowiązek go ochraniać. takie życie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Re: a policjanci marsz chronili... IP: *.fbx.proxad.net 04.06.10, 21:04 Do def "a prawo znasz? bo chyba nie... jeśli protest jest zalegalizowany to policja ma psi obowiązek go ochraniać. takie życie. " Oczywiście, ze policja ma obowiązek chronić każdego Obywatela, który postępuje zgodnie z prawem! A ty "def", znasz prawo? Jak policja pyta o wylegitymowanie się Obywatela, to według prawa, ów Obywatel spokojnie pokazuje swój dokument a nie ucieka ani nie szamocze się z policja. Szkoda, ze wcześniej nie udzieliłeś Maxowi wykładu prawa, bardzo było by mu to usłużne. Gdyby Max postępował zgodnie z prawem, to dziś by żył a policjanci nie byli by ranni, za sumienne wykonywanie swojej pracy na służbie. Widzisz,def, czym kończy się bezprawie? Odpowiedz Link Zgłoś
dogo-2010 Czarni i biali razem w marszu przez Warszawę 31.05.10, 10:13 To Gazeta Wyborcza krypto-komunistyczna szmata urządza takie chece jak stwarzanie wirtualnej rzeczywistości w której czarny bandyta i dziki zbir uchodzi za prześladowane przez policję niewiniątko. Pytam kto w takim razie zmasakrował naszego chłopaka policjanta. Policjant na służbie jest reprezentantem Państwa Polskiego i jest nietykalny o czym prymitywna czarna małpa powinna wiedzieć.Jak ci tutaj opalony źle to jazda do Afryki do lepianki z liści i trawy. Odpowiedz Link Zgłoś
chimera03 Re: Czarni i biali razem w marszu przez Warszawę 31.05.10, 11:30 Przykro mi ale zmasakrowanie waszego chłopaka policjanta obchodzi mnie mniej niż zeszłoroczny śnieg. Jak będziesz miał jakieś sensowne poglądy do wyrażenia to napisz do gazety, nie wiem wyjedz w teren i zostań reporterem. Może nawet wyborcza to opublikuje:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hehehe Re: kompetencje policji widać po ortografii IP: *.compower.pl 31.05.10, 11:20 Zdanie zaczyna się od dużej litery. Kończy kropką. Zarzucasz komuś błędy ortograficzne, to przynajmniej sam ich nie popełniaj. Odpowiedz Link Zgłoś
pelikan1969 Pan Zakowski powiedział..... 31.05.10, 11:33 Każdy po zabiciu drugiego człowieka czy to ja czy Ty byłby niejako " z urzedu" aresztowany. Na co dzień zgodziłbym sie z jego opinią(wygłosił ja 31.05.2010 na antenie tvn) gdyby nie drobny szczegół bo co sie stanie jeśli np prokuratura zdoła dowieść iż policjant oddał strzał do osoby usiłującej przemoca odebrać mu broń? W takim przypadku miał prawo do jej użycia a wiadomo że w szamotaninie można niekoniecznie trafić tam gdzie sie celuje. Jacek Żakowski mówi "każdy który kogoś zabił" ale czy "każdemu" można odebrać broń np Jackowi Zakowskiemu , zmierzam do tego że nie każdy ją posiada a jej posiadanie to nie tylko przywilej ale obowiązek dbania by nie dostała sie w obce rece. Zakładając że wersja policyjna jest prawdą zadałbym pytanie panu Żakowskiemu : w takim razie gdyby ta broń dostała sie w rece osób postronnych czy w tym przypadku "pochwaliłby" za to tego policjanta? Napisałem to w założeniu że sprawa sie wyjaśni po myśli policjanta lecz jeśli tak sie nie stanie i sporządzony zostanie przeciw niemu akt oskarżenia trzeba bedzie zadać pytanie jego przełożonym kogo w swoich szeregach zatrudniają i czy wysyłanie kilku policjantów w miejsce gdzie ludzie niekoniecznie im życzliwi pozostają do nich w takiej ilości liczebnej że mogą "czapkami ich nakryć" ma logiczne uzasadnienie. Odpowiedz Link Zgłoś
chimera03 Re: Pan Zakowski powiedział..... 31.05.10, 11:43 Co ty się tak martwisz o tego policjanta. To o czym piszesz nazywa się ryzykiem zawodowym. Co do aresztowania, to czy nigdy się nie martwiłeś o niewinnie oskarżonych o morderstwo - takich którzy nie pracują dla polucji Odpowiedz Link Zgłoś
pelikan1969 Re: chimera03 31.05.10, 13:57 To o czym piszesz nazywa się > ryzykiem zawodowym. Ja zadałem pytanie czy teoretycznie gdyby było tak że tę broń chciano policjantowi rzeczywiście odebrać to co pan Żakowski by proponował aby co ten policjant zrobił? rzucał kamieniami ? a gdyby to nie wystarczyło i gdyby ta broń została mu odebrana a potem ktoś z niej do Ciebie by strzelił to jakim rodzajem ryzyka byś to nazwał? A tak po za tym jesteś z tych małp które uważają że każdy mundur to Twój wróg? Czyli jak wyrwą torebkę Twej żonie , obrobią Ci mieszkanie, potrąci Ci pijany syna na pasach to pójdziesz ...do proboszcza? Chyba że ...przy Twej inteligencji jeszcze sie tego nie dorobiłeś? Odpowiedz Link Zgłoś
chimera03 Re: chimera03 31.05.10, 14:30 Jeżeli ktoś odbiera broń policjantowi to zawalił policjant. Jeżeli policjant na interwencji jako pierwszy strzela do nieuzbrojonego w żaden sposób człowieka to zawalił policjant. Jeżeli policjant strzela do bezbronnego człowieka to jest mordercą. Proste jak drut. Odpowiedz Link Zgłoś
pelikan1969 Re: chimera03 31.05.10, 15:28 czytałem kilka Twoich wypowiedzi. Nie wiem jakie Ty studia kończyłeś na moich mówiono o "domniemaniu niewinności". Nie pytałem czy wiesz co to takiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: W-ak Re: chimera03 IP: *.fbx.proxad.net 04.06.10, 21:22 Do chimera03 Kamienie i żelazne rury, w tym przypadku, również są bronią. Nawet, gdy to nie jest bron palna, również można od niej zginać. "proste jak drut"-jak piszesz. Najlepszy dowód, ponieważ, ranni od kamieni i żelaznych rur policjanci, zostali odwiezieni do szpitala. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Z pozdrowieniami Re: chimera03 IP: 188.33.155.* 19.06.10, 20:53 ... głupiaś/głupiś jak but. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: def a ja proponowałbym zadanie sobie innego pytania IP: 212.160.172.* 31.05.10, 11:45 jak to możliwe, że mimo regularnych kontroli na tym bazarze nadal sprzedawane są tam podróbki a sprzedawcy niekoniecznie mają pozwolenia na pracę w Polsce? jak to możliwe, że od kilku dobrych lat sprzedający w zasadzie się nie zmieniają, podobnie "kontrolujący"? przy okazji polecałbym sprawdzenie informacji o posterunku na Grenadierów, np. o sprawie z pobiciami kobiet, czy niewyjaśnionej do końca śmierci "na dołku". a na koniec poleciłbym spotkanie się z panami policjantami z tego posterunku, najlepiej w towarzystwie "ziomali z miasta" - konia z rzędem temu, kto odróżniłby jednych od drugich. Odpowiedz Link Zgłoś
chimera03 Re: a ja proponowałbym zadanie sobie innego pytan 31.05.10, 12:24 To że w krajach takich jak usa i polska i pewnie w wielu innych każdy oprócz ludzi o wysokim statusie społecznym może być pobity bądż zabity przez policjanta na służbie,który oczywiście pozostaje bezkarny to hańba. To że ludzie się na to godzą i jeszcze przyklaskują policyjnym zbrodniom to niedorzeczność. Nie wiem jak wy ale ja bardziej boje się policji niż przestępców. I nie, nie byłem nigdy zatrzymany ani nic w tym stylu, parę razy byłem spisywany, raz jak piłem z kumplami to nam gliniarz nawet mandatu nie dał. Ale te doniesienia są zatrważające. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Re: a ja proponowałbym zadanie sobie innego pytan IP: *.fbx.proxad.net 04.06.10, 11:25 DO chimera03 Przebądź jeden normalny dzień pracy z policjantami, jak zrozumiesz jakie niebezpieczeństwo ich czyha w każdej sekundzie,to zrozumiesz ich postępowanie. Wykonują ciężką pracę, zgodnie z prawem. Jak nie jesteś przestępcą ani chuliganem, to na pewno żaden policjant nie zrobi ci krzywdy. Wręcz przeciwnie, ochroni cię w potrzebie. Gdy społeczeństwo nie doceni ciężkiej pracy policji, to w momencie potrzeby, nie znajdzie policjanta w swojej obronie. Gdy policjantowi nie wolno będzie reagować w samo obronie i obronie Obywateli, to na pewno nie bieda naradzali swojego życia i przyjdzie bezprawie. www.youtube.com/watch?v=40tabrZWSbA&NR=1 www.youtube.com/watch?v=rhUE2tg9igg&feature=related Zobacz to video i uświadom sobie, czym to się skończy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Re: a ja proponowałbym zadanie sobie innego pytan IP: *.fbx.proxad.net 04.06.10, 11:53 DO chimera03 Przebądź jeden normalny dzień pracy z policjantami, jak zrozumiesz jakie niebezpieczeństwo ich czyha w każdej sekundzie,to zrozumiesz ich postępowanie. Wykonują ciężką pracę, zgodnie z prawem. Jak nie jesteś przestępcą ani chuliganem, to na pewno żaden policjant nie zrobi ci krzywdy. Wręcz przeciwnie, ochroni cię w potrzebie. Gdy społeczeństwo nie doceni ciężkiej pracy policji, to w momencie potrzeby, nie znajdzie policjanta w swojej obronie. Gdy policjantowi nie wolno będzie reagować w samo obronie i obronie Obywateli, to na pewno nie będą naradzali swojego życia i przyjdzie bezprawie. www.youtube.com/watch?v=40tabrZWSbA&NR=1 www.youtube.com/watch?v=rhUE2tg9igg&feature=related Zobacz to video i uświadom sobie, czym to się skończy. Odpowiedz Link Zgłoś
gajane4 Czarni i biali razem w marszu przez Warszawę 31.05.10, 12:44 Ten naród jest ciężko chory, jeżeli broni przestępców. W każdym racjonalnym kraju policjant ma prawo użyć broni jeżeli jest atakowany! Odpowiedz Link Zgłoś
chimera03 Re: Czarni i biali razem w marszu przez Warszawę 31.05.10, 13:10 Spójrz na to. Oficjalnie ta kobieta się potknęła. Spoko panie legalisto, jej przestępstwo to jazda na bani. Czy powinna dziękować panu policjantowi za to że jej nie zastrzelił? www.youtube.com/watch?v=9tCgBHPIR6E Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krzysio Czarni i biali razem w marszu przez Warszawę IP: *.warszawa.mm.pl 31.05.10, 14:06 gdyby był niewinny to nie skakałby do policjanta! są w naszym kraju i muszą przestrzegać naszego prawa. Odpowiedz Link Zgłoś