Gość: oduck IP: *.dynamic.chello.pl 04.07.13, 19:40 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: qq Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było [Z... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.13, 19:41 artykuł sponsorowany czy tekst przejęty wprost z materiałów dewelopera? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ezomir Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.07.13, 23:15 Zamknąć gazety - same artykuły sponsorowane w nich! Niech nie będzie niczego! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łojezu Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było IP: *.153.1.194.in-addr.abg.com.pl 05.07.13, 12:11 Gazety? Jakie znowu gazety? Kiedy ty ostatni raz gazetę miałeś w ręku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szmal Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było IP: *.dynamic.chello.pl 04.07.13, 23:57 Obrzydlistwo! Odpowiedz Link Zgłoś
bene_gesserit Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było 04.07.13, 20:30 Istotnie - brzydal. Na pocieszenie mamy pierwszy plan na zdjęciu - zielen (jak podrośnie) i te takie płyty-ławki są całkiem przyjemne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hehe Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było [Z... IP: *.dynamic.chello.pl 04.07.13, 21:03 oficjalnie otworzony... polska język - trudna mowa. A Marek Leykam się w grobie przewraca. To brzydka a nie światowa architektura. Odpowiedz Link Zgłoś
zipa.dumna Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było 04.07.13, 21:21 > oficjalnie otworzony... polska język - trudna mowa. Ale o co Ci chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaes Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było IP: *.szczecin.mm.pl 04.07.13, 21:48 Bardzo fajne budynki. Takie w skandynawskim stylu. No ale to przecież IKEA Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wwwwwwwwwww Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było IP: *.dynamic.chello.pl 04.07.13, 21:50 No, widać. Niektórym nie przeszkadza kaleczenie języka.................. Odpowiedz Link Zgłoś
zipa.dumna Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było 04.07.13, 22:40 Nie umiesz wypowiadać się mniej enigmatycznie? Na czym polega to kaleczenie języka? Odpowiedz Link Zgłoś
demostenes2 Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było 04.07.13, 21:52 Odezwali się znawcy architektury - malkontenci z forum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M jak Marek Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.07.13, 10:32 O co chodzi z tym językiem polskim? Jakoś nie łapię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: trzexwy Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było IP: *.153.1.194.in-addr.abg.com.pl 05.07.13, 12:08 Nie wie ziutek, co oznacza słowo "oficjalnie" albo "otworzony", więc myśli - o ile nie przeceniam procesów zachodzących w jego substancji szarej, że to nie jest po polsku. Ja bym nie dociekał o co mu chodziło.. nie warto, pewnie sam już nie pamięta.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiatr Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było [Z... IP: *.ztm.waw.pl 04.07.13, 22:48 Te budynki nie powinny tam stanąć. Zabudowano w ten sposób klin napowietrzający centrum miasta przy południowych wiatrach, podobnie jak hotelem przy 17 Stycznia i osiedlem przy Racławickiej. To dlatego tam między lotniskiem a centrum były działki i parki a nie wysoka zabudowa. Dobrze że Wisły nie zabudują. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bosc Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.07.13, 23:03 Klin napowietrzajacy - co za bzdura Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ezomir Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.07.13, 23:09 Jaka bzdura? Zabudowali i od razu w centrum zaduch... :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: życzliwy Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było IP: 90.163.196.* 05.07.13, 01:20 Znaczy się... że powietrze tylko może się poruszać kilka centymetrów nad gruntem - a 15m nad nim już nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Agnieszkaa Smutne, ze niszczy sie zielen zeby wybudowac shit IP: *.dynamic.chello.pl 05.07.13, 02:39 Kiedys bylo tam zielono - byly dzialki, z ktorych korzystalo duzo ludzi. Deweloper dzialki zrownal z ziemia i wybudowal makabryle. Strasznie to smutne.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xenia Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było [Z... IP: 195.245.213.* 05.07.13, 08:01 A te słupo-kolumny ? Co to ma być ? Przygotowujemy się na powódź ? :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosc Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było [Z... IP: *.dynamic.qsc.de 05.07.13, 08:32 A co to za balwan mowi, ze to "architektura swiatowej" klasy, jakiej klasy, to okropne, mozliwe tylko w Polsce, albo w Kazachstanie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łojezu Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było IP: *.153.1.194.in-addr.abg.com.pl 05.07.13, 12:09 Odpie...sie od Kazachstanu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gościu Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było [Z... IP: *.dynamic.chello.pl 05.07.13, 08:46 Sęk w tym, że zupełnie do kitu jest detal, zaokrąglone narożniki z " kanciastymi" płytami wykończeniowymi są baaardzo marne. Nawet jeżeli pomysł na architekturę uznamy za udany, to pomimo inspiracji Leykamem te budynki po prostu mają złe proporcje! Owalne bryły z wystającymi daszkami na swoich krzywych nóżkach narysowane są w taki sposób, że od architektury Marka Leykama dzieli je cała galaktyka. Mi kompleks ten bardziej przypomina urzeczywistnienie rysunków ze znanego filmu animowanego " The Jetsons" z lat 60 i pod tym względem budzi bardzo miłe skojarzenia. Dobra jest zieleń, ciekawa mała architektura, fajna jest ta biel elewacji. Klin napowietrzający zaczął znikać, gdy zbudowano Marinę Mokotów i Wiśniowy Business Park, więc płacz za utraconą zielenią wydaje się spóźniony o kilka lat. Odpowiedz Link Zgłoś
eizoo Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było 05.07.13, 10:38 Gość portalu: gościu napisał(a): > Klin napowietrzający zaczął znikać, gdy zbudowano Marinę Mokotów i Wiśniowy Bus > iness Park, więc płacz za utraconą zielenią wydaje się spóźniony o kilka lat Nie ma czegoś takiego - kliny "napowietrzające" to wymysł pseudoekologów. Napowietrzanie działa w centrum tak że na Chałubińskiego wieje jak w kanionie bez żadnego wpływu "klinów" Ten mityczny klin jak już to pomysł sowieckich urbanistów, żeby w razei wybuchu jądrowego w centrum falę uderzeniową skanalizować i rozprowadzić. Jakoś przed II WŚ żadnych klinów nie było, a naiwni tylko sądzą że w PRL planowano miasto z troską o "napowietrzanie" centrum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gościu Re: Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było IP: *.dynamic.chello.pl 05.07.13, 11:18 Nic nie jest takie oczywiste, jak ci się wydaje. I nikt mi nie powie, że czarne jest czarne a białe jest białe. Bez względu na to, w jakiej epoce powstała idea tzw. klinu napowietrzającego, nie jest ona głupia i wnikanie zieleni "zewnętrznej" do metropolii może służyć lepszej wymianie powietrza, migracji zwierząt, lepszemu rozwojowi ekosystemu. Podobna teoria pojawia się już w XIX-wiecznej idei miast- ogrodów, więc jej źródła szukałbym raczej w początkach architektury współczesnej. Przypominam, że systemy totalitarne anektowały i dostosowywały do swoich potrzeb wiele idei, doklejając im swoją metkę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kari brak harmonii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.13, 10:36 Mam wrażenie, że architekci i osoby odpowiedzialne za zagospodarowanie przestrzeni mają zapędy by być drugim np. Tokio, a to co wymyślają w ogóle nie wpisuje się w zabudowę Warszawy. Wszystkie budynki z innym stylu- łączy je jedno- kombinatorstwo, przesada, brak spójności i nieprzystawalność. "W prostocie jest siłą", "mniej znaczy więcej"- chyba dobre wskazówki, stylowo a nie cyrkowo. Amen Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: archi Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było [Z... IP: *.adsl.inetia.pl 08.07.13, 11:01 nuda,,, jak zawsze w przypadku reklam tytuł nie ma nic wspolnego z treścią Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ? Takich budynków w Warszawie jeszcze nie było [Z... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.13, 11:16 toż to paskudne jest... Odpowiedz Link Zgłoś
talking_head Koszmar ! 05.10.13, 09:31 Aż oczy bolą jak się dłużej popatrzy na te elewacje, można dostać oczopląsu od tych brutalnych kratownic. Odpowiedz Link Zgłoś