Dodaj do ulubionych

Rozmowa z Andrzejem Urbańskim, wiceprezydentem ...

29.10.05, 06:22
Dajcie spokój...
Zmieniać prawo, ustawy ustrojowe, tylko dlatego, że Kaczyński został prezydentem a PiS ma marne szanse na powtórzenie sukcesu w Warszawie???
Prawo ma być generalne i abstrakcyjne. Nie można pod wpływem pojedynczego zdarzenia mieszać w ustawach! Panowie z PiS jako prawi, winni to wiedzieć.
Obserwuj wątek
    • Gość: Damian IV RP pisuaru IP: *.crowley.pl 29.10.05, 08:46
      Pisuar zaczyna wielkie rządy od prób naginania prawa. A Urbański jest osobiście
      odpowiedzialny za skandaliczną realizację inwestycji drogowo-komunikacyjnych.
      Opóźnione są: drugie jezdnia Wilanowskiej i Wołoskiej, remont wiaduktów
      Wisłostrady na Żoliborzu, przebudowa ronda Starzyńskiego i alej Jerozolimskich,
      Trasa Siekierkowska zarówno po stronie praskiej jak i mokotowskiej(wiadukty i
      tunele) i ślamazarnie ciągnią się budowy: Górczewska i Lotników-Rzymowskiego.
      Brak jest generalnych remontów jezdni jak al. Krakowskiej i Puławskiej gdzie
      koleiny mają po kilkanaście centymetrów.
      Przez trzy lata rządów pisuaru w warszawie zakupiono 0 tramwajów i 3 autobusy.

      A pięć tygodni (21.09.2005) temu ZDM podległe Urbańskiemu zapowiadał kolejne
      remonty, których oczywiście jak zwykle nie zrealizuje, gdyż warunki pogodowe
      nie pozwalaja na kładzenie asfaltu w temperaturze niższej niż 5 st. C:
      www.zdm.waw.pl/?view=16051600&news=354
      "Nadciąga fala remontów
      Zarząd dróg Miejskich podpisał kontrakty na modernizację kolejnych stołecznych
      ulic. W ramach tych umów zaplanowano, że zwycięzcy przetargów - firmy MPRD i
      WPRD wyremontują drugie tyle ulic, ile przesło wymianę asfaltu w czasie
      wakacji. Jeżeli pogoda będzie dla nas łaskawa, zamkniemy rok sumą 120
      kilometrów wyremontowanych ulic!
      Pierwsze roboty z nowych umów ruszą za tydzień.

      Oto lista ulic przeznaczonych do remontu:
      - Anielewicza
      - Świętojerska
      - Dobra odc. Karowa-Nowy Zjazd
      - Pl. Grzybowski str. zach. z ul. Twardą na odc. Pl. Grzybowski-Świętokrzyska
      - Konwiktorska odc. Bonifraterska-Sanguszki, Sanguszki odc. Konwiktorska-Wyb.
      Gdańskie
      - Puławska odc. Kajakowa-Poleczki
      - Rosoła odc. Ciszewskiego-Dolina Służewiecka
      - Mokotowska odc. Piękna-Armii Ludowej
      - Dolina odc. Sobieskiego-Puławska
      - Filtrowa odc. Grójecka-Krzywickiego, Krzywickiego odc. Filtrowa-Nowowiejska,
      - Nowowiejska odc. Filtrowa-Pl. Politechniki
      - Pileckiego odc. Pułwska-Ciszewskiego
      - Szczęśliwicka odc. Al. Jerozolimskie-Dickensa
      - Kłopotowskiego odc. Jagiellońska-Wyb. Szczecińskie
      - Jagiellońska odc. Al. Solidarności-Zamoyskiego
      - Żeromskiego odc. Reymonta-Marymoncka
      - Kasprzaka odc. Bema-Karolkowa
      - Prosta odc. Karolkowa-Towarowa
      - Belgradzkiej na odc: Rosoła - Stryjeńskich
      - Dąbrowskiego na odc: Puławska - Wołoska
      - Madalińskiego na odc: Al. Niepodległości - Boboli
      - Ostrobramska na odc: Zajezdnia - Zamieniecka
      - Płowiecka na odc: Kajki - Wiadukt. "


      • Gość: mimikra Re: IV RP pisuaru - Na barykady, Warszawo!!! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 29.10.05, 11:29
        Mieszkańcy Warszawy!
        Zorganizujmy się! Wyjdźmy na ulice i dajmy odpór
        tej hucpie i dyktaturze Kaczyńskiego!
        Czas na Obywatelskie nieposłuszeństwo!
        Dość tego bezprawia!
        Demonstracja powinna się odbyć 19 Listopada!
        Co WY na to?
        • Gość: MM JEST SUPER!! MAMY MOST PN, OBWODNICE, 2LINIE METRA IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 29.10.05, 20:58
          BRAWO EKIPA KACZYNSKIEGO!!!!
      • Gość: chcecie Piskorka? Koleiny i drogi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.05, 11:49
        Z dyskusji wynika, że stan dróg oraz koleiny obciążają Kaczytńskiego.
        Patrzecie ludzie ile to jeden człowiek może złego narobić w trzy zaledwie lata
    • arahat1 podejmuje decyzje????? kawal miesiaca!!! luknijcie 29.10.05, 08:49
      przez okno co ten czlowieczek zrobil dla wawa!!! przyjezdza chyba na
      konsultacje kogo na stolek do palacu i jaka premie wyplacic wiernym
      poduszkom ....
      • Gość: autor Re: podejmuje decyzje????? kawal miesiaca!!! lukn IP: *.acn.waw.pl 29.10.05, 22:01
        gdyby te typy z Pisu miały choć odrobine honoru, przeprosiliby nas za swe rządy
        w Warszawie i poszliby precz z publicznych stanowisk. Dowcip polega jednak na
        tym, że są to tacy dyletanci, że bez "etatów" państwowo-samorządowych nie
        byliby się w stanie nawet 5 minut na rynku utrzymać. Stąd taki pociąg do
        etatyzmu i walka z wolnym rynkiem. Przy czym jedynym skutkiem ich marnej
        egzystencji jest tylko strata czasu. No, teraz kolejnym będzie obciach na forum
        międzynarodowym. Taki narod jak nasz skazany jest na biedę i zacofanie.
    • Gość: Damian Dzisiejsza Rzepa o Moście Północnym - rok 2010? IP: *.crowley.pl 29.10.05, 08:50
      MOST PÓŁNOCNY Trzecie podejście do konkursu

      Przeprawa przez Wisłę dwa lata później


      Niezależny zespół arbitrów przy Urzędzie Zamówień Publicznych nakazał
      powtórzenie konkursu na projekt mostu Północnego.


      Członkowie zespołu arbitrów w uzasadnieniu wyroku podzielili wątpliwości
      skarżącej firmy Arup. W orzeczeniu czytamy, że zwycięskie prace nie spełniają
      wymagań regulaminu i z tego powodu nie powinny być nawet oceniane.
      Przypomnijmy, już raz na polecenie Sądu Okręgowego jurorzy powtarzali konkurs.
      Za pierwszym i drugim razem wygrywały te same praceTransprojektu Warszawa i
      Transprojektu Gdańskiego - według arbitrów niesłusznie. W tej sytuacji
      potrzebne będzie trzecie podejście, aby wyłonić najlepszą koncepcję wyglądu
      północnej przeprawy.

      - Żyjemy w oparach absurdu. To dla mnie niezrozumiała i wielce niekorzystna dla
      miasta interpretacja prawa - tak skomentował w rozmowie z "Rz" decyzję sądu
      arbitrażowego Michał Borowski, naczelny architekt miasta.

      Co teraz zrobi ratusz? Szef miejskiego Urzędu Zamówień Publicznych Mirosław
      Kochalski nie kryjezaniepokojenia: - Decyzję podejmiemy najszybciej jak się da.
      Na razie czekamy na uzasadnienie wyroku - mówi.

      Kiedy warszawiacy doczekają się tak oczekiwanego mostu między Białołęką i
      Bielanami, który odciąży zakorkowaną ul. Modlińską i Trasę Armii Krajowej? Na
      pewno nierealne jest już zapowiadane przez władze Warszawy otwarcie mostu w
      2008 roku. W nieoficjalnych rozmowach miejscy urzędnicy przyznają, że
      inwestycja może opóźnić się nawet o dwa lata.

      masz
      www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_051029/warszawa_a_3.html
      • sidorowszczak Bezczelne gadanie 29.10.05, 09:09
        1. Zarzuca sie rządowi, że podejmuje decyzje, kiedy "jego mandat już wygasł", a
        samemu robi się to samo w Warszawie. Do końca a nawet dłużej chce się łapę
        trzymać na wszystkim.
        2. Urbański mówi: "Mam badania, z których wynika, że zaufanie do prezydenta
        Kaczyńskiego wzrosło". Powinien powiedzieć, ile kosztowały te badania, kto za
        nie płacił oraz - pogonić tych "badaczy". Aby się dowiedzieć, jakie jest
        zaufanie do Kaczyńskiego, wystarczy wyjść na ulicę i posłuchać ludzi. Za darmo.
    • Gość: LEON ZAWODOWIEC Re: Rozmowa z Andrzejem Urbańskim, wiceprezydente IP: *.adsl.inetia.pl 29.10.05, 09:34
      13 LISTOPADA 2002r. ŻYCZYŁEM LECHOWI KACZYŃSKIEMU (LIST)WYGRANEJ W WYBORACH
      PREZYDENCKICH. GRATULUJĘ I ŻYCZĘ POWODZENIA W ZMIENIANIU POLSKI NA POLSKĘ PRAWA
      I SPRAWIEDLIWOŚCI.
      • bardu Re: Rozmowa z Andrzejem Urbańskim, wiceprezydente 29.10.05, 10:50
        Prawo prawem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Takie to jest to wasze
        prawo.
    • Gość: mijau test na demokrację IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.05, 09:54
      To czy PiS zgodzi się na przedterminowe wybory czy będzie łamał i zmieniał
      prawo pod siebie jest testem czy ta partia ceni demokrację czy też chce zmienić
      Polskę w dyktaturę a la Białoruś.

      To Lech Kaczyński jest winien temu, że trzeba wydać pieniądze na nowe wybory i
      szczytem cynizmu oraz zwykłym kłamstwem jest zarzucanie innym, że chcę tych
      wydatków. Kaczyński mógł o nich pomyśleć 3 lata temu gdy startował w wyborach
      na prezydenta tego miasta, już wtedy mówił, że chce być prezydentem kraju.
      Teraz PiS pod płaszczykiem troski o budżet Warszawy (który sam wcześniej
      naraził na straty) zamierza niszczyć demokrację i łamać prawo byle zachować
      władzę. Najbardziej obrzydliwy przejaw TKM.
      • Gość: - Ten pajac ma badnia, a Tusk i tak wygrał 60:40 :P IP: *.aster.pl / *.aster.pl 29.10.05, 10:02
    • jotes61 Re: Rozmowa z Andrzejem Urbańskim, wiceprezydente 29.10.05, 11:25
      A możeby tak zawiadomić inspekcję pracy?.O ile mi wiadomo w czasie urlopu nie
      wolno pracować w miejscu zatrudnienia.Ale pewnie " wodzowi" wszystko wolno.Nie
      to co innym szaraczkom.
    • Gość: koko Re: Rozmowa z Andrzejem Urbańskim, wiceprezydente IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.05, 13:40
      kaczor won!
    • Gość: srodowisko Re: Rozmowa z Andrzejem Urbańskim, wiceprezydente IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.05, 21:00
      czasem mam wrazenie ze wladze miasta mowia zupelnie o innej Warszawie
      co innego widze
      co innego slysze
      najlepsze jest to ze ulice slowackiego remontowali prawie 2 lata
      to ty
    • Gość: srodowisko Re: Rozmowa z Andrzejem Urbańskim, wiceprezydente IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.05, 21:03
      czasem mam wrazenie ze wladze miasta mowia zupelnie o innej Warszawie
      co innego widze
      co innego slysze
      najlepsze jest to ze ulice slowackiego remontowali prawie 2 lata
      to tylko jeden z przykladow tego jak Pan Kaczynski usprawnia miasto
      w takim metro, most polnocny itp
      bedziemy mieli niedlugo
      za jakies 50 lat
      pozdrawiam
      • Gość: el_matador9 Re: Rozmowa z Andrzejem Urbańskim, wiceprezydente IP: *.aster.pl / *.aster.pl 29.10.05, 23:12
        Pisuar sięgnął bruku...śmierdzące fekalia wylały się prosto na Plac Trzech
        Krzyży...
        jego przysłowiowe już nieudolność,pyszałkowatość i burakowatość osiągnęły tym
        samym swoje historyczne maxima...
        scenariusz opracowany już przez nas samych na łamach tego forum już dobre trzy
        lata temu,
        i można by było tego uniknąć gdyby nie bezczelne kontakty Michnika z tą
        purchawką i zupełny brak krytyki prasowej(krycie Kaczora i jego przydupasa
        Borowskiego przez ostatnie trzy lata przez
        Gazetę Stołeczną)...
    • Gość: matt Re: Rozmowa z Andrzejem Urbańskim, wiceprezydente IP: *.chello.pl 29.10.05, 23:08
      Mam wrażenie, po wypowiedzi P. Urbańskiego, że nie ważne kto będzie komisarzem w
      Warszawie, WAŻNE ŻEBY BYŁ Z PIS-u!!! No i co, nie chodzi o stołki? Czy może ja
      czegoś nie rozumiem? A tak poza tym to mamy początek IV Rzeczpospolitej Bezprawnej .
      • Gość: raaaa Re: Rozmowa z Andrzejem Urbańskim, wiceprezydente IP: *.aster.pl 30.10.05, 17:56
        ile kaczyński ma tego urlopu????????????????/
        Długo przed wyborami na urlopie, w trakcie, i teraz????
        dziadyga przegina, a patrząc na tego urbańskiego - wszyscy są z siebie
        zadowoleni. Szkoda, że Warszawiecy nie mogą powiedzieć, że sa zadowoleni z tej
        działalności kurdupla i jego dupolizów.
    • Gość: Krzysiek Niech żyje Kaczyński, niech żyją inwestycje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.05, 18:59
      Wpaniale jeździ się obwodnicami, Most Północny to istne cacko, Stadion Narodowy
      tętni życiem, Oczyszczalnie ścieków nie mają już czego oczyszczać, bo przecież
      mamy krystalicznie czyste ścieki (zwłaszcza, że w dalszym ciągu większość z
      nich bezpośrednio leci do Wisły, o biedny Gdańsku), linie metra tak się
      rozgałęziły, że wyszły już daleko daleko za miasto (zresztą nie tylko
      podziemnego, bo przecież mamy kilka linii naziemnego metra, tak jak obiecywał
      nam wspaniały Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy), wielką atrakcją stał się
      osrodek promujący naukę Kopernik. Aż nie wiem czym ma się teraz zajmować
      następca, bo przecież wszystko już jest dopieszczone. Jakże rozkwitła nam ta
      Warszawa, jakaż ona piękna. Ludzie mówią, że nie chcieliśmy stąd wypuścić
      prezydenta, aby stał się prezydentem wszystkich polaków. Jakież to oszczerstwo.
      Warszawiacy nie są skąpi. Chcemy się podzielić naszym dobrem ze wszystkimi.
      Wreszcie wszyscy będziemy się cieszyć ze wspaniałych pomysłów, śmiałych wizji
      rozwoju państwa i oczywiście ich realizacji.
      Niech żyje Prezydent.
      Mam nadzieję, że niedługo dalej awansuje, niech i w Europie, na Świecie
      korzystają z dobrobytu :-)
      • el_matador9 Re: Niech żyje Kaczyński, niech żyją inwestycje 31.10.05, 20:31
        macie jakiś pomysł jak szybko pozbyć się tego tłustego byka(Urbańskiego)
        odpowiedzialnego za całkowitą ruinę inwestycji drogowych i komunikacyjnych z
        kolosu naszej ukochanej Warszawy?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka