Dodaj do ulubionych

herbaciarnia

IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 15.11.01, 14:17


Herbaciarnia Magia Herbaty przy Rynku Starego Miasta


Yerba mate i herbata z liści drzewa rooibos - tego wszystkiego można spróbować
w herbaciarni na Starówce


W nowej herbaciarni na Starówce można spróbować 63 gatunków herbaty - czarnej,
zielonej, owocowej. Jest też yoga - tybetańska mieszanka rozgrzewająca z
cynamonem, imbirem i czarnym pieprzem. Parzenie yogi trwa 30 minut, a pije się
ją z miodem.

Jednak specjalnością herbaciarni jest herbata firmowa - m.in. jałowiec, płatki
słonecznika, migdały i skórka pomarańczowa. Poza tym podaje się tu herbaty
zdrowotne, np. rozjaśniającą umysł yerba mate i rooibos - herbatę z liści
drzewa rooibos. Wkrótce będzie można spróbować też naparu przygotowywanego w
prawdziwym samowarze.

Herbaciarnia proponuje do słodzenia cukier nieprzetworzony - lompen (czyli
cukier z miodem) oraz kandyzowany. Białego nie ma wcale. Są za to tradycyjne
dodatki - mleko, cytryna, konfitura (wiśniowa, z róży) i miód.

Do herbaty można zamówić domowe ciasta - keks, jabłecznik, sernik, murzynek z
dodatkiem pieprzu, goździków, cynamonu.

Magia Herbaty to także galeria, w której sprzedaje się m.in.: filiżanki,
obrazy, lustra, obrazki (w przyszłości także meble).

Właścicielka planuje, że w herbaciarni będą się odbywać wieczory ballad
gitarowych, poezji śpiewanej, recytacji. Czasami będzie można tu spotkać
wróżkę, która oczywiście powróży.
Obserwuj wątek
    • d.z. Re: herbaciarnia 15.11.01, 14:43
      No nie i znowu coś na ząb.
      Chyba padnę i się skuszę.
      • eela Re: herbaciarnia 15.11.01, 14:54
        d.z. napisał(a):

        > No nie i znowu coś na ząb.
        > Chyba padnę i się skuszę.

        No to uskutecznij degustację i opowiedz czy warto, to i ja się wybiorę. Czasami
        jestem łakoma
    • lelesio Re: herbaciarnia 15.11.01, 15:05
      Cieszę się :)
      ciekawe czy mają prawdziwą herbatę tybetańską czyli z
      mlekiem, masłem i solą, lekko przyprawioną
      kardamonem?Jeżeli mają to ciekawe czy ktoś to już zamówił?
      pzdr
      :)
      • eela Re: herbaciarnia 15.11.01, 16:20
        Masz szansę lesiu byc pierwszy :-))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka