Gość: vinc
IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl
15.11.01, 14:17
Herbaciarnia Magia Herbaty przy Rynku Starego Miasta
Yerba mate i herbata z liści drzewa rooibos - tego wszystkiego można spróbować
w herbaciarni na Starówce
W nowej herbaciarni na Starówce można spróbować 63 gatunków herbaty - czarnej,
zielonej, owocowej. Jest też yoga - tybetańska mieszanka rozgrzewająca z
cynamonem, imbirem i czarnym pieprzem. Parzenie yogi trwa 30 minut, a pije się
ją z miodem.
Jednak specjalnością herbaciarni jest herbata firmowa - m.in. jałowiec, płatki
słonecznika, migdały i skórka pomarańczowa. Poza tym podaje się tu herbaty
zdrowotne, np. rozjaśniającą umysł yerba mate i rooibos - herbatę z liści
drzewa rooibos. Wkrótce będzie można spróbować też naparu przygotowywanego w
prawdziwym samowarze.
Herbaciarnia proponuje do słodzenia cukier nieprzetworzony - lompen (czyli
cukier z miodem) oraz kandyzowany. Białego nie ma wcale. Są za to tradycyjne
dodatki - mleko, cytryna, konfitura (wiśniowa, z róży) i miód.
Do herbaty można zamówić domowe ciasta - keks, jabłecznik, sernik, murzynek z
dodatkiem pieprzu, goździków, cynamonu.
Magia Herbaty to także galeria, w której sprzedaje się m.in.: filiżanki,
obrazy, lustra, obrazki (w przyszłości także meble).
Właścicielka planuje, że w herbaciarni będą się odbywać wieczory ballad
gitarowych, poezji śpiewanej, recytacji. Czasami będzie można tu spotkać
wróżkę, która oczywiście powróży.