Gość: rollo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 21:30 Czeski film... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: zirytowany Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 21:40 >Przepustowość skrzyżowań ograniczył też wymóg montowania specjalnej >sygnalizacji ze strzałką do skrętu w lewo. Trzeba ją instalować, >jeśli skręcający przecina przynajmniej trzy pasy ruchu. i tylko zapomnieliśmy że taka strzałka w lewo jest jednocześnie zakazem zawracania, co powoduje w efekcie końcowym że na prawie całej wisłostradzie nie można tego uczynić... pogratulować yntelygencyji, systemu i znajomości PoRD... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomasz Re: Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 21:45 hehe, dokładnie. na takim sygnalizatorze powinna być strzałka w lewo i w dół, inaczej zawrócenie jest wykroczeniem... pół miasta tak załatwili, jak nie trafisz na rondo, to nie zawrócisz. Odpowiedz Link Zgłoś
tarantula01 Re: Korek gigant paraliżuje Wisłostradę 29.05.08, 21:58 Ale taka strzałka w dół jest jednocześnie oznaczeniem pierwszeństwa przed innymi uczestnikami ruchu, a tymczasem PoRD określa, że zawracając trzeba wszystkim ustąpić... pierwszeństwa przejazdu/przejścia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek Re: Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 22:10 ale to przepis wynikający z PoRD i ma zastosowanie na skrzyżowaniu równorzędnym, natomiast sygnalizator jest względem przepisów nadrzędny. jeśli dla innych użytkowników świeci czerwone, a dla ciebie zielone, to po prostu skręcasz/zawracasz. brak na sygnalizatorze strzałki w dół jest ewidentnym błedem wynikającym albo z nieznajomości przepisów, albo z głupoty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mb Niech ktoś wreszcie wywali tego Galasa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 22:21 Przecież to przechodzi ludzie pojęcie co ten pan wyprawia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lajkonik Re: Niech ktoś wreszcie wywali tego Galasa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 23:09 Popiram, ten człowiek z pewnością nie jeżdzi po mieście sam za kierownicą w czasie największych korków. Drogi mamy dość szerokie tylko złe oznaczenia pionowe i poziome. A oprócz Galasa to jeszcze niech policja zamiast polować w drogich video pułapkach na jadących pustymi autostaradami, jak trasa Siekierkowska, zacznie zabierać prawa jazdy za wjazd na skrzyżowanie, gdy nie można z niego zjechać. Kierowcom MZA też. Taniej, a ile usprawni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mzb Tyle lat była stacja, teraz kuźwa jest problem IP: *.crowley.pl 30.05.08, 10:31 To się nazywa profesjonalny system zarządzania ruchem :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antysiemens Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.pia.airbites.pl 29.05.08, 22:10 SIEMENS i wszystko jasne! Czy firma ta coś kiedyś dobrze zrobiła? najlepszym jej posumnięciem była rezygnacja z produkcji komórek. Następnym dobrym posunięciem byłoby nie wtrącanie sie do spraw, o których nie maja zielonego pojecia. Mam nadzieję, że jeśli nie odkorkują miasta, to Siemens dostanie kopa w d...ę a nie kasę za eksperymenty. CHyba że juz sie POdziałkowali i bedzię się trzeba w zakorkownym mieście (zsiemensionym) męczyć! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomasz Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 22:15 >Taka sytuacja ma miejsce np. na skrzyżowaniu Czerniakowskiej z ul. Gagarina. Stąd tam się wzięły korki a ciekawe, kto i dlaczego zlikwidował możliwośc skrętu w lewo ze środkowego pasa dla jadących z Gagarina w Czerniakowską? ilośc aut się nie zmieniła, a przepustowość skrzyżowania spadła o połowę... pogratulować pomyślunku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mirek Re: Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.aster.pl 29.05.08, 22:25 To jest pomysł Inżyniera Ruchu - p. J. Galasa. GRATULACJE !!! Czekamy na następne pomysły. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: moto Galas - rozwiąże wszystkie problemy naraz IP: *.chello.pl 30.05.08, 09:58 "Czy warto wydawać 34 mln zł na nowy system, skoro spowodował ogromne korki na Wisłostradzie? - Poczekajmy z ocenami na jego pełny rozruch. Sygnalizacje mają wyczuwać liczbę pojazdów - deklaruje Janusz Galas." Czy na skrzyżowaniu Czerniakowska/Gagarina nastąpił już pełny rozruch super świateł? Jeśli tak, to gratuluję, jest "super" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sphinxozo Re: Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: 195.50.100.* 30.05.08, 10:26 wiekszosc ludzi łacznie ze mną po prostu to olewa, bo nie ma to żadnego sensu i niepotrzebnie utrudnia życie Odpowiedz Link Zgłoś
naprawdetrzezwy A wywalić tych głupków na zbite pyski! 29.05.08, 22:26 Normalny człowiek poprostu zdjąłby worki z zielonych strzałek i kazał powiesić nowe. Ot tak. I zainstalował _prawidłowo_ działające światła przy tej tankstelle... Banda debilnych darmozjadów (kompletnie niepotrzebna)potrzebuje uchwał i miesięcy deliberowania... Wywalić ich z posad na zbite (i zapewe tłuste) mordy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Glonojad Re: A wywalić tych głupków na zbite pyski! IP: *.chello.pl 29.05.08, 22:40 Zgłoś się na stanowisko miejskiego inżyniera ruchu, to się wykażesz. Żebyś się tylko nie zdziwił, gdy, postępując jak "normalny człowiek", czyli - wbrew prawy - wylądujesz u prokuratora na przesłuchaniu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :))) Re: A wywalić tych głupków na zbite pyski! IP: *.com 30.05.08, 21:05 Zgadzam się. W Polsce postępując normalnie natychmiast podpada się pod polskie "prawo". Jeszcze Konstytucja w preambule nie stwierdza, że Polska jest krajem kretynów, ale fakty mówią same za siebie: nikt tak nie splugawi życia innemu człowiekowi jak polski urzędnik z polskim kodeksem w dłoni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZaZmianami Zmienić jak najszybciej ekipę ZDM Siemens OUT IP: 194.106.193.* 29.05.08, 23:27 Żenujące jak zwykle eksperyment najlepiej robić na żywym organiźmie. Tam wogóle nie powinno być skrzyżowania. CZY GALASY i inne MordoTyMoja wzięły to pod uwagę? OD DAWNA WISŁOSTRADA miała być bezkolizyjna STRADA!!! Tylko banda (jak wyżej) pojeb.... szatkuję ją co chwilę światłami! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prf Re: Zmienić jak najszybciej ekipę ZDM Siemens OUT IP: *.acn.waw.pl 29.05.08, 23:45 W Polsce zamiast budować skrzyżowania bezkolizyjne to mnoży się światła. W stolicach państw zachodnich (np. Paryż czy Londyn) tunelami można dojechać z obwodnicy niemal do centrum miasta bez ani jednego czerwonego światła. Dlaczego u nas nie można? Dlaczego ciągle stosujemy półśrodki a nie rozwiązania globalne? Kiedy wreszcie wyborcy swoimi głosami wyrażą, co o tym wszystkim myślą? Odpowiedz Link Zgłoś
jhbsk Re: Zmienić jak najszybciej ekipę ZDM Siemens OUT 30.05.08, 10:18 Jeden tunel mamy. I ciągle są o niego pretensje. A całą wisłostrada powinna iść w tunelu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: freeman Re: Zmienić jak najszybciej ekipę ZDM Siemens OUT IP: *.chello.pl 30.05.08, 11:00 Racja Stary. Widziałem takie małe tuneliki w Paryżu na bardzo wielu skrzyżowaniach. Jeśłi nie skręcasz na skrzyżowaniu przelatujesz dołem i już po problemie. Ale o czym my tu dywagujemy. Nam bliżej do III świata niż do Europy która przecież w miejscu ni stoi i juz myśli nad jeszcze lepszymi rozwiązaniami. A w Polsze........Galas zdejmuje zielone strzałki. No coment. Odpowiedz Link Zgłoś
dobroslawa2 Tunele pod skrzyżowaniami w Kairze 31.05.08, 10:05 W Kairze widziałem dziesiątki krótkich tuneli - główna ulica biegnąca obok Nilu prowadzona jest bezkolizyjnie pod poprzecznymi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomo Re: Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.merinet.pl 29.05.08, 22:38 Ten debil Galas powinien zostać postawiony pod ścianą i publicznie rozstrzelany za to co robi w tym mieście. Co znaczy wypowiedź Nelkenowej "naliczamy kary Siemensowi"? To według tych przygłupów załatwia sprawę???? Gdy widzę czasem w TVP3 ich zadowolone gęby uzasadniające powstawanie kolejnych korków to zastanawiam się jakim cudem ci ignoranci i tępe młoty wciąż jeszcze zajmują swoje stanowiska? W takich momentach jestem za wprowadzeniem prawa na wzór chińskiego lub północnokoreańskiego... Odpowiedz Link Zgłoś
mezzanine78 Korek gigant paraliżuje Wisłostradę 29.05.08, 23:01 Galas, co to za gość? nie wiadomo czy śmiać się czy płakać?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZyGGi Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.acn.waw.pl 29.05.08, 23:03 Ten Pan Galas i inni jemu podobni powinni jezdzic i sprawdzac nie tylko Wislostrade...wiele jest takich miejsc w Warszawie, gdzie rusza sie na zielonych i za 100 metrow zapalaja sie czerwone swiatla, chocby skrzyzowanie ul.Broniewskiego z Elblaska i dalej z Trasa Torunska, nastepny przyklad Okopowej z Solidarnosci i nasepnie Gorczewska. Tam tworza sie zawsze korki, bo po zielonym natychmiast zapala sie czerwone.I jak tu nie kląć!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maria77 Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.crowley.pl 29.05.08, 23:06 "Sygnalizacji ze strzałką do skrętu w lewo. Trzeba ją instalować, jeśli skręcający przecina przynajmniej trzy pasy ruchu" To polecam skrzyżowanie al. Jerozolimskie - Emili Plater jadac w stronę Rotundy. Strzałek nie ma, ale są z Emili Plater w al. Jerozolimskie. Niby jedno skrzyżowanie ale zależy w któym kierunku się skręca. Nie wiem czemu nie ma sygnalizacjo skoro przecinamy 3 pasy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zuza Re: Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 23:15 To samo dzieje się na wisłostradzie od strony Wilanowa przed Gagarina do Bartyckiej wcześniej nie było tam korków poza godzinami szczytu a po wprowadzeniu nowego systemu lepiej jechać górą Sobieskiego Belwederska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: - Kilkadziesiąt sygnalizacji jest do likwidacji, a.. IP: *.acn.waw.pl 29.05.08, 23:23 ... wciąż powstają nowe korkotwory czyli światła tam gdzie ich nie potrzeba. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Nie ma to jak rzetelny artykuł IP: *.acn.waw.pl 29.05.08, 23:24 Skrzyzowanie ktore jest na zdjeciu, to skrzyzowanie z ulicą wenedow. jest to jedyne skrzyzowanie w rejonie muranowa na ktorym mozna dostac sie na wislostrade w strone gdańska (inna sprawa ze moze swiatla te sa wlaczone zbyt dlugo). Jezeli ktos chce jechac na poludnie to jedzie w dol sanguszki gdzie nie ma skretu w lewo a gdzie jest natomiast mozliwosc zjechania z wislostrady na muranów (dlatego rowniez sa swaitla). dlatego postawienie zielonej strzalki na skrzyzowaniu ul wenedow niczego nie zmieni. a tak poza tym to nie stacja sprawia ze jezdzi tamtedy tyle samochodow. Proponuje najpierw przejechac sie w tamte rejony a potem wypisywac glupoty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: W Re: Nie ma to jak rzetelny artykuł IP: *.chello.pl 30.05.08, 06:31 Dokładnie. Nie stacja, tylko wyjazd z Mariensztatu :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: freeman Re: Nie ma to jak rzetelny artykuł IP: *.chello.pl 30.05.08, 11:03 No ale akurat z Karowa to mają rację. Po kiego grzyba tam w ogóle światła. Tak na sztukę chyba żeby do statystyk dopisać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szmal Nowoursynowska IP: *.acn.waw.pl 29.05.08, 23:42 Co tu sie dziwic ze sa korki godzina 22.30 czesc swiatel powinna juz nie dzialac szczegolnie te na malych skrzyzowaniach tak jak na poszerzonej nowoursynowskiej, na ktorej juz sa dwie sygnalizacje, a widac ze tuz przed skretem (nie wyremontowanym) szykuje sie kolejna. Ale do rzeczy. Swiatla zostaly tam ustawione jak domniewam, aby umozliwic latwy wyjazd z terenow uczelni, ale na litosc boska, czy o 22.30 jak caly parking jest pusty te swiatla wciaz musza tamowac ruch?!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Nowoursynowska IP: *.chello.pl 01.06.08, 08:07 1. syganlizacja stałoczasowa 2. sygnalizacja adaptacyjna Wszystko ma swoje etapy od wtorku powinno być lepiej jak IR dopuści adaptacje. Jak się wprowadza sygnalizację zależna od ruchu to nie wyłacza się jej na ŻM. Pozdrawiam, wiecej cierpliwości :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :) Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.chello.pl 29.05.08, 23:57 Niech pan Galas po prostu zapłaci każdemu kierowcy za większą ilość spalonego paliwa. 50 gr dla kierowcy x ich ilość w ciągu dnia. Wtedy może odblokuje mu się zielona strzałka w mózgu. Ocena stanu zdrowia psychicznego tego pana nie nadaje się do cenzuralnej publikacji... Warszawiak Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kozak Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.08, 00:28 Tu paraliżuje stacja, a na Marynarskiej wyjazdy z małych uliczek z zakładów przemysłowych. Też tysiące stoją w korku w 2 strony, żeby kilka samochodów mogło wyjechać z Postępu, Taśmowej czy Wynalazku. Przecież można zamknąć te wyjazdy i wszyscy mogliby wyjeżdżać ulicą Cybernetyki i korki by zniknęły. A jak nie to chociaż zmienić proporcję zielonego światła, bo pali się tyle samo dla ulicy głównej-obwodnicy, co dla uliczek osiedlowych, a to już paranoja... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cazares Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.compi.net.pl 30.05.08, 00:29 Panie instalatorze Galas... Zawsze winni są ci inni, prawda? A pan instalator Galas służbową furą śmiga. Czyli korki go nie obchodzą. Każdy dzień pozostawania na obecnym stanowisku instalatora Galasa to policzek dla tych wszystkich ludzi, którzy wskutek jego działań garują w zatorach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: orient Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.08, 00:44 W następnych wyborach ktoś powinien wystartować z hasłem: Wyj.ebię inż. Galasa. Pójdę i zagłosuję na niego. Nawet jakby był z Samoobrony. Odpowiedz Link Zgłoś
mijac Korek gigant paraliżuje Wisłostradę 30.05.08, 01:21 >>Ani on, ani nikt w ZDM nie wie jednak, kiedy to się stanie. Najpewniej dopiero za kilka miesięcy, bo urzędnicy twierdzą, że trzeba zlecić przygotowanie nowej organizacji ruchu. Żeby popsuć wystarczył 1 dzień. Żeby naprawić to, co "fachowcy" popsuli trzeba będzie czekać kilka miesięcy - czy tu kogoś popie*****liło. Zamiast przez kilka miesięcy przygotowywać nową organizację ruchu jednym podpisem przywrócić dotychczasową i będzie sprawa załatwiona. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość-BR Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.08, 08:19 W tym mieście tylko szybko stawia się bezsensowne sygnalizacje i słupki. Jak widzę, że gdzieś robią lub modernizują sygnalizację to wiem,że będą jeszcze większe korki i to zawsze! się sprawdza. Raz na Placu Wilsona na początku wyglądało to lepiej, ale szybko zmieniono program i teraz z Mickiewicza od Marymontu w Krasińskiego do Wisłostrady stoisz na czterech! (ale można by na pięciu). Wszędzie czas gdzie na wszystkich kierunkach pali się czerwone światło to połowa cyklu (chyba żeby nawet ci co jadą ponad setkę mogli się jednak zatrzymać, zanim ruszy inny kierunek). No i oczywiście specjalne wydzielone fazy dla egzotycznych kierunków (patrz wyjazd z małego parkingu w lewo przy teatrze Komedia) i dla głównych kierunków zostaje parę sekund. A setki sygnalizatorów podwójnych, potrójnych, na oddzielnych słupkach, znaków co parę metrów (też "wzorcowe" skrzyżowanie Słowackiego przy komedii)(w Montrealu na wielkich skrzyżowaniach wiszą po środku tylko cztery sygnalizatory- ale Kanada to biedny kraj i nie stać ich na "full wypas". A ten "nasz" specjalista też jest ekspertem! od ścieżek rowerowych prowadzących donikąd, z niebezpiecznymi zawijasami, słupkami, szkoda słów... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: 217.153.23.* 30.05.08, 08:26 Czy dobrze rozumiem? Główny inżynier miasta PROSI wykonawcę żeby zrobili lepiej?? To od czego on jest??? To on ma organizować ruch przecież!!! Mam wrażenie, że w stolicy panuje biurokratyczny chaos pod tym względem. Główny inżynier wprowadza zmiany zasłaniając się przepisami, które wcale go nie obowiązują (np nakaz organizacji świateł tak, żeby samochody miały oddzielne światła do skrętu w lewo - parę miesięcy temu taka organizacja powodowała spore korki na wjeździe do Starej Miłosny. Całe szczęście wycofali się z tego). Ostatnio urzędnicy wpadli w manię likwidowania zielonych strzałek. O ile na Zajęczej to był tylko kłopot dla kierowców skręcających, o tyle prze wjeździe z karowej na Wisłostradę trzeba teraz zatrzymywać cały ruch na Wisłostradzie. A na Karowej robia sie korki. Panie Główny Inżynierze!!! Usprawnianie ruchu nie polega na instalowaniu większej ilości świateł!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Petek Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.08, 08:44 Około 15 nie da się wyjechać z Dobrej na Wisłostradę, takie zrobiono usprawnienie. Gratulacje dla twórców nowej sygnalizacji! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Waldek Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.polpager.com.pl 30.05.08, 09:03 O co chodzi z tą Wisłostradą - to tylko jedna z wielu tras w Warszawie. Może redaktorzy jej używają? (Czerska jest tuż obok). Kiedyś miałem kolegę dziennikarza, który miał zasadę- nigdy nie załatwiał prywatnych spraw przez gazetę - już nie pracuje. A spróbujcie przejechać z Marek do Warszawy przez Śląsko-Dąbrowski i z powrotem. 40 świateł i każde pracuje w swoim cyklu - szczytem są cztery światła przy Obi co 50 m. Nie ma takiej prędkości! ZA chwiłe zamkną most Śląsko Dąbrowski - a gdzie jest Północny, a może Krasińskiego? A może pobocza na drodze 631? A może jakieś realne pomysły dla dojeżdżających? Myślę, że z innych kierunków jest lub za chwilę będzie podobnie. Kiedyś po powrocie z Londynu dziwiłem się, że u nich wszyscy jadą a u nas stoją mimo, że samochodów kilkanaście razy mniej - tam po prostu jest zarządzanie systemem sygnalizacji. Co wy na to? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AW Re: Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.acn.waw.pl 01.06.08, 09:42 Też jestem fanką świateł przy Obi na Radzymińskiej. Tam to eksperci zaszaleli... Jak się trzeba znać na swojej robocie, żeby coś takiego wymyślić? A przejeżdżam tam jedynie, jak jeżdżę po zakupy. Wyobrażam sobie, jak uwielbiają je ci, co codziennie się tam przebijają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwerty Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.rwe.com 30.05.08, 09:41 bo to jest Polska , pojedzcie sobie do niemiec i zobaczcie jak tam się to robi. Jesteśmy 30 lat za murzynami Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pckloss Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.mofnet.gov.pl 30.05.08, 09:52 No cóż skoro Pan Ggalas jest tak zapatrzony w dorobek w byłego wicepremiera Pola, to może czas by sam odszedł już w przeszłość tak jak jego umysłowy mentor ...? Przy okazji przepisy w Polsce nie są jakieś gorsze niże te obowiązujące w innych krajach ale efekt wdrazania ich w życie przez życiowe niedojdy skutkuje takimi prolemami. Galas to gość bez ambicji i honoru z mentalnością homosovietikusa. Jakby jakiś deb..il wydał przepis, że należy walić z ckm-ów do przejeżdżających samochodów Galas robiłby to bez mrugnięcia oka. To, iż HGW toleruje tego gościa na stanowisku całkowicie już skompromitowało ją w moich oczach (choć nigdy nie miałem szczególnych złudzeń co do jej możliwości). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mazijaro Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: 195.164.254.* 30.05.08, 09:53 "Po co więc ta zmiana? Janusz Galas twierdzi, że postawienie sygnalizatora wymuszają przepisy Ministerstwa Infrastruktury. Wyjazd ze stacji potraktowano jako jeden z wlotów skrzyżowania. Skoro tak, muszą tam stanąć światła." Zgodnie z Prawem o ruchu drogowym SKRZYŻOWANIEM NIE JEST WYJAZD Z PRZYDROZNEGO OBIEKTU(np. stacja benzynowa, market). W zwiazku z powyzszym nie rozumiem interpretacji p. Galasa. Do tego nie potrzeba wytycznych ministerstwa. Ustawa Prawo o ruchu drogowym jest aktem nadrzędnym nad rozporzadzeniami. Odpowiedz Link Zgłoś