Dodaj do ulubionych

Korek gigant paraliżuje Wisłostradę

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 21:30
Czeski film...
Obserwuj wątek
    • Gość: zirytowany Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 21:40
      >Przepustowość skrzyżowań ograniczył też wymóg montowania specjalnej >sygnalizacji ze strzałką do skrętu w lewo. Trzeba ją instalować, >jeśli skręcający przecina przynajmniej trzy pasy ruchu.

      i tylko zapomnieliśmy że taka strzałka w lewo jest jednocześnie zakazem zawracania, co powoduje w efekcie końcowym że na prawie całej wisłostradzie nie można tego uczynić...
      pogratulować yntelygencyji, systemu i znajomości PoRD...
      • Gość: tomasz Re: Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 21:45
        hehe, dokładnie. na takim sygnalizatorze powinna być strzałka w lewo i w dół, inaczej zawrócenie jest wykroczeniem...
        pół miasta tak załatwili, jak nie trafisz na rondo, to nie zawrócisz.
        • tarantula01 Re: Korek gigant paraliżuje Wisłostradę 29.05.08, 21:58
          Ale taka strzałka w dół jest jednocześnie oznaczeniem pierwszeństwa
          przed innymi uczestnikami ruchu, a tymczasem PoRD określa, że
          zawracając trzeba wszystkim ustąpić... pierwszeństwa
          przejazdu/przejścia.
          • Gość: tomek Re: Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 22:10
            ale to przepis wynikający z PoRD i ma zastosowanie na skrzyżowaniu równorzędnym, natomiast sygnalizator jest względem przepisów nadrzędny. jeśli dla innych użytkowników świeci czerwone, a dla ciebie zielone, to po prostu skręcasz/zawracasz.
            brak na sygnalizatorze strzałki w dół jest ewidentnym błedem wynikającym albo z nieznajomości przepisów, albo z głupoty.
            • Gość: mb Niech ktoś wreszcie wywali tego Galasa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 22:21
              Przecież to przechodzi ludzie pojęcie co ten pan wyprawia
              • Gość: lajkonik Re: Niech ktoś wreszcie wywali tego Galasa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 23:09
                Popiram, ten człowiek z pewnością nie jeżdzi po mieście sam za
                kierownicą w czasie największych korków. Drogi mamy dość szerokie
                tylko złe oznaczenia pionowe i poziome.
                A oprócz Galasa to jeszcze niech policja zamiast polować w drogich
                video pułapkach na jadących pustymi autostaradami, jak trasa
                Siekierkowska, zacznie zabierać prawa jazdy za wjazd na
                skrzyżowanie, gdy nie można z niego zjechać. Kierowcom MZA też.
                Taniej, a ile usprawni.
                • Gość: mzb Tyle lat była stacja, teraz kuźwa jest problem IP: *.crowley.pl 30.05.08, 10:31
                  To się nazywa profesjonalny system zarządzania ruchem :)
    • Gość: antysiemens Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.pia.airbites.pl 29.05.08, 22:10
      SIEMENS i wszystko jasne!
      Czy firma ta coś kiedyś dobrze zrobiła?
      najlepszym jej posumnięciem była rezygnacja z produkcji komórek.
      Następnym dobrym posunięciem byłoby nie wtrącanie sie do spraw, o
      których nie maja zielonego pojecia.
      Mam nadzieję, że jeśli nie odkorkują miasta, to Siemens dostanie
      kopa w d...ę a nie kasę za eksperymenty.
      CHyba że juz sie POdziałkowali i bedzię się trzeba w zakorkownym
      mieście (zsiemensionym) męczyć!
    • Gość: tomasz Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 22:15
      >Taka sytuacja ma miejsce np. na skrzyżowaniu Czerniakowskiej z ul. Gagarina. Stąd tam się wzięły korki



      a ciekawe, kto i dlaczego zlikwidował możliwośc skrętu w lewo ze środkowego pasa dla jadących z Gagarina w Czerniakowską?
      ilośc aut się nie zmieniła, a przepustowość skrzyżowania spadła o połowę... pogratulować pomyślunku.
      • Gość: mirek Re: Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.aster.pl 29.05.08, 22:25
        To jest pomysł Inżyniera Ruchu - p. J. Galasa. GRATULACJE !!!
        Czekamy na następne pomysły.
        • Gość: moto Galas - rozwiąże wszystkie problemy naraz IP: *.chello.pl 30.05.08, 09:58
          "Czy warto wydawać 34 mln zł na nowy system, skoro spowodował ogromne korki na
          Wisłostradzie? - Poczekajmy z ocenami na jego pełny rozruch. Sygnalizacje mają
          wyczuwać liczbę pojazdów - deklaruje Janusz Galas."

          Czy na skrzyżowaniu Czerniakowska/Gagarina nastąpił już pełny rozruch super
          świateł? Jeśli tak, to gratuluję, jest "super"
      • Gość: sphinxozo Re: Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: 195.50.100.* 30.05.08, 10:26
        wiekszosc ludzi łacznie ze mną po prostu to olewa, bo nie ma to
        żadnego sensu i niepotrzebnie utrudnia życie
    • naprawdetrzezwy A wywalić tych głupków na zbite pyski! 29.05.08, 22:26
      Normalny człowiek poprostu zdjąłby worki z zielonych strzałek i
      kazał powiesić nowe. Ot tak.
      I zainstalował _prawidłowo_ działające światła przy tej
      tankstelle...
      Banda debilnych darmozjadów (kompletnie niepotrzebna)potrzebuje
      uchwał i miesięcy deliberowania...

      Wywalić ich z posad na zbite (i zapewe tłuste) mordy.
      • Gość: Glonojad Re: A wywalić tych głupków na zbite pyski! IP: *.chello.pl 29.05.08, 22:40
        Zgłoś się na stanowisko miejskiego inżyniera ruchu, to się wykażesz.

        Żebyś się tylko nie zdziwił, gdy, postępując jak "normalny człowiek", czyli -
        wbrew prawy - wylądujesz u prokuratora na przesłuchaniu.
        • Gość: :))) Re: A wywalić tych głupków na zbite pyski! IP: *.com 30.05.08, 21:05
          Zgadzam się. W Polsce postępując normalnie natychmiast podpada się pod
          polskie "prawo". Jeszcze Konstytucja w preambule nie stwierdza, że
          Polska jest krajem kretynów, ale fakty mówią same za siebie: nikt tak
          nie splugawi życia innemu człowiekowi jak polski urzędnik z polskim
          kodeksem w dłoni.
      • Gość: ZaZmianami Zmienić jak najszybciej ekipę ZDM Siemens OUT IP: 194.106.193.* 29.05.08, 23:27
        Żenujące jak zwykle eksperyment najlepiej robić na żywym organiźmie.
        Tam wogóle nie powinno być skrzyżowania. CZY GALASY i inne
        MordoTyMoja wzięły to pod uwagę? OD DAWNA WISŁOSTRADA miała być
        bezkolizyjna STRADA!!! Tylko banda (jak wyżej) pojeb.... szatkuję ją
        co chwilę światłami!
        • Gość: prf Re: Zmienić jak najszybciej ekipę ZDM Siemens OUT IP: *.acn.waw.pl 29.05.08, 23:45
          W Polsce zamiast budować skrzyżowania bezkolizyjne to mnoży się światła. W stolicach państw zachodnich (np. Paryż czy Londyn) tunelami można dojechać z obwodnicy niemal do centrum miasta bez ani jednego czerwonego światła.
          Dlaczego u nas nie można? Dlaczego ciągle stosujemy półśrodki a nie rozwiązania globalne? Kiedy wreszcie wyborcy swoimi głosami wyrażą, co o tym wszystkim myślą?
          • jhbsk Re: Zmienić jak najszybciej ekipę ZDM Siemens OUT 30.05.08, 10:18
            Jeden tunel mamy. I ciągle są o niego pretensje. A całą wisłostrada powinna iść
            w tunelu.
          • Gość: freeman Re: Zmienić jak najszybciej ekipę ZDM Siemens OUT IP: *.chello.pl 30.05.08, 11:00
            Racja Stary. Widziałem takie małe tuneliki w Paryżu na bardzo wielu
            skrzyżowaniach. Jeśłi nie skręcasz na skrzyżowaniu przelatujesz
            dołem i już po problemie. Ale o czym my tu dywagujemy. Nam bliżej do
            III świata niż do Europy która przecież w miejscu ni stoi i juz
            myśli nad jeszcze lepszymi rozwiązaniami. A w Polsze........Galas
            zdejmuje zielone strzałki. No coment.
            • dobroslawa2 Tunele pod skrzyżowaniami w Kairze 31.05.08, 10:05
              W Kairze widziałem dziesiątki krótkich tuneli - główna ulica
              biegnąca obok Nilu prowadzona jest bezkolizyjnie pod poprzecznymi.
    • Gość: Tomo Re: Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.merinet.pl 29.05.08, 22:38
      Ten debil Galas powinien zostać postawiony pod ścianą i publicznie
      rozstrzelany za to co robi w tym mieście. Co znaczy wypowiedź
      Nelkenowej "naliczamy kary Siemensowi"? To według tych przygłupów
      załatwia sprawę???? Gdy widzę czasem w TVP3 ich zadowolone gęby
      uzasadniające powstawanie kolejnych korków to zastanawiam się jakim
      cudem ci ignoranci i tępe młoty wciąż jeszcze zajmują swoje
      stanowiska?
      W takich momentach jestem za wprowadzeniem prawa na wzór chińskiego
      lub północnokoreańskiego...
    • mezzanine78 Korek gigant paraliżuje Wisłostradę 29.05.08, 23:01
      Galas, co to za gość? nie wiadomo czy śmiać się czy płakać??
    • Gość: ZyGGi Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.acn.waw.pl 29.05.08, 23:03
      Ten Pan Galas i inni jemu podobni powinni jezdzic i sprawdzac nie tylko
      Wislostrade...wiele jest takich miejsc w Warszawie, gdzie rusza sie na zielonych
      i za 100 metrow zapalaja sie czerwone swiatla, chocby skrzyzowanie
      ul.Broniewskiego z Elblaska i dalej z Trasa Torunska,
      nastepny przyklad Okopowej z Solidarnosci i nasepnie Gorczewska.
      Tam tworza sie zawsze korki, bo po zielonym natychmiast zapala sie czerwone.I
      jak tu nie kląć!!!!
    • Gość: maria77 Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.crowley.pl 29.05.08, 23:06
      "Sygnalizacji ze strzałką do skrętu w lewo. Trzeba ją instalować, jeśli skręcający przecina przynajmniej trzy pasy ruchu" To polecam skrzyżowanie al. Jerozolimskie - Emili Plater jadac w stronę Rotundy. Strzałek nie ma, ale są z Emili Plater w al. Jerozolimskie. Niby jedno skrzyżowanie ale zależy w któym kierunku się skręca. Nie wiem czemu nie ma sygnalizacjo skoro przecinamy 3 pasy!!!
    • Gość: zuza Re: Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 23:15
      To samo dzieje się na wisłostradzie od strony Wilanowa przed
      Gagarina do Bartyckiej wcześniej nie było tam korków poza godzinami
      szczytu a po wprowadzeniu nowego systemu lepiej jechać górą
      Sobieskiego Belwederska.
    • Gość: - Kilkadziesiąt sygnalizacji jest do likwidacji, a.. IP: *.acn.waw.pl 29.05.08, 23:23
      ... wciąż powstają nowe korkotwory czyli światła tam gdzie ich nie potrzeba.
    • Gość: kierowca Nie ma to jak rzetelny artykuł IP: *.acn.waw.pl 29.05.08, 23:24
      Skrzyzowanie ktore jest na zdjeciu, to skrzyzowanie z ulicą wenedow.
      jest to jedyne skrzyzowanie w rejonie muranowa na ktorym mozna
      dostac sie na wislostrade w strone gdańska (inna sprawa ze moze
      swiatla te sa wlaczone zbyt dlugo). Jezeli ktos chce jechac na
      poludnie to jedzie w dol sanguszki gdzie nie ma skretu w lewo a
      gdzie jest natomiast mozliwosc zjechania z wislostrady na muranów
      (dlatego rowniez sa swaitla). dlatego postawienie zielonej strzalki
      na skrzyzowaniu ul wenedow niczego nie zmieni. a tak poza tym to nie
      stacja sprawia ze jezdzi tamtedy tyle samochodow. Proponuje najpierw
      przejechac sie w tamte rejony a potem wypisywac glupoty.
      • Gość: W Re: Nie ma to jak rzetelny artykuł IP: *.chello.pl 30.05.08, 06:31
        Dokładnie. Nie stacja, tylko wyjazd z Mariensztatu :)
        • Gość: freeman Re: Nie ma to jak rzetelny artykuł IP: *.chello.pl 30.05.08, 11:03
          No ale akurat z Karowa to mają rację. Po kiego grzyba tam w ogóle
          światła. Tak na sztukę chyba żeby do statystyk dopisać.
    • Gość: szmal Nowoursynowska IP: *.acn.waw.pl 29.05.08, 23:42
      Co tu sie dziwic ze sa korki
      godzina 22.30 czesc swiatel powinna juz nie dzialac szczegolnie te na malych
      skrzyzowaniach tak jak na poszerzonej nowoursynowskiej, na ktorej juz sa dwie
      sygnalizacje, a widac ze tuz przed skretem (nie wyremontowanym) szykuje sie
      kolejna. Ale do rzeczy. Swiatla zostaly tam ustawione jak domniewam, aby
      umozliwic latwy wyjazd z terenow uczelni, ale na litosc boska, czy o 22.30 jak
      caly parking jest pusty te swiatla wciaz musza tamowac ruch?!!!
      • Gość: Gość Re: Nowoursynowska IP: *.chello.pl 01.06.08, 08:07
        1. syganlizacja stałoczasowa
        2. sygnalizacja adaptacyjna

        Wszystko ma swoje etapy od wtorku powinno być lepiej jak IR dopuści
        adaptacje. Jak się wprowadza sygnalizację zależna od ruchu to nie
        wyłacza się jej na ŻM.

        Pozdrawiam, wiecej cierpliwości :)
    • Gość: :) Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.chello.pl 29.05.08, 23:57
      Niech pan Galas po prostu zapłaci każdemu kierowcy za większą ilość
      spalonego paliwa. 50 gr dla kierowcy x ich ilość w ciągu dnia. Wtedy
      może odblokuje mu się zielona strzałka w mózgu. Ocena stanu zdrowia
      psychicznego tego pana nie nadaje się do cenzuralnej publikacji...


      Warszawiak
    • Gość: kozak Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.08, 00:28
      Tu paraliżuje stacja, a na Marynarskiej wyjazdy z małych uliczek z zakładów
      przemysłowych. Też tysiące stoją w korku w 2 strony, żeby kilka samochodów mogło
      wyjechać z Postępu, Taśmowej czy Wynalazku. Przecież można zamknąć te wyjazdy i
      wszyscy mogliby wyjeżdżać ulicą Cybernetyki i korki by zniknęły. A jak nie to
      chociaż zmienić proporcję zielonego światła, bo pali się tyle samo dla ulicy
      głównej-obwodnicy, co dla uliczek osiedlowych, a to już paranoja...
    • Gość: Cazares Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.compi.net.pl 30.05.08, 00:29
      Panie instalatorze Galas... Zawsze winni są ci inni, prawda? A pan
      instalator Galas służbową furą śmiga. Czyli korki go nie obchodzą.

      Każdy dzień pozostawania na obecnym stanowisku instalatora Galasa to
      policzek dla tych wszystkich ludzi, którzy wskutek jego działań
      garują w zatorach.
    • Gość: orient Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.08, 00:44
      W następnych wyborach ktoś powinien wystartować z hasłem: Wyj.ebię inż. Galasa.
      Pójdę i zagłosuję na niego. Nawet jakby był z Samoobrony.
    • mijac Korek gigant paraliżuje Wisłostradę 30.05.08, 01:21
      >>Ani on, ani nikt w ZDM nie wie jednak, kiedy to się stanie.
      Najpewniej dopiero za kilka miesięcy, bo urzędnicy twierdzą, że
      trzeba zlecić przygotowanie nowej organizacji ruchu.

      Żeby popsuć wystarczył 1 dzień.
      Żeby naprawić to, co "fachowcy" popsuli trzeba będzie czekać kilka
      miesięcy - czy tu kogoś popie*****liło.
      Zamiast przez kilka miesięcy przygotowywać nową organizację ruchu
      jednym podpisem przywrócić dotychczasową i będzie sprawa załatwiona.
    • Gość: gość-BR Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.08, 08:19
      W tym mieście tylko szybko stawia się bezsensowne sygnalizacje i słupki. Jak
      widzę, że gdzieś robią lub modernizują sygnalizację to wiem,że będą jeszcze
      większe korki i to zawsze! się sprawdza. Raz na Placu Wilsona na początku
      wyglądało to lepiej, ale szybko zmieniono program i teraz z Mickiewicza od
      Marymontu w Krasińskiego do Wisłostrady stoisz na czterech! (ale można by na
      pięciu). Wszędzie czas gdzie na wszystkich kierunkach pali się czerwone światło
      to połowa cyklu (chyba żeby nawet ci co jadą ponad setkę mogli się jednak
      zatrzymać, zanim ruszy inny kierunek). No i oczywiście specjalne wydzielone fazy
      dla egzotycznych kierunków (patrz wyjazd z małego parkingu w lewo przy teatrze
      Komedia) i dla głównych kierunków zostaje parę sekund. A setki sygnalizatorów
      podwójnych, potrójnych, na oddzielnych słupkach, znaków co parę metrów (też
      "wzorcowe" skrzyżowanie Słowackiego przy komedii)(w Montrealu na wielkich
      skrzyżowaniach wiszą po środku tylko cztery sygnalizatory- ale Kanada to biedny
      kraj i nie stać ich na "full wypas". A ten "nasz" specjalista też jest
      ekspertem! od ścieżek rowerowych prowadzących donikąd, z niebezpiecznymi
      zawijasami, słupkami, szkoda słów...
    • Gość: Marek Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: 217.153.23.* 30.05.08, 08:26
      Czy dobrze rozumiem? Główny inżynier miasta PROSI wykonawcę żeby zrobili
      lepiej?? To od czego on jest??? To on ma organizować ruch przecież!!!

      Mam wrażenie, że w stolicy panuje biurokratyczny chaos pod tym względem. Główny
      inżynier wprowadza zmiany zasłaniając się przepisami, które wcale go nie
      obowiązują (np nakaz organizacji świateł tak, żeby samochody miały oddzielne
      światła do skrętu w lewo - parę miesięcy temu taka organizacja powodowała spore
      korki na wjeździe do Starej Miłosny. Całe szczęście wycofali się z tego).
      Ostatnio urzędnicy wpadli w manię likwidowania zielonych strzałek. O ile na
      Zajęczej to był tylko kłopot dla kierowców skręcających, o tyle prze wjeździe z
      karowej na Wisłostradę trzeba teraz zatrzymywać cały ruch na Wisłostradzie. A na
      Karowej robia sie korki.

      Panie Główny Inżynierze!!! Usprawnianie ruchu nie polega na instalowaniu
      większej ilości świateł!!!!
    • Gość: Petek Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.08, 08:44
      Około 15 nie da się wyjechać z Dobrej na Wisłostradę, takie zrobiono
      usprawnienie. Gratulacje dla twórców nowej sygnalizacji!
    • Gość: Waldek Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.polpager.com.pl 30.05.08, 09:03
      O co chodzi z tą Wisłostradą - to tylko jedna z wielu tras w
      Warszawie. Może redaktorzy jej używają? (Czerska jest tuż obok).
      Kiedyś miałem kolegę dziennikarza, który miał zasadę- nigdy nie
      załatwiał prywatnych spraw przez gazetę - już nie pracuje. A
      spróbujcie przejechać z Marek do Warszawy przez Śląsko-Dąbrowski i z
      powrotem. 40 świateł i każde pracuje w swoim cyklu - szczytem są
      cztery światła przy Obi co 50 m. Nie ma takiej prędkości! ZA chwiłe
      zamkną most Śląsko Dąbrowski - a gdzie jest Północny, a może
      Krasińskiego? A może pobocza na drodze 631? A może jakieś realne
      pomysły dla dojeżdżających? Myślę, że z innych kierunków jest lub za
      chwilę będzie podobnie. Kiedyś po powrocie z Londynu dziwiłem się,
      że u nich wszyscy jadą a u nas stoją mimo, że samochodów kilkanaście
      razy mniej - tam po prostu jest zarządzanie systemem sygnalizacji.
      Co wy na to?
      • Gość: AW Re: Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.acn.waw.pl 01.06.08, 09:42
        Też jestem fanką świateł przy Obi na Radzymińskiej. Tam to eksperci zaszaleli...
        Jak się trzeba znać na swojej robocie, żeby coś takiego wymyślić? A przejeżdżam
        tam jedynie, jak jeżdżę po zakupy. Wyobrażam sobie, jak uwielbiają je ci, co
        codziennie się tam przebijają.
    • Gość: qwerty Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.rwe.com 30.05.08, 09:41
      bo to jest Polska , pojedzcie sobie do niemiec i zobaczcie jak tam
      się to robi. Jesteśmy 30 lat za murzynami
    • Gość: pckloss Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: *.mofnet.gov.pl 30.05.08, 09:52
      No cóż skoro Pan Ggalas jest tak zapatrzony w dorobek w byłego
      wicepremiera Pola, to może czas by sam odszedł już w przeszłość tak
      jak jego umysłowy mentor ...? Przy okazji przepisy w Polsce nie są
      jakieś gorsze niże te obowiązujące w innych krajach ale efekt
      wdrazania ich w życie przez życiowe niedojdy skutkuje takimi
      prolemami. Galas to gość bez ambicji i honoru z mentalnością
      homosovietikusa. Jakby jakiś deb..il wydał przepis, że należy walić
      z ckm-ów do przejeżdżających samochodów Galas robiłby to bez
      mrugnięcia oka. To, iż HGW toleruje tego gościa na stanowisku
      całkowicie już skompromitowało ją w moich oczach (choć nigdy nie
      miałem szczególnych złudzeń co do jej możliwości).
    • Gość: mazijaro Korek gigant paraliżuje Wisłostradę IP: 195.164.254.* 30.05.08, 09:53
      "Po co więc ta zmiana? Janusz Galas twierdzi, że postawienie
      sygnalizatora wymuszają przepisy Ministerstwa Infrastruktury. Wyjazd
      ze stacji potraktowano jako jeden z wlotów skrzyżowania. Skoro tak,
      muszą tam stanąć światła."
      Zgodnie z Prawem o ruchu drogowym SKRZYŻOWANIEM NIE JEST WYJAZD Z
      PRZYDROZNEGO OBIEKTU(np. stacja benzynowa, market).
      W zwiazku z powyzszym nie rozumiem interpretacji p. Galasa.
      Do tego nie potrzeba wytycznych ministerstwa. Ustawa Prawo o ruchu
      drogowym jest aktem nadrzędnym nad rozporzadzeniami.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka