Dodaj do ulubionych

Nowy wielki meczet - koło Skry

27.09.08, 19:47
Polska Rada Islamu poinformowała, że otrzymała wszystkie pozwolenia
na budowę meczetu z minaretami o wysokości 25 metrów i nagłośnieniem
dla muezzina 102 dB na terenach położonych koło Skry.

Jak dla mnie skandal.
Obserwuj wątek
    • absztyfikant Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 27.09.08, 20:00
      No to beda niezle wycia:
      pl.youtube.com/watch?v=ZUi_9mHh30o&feature=related
    • Gość: ritzy zaban. Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.08, 20:21
      Zrodlo tej wiadomosci poprosze.
      • uzman Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 27.09.08, 20:37
        Trzeb było być dzisiaj na konferencji prasowej albo oglądać
        telewizję regionalną.
        Najśmieszniejsze, że twarzą tej inicjatywy jest szejk który
        sponsorował rozdzielenie polskich sióstr syjamskich, tak więc
        opowiadjać się przeciw tej monumentalnej świątyni opowiadasz się
        przeciwko dobroczyńcy polskich dzieci.
        I kolejna dziwna sprawa - inicjatywę poparł kościół unicki i
        protestanci dnia siódmego.
        • sibeliuss Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 29.09.08, 09:09
          uzman napisał:

          > I kolejna dziwna sprawa - inicjatywę poparł kościół unicki [...].
          --
          Kościół unicki od 1989 roku stara się o plac pod cerkiew.
        • a_weasley Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 05.10.08, 22:41
          uzman napisał:

          > I kolejna dziwna sprawa - inicjatywę poparł kościół
          > unicki i protestanci dnia siódmego.

          Protestanci dnia siódmego? Nie słyszałem o takim związku wyznaniowym. Adwentyści
          d.s. to i owszem są.
          Osobiście jestem metodystą i też popieram. Szczerze mówiąc, nie wiem, co w tym
          dziwnego, że ktoś popiera starania o zbudowanie świątyni dla wyznania innego niż
          własne...
    • Gość: kixx Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.acn.waw.pl 27.09.08, 20:32
      tez o tym slyszalem
      maja byc trzy minarety wzorowane na tych
      www.islamicfinder.org/gallery/displayimage.php?pid=1171&fullsize=1

      Warszawie w koncu przybedzie prawdziwy symbol prawdziwego ekumenizmu
      • Gość: Ania Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.aster.pl 27.09.08, 22:05
        Proszę mnie nie wkurzać. W Niemczech też nie chcą. Nie takie są
        korzenie Europy.
        • uzman Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 27.09.08, 23:33
          Korzenie Europy to Stonehenge.

          A jeśli idzie o teraźniejszość to islam jest coraz silniejszy.
          Zamiast psioczyć na siłę tej religii weź się do roboty i ewangelizuj.
          • Gość: Ania Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.aster.pl 28.09.08, 22:20
            Nie wiem, jak mam potraktować to, co napisałeś?--Z trybem
            rozkazującym, to raczej oszczędnie - nie wszędzie pasuje. Wracając
            do tematu, to myślę, że Sobieski się chyba nie mylił.
            • uzman Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 28.09.08, 22:39
              To Ci łopatologicznie wyjaśnię.

              Jeżeli piszesz o religii jako o kulturotwórczym czynniku to
              wyjaśniam, że przed chrześcijaństwem było tu wiele innych wyznań.
              Tak więc tak samo jak wcześniej chrześcijaństwo wyparło religie
              pogańskie tak samo może stać się w przyszłości, że inna religia
              stanie się popularniejsza. I nie ma na co się zżymać, chyba że jest
              się chrześcijaninem. A jeśli się jest - to trzeba głosić ewangelię.
              Więc albo milcz, albo ewangelizuj!
              • Gość: Ania Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.aster.pl 28.09.08, 22:53
                Tobie nie pomoże ani milczenie, ani ewangelizacja. Widzę, że mnie
                prowokujesz. Jesteś mistrzem w obrażaniu ludzi(to widać nie tylko na
                moim przykładzie). Powiem ci tak uzman - nie jesteś dla mnie
                partnerem do dyskusji. Od dzisiaj będziesz prowadził monolog. Mam
                nadzieję, że wytłumaczyłam dość łopatologicznie.
                • uzman Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 28.09.08, 23:02
                  A gdzie ja Cię obraziłem?
                  • czyngis_chan Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 01.10.08, 20:58
                    Brakiem tolerancji dla niepojmowania elementarnej prawdy, że
                    współczesna religia i kultura Europy jak wyparła nasze rodzime, tak
                    kolejne ją wyprą.
                • sibeliuss Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 29.09.08, 08:59
                  Nie masz racji, Uzman grzecznie i rzeczowo Ci wytłumaczył, że rzym-
                  kat to nie jest jedyna słuszna wiara.
          • Gość: michal tak IP: *.range86-158.btcentralplus.com 14.10.08, 19:31
            dokladnie tak





            www.awwarszawie.blogspot.com
    • Gość: ritzy zaban. Nie wiem, czy wiecie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.08, 22:53
      ale przed wojna byl projekt postawienia meczetu wlasnie w tej
      okolicy. Po drugiej stronie Wawelskiej.

      Meczety w tamtych czasach nie sluzyly jednakze celom politycznym,
      ani nie byly wyrazem ekspansji islamu w Europie.

      Nie wiem ilu muzulmanow mieszka w Warszawie, ale jesli jest to
      liczba uzasadniajaca budowe meczetu, to powinni takowy miec.
      Oczywiscie budowla w stylu odpowiadajacym liczbie wyznawcow. I bez
      politykowania w powstalych murach.

      Co do nawolywania muezzina, to osmiele sie stwierdzic, ze jest
      to "halas" sympatyczniejszy niz żwawe rytmy plynace z dyskotek
      rozsianych w tej czesci Pola Mokotowskiego. Ponadto muezzin w nocy
      spi. Czego o bywalcach dyskotek nie zawsze mozna powiedziec.
    • jhbsk Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 28.09.08, 09:16
      A konkretnie, w którym miejscu ma to być?
    • Gość: Ponury Skandal? Dlaczego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.08, 12:37
      Polska Rada Islamu? Sam to wymyśliłeś?
      • ritzy Re: Skandal? Dlaczego? 28.09.08, 13:00
        Uzman to podejrzany internauta. Nierzetelny. Dlatego tez poprosilem
        go o zrodlo. W zasadzie jednoznacznie nie podal. Zapewne, jak
        zazwyczaj, kreci i oszukuje.

        W internecie Polska Rada Islamu nie wystepuje. Ja w kazdym razie nie
        dotarlem do nich.
        • uzman Re: Skandal? Dlaczego? 28.09.08, 15:17
          Sam kręcisz i oszukujesz szubrawco.

          Domorosły mędrek, dla którego, jeżeli czegoś nie ma w Internecie, to
          to coś nie istnieje. Żałosne.
          • ritzy Re: Skandal? Dlaczego? 28.09.08, 15:27
            Skoro jestem szubrawca, to nie podawaj mi sprawdzalnego zrodla tej
            wiadomosci. Podaj go innym.
            • Gość: kixx Link do wiadmosci IP: *.acn.waw.pl 05.10.08, 22:44
              miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5771442,Na_Ochocie_stanie_meczet_.html

              co prawda w tej wiadmosci powoluja sie z kolei na Uzmana:)
              • Gość: ritzy zaban. Ciekawe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.08, 23:18
                Ciekawe. Ale sensu z tego na razie wylowic nie sposob. Gdzie go,
                znaczy sie, zbuduja?

                "Zwracaliśmy się do urzędu miasta o przyznanie działki zastępczej.
                Ale powiedzieli, że nie mają działek na cele sakralne. Meczet
                zbudujemy więc na Ochocie."

                Na Ochocie, czyli nigdzie? Ten skwer Sue Ryder to jest w zasadzie
                park. Watpie, aby ktokolwoiek zgodzil sie, aby tam stawiac meczet.
                Ponadto jest to chyba zbyt maly teren. W okolicach Skry mogliby go
                sobie postawic. Ale tam, jak na razie, nic jeszcze nie jest
                zdecydowane. Watpie aby potencjalni deweloperzy zgodzili sie, aby
                duza dzialke wydzielic pod budynek nie przynoszacy dochodu.

                W kazdym razie Uzman awansowal, obok Reutersa, AFP i PAP, na zrodlo
                informacji.
                • Gość: Ania Re: Ciekawe IP: *.aster.pl 05.10.08, 23:34
                  Słowo "biadoliła" jest nie na miejscu. Dalej nie czytałam.
              • jan-w Re: Link do wiadmosci 06.10.08, 08:36
                Autor tej notatki, przyznaje się że zainspirował go materiał z forum, nie wspomniał jednak że materiały historyczne i fotografię planowanego przed wojną meczetu także znalazł tutaj: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=51&w=85235905&wv.x=2&a=85265854
                • uzman Re: Link do wiadmosci 08.10.08, 11:43
                  Zwykłe złodziejstwo ten artykuł tak między nami.
    • veeto1 Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 28.09.08, 13:51
      I co w tym złego? A gdyby była zgoda na budowę rzymsko -
      katolickiego albo ewangelickiego, to byłoby okej?
      Pomijając bezsensowność Twojego wątku, zajrzyj sobie do Konstytucji
      RP, do rozdziału dot. kościoła i dokszatłć się.
    • czyngis_chan Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 28.09.08, 15:58
      > Jak dla mnie skandal.
      A co ci się nie podoba?
    • adam81w Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 28.09.08, 18:18
      tez bym prosil o zrodlo.


      jesli chodzi o mnie to jestem za zakazem zarowno dla jakis wyjcow muzlumanskich
      z szczytu meczetu jak i dla na...lania w dzwony koscielnokatolickie o 6:30 (o
      17:30 moze nawet zostac).
    • jan-w Projekt meczetu. 28.09.08, 20:10
      Tu można zobaczyć wygląd projektowanego meczetu w Warszawie:
      1.bp.blogspot.com/_GaXvNSqn91Y/SJtcIIGvNMI/AAAAAAAAAak/pc_ZWrbiSZk/s1600-h/0151_s_1937-10-30_n44_690_s7_small.jpg
      Informacja prawie ścisła ;-)
      • Gość: ritzy zaban. Re: Projekt meczetu. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.08, 20:38
        Faktycznie. Uzman myslal, ze wchodzi do pubu na piwo, a przez
        pomylke wsiadl do wehikulu czasu.

        miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34880,1244226.html
      • Gość: jory Re: Projekt meczetu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.08, 09:46
        no pięknie :)
        a ja sądzę że tanim kosztem można przerobić na meczet powstającą
        świątynię na Wilanowie. tylko dorobić minarety i bedzie to samo co
        na zdjątku. a i fundusze od szejków od razu się znajdą, hehe
    • neuroup Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 29.09.08, 11:23
      Bez przesady, że to skandal, no chyba, że dla Ciebie każda inna budowa religijna
      niż kościół to powód do nie pokoju. Kościołów mamy aż nad to[Ursynów] a PL i
      zarazem Warszawa jest miejscem też dla innych religii niż katolicka.
      Nie bój się na pewno nie dożyjesz islamizacji polski :-)
      • alfajet-777 Kosciuł sam sobie winien !! 29.09.08, 17:27
        Kosciół sam sobie winien , Islam jest silny i będzie coraz bardziej a kosciół
        już nie długo 3/4 osób się od niego odwróci
        księża zachowują się tak jak by byli panami tego kraju , są chamscy i pazerni (
        Pan Rydzyk )
        Dla nich liczy się tylko kasa , a wierni jak narazie jeszcze dają się nabrać ale
        coraz mniej naiwnych
        .
        Gdzie jest napisane że księża muszą żyć w luksusie ?
        Ze muszą mieć piękne samochody ,
        Itp itd . I czemu nie pomagają biednym?
        Sami sobie winni Kosciół dobije katolicyzm
        • Gość: niewierny Re: Kosciuł sam sobie winien !! IP: 212.76.37.* 29.09.08, 20:28
          Zgadzam się na budowę meczetu pod jednym warunkiem,jeśli król Arabi
          Saudyjskiej wyda zgodę na budowę kościoła katolickiego.
          • uzman Jak na razie... 29.09.08, 22:05
            Jak na razie w Arabii Saudyjskiej przyłapanie kogoś na posiadaniu
            Biblii zagrożone jest karą śmierci.
            • radiomis Re: skandal? 30.09.08, 09:37
              skandal!! na takim duzym terenie powinno postawic kilka kosciolow.
              katolickich. z duzym placem pomiedzy nimi, zeby ulatwic i usprawnic
              zbieranie datkow.
              bo swiat.op.b. to malo
          • czyngis_chan Re: Kosciuł sam sobie winien !! 30.09.08, 18:08
            > Zgadzam się na budowę meczetu pod jednym warunkiem,jeśli król Arabi
            > Saudyjskiej wyda zgodę na budowę kościoła katolickiego.
            Kolejny forumowicz prezentuje ów arcydurny pomysł. Skąd się bierze
            taka głupota by wobec wszystkich stosować tą samą miarę?
            • Gość: kixx Re: Kosciuł sam sobie winien !! IP: *.acn.waw.pl 30.09.08, 20:59
              masz racje
              po co budowac tam koscioly?
              po to,zeby przy pierwszej okazji ktos mogl je podpalic,a wiernych
              wyciac w pien?
              przeciez to glupota
              • czyngis_chan Re: Kosciuł sam sobie winien !! 01.10.08, 20:56
                Gość portalu: kixx napisał(a):

                > masz racje
                > po co budowac tam koscioly?
                > po to,zeby przy pierwszej okazji ktos mogl je podpalic,a wiernych
                > wyciac w pien?
                O to mi chodzi, że tam kościołów nie ma, nie było i raczej nie
                będzie, bo owych wiernych brak. Te sprawy nie mają nic wspólnego z
                polityką, raczej z rynkiem.
                Zero zapotrzebowania, zero produktu. Porównaj sobie ilość muzułman
                we Francji i chrześcijan w Arabii Saudyjskiej. Pojmujesz?
                • uzman Re: Kosciuł sam sobie winien !! 02.10.08, 00:00
                  Tam nie ma rynku tylko gospodarka centralnie planowana.
                  Za posiadanie Biblii grozi kara śmierci. Nic dziwnego, że ciężko
                  znaleźć tam chrześcijan.
                  Poza tym pańśtwo zakazuje budowania tam świątyń chrześcijańskich.
                  Więc cały Twój wywód jest o kant d..y potłuc.
                  • ritzy Uzman, znalazles juz linka 02.10.08, 00:05
                    do swojej wiadomosci o budowie meczetu?
                  • czyngis_chan Re: Kosciuł sam sobie winien !! 02.10.08, 17:56
                    > Tam nie ma rynku tylko gospodarka centralnie planowana.
                    > Za posiadanie Biblii grozi kara śmierci. Nic dziwnego, że ciężko
                    > znaleźć tam chrześcijan.
                    > Poza tym pańśtwo zakazuje budowania tam świątyń chrześcijańskich.
                    To się zastanów czemu tak jest
                    • Gość: kixx Re: Kosciuł sam sobie winien !! IP: *.acn.waw.pl 02.10.08, 18:01
                      maja ustawe o zakazie konkurencji?
                      • czyngis_chan Re: Kosciuł sam sobie winien !! 03.10.08, 16:40
                        O to mi chodzi. Czemu? Żaden przywódca nie utrzyma się długo przy
                        korycie bez poparcia, wbrew pozorom nie tylko w krajach
                        demokratycznych.
        • Gość: ritzy zaban. Re: Kosciuł sam sobie winien !! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.08, 23:59
          > już nie długo 3/4 osób się od niego odwróci

          "Nie dlugo". Niezle. I teza i pisownia. Myslisz, ze do konca
          tygodnia zdążą sie odwrocic?
          • Gość: proboszcz Re: Kosciuł sam sobie winien !! IP: *.aster.pl 30.09.08, 23:12
            dopóki doputy nie będą zbierali tacowego,
            to mi to wisi jak stuła na gejowskim ślubie ;)

            amen
    • Gość: Zyzio Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.08, 04:23
      O jakieś źródło poproszę. Wtedy się ustosunkuję.
      • uzman Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 02.10.08, 08:17
        Gość portalu: Zyzio napisał(a):

        > O jakieś źródło poproszę. Wtedy się ustosunkuję.

        Wszyscy z niecierpliowścią oczekujemy Twego komentarza. Do momentu
        jego publikacji nie wiemy bowiem co mamy myśleć.
        • Gość: Zyzio Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.08, 13:57
          Powiem więcej, nawet ja nie wiem co mam myśleć, bo wciąż nie podałaś źródła.
          • Gość: kixx Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.acn.waw.pl 02.10.08, 18:02
            "ona"ma meskie cechy plciowe
            • Gość: Zyzio Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.08, 19:59
              To nic, lubię jak tak tupie nóżką, nawet męską ;)
      • Gość: Ponury Niech zgadnę, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.08, 17:01
        chodzi Ci o kciuk lewej dłoni i ślady na suficie? ;-)
    • le.chujarek Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 06.10.08, 08:37
      tak się rodzą gazetowe wiadomości
      • uzman Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 06.10.08, 15:47
        le.ch...arek napisał:

        > tak się rodzą gazetowe wiadomości

        Powinienem się cieszyć, ale jedyne co czuję to zażenowanie.
        • dorsai68 Tak oto zostałeś autorem "faktu medialnego" nt. 06.10.08, 18:37
          • uzman Re: Tak oto zostałeś autorem "faktu medialnego" n 08.10.08, 11:08
            No niestety, co robić.

            Czy tylko ja dostrzegam w publikacji tego artykułu i wątków go
            komentujących postępującą idotyzację gatunku ludzkiego? ;)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka