uzman 27.09.08, 19:47 Polska Rada Islamu poinformowała, że otrzymała wszystkie pozwolenia na budowę meczetu z minaretami o wysokości 25 metrów i nagłośnieniem dla muezzina 102 dB na terenach położonych koło Skry. Jak dla mnie skandal. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
absztyfikant Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 27.09.08, 20:00 No to beda niezle wycia: pl.youtube.com/watch?v=ZUi_9mHh30o&feature=related Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ritzy zaban. Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.08, 20:21 Zrodlo tej wiadomosci poprosze. Odpowiedz Link Zgłoś
uzman Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 27.09.08, 20:37 Trzeb było być dzisiaj na konferencji prasowej albo oglądać telewizję regionalną. Najśmieszniejsze, że twarzą tej inicjatywy jest szejk który sponsorował rozdzielenie polskich sióstr syjamskich, tak więc opowiadjać się przeciw tej monumentalnej świątyni opowiadasz się przeciwko dobroczyńcy polskich dzieci. I kolejna dziwna sprawa - inicjatywę poparł kościół unicki i protestanci dnia siódmego. Odpowiedz Link Zgłoś
sibeliuss Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 29.09.08, 09:09 uzman napisał: > I kolejna dziwna sprawa - inicjatywę poparł kościół unicki [...]. -- Kościół unicki od 1989 roku stara się o plac pod cerkiew. Odpowiedz Link Zgłoś
a_weasley Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 05.10.08, 22:41 uzman napisał: > I kolejna dziwna sprawa - inicjatywę poparł kościół > unicki i protestanci dnia siódmego. Protestanci dnia siódmego? Nie słyszałem o takim związku wyznaniowym. Adwentyści d.s. to i owszem są. Osobiście jestem metodystą i też popieram. Szczerze mówiąc, nie wiem, co w tym dziwnego, że ktoś popiera starania o zbudowanie świątyni dla wyznania innego niż własne... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.acn.waw.pl 27.09.08, 20:32 tez o tym slyszalem maja byc trzy minarety wzorowane na tych www.islamicfinder.org/gallery/displayimage.php?pid=1171&fullsize=1 Warszawie w koncu przybedzie prawdziwy symbol prawdziwego ekumenizmu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.aster.pl 27.09.08, 22:05 Proszę mnie nie wkurzać. W Niemczech też nie chcą. Nie takie są korzenie Europy. Odpowiedz Link Zgłoś
uzman Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 27.09.08, 23:33 Korzenie Europy to Stonehenge. A jeśli idzie o teraźniejszość to islam jest coraz silniejszy. Zamiast psioczyć na siłę tej religii weź się do roboty i ewangelizuj. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.aster.pl 28.09.08, 22:20 Nie wiem, jak mam potraktować to, co napisałeś?--Z trybem rozkazującym, to raczej oszczędnie - nie wszędzie pasuje. Wracając do tematu, to myślę, że Sobieski się chyba nie mylił. Odpowiedz Link Zgłoś
uzman Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 28.09.08, 22:39 To Ci łopatologicznie wyjaśnię. Jeżeli piszesz o religii jako o kulturotwórczym czynniku to wyjaśniam, że przed chrześcijaństwem było tu wiele innych wyznań. Tak więc tak samo jak wcześniej chrześcijaństwo wyparło religie pogańskie tak samo może stać się w przyszłości, że inna religia stanie się popularniejsza. I nie ma na co się zżymać, chyba że jest się chrześcijaninem. A jeśli się jest - to trzeba głosić ewangelię. Więc albo milcz, albo ewangelizuj! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.aster.pl 28.09.08, 22:53 Tobie nie pomoże ani milczenie, ani ewangelizacja. Widzę, że mnie prowokujesz. Jesteś mistrzem w obrażaniu ludzi(to widać nie tylko na moim przykładzie). Powiem ci tak uzman - nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji. Od dzisiaj będziesz prowadził monolog. Mam nadzieję, że wytłumaczyłam dość łopatologicznie. Odpowiedz Link Zgłoś
uzman Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 28.09.08, 23:02 A gdzie ja Cię obraziłem? Odpowiedz Link Zgłoś
czyngis_chan Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 01.10.08, 20:58 Brakiem tolerancji dla niepojmowania elementarnej prawdy, że współczesna religia i kultura Europy jak wyparła nasze rodzime, tak kolejne ją wyprą. Odpowiedz Link Zgłoś
sibeliuss Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 29.09.08, 08:59 Nie masz racji, Uzman grzecznie i rzeczowo Ci wytłumaczył, że rzym- kat to nie jest jedyna słuszna wiara. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michal tak IP: *.range86-158.btcentralplus.com 14.10.08, 19:31 dokladnie tak www.awwarszawie.blogspot.com Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ritzy zaban. Nie wiem, czy wiecie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.08, 22:53 ale przed wojna byl projekt postawienia meczetu wlasnie w tej okolicy. Po drugiej stronie Wawelskiej. Meczety w tamtych czasach nie sluzyly jednakze celom politycznym, ani nie byly wyrazem ekspansji islamu w Europie. Nie wiem ilu muzulmanow mieszka w Warszawie, ale jesli jest to liczba uzasadniajaca budowe meczetu, to powinni takowy miec. Oczywiscie budowla w stylu odpowiadajacym liczbie wyznawcow. I bez politykowania w powstalych murach. Co do nawolywania muezzina, to osmiele sie stwierdzic, ze jest to "halas" sympatyczniejszy niz żwawe rytmy plynace z dyskotek rozsianych w tej czesci Pola Mokotowskiego. Ponadto muezzin w nocy spi. Czego o bywalcach dyskotek nie zawsze mozna powiedziec. Odpowiedz Link Zgłoś
jhbsk Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 28.09.08, 09:16 A konkretnie, w którym miejscu ma to być? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ponury Skandal? Dlaczego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.08, 12:37 Polska Rada Islamu? Sam to wymyśliłeś? Odpowiedz Link Zgłoś
ritzy Re: Skandal? Dlaczego? 28.09.08, 13:00 Uzman to podejrzany internauta. Nierzetelny. Dlatego tez poprosilem go o zrodlo. W zasadzie jednoznacznie nie podal. Zapewne, jak zazwyczaj, kreci i oszukuje. W internecie Polska Rada Islamu nie wystepuje. Ja w kazdym razie nie dotarlem do nich. Odpowiedz Link Zgłoś
uzman Re: Skandal? Dlaczego? 28.09.08, 15:17 Sam kręcisz i oszukujesz szubrawco. Domorosły mędrek, dla którego, jeżeli czegoś nie ma w Internecie, to to coś nie istnieje. Żałosne. Odpowiedz Link Zgłoś
ritzy Re: Skandal? Dlaczego? 28.09.08, 15:27 Skoro jestem szubrawca, to nie podawaj mi sprawdzalnego zrodla tej wiadomosci. Podaj go innym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Link do wiadmosci IP: *.acn.waw.pl 05.10.08, 22:44 miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5771442,Na_Ochocie_stanie_meczet_.html co prawda w tej wiadmosci powoluja sie z kolei na Uzmana:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ritzy zaban. Ciekawe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.08, 23:18 Ciekawe. Ale sensu z tego na razie wylowic nie sposob. Gdzie go, znaczy sie, zbuduja? "Zwracaliśmy się do urzędu miasta o przyznanie działki zastępczej. Ale powiedzieli, że nie mają działek na cele sakralne. Meczet zbudujemy więc na Ochocie." Na Ochocie, czyli nigdzie? Ten skwer Sue Ryder to jest w zasadzie park. Watpie, aby ktokolwoiek zgodzil sie, aby tam stawiac meczet. Ponadto jest to chyba zbyt maly teren. W okolicach Skry mogliby go sobie postawic. Ale tam, jak na razie, nic jeszcze nie jest zdecydowane. Watpie aby potencjalni deweloperzy zgodzili sie, aby duza dzialke wydzielic pod budynek nie przynoszacy dochodu. W kazdym razie Uzman awansowal, obok Reutersa, AFP i PAP, na zrodlo informacji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: Ciekawe IP: *.aster.pl 05.10.08, 23:34 Słowo "biadoliła" jest nie na miejscu. Dalej nie czytałam. Odpowiedz Link Zgłoś
jan-w Re: Link do wiadmosci 06.10.08, 08:36 Autor tej notatki, przyznaje się że zainspirował go materiał z forum, nie wspomniał jednak że materiały historyczne i fotografię planowanego przed wojną meczetu także znalazł tutaj: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=51&w=85235905&wv.x=2&a=85265854 Odpowiedz Link Zgłoś
uzman Re: Link do wiadmosci 08.10.08, 11:43 Zwykłe złodziejstwo ten artykuł tak między nami. Odpowiedz Link Zgłoś
veeto1 Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 28.09.08, 13:51 I co w tym złego? A gdyby była zgoda na budowę rzymsko - katolickiego albo ewangelickiego, to byłoby okej? Pomijając bezsensowność Twojego wątku, zajrzyj sobie do Konstytucji RP, do rozdziału dot. kościoła i dokszatłć się. Odpowiedz Link Zgłoś
czyngis_chan Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 28.09.08, 15:58 > Jak dla mnie skandal. A co ci się nie podoba? Odpowiedz Link Zgłoś
adam81w Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 28.09.08, 18:18 tez bym prosil o zrodlo. jesli chodzi o mnie to jestem za zakazem zarowno dla jakis wyjcow muzlumanskich z szczytu meczetu jak i dla na...lania w dzwony koscielnokatolickie o 6:30 (o 17:30 moze nawet zostac). Odpowiedz Link Zgłoś
jan-w Projekt meczetu. 28.09.08, 20:10 Tu można zobaczyć wygląd projektowanego meczetu w Warszawie: 1.bp.blogspot.com/_GaXvNSqn91Y/SJtcIIGvNMI/AAAAAAAAAak/pc_ZWrbiSZk/s1600-h/0151_s_1937-10-30_n44_690_s7_small.jpg Informacja prawie ścisła ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ritzy zaban. Re: Projekt meczetu. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.08, 20:38 Faktycznie. Uzman myslal, ze wchodzi do pubu na piwo, a przez pomylke wsiadl do wehikulu czasu. miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34880,1244226.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jory Re: Projekt meczetu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.08, 09:46 no pięknie :) a ja sądzę że tanim kosztem można przerobić na meczet powstającą świątynię na Wilanowie. tylko dorobić minarety i bedzie to samo co na zdjątku. a i fundusze od szejków od razu się znajdą, hehe Odpowiedz Link Zgłoś
neuroup Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 29.09.08, 11:23 Bez przesady, że to skandal, no chyba, że dla Ciebie każda inna budowa religijna niż kościół to powód do nie pokoju. Kościołów mamy aż nad to[Ursynów] a PL i zarazem Warszawa jest miejscem też dla innych religii niż katolicka. Nie bój się na pewno nie dożyjesz islamizacji polski :-) Odpowiedz Link Zgłoś
alfajet-777 Kosciuł sam sobie winien !! 29.09.08, 17:27 Kosciół sam sobie winien , Islam jest silny i będzie coraz bardziej a kosciół już nie długo 3/4 osób się od niego odwróci księża zachowują się tak jak by byli panami tego kraju , są chamscy i pazerni ( Pan Rydzyk ) Dla nich liczy się tylko kasa , a wierni jak narazie jeszcze dają się nabrać ale coraz mniej naiwnych . Gdzie jest napisane że księża muszą żyć w luksusie ? Ze muszą mieć piękne samochody , Itp itd . I czemu nie pomagają biednym? Sami sobie winni Kosciół dobije katolicyzm Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niewierny Re: Kosciuł sam sobie winien !! IP: 212.76.37.* 29.09.08, 20:28 Zgadzam się na budowę meczetu pod jednym warunkiem,jeśli król Arabi Saudyjskiej wyda zgodę na budowę kościoła katolickiego. Odpowiedz Link Zgłoś
uzman Jak na razie... 29.09.08, 22:05 Jak na razie w Arabii Saudyjskiej przyłapanie kogoś na posiadaniu Biblii zagrożone jest karą śmierci. Odpowiedz Link Zgłoś
radiomis Re: skandal? 30.09.08, 09:37 skandal!! na takim duzym terenie powinno postawic kilka kosciolow. katolickich. z duzym placem pomiedzy nimi, zeby ulatwic i usprawnic zbieranie datkow. bo swiat.op.b. to malo Odpowiedz Link Zgłoś
czyngis_chan Re: Kosciuł sam sobie winien !! 30.09.08, 18:08 > Zgadzam się na budowę meczetu pod jednym warunkiem,jeśli król Arabi > Saudyjskiej wyda zgodę na budowę kościoła katolickiego. Kolejny forumowicz prezentuje ów arcydurny pomysł. Skąd się bierze taka głupota by wobec wszystkich stosować tą samą miarę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Kosciuł sam sobie winien !! IP: *.acn.waw.pl 30.09.08, 20:59 masz racje po co budowac tam koscioly? po to,zeby przy pierwszej okazji ktos mogl je podpalic,a wiernych wyciac w pien? przeciez to glupota Odpowiedz Link Zgłoś
czyngis_chan Re: Kosciuł sam sobie winien !! 01.10.08, 20:56 Gość portalu: kixx napisał(a): > masz racje > po co budowac tam koscioly? > po to,zeby przy pierwszej okazji ktos mogl je podpalic,a wiernych > wyciac w pien? O to mi chodzi, że tam kościołów nie ma, nie było i raczej nie będzie, bo owych wiernych brak. Te sprawy nie mają nic wspólnego z polityką, raczej z rynkiem. Zero zapotrzebowania, zero produktu. Porównaj sobie ilość muzułman we Francji i chrześcijan w Arabii Saudyjskiej. Pojmujesz? Odpowiedz Link Zgłoś
uzman Re: Kosciuł sam sobie winien !! 02.10.08, 00:00 Tam nie ma rynku tylko gospodarka centralnie planowana. Za posiadanie Biblii grozi kara śmierci. Nic dziwnego, że ciężko znaleźć tam chrześcijan. Poza tym pańśtwo zakazuje budowania tam świątyń chrześcijańskich. Więc cały Twój wywód jest o kant d..y potłuc. Odpowiedz Link Zgłoś
ritzy Uzman, znalazles juz linka 02.10.08, 00:05 do swojej wiadomosci o budowie meczetu? Odpowiedz Link Zgłoś
czyngis_chan Re: Kosciuł sam sobie winien !! 02.10.08, 17:56 > Tam nie ma rynku tylko gospodarka centralnie planowana. > Za posiadanie Biblii grozi kara śmierci. Nic dziwnego, że ciężko > znaleźć tam chrześcijan. > Poza tym pańśtwo zakazuje budowania tam świątyń chrześcijańskich. To się zastanów czemu tak jest Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Kosciuł sam sobie winien !! IP: *.acn.waw.pl 02.10.08, 18:01 maja ustawe o zakazie konkurencji? Odpowiedz Link Zgłoś
czyngis_chan Re: Kosciuł sam sobie winien !! 03.10.08, 16:40 O to mi chodzi. Czemu? Żaden przywódca nie utrzyma się długo przy korycie bez poparcia, wbrew pozorom nie tylko w krajach demokratycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ritzy zaban. Re: Kosciuł sam sobie winien !! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.08, 23:59 > już nie długo 3/4 osób się od niego odwróci "Nie dlugo". Niezle. I teza i pisownia. Myslisz, ze do konca tygodnia zdążą sie odwrocic? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: proboszcz Re: Kosciuł sam sobie winien !! IP: *.aster.pl 30.09.08, 23:12 dopóki doputy nie będą zbierali tacowego, to mi to wisi jak stuła na gejowskim ślubie ;) amen Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zyzio Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.08, 04:23 O jakieś źródło poproszę. Wtedy się ustosunkuję. Odpowiedz Link Zgłoś
uzman Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 02.10.08, 08:17 Gość portalu: Zyzio napisał(a): > O jakieś źródło poproszę. Wtedy się ustosunkuję. Wszyscy z niecierpliowścią oczekujemy Twego komentarza. Do momentu jego publikacji nie wiemy bowiem co mamy myśleć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zyzio Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.08, 13:57 Powiem więcej, nawet ja nie wiem co mam myśleć, bo wciąż nie podałaś źródła. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.acn.waw.pl 02.10.08, 18:02 "ona"ma meskie cechy plciowe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zyzio Re: Nowy wielki meczet - koło Skry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.08, 19:59 To nic, lubię jak tak tupie nóżką, nawet męską ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ponury Niech zgadnę, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.08, 17:01 chodzi Ci o kciuk lewej dłoni i ślady na suficie? ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
le.chujarek Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 06.10.08, 08:37 tak się rodzą gazetowe wiadomości Odpowiedz Link Zgłoś
uzman Re: Nowy wielki meczet - koło Skry 06.10.08, 15:47 le.ch...arek napisał: > tak się rodzą gazetowe wiadomości Powinienem się cieszyć, ale jedyne co czuję to zażenowanie. Odpowiedz Link Zgłoś
uzman Re: Tak oto zostałeś autorem "faktu medialnego" n 08.10.08, 11:08 No niestety, co robić. Czy tylko ja dostrzegam w publikacji tego artykułu i wątków go komentujących postępującą idotyzację gatunku ludzkiego? ;) Odpowiedz Link Zgłoś