Dodaj do ulubionych

Protest kibiców Polonii

IP: *.acn.waw.pl 23.11.03, 20:26
Jacus, masz bardzo krotka pamiec. Juz zapomniales jak ostatnio narobiliscie bydla na Legii? Rozwalone krzeselka (co z reszta przy okazji waszych wizyt na Legii jest juz smutna norma), przed wejsciem na trybune honorowa rozwalone doniczki z kwiatami itd. Pelna kultura, nic zlego.
Obserwuj wątek
    • Gość: trew Re: Protest kibiców Polonii IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 23.11.03, 22:21
      Olej ich gościu,
      po co gadać to kimś kto nie ma prawa do własnego zdania w W-wie?

      Wczoraj Widzew - dziś Polonia - w wszystko w temacie.

    • Gość: iwa Re: Protest kibiców Polonii IP: *.milo.com.pl 24.11.03, 11:16
      Co Cię tak zbulwersowało kolego(rozumiem, że jesteś fanem klubu
      z Łazienkowskiej)? Przecież sami cyklicznie rozwalacie swój
      stadion i wyrywacie krzesełka, to co innym żałujesz.
      • Gość: kixx Re: Protest kibiców Polonii IP: *.acn.waw.pl 24.11.03, 21:24
        Tak sobie myślę,że sponsorem Legii powinna zostać Straż Pożarna
    • Gość: michal Re: Protest kibiców Polonii IP: *.han.telia.se 25.11.03, 09:25
      Pol-mozgi z Lazienkowskiej nie moga zrozumiec jak mozna
      dopingowac zespol i nie pobic sie z fanami drugiej druzyny.
      Stad dosyc egzotyczne komentarze kibicow CWKS Legia PRL Warszawa
      na temat tego artykulu :)

      • Gość: gres Re: Protest kibiców Polonii IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 26.11.03, 02:18
        Ale masz gościu kompleksy skoro uważasz, że Legia = PRL.

        "Legia przed wojną była klubem elitarnym" - Bohdan Tomaszewski.
        • Gość: dareksp Re: Protest kibiców Polonii IP: 195.205.179.* 26.11.03, 11:30
          Gość portalu: gres napisał(a):

          > Ale masz gościu kompleksy skoro uważasz, że Legia = PRL.
          >
          > "Legia przed wojną była klubem elitarnym" - Bohdan Tomaszewski.
          Czy stwierdzenie "Legia=PRL" ( moim zdaniem prawdziwe,
          oczywiście po uwzglednieniu przesłanki, że mówimy o CWKS Legia,
          nie mającej wiele wspólnego, poza miejscem rozgrywania meczów, z
          Legią przedwojenną - sekcja piłkarska Legii została rozwiązana w
          1938r.), świadczy o kompleksach? Raczej o wiedzy i dobrej
          pamięci. Zdaję sobie sprawę, że tradycja peerelowska może trochę
          uwierać i wpędzac w kompleksy co bardziej myślących kibiców
          Legii, ale przestańcie te kompleksy wmawiać innym.
          • Gość: gres świat wg Dareksp IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 28.11.03, 01:27
            Drogi kolego zza miedzy,

            pamięć - tak, tworzenie mitów - nie i tego sie trzymajmy.

            Legia powstała przed wojną, wiec narzucanie jej komunistycznego rodowodu jest ewidentnym oszustwem - to raz.

            Sławę klubu nie tworzy jego tymczasowa opcja polityczna tylko sukcesy sportowe, tak jest na całym świecie -to dwa.

            Jestem pewien, że to dzięki temu Legia ma tylu kibiców i jest nr 1 w Warszawie - to trzy.

            Trudno zarzucić kibicom Legii takim jak np. Kazik Staszewski, Muniek Staszczyk, John Porter, Jan Borysewicz - sympatię do PRL-u - to cztery.

            I na koniec wspomnę tylko, że jak chodziłem w latach 90-tych na Polonie to czułem się jakbym zatrzymał się w czasach PRL-u, smutek, cisza, szarość, marazm, dno sportowe.

            Liczę, że to się zmieni i oba kluby bedą się szanować, a kibice conajmniej akceptować.

            Pozdrawiam,

            Kibic Legii Warszawa

            Przed wojna Legia była elitarnym klubem - Bohdan Tomaszewski

            • Gość: dareksp Re: świat wg Dareksp IP: *.dmz.infor.pl / 192.168.39.* 28.11.03, 10:56
              Gość portalu: gres napisał(a):

              > Drogi kolego zza miedzy,
              >
              > pamięć - tak, tworzenie mitów - nie i tego sie trzymajmy.
              >
              Tu jesteśmy zgodni!
              > Legia powstała przed wojną, wiec narzucanie jej
              komunistycznego rodowodu jest e
              > widentnym oszustwem - to raz.
              >
              Nigdy nie twierdziłem, że warszawska Legia powstała po wojnie
              (powstała w 1922 r., a nie, jak piszecie na szalach, w 1916 r.
              Ja twierdzę tylko, że powojenna Legia to typowy pieszczoch
              komunistów (pieniądze, ściąganie najlepszych zawodników,
              eliminacja klubów, które mogłyby zagrozić dominacji; dowody:
              bezpośrednio po wojnie Legia praktycznie nie miała kibiców, gdyż
              nie była traktowana w Warszawie jako klub warszawski, kibiców do
              lat 60. miała Polonia - np. w 1962 r. do łodzi na mecz ze
              Startem, o wejście do II ligi! - pojechało z Warszawy ok. 5 tys.
              ludzi, ale to Legia otrzymała pieniądze na rozwój, na Legii
              zakładano światła a na Polonii zmniejszano boisko)
              > Sławę klubu nie tworzy jego tymczasowa opcja polityczna tylko
              sukcesy sportowe,
              > tak jest na całym świecie -to dwa.
              >
              Zgadza się, tylko że w zyskaniu sławy bardziej niż innym klubom
              w tym czasie, pomógł PRL.
              > Jestem pewien, że to dzięki temu Legia ma tylu kibiców i jest
              nr 1 w Warszawie
              > - to trzy.
              >
              Zgadzam się. Oczywiście, że większość kibiców nie lubi sobie
              zaprzątać głowy politycznymi koneksjami klubu, tylko chce
              oglądać dobrą piłkę, a dzięki wydatnej pomocy peerelowskiego
              LWP, Legia mogła to zaoferować. Do tego doszedł napływ ludności
              ze wsi do Warszawy, która to ludność nie czuła żadnego związku
              tradycją przedwojennej Warszawy, w tym z tradycją Polonii jako
              klubu warszawskiego. Z góry uprzedzam zarzut o niechęci do ludzi
              ze wsi, bo sam w tej chwili mieszkam na prowincji. Mi chodzi o
              to, że dla prostego kmiecia spod Nasielska, Polonia to nic nie
              mówiąca nazwa. Tym bardziej dla jego dzieci, nawet już
              urodzonych w Warszawie.
              > Trudno zarzucić kibicom Legii takim jak np. Kazik Staszewski,
              Muniek Staszczyk,
              > John Porter, Jan Borysewicz - sympatię do PRL-u - to cztery.
              >
              Ja nic im nie zarzucam.
              > I na koniec wspomnę tylko, że jak chodziłem w latach 90-tych
              na Polonie to czuł
              > em się jakbym zatrzymał się w czasach PRL-u, smutek, cisza,
              szarość, marazm, dn
              > o sportowe.
              >
              Dlaczego tak się działo - patrz wyżej.
              > Liczę, że to się zmieni i oba kluby bedą się szanować, a
              kibice conajmniej akce
              > ptować.
              >
              > Pozdrawiam,
              >
              > Kibic Legii Warszawa
              >
              Też na to liczę i pozdrawiam.
              > Przed wojna Legia była elitarnym klubem - Bohdan Tomaszewski
              >
              Tego cytatu nie znałem. Słyszałem tylko, jak B.Tomaszewski
              mówił, iż na kortach Legii przed wojną spotykały się elity. Ale
              nie twierdzę, że Twój cytat jest nieprawdziwy.
              I na koniec powtórzę, poloniści nie mają kompleksów wobec Legii,
              bo ich mieć nie muszą, z przyczyn historycznych to MY JESTEŚMY
              ELITĄ.
              • Gość: tomcat B. Tomaszewski mówił o kortach Legii IP: *.aster.pl / 10.64.10.* 29.11.03, 00:00
                Tę wypowiedż sam czytałem swego czasu w bodajże Przeglądzie
                Sportowym lub Życiu Warszawy więc nie przekręcajmy faktów. Takim
                przykładem fałszerstwa jest pisanie iż Legia została założona w
                1916 roku w Warszawie - autor Stefan Szczepłek ( w 30-tomowej
                Wielkiej Encyklopedii PWN ), chyba że to kibice Legii nie wiedzą
                gdzie Legia została założona - póki co piszą iż na Wołyniu.
                Natomiast elity kulturalne przychodziły na Polonię i przed
                meczami oraz w czasie przerw były występy znanych wówczas gwiazd
                estrady i filmu. O meczach i ich oprawie wiem z przekazów
                rodzinnych.
              • Gość: jan wężyk Re: świat wg Dareksp IP: *.chello.pl 01.12.03, 01:10
                Kibiców Polonii jest o wiele więcej w internecie niż na stadionie... A to wiele
                mówi na ich temat. Pisanie, że jest się elitą raczej wzbudza smiech. Dlaczego?
                Dlatego kolego, że takie rzeczy jak bycie elitą, honor, czy szcunek się
                udowadnia, a nie mianuje. Szczególenie jeżeli ktoś sam się mianuje... Na razie
                Polonia udowadnia, ze jest elitą wywieszając obrażające Kazika Deynę
                transparenty i rzucając kamieniami w trybunę honorową klubu, dzięki któremu
                miała gdzie wogóle rozegrać mecz...
                Wasz mit "elitarności" bazuje na tym, że staracie się oszukiwać sami siebie, że
                Legii kibicuje ludność napływowa i podwarszawskie wsie, a Polonii kibicują
                tylko rodowici Warszawiacy. Jest to nieprawda i sam doskonale zdajesz sobie z
                tego sprawę, ale wygodnie żyć w przyjemnej iluzji, szczególnie, kiedy nie
                wymaga nic poza stukaniem w klawiaturę. Więc skończ się sztucznie
                dowartościowywać, bo to świadczy tylko o twoich kompleksach. Hrabia nie musi na
                każdym kroku powtarzać, że jest hrabią... A jeżeli to robi to znaczy, że albo
                nim nie jest i robi to w myśl zasady "kłamcie ile wleźie zawsze coś z tego
                zostanie", albo jest nadętym bufonem. Pisałeś o PRL-u. Prawdopodobnie
                mieszkanie w jakim wcześniej mieszkałeś zostało wybudowane, a może nawet
                wyremontowane w czasach PRL i co w związku z tym? Ma ideologicznie niewłaściwą
                hipotekę? Niestety PRL to czarne 50 lat Polskiej historii, ale ich nie
                wymarzesz... A co Legia winna, że po wojnie przejęło ją wojsko? Czekoladek
                Wedla też nie jesz, bo były to zakłady 22-go lipca? Jeżeli na prawdę chcesz
                przyciągnąć kibiców do swojej Polonii i coś udowodnić to niestety trzeba trochę
                więcej niż tylko biadolenia w internecie. A najlepiej zacząć od chodzenia na
                mecze i dopingowania swojego klubu...
                • j_karolak Re: świat wg Dareksp 01.12.03, 08:54
                  Gość portalu: jan wężyk napisał(a):

                  > Kibiców Polonii jest o wiele więcej w internecie niż na stadionie... A to
                  wiele
                  >
                  > mówi na ich temat.

                  Generalnie, ludzie używający Internetu cechują się wyższym wykształceniem niż
                  reszta. Więc świadczy to o kibicach Polonii jak najlepiej.


                  > A co Legia winna, że po wojnie przejęło ją wojsko?

                  Jakoś specjalnie się nie broniła, a kibice z dumą mówili o CWKS-ie. Nie
                  odżegnywali się od tego nazewnictwa. Wręcz przeciwnie.
                  • Gość: jan wężyk Re: świat wg Dareksp IP: *.dom.waw.wp / *.wp-sa.pl 01.12.03, 13:46
                    "Generalnie, ludzie używający Internetu cechują się wyższym wykształceniem niż
                    reszta. Więc świadczy to o kibicach Polonii jak najlepiej."

                    Gratuluję poczucia humoru.
                    To wszystko co masz do powiedzenia?


                    • j_karolak Re: świat wg Dareksp 01.12.03, 15:41
                      Rozumiem, że nie mogąc zbić mojego argumentu próbujesz nieudolnie ironizować.
                      Nie uważasz, że lepszą taktyką byłoby ironizować udolnie. Wiem, że to trudne,
                      ale uwierz - możliwe.


                      ps Zdaje sobie sprawę, że ten post nie był merytoryczny, ale staram się
                      dorównać Ci poziomem.
                      • Gość: jan wężyk Re: świat wg Dareksp IP: *.dom.waw.wp / *.wp-sa.pl 01.12.03, 16:14
                        To dorównaj odpowiadając na mój pierwszy post.
                        A jeżeli uważasz, że rzeczowym argumentem jest pisanie, że z internetu
                        korzystają ludzie lepiej wykształceni, to brawo. Szkoda słów...
    • akkj Re: Protest kibiców Polonii 25.11.03, 10:46
      Gość portalu: k napisał(a):

      > Jacus, masz bardzo krotka pamiec. Juz zapomniales jak ostatnio narobiliscie
      byd
      > la na Legii? Rozwalone krzeselka (co z reszta przy okazji waszych wizyt na
      Legi
      > i jest juz smutna norma), przed wejsciem na trybune honorowa rozwalone
      doniczki
      > z kwiatami itd. Pelna kultura, nic zlego.

      A ty zapomniales jak bandyci, ktorzy zjechali sie z podwarszawskich wsi na
      derby spalili kilka lat temu garaze na stadionie Polonii? Zapomniales, jak
      podczas meczu z Wisla zaczeli palic wlasny stadion (chyba jedyny wypadek w
      historii polskiej ligi, ze bydlo spalilo WLASNY stadion)?
      Zapomniales, jak na wezwanie polmozga-eunucha tzw. spikera (takie stworzenie
      moze byc tylko u was spikerem - podczas meczu Polska-Anglia delegat UEFA kazal
      mu po 5 minutach odebrac mikrofon) poszli demolowac Stare Miasto?
      To jest kultura, no nie? Widziales, jak w hali AWF ta bandycka
      zgraja "kibicow" w szalikach Legii wywolywala burdy podczas meczu koszykowki?
      Jak zdemolowali i rozkradli stoisko ze slodyczami i napojami?
      Nie wstydzisz sie za taka swolocz? Gratulacje...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka